İçeriğe Yönlendir

Arka Koltuk Emniyet Kemer Ikazı (2011 c4)

Uğur Çimen

Recommended Posts

Uğur Çimen

Merhaba arkadaşlar.2011 c4 ümün son bir aydır arka koltuklarının emniyet kemer ikazları belirli aralıklarla hem kemer ikaz göstergesinden hemde sesli olarak uyarı veriyor.kemeri takınca uyarı gidiyor.bu sorun tavan aydınlatmasından ayak aydınlatmasına hat çektikten sonra oluştu ama tesadüfmü yoksa bunla alakalı olabilirmi.Bağlantıları kontrol ettim kaçak yok.degerli yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

koltugun icinde agirlik sensörü olmasi lazim. arizalanmis muhtemelen, birisi oturuyormus gibi algiliyor bence

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

3008 de vardı, oturunca değilde yolda giderken araba seyir halinde iken arkada takıp çıkarınca ötüyordu, yoksa oturup giderken hiç takılmaz ise ötme yoktu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

koltugun icinde agirlik sensörü olmasi lazim. arizalanmis muhtemelen, birisi oturuyormus gibi algiliyor bence

Eren bey arka koltuklarda sensör yok.benimd3 ilk aklima gelen buydu.

Arkalarda da mı sesli uyarı var? Güzel bir emniyet tedbiri.

Evren bey arkalarda uyari var ama seyir halinde takip cikarinca uyari veriyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Mantıklı, her koltuğa sensör maliyetli olur, bunu yerine tokalara devre koymuşlar sanırım.

Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Arkadaşlar sorunu çözdüm.sanayiye gittim bugün ustalarin paraya ihtiyaci yokmus saolsunlar hic bakmak istiyen olmadi.evde arka kemer yuvalarinin kapaklarini söktüm.içindeki elektrik baglantisinin oldugu parca oksitlenmis (muhtemelen bizim ufaklik icine su veya mama dökmüstür)yagsiz kontak spreyle ve dis fırcasıyla güzelce temizledim.şuanda bir sıkıntı kalmadı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...