İçeriğe Yönlendir

Semih'in Garajı Gaziantep

Semih İzgi

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Eline sağlık semihcim, ürünü sıcak kaportaya, güneş altında uyguladı isen kuruması çok normal, srp bu gibi hatalı uygulamalarda kullanıcı dostu olduğundan aşırı kuruma yapmaz diğer pastalar gibi. Farlara 3 kat fazla ürün kullanmışsın bol mu geldi  :biggrin:  pedin far için biraz büyük kalmış ama 2-3 nohut damlası ile tekrar bir kat daha geçersen daha iyi olur farlar. Ürünü hangi devirlerde uyguladın?

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Eline sağlık semihcim, ürünü sıcak kaportaya, güneş altında uyguladı isen kuruması çok normal, srp bu gibi hatalı uygulamalarda kullanıcı dostu olduğundan aşırı kuruma yapmaz diğer pastalar gibi. Farlara 3 kat fazla ürün kullanmışsın bol mu geldi  :biggrin:  pedin far için biraz büyük kalmış ama 2-3 nohut damlası ile tekrar bir kat daha geçersen daha iyi olur farlar. Ürünü hangi devirlerde uyguladın?

Abicim teşekkürler.,

Yok abi hiçbirzaman sıcak kaportaya veya güneş altında ürün uygulamadım.   Ürünler gölgede uygulanıp güneş altında kontrol edildi :good1:

Fara fazla ürün kullandım evet :) ürünü zaten hiç tanımıyordum birde biraz fazla döküldü yanlışlıkla, ama etkisi yeter çok memnun kaldım  :seytan:

Farın pedi 120lik ti gövdede 150 kullandım.

Ürünü sabit bir devirde uygulamadım, Belkide uygulayamadım bilmiyorum. 3üncü kademede başlatıp yayıp 4üncü kademede uyguladım. Net rakamlar aklımda değil.

Sana sorularım var yine, bilen başka üyelerimizde yanıtlasın mümkünse,

Eşimin aracı c3 biraz daha yıpranmış bir boyaya sahip ve ciddi bir restorasyon çalışması istiyor. 

• 1) SRP veya Sonaxın yetmeyeceği ortada, orta sert yerine sert ped ile veya kutudan çıkan yünlü ped ile uygulasam daha etkin olurmu? 
  • 2) O ürünler yerine Meguiars Ultimate Compound nasıl olur?  Swirlx den farkı nedir?
  • 3) Meugiars UC nin, Swirlx'in veya tavsiye edeceğiniz ince pasta'nın  uygulama hatalarına karşı hassasiyeti nasıl? Tabiki hatasız uygulamak için tüm önlemleri alıp gerekli araştırmaları yapıyorum, Eminim kalın pastalar gibi hareler bırakmaz ama yinede sorayım.
  • 4) UC Swilx vb ürünler dar veya kör noktalarda el ile uygulanabilir mi?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Meguiars in bahsettiğin ürünlerini kullanmadım polish chart ta hangi seviye asindirici bakmak lazım. 105-205 101 83 kullandım ama şu an scholl concept e geçiş yaptım, s3-s30 bu aralar popüler ürünler pasta konusunda sıra gelirse kendi aracıma da bu ikiliyi uygulayacağım

Yün ped kalın pasta

Yumuşak/ orta sert ped ince pasta olarak kombine edebilirsin

Makinedeki devirlerin uygun 1800-2000 devirlere çıkmak gerekiyor ürünün ped altında isinip işini yapması için (güneş altında isinmis kaportada o isi etkisi olmaz ürün kurur leke yapar)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Meguiars in bahsettiğin ürünlerini kullanmadım polish chart ta hangi seviye asindirici bakmak lazım. 105-205 101 83 kullandım ama şu an scholl concept e geçiş yaptım, s3-s30 bu aralar popüler ürünler pasta konusunda sıra gelirse kendi aracıma da bu ikiliyi uygulayacağım

Yün ped kalın pasta

Yumuşak/ orta sert ped ince pasta olarak kombine edebilirsin

Makinedeki devirlerin uygun 1800-2000 devirlere çıkmak gerekiyor ürünün ped altında isinip işini yapması için (güneş altında isinmis kaportada o isi etkisi olmaz ürün kurur leke yapar)

Abi teşekkürler,

Meguiars Ultimate Compound alıp uygulayacağım,  Befar+ orta sert (mavi) ped ile uygularım sanırım.  Polisaj makinem kontrolden çıkmaya çalışıyor, videolardaki gibi yüzeyde gezdiremiyorum herzaman,  acaba fazlamı bastırıyorum veya yeterince sıkı mı tutmuyorum?  

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Abi teşekkürler,

Meguiars Ultimate Compound alıp uygulayacağım,  Befar+ orta sert (mavi) ped ile uygularım sanırım.  Polisaj makinem kontrolden çıkmaya çalışıyor, videolardaki gibi yüzeyde gezdiremiyorum herzaman,  acaba fazlamı bastırıyorum veya yeterince sıkı mı tutmuyorum?  

Makinenin kontrolden çıkması, ürünün kuruması veya makineyi doğru pozisyonda tutmamaktan olur ama daha çok ürün kurumasından dolayı. makine kontrolü için zenith technique diye biraz araştır. ürün çok kuruyorsa ilk ürünü pede koymadan 1-2 fıs su sıkabilirsin. çok sıkarsan ürünü bozabilir ayarını tutturmak senin elinde.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Ali Eren
(düzenlendi)

Benim Karaoğlan'a pasta cila yaptırmayı düşünmüştüm. Ancak Semih kardeşim bu işin sanayide yapılmasına gönlüm razı olmaz, ben yaparım, dedi.

Bugün sabah İsmail'in işyerine ait garajda buluştuk. Mustafa Çelik kardeşimiz de yardıma geldi. 4 kişilik ekibimizle Semih'in önderliğinde pasta cila ve boya koruma yaptık ve güzel bir iş çıkardık.

Semih, İsmail ve Mustafa kardeşlerime tekrardan çok teşekkür ediyorum.

Tüm detaylar Semih'te. Ben sadece iki fotoğraf paylaşayım.

Önceki hali

81939466e4cf600f6c73894aff532686.jpg

Uygulamalardan sonraki hali

a7e68b37337e6e3cb9a67f073b4b9bef.jpg

tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 17
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Ellerinize sağlık. Birde şu seramik kaplamayı bilen biri olsada hep beraber el atsak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Ali Bey gule gule kullanin super olmus, Siyahin hakkini vermissiniz.

Ellerinize sağlık. Birde şu seramik kaplamayı bilen biri olsada hep beraber el atsak.

Seramik modasi gecmis simdi Zirconic var, ben ondan istiyorum [emoji16][emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Ellerinize sağlık Abi.Güle güle parlayın :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Maşallah kocaman  :nazar:  ayna ötesi olmuş, eline sağlık Semih abi ve tüm ekip :) güle güle kullanın hocam 

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

f0acf44f9feaf4c68cf10bfa2c86dbbc.jpg

Kullanılan ürünler yıkandı. Sıra İsmailin ve Mustafanın arabada(ymış)  :)

Ali Abinin arabaya yapılan İşlemler;

• Araç şampuanla yıkandı
  • hafif fazla suyu alınıp saf alkol ile yıkandı.
  • Sprey yardımıyla Kil uygulandı.
  • Arac kurulandı ve maskelendi.
  • kaputta bölgesel test ile en iyi kombinasyona karar verildi (cutting ped + Meg UC)
  • Tüm yüzeylere Autoglym SRP uygulandı (ismail)
  • Tüm yüzeylere Autoglym Extra gloss protection uygulandı (Ali abi + Mustafa)
  • Kaputa ekstradan Sonax sıvı cila uygulandı.
  • Camlara extra gloss protection uygulanarak hidrofobik yüzey oluşturuldu.

Güzel oldu :good1:
tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Misafir

Kazasız belasız binin hocam Semih bu işi gerçekten biliyorum siramin gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK

Ellerinize sağlık.Maşallah çok güzel olmuş bende kıskandım  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Semih eline sağlık. Baya emek var. Bileğine sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...