İçeriğe Yönlendir

Focus 3' E Araç Kamerası Elektriği Çekimi

Ertuğrul Yenilmez

Recommended Posts

Ertuğrul Yenilmez
(düzenlendi)

Evet en sonunda bugün kendime vakit ayırarak geçen hafta elime geçen araç kameramın çakmaklık sigortasından aldığım elktirikle bağlamış bulunmaktayım şuan tek eksiğim Ankara da bütün büyük elektronik marketlerde 32 GB. class 4 bulamamdı  bende internetten sipariş verdim bugün yarın elimde olur inşallah.Oto elektriğinden birazda olsa anladığım için bizim oralarda elinden kör eşek saman yer yani biraz elimizden bu işler gelir manasında oturdum aracın başına ve sonuç resimlerle karşınızda. :good1:

W1XOWY.jpg3YO42A.jpgRog5E1.jpgpB5Qv0.jpgknMPZW.jpga2nZPz.jpg8D6yma.jpgm1X9qR.jpgE5O1QA.jpgjVq7zr.jpg28O0vq.jpgZ75y2a.jpgordMnm.jpg

Sonuç olarak gayet güzel oldu diye düşünüyorum tabi sizlerin yorumları daha önemli belki gözümden kaçan veya söyle olsaydı daha iyi olurdu diye fikirleriniz de önemli benim için teşekkürler. :) Konu başlığını yanlış yazmışım Focus 3 olacak heyacandan olsa gerek  :yes:  :blush:

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Beğenmeyen varsa müsait bi zamanda sana yardıma gelsin.

Eline sağlık sarkan kablo olmayınca temiz iş demektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Beğenmeyen varsa müsait bi zamanda sana yardıma gelsin.

Eline sağlık sarkan kablo olmayınca temiz iş demektir.

Teşekkürler Atilla bey dediğiniz gibi buyursun gelsin çayımız kahvemiz de vardır .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Komutanım Elinize sağlık güzel anlatım süper olmuş iş.

Kablonun tamamına mı bez bant sardınız.?

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Elinize sağlık güzel olmuş.Çakmaklığa tak çıkar uğraşmak zor oluyor. Ben elektirik işinden hiç anlamadığımdan ustaya yaptırdım. Teyp arkasından bağlantı yaptı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Daha ne olsun. Çok güzel, temiz ve üç korumalı emniyet. Elinize sağlık iyi günlerde kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Olması gereken en güzel bağlantı bu bence de zaten. Benimki gelince ben de o şekilde yapacağım tak unut gitsin oraya en temizi

Yorum bağlantısı
Kadircan YENİLMEZ

Eline sağlık, kullanma kılavuzu bile senin kadar açıklayıcı olamadı. Yıllık iznimde benim aracada yaparsın artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Süper olmuş,benim de böyle bir projem olacak yakın zamanda. :bravo:

Videolu isteriz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

çok güzel çalışma olmuş, tebrik ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Komutanım Elinize sağlık güzel anlatım süper olmuş iş.

Kablonun tamamına mı bez bant sardınız.?

Erol bey çok teşekkür ederim bez bantı direk ile tavan arasında hem sıcaktan koruması hem ses izalasyonu sağlaması için o bölgede kullandım.

Elinize sağlık güzel olmuş.Çakmaklığa tak çıkar uğraşmak zor oluyor. Ben elektirik işinden hiç anlamadığımdan ustaya yaptırdım. Teyp arkasından bağlantı yaptı.

Çok teşekkür ederim Fırat bey.Evet sizin yazdıklarınızıda incelemiştim teybe direk bağlantı yaptırmışsınız.

Daha ne olsun. Çok güzel, temiz ve üç korumalı emniyet. Elinize sağlık iyi günlerde kullanın.

Çok teşekkür ederim Fikret bey.

:nazar:

Teşekkür ederim Çağlar bey.

Maşallah

Teşekkür ederim Serkan bey.

Müthiş bir çalışma :)  :nazar:

Olgu bey sizin sayenizde güzel bir kamera sahibi oldum Teşekkürler. :bravo:

Süper olmuş,benim de böyle bir projem olacak yakın zamanda. :bravo:

Teşekkür ederim.İnşallah artık çalışmanızı sabırsızlıkla bekliyor olacağım. Olgu beyin dediği gibi siz video çekerseniz süper olur.

Eline sağlık, kullanma kılavuzu bile senin kadar açıklayıcı olamadı. Yıllık iznimde benim aracada yaparsın artık.

Abicim yaza inşallah hallederiz o iş bende ;)  

Tapatalktan resimleri göremiyorum

Koray bey nasıl yönlendireceğimi bilmiyorum resimleri görebilmeniz için . :blush:

çok güzel çalışma olmuş, tebrik ederim.

Teşekkür ederim Mustafa bey.

Olması gereken en güzel bağlantı bu bence de zaten. Benimki gelince ben de o şekilde yapacağım tak unut gitsin oraya en temizi

Bencede en güzeli bu oldu kablo görüntüsü yok tek dikkatli olunması gereken elektrik olayı . :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

Güzel çalışma..

32 GB Class 4 hafıza kartın Bimeks te buldum..heryerde class 10 hafıza kartı var..49 TL ödedim..class 4 için çok para ama bulamayınca yapacak bişey yok.. :)

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ertuğrul Yenilmez

Hatırlatmada bulunayım dedim Focus 3'de çakmaklık elektriği yaklaşık 20 dk.sonra kesilir kitlemeye müteakip.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu çalışmayı ilk paylaştığınızda hiç bir şey anlamamıştım fakat dün bagaja led döşerkes şase yaptırdım ve iç aydınlatmanın elektriği gitti. Sonra korkuyla kitapçık vesaire inceledim ve konuyu internetten az araştırdım. Elektrikçiye gittiğimde hangi vidaların sökülüp panele nasıl ulaşılacağını ve hangi sigortanın değişmesi gerektiğini biliyordum. Velhasıl konuyu bugün tekrar okuduğumda bu kez anladım(hayret :crazy: )

Şu anda düşünüyorum da kamera geldiğinde bu işi artık kendim bile yapabilirim. Bir kez daha doğrulandı ki şer sandığımız olaylarda hayr olabilirmiş...

Paylaşım için teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Bu çalışmayı ilk paylaştığınızda hiç bir şey anlamamıştım fakat dün bagaja led döşerkes şase yaptırdım ve iç aydınlatmanın elektriği gitti. Sonra korkuyla kitapçık vesaire inceledim ve konuyu internetten az araştırdım. Elektrikçiye gittiğimde hangi vidaların sökülüp panele nasıl ulaşılacağını ve hangi sigortanın değişmesi gerektiğini biliyordum. Velhasıl konuyu bugün tekrar okuduğumda bu kez anladım(hayret :crazy: )

Şu anda düşünüyorum da kamera geldiğinde bu işi artık kendim bile yapabilirim. Bir kez daha doğrulandı ki şer sandığımız olaylarda hayr olabilirmiş...

Paylaşım için teşekkürler.

Teşekkür ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana araç elektriği çok önemli dikkatli olmak zorundayız. Her şeyde bir hayır vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Merhaba, benim kameram da sonunda geldi. Konuyla ilgili olarak kitapçıktan kendime boş olan bir sigorta noktası buldum. Yani sadece bu kameraya ait bir sigorta olacak. Sizin yaptığınız gibi adaptörün ucuna kablo lehimlettirdim. Bu işlem için Dhmi elektronikçilerine ne kadar teşekkür etsem azdır. Lehim tutması için adaptöre hafif bir zımpara çektiler, şu an taş gibi oldu.

Şimdi bir elektrikçiye gidip kitapçığımda 128 numaralı boş sigorta yuvasına yerleştirmek olacak.

Kablo döşeme işlemini aynı sizinki gibi yapmayı planlıyorum. Paylaştığınız için tekrar teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ziya Kokarağaç

Nihayet kameram geldi. 

Sizin yaptığınız bu işlemi çok beğenmiştim aynısını yaptırmaya elektrikçiye gittim. Adama anlatamayınca konuyu açıp fotoğrafları gösterdim adam tutturdu kabloyu kesip direkt sigortaya bağlayacağım diye  :shok: , gitti ustaya sordu o da kes- bağla-tamam işte dedi. Diyorum olmaz bunun çıkış voltajı farklı. Bir türlü dinletemedim. Kaçtım en sonunda. Memlekete(Bursa) dönünce düzgün bir elektrikçi bulup yaptırırım artık idare etsin diye kabloyu ortalıktan kaldırdım zaten.

Eğer bu konuyu okumamış olsam dedikleri gibi yaptırıp kamerayı ilk günden bozardım heralde. Bu güzel konu için çok teşekkürler.
:nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Kuga aracım için bende montaj arayışı içerisindeyim. Referans için konuya baktım ancak resimleri neden göremiyorum?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kuga aracım için bende montaj arayışı içerisindeyim. Referans için konuya baktım ancak resimleri neden göremiyorum?

Fotoğraflar bende şimdi baktım görünüyor Turhan bey, bilgi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...