İçeriğe Yönlendir

Vw Plakalık Lambası Hatası

Emre Öğüt

Recommended Posts

Emre Öğüt

Aracıma Led Beyaz plakalık ampulu taktım ancak yol bilgisayarında kontrol ediniz diyor nasıl söndürürüz acaba?

51a2981259107a8aee73fa23d8950fb8.jpg

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Eski ampullerden ziyade kaliteli bisey takın abi mesela photon marka , iki senedir 6 ledli biri sağda biri solda kullanıyorum asfalta kadar tek çizgi halinde bembeyaz zenon gibi :good:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Vw her ampülü kabul etmiyor.Aynı sorunu bir arkadaşın aracında da yaşadık,eski ampulleri geri taktı.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Modüllüleri varmış bir tek onlar arıza ışığı yakmıyormuş napalım mecbur sökecez ampulleri ne kadar saçma bişey Allahtan ampullere para vermedim[emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Abi modülü falan yok , senin arabana caddy bizmki transporter çok fark var sayılmaz , eğer bugün dükkâna gidersem sokup aticam buraya resmini gör diye photonun ledleri yakmiyor arıza isigi .

Arıza kontrollü led takmanız gerekiyor.

Bahsettiğim şey sani abinın dedigi gibi bisey de olabilir . Tabi ben tanesini 40 liraya aldım iki yer için 80 lira
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi modülü falan yok , senin arabana caddy bizmki transporter çok fark var sayılmaz , eğer bugün dükkâna gidersem sokup aticam buraya resmini gör diye photonun ledleri yakmiyor arıza isigi .

Bahsettiğim şey sani abinın dedigi gibi bisey de olabilir . Tabi ben tanesini 40 liraya aldım iki yer için 80 lira

Yuh! O ne rakam yahu? Çinden 2 adedi 5$'a geliyor.

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Yuh! O ne rakam yahu? Çinden 2 adedi 5$'a geliyor.

Abi 10-15 liralık ampullerde ışıktan tatmin olmadim ,kimisi arıza Işığı yaktı , kimiside 1 hafta anca dayandı . Bunları taktim , arıza Işığı yok ışık fazlasıyla tatmin etti , ve 1 senedir sorunsuz arıza vs yok :) Çok para verdim ama pişman değilim .

Maalesef eBay vsde uyeligim yok :/

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Abi 10-15 liralık ampullerde ışıktan tatmin olmadim ,kimisi arıza Işığı yaktı , kimiside 1 hafta anca dayandı . Bunları taktim , arıza Işığı yok ışık fazlasıyla tatmin etti , ve 1 senedir sorunsuz arıza vs yok :) Çok para verdim ama pişman değilim .

Maalesef eBay vsde uyeligim yok :/

25 liraya modüllüleri arıza ışığı yaktırmayanları var kardeş 80 lira nedir :D

benimkinin aydınlatması 10 numara birde ışık yakmasa iyiydi

3733cb21049bba3598764091729111f8.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu vw'nin plaka lambası bile pahalı yaa :D

Ya gizli bir yere paralel ampul, ya sağlam soğuyan bir yere paralel direnç, yada arıza kontrollü ledlerden almalısınız.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Biraz kaba olabilir fakat bu roleden alıp tesisata paralel baglayın istediğiniz ledi alıp kullanın.Bu hatayı veren bütün araçlarda ön park ve plakalık vesaire farketmez kullanabilirsiniz.Ne ısı nede ampul sıcaklığı olmaz. :good1:

Oto elektrik parçacılarında bulursunuz.

GqUDOHr.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Nurullah Mayuk

25 liraya modüllüleri arıza ışığı yaktırmayanları var kardeş 80 lira nedir :D

benimkinin aydınlatması 10 numara birde ışık yakmasa iyiydi

3733cb21049bba3598764091729111f8.jpg

Ben bi arabada görmüştüm , o zaman asfalta kadar bembeyaz yanan ışığa duyduğum aşkla aldım halada pişman değilim gerçi abi :)

Sokak ahım şahım karanlık değil ama çıplak gözle net bi şekilde bi kaldırımdan obur kaldırıma ışık çizgisinin gittiği rahat görülüyor :)

4ba89399d593be4e4009c830a53dbed2.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yasin Şimşek

Aracıma Led Beyaz plakalık ampulu taktım ancak yol bilgisayarında kontrol ediniz diyor nasıl söndürürüz acaba?

Konu biraz eskide kalmış ancak birşey sorucam. Yol bilgisayarı bende İngilizce bunu Türkçe'ye çevirebiliyormuyuz?

İnternette okudum can bus özellikli ledler arıza ışığı yakmıyormuş . Sanırım sorunu çözdünüz ancak başka yere takmak isterseniz aklınızda bulunsun.

Şunu sipariş geçiyorum ben sıkıntı çıkarırsa tavanda yada başka bir alanda kullanırım artık  :rolleyes:

http://www.hepsiburada.com/jsv-plaka-ve-aydinlatma-led-ampul-6500k-canbusli-p-OTSV2500000509100?productId=otsv2500000509100&categoryId=20024643

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

içine direnç ekleniyor. internette nasıl yapılıyor var. aynı akımı çekmesi lazım. 

Biraz kaba olabilir fakat bu roleden alıp tesisata paralel baglayın istediğiniz ledi alıp kullanın.Bu hatayı veren bütün araçlarda ön park ve plakalık vesaire farketmez kullanabilirsiniz.Ne ısı nede ampul sıcaklığı olmaz. :good1:

Oto elektrik parçacılarında bulursunuz.

GqUDOHr.jpg

Arıza kaynağı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

içine direnç ekleniyor. internette nasıl yapılıyor var. aynı akımı çekmesi lazım. 

Arıza kaynağı...

Öğretmenim bu rolenin bu kodda olanın bobin direnci 40 ile 50 ohm arasında.Aynı tipte olanın yenileride gelmiş  ve 5 yada 4 bacaklı siyah normal olanlardada bobin direnci 70 ile 78 ohm civarında.Bundan dolayı rahatlıkla kullanılabilir.Kaldıki ben 2 yıldır falan hep yazıyorum ve kullanıyorum.

Cambuslu ledlerde ise 100ohm ile 120ohm bazılarında ise 80ohm sanırım en az 2wattlık ve paralel smd direnç takılı ve dipsiz 5watt ampulden daha fazla ısı oluşturuyor duyunun üst kısmı kavruluyor.Yani ısı üretimi ampulden farksız hale geliyor ömrüde az oluyor.Özellikle bir kaç arkadaşa bu tip smd dirençlerden bu ohm degerlerine ulaşacak şekilde yüksek degerde direnci paralel yapıp vermiştim ısı minimal sevilere düştü ve sanırım 2 yıl olacak hala kullanılıyor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Konu biraz eskide kalmış ancak birşey sorucam. Yol bilgisayarı bende İngilizce bunu Türkçe'ye çevirebiliyormuyuz?

İnternette okudum can bus özellikli ledler arıza ışığı yakmıyormuş . Sanırım sorunu çözdünüz ancak başka yere takmak isterseniz aklınızda bulunsun.

Şunu sipariş geçiyorum ben sıkıntı çıkarırsa tavanda yada başka bir alanda kullanırım artık :rolleyes:

http://www.hepsiburada.com/jsv-plaka-ve-aydinlatma-led-ampul-6500k-canbusli-p-OTSV2500000509100?productId=otsv2500000509100&categoryId=20024643

yol bilgisayarının dili değişmiyor sanırım kardeş benimki 2012 türkçe bildiğim kadarıyla 2012 önce bir çok vag in yol bilgisayarı türkçe değil
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

yol bilgisayarının dili değişmiyor sanırım kardeş benimki 2012 türkçe bildiğim kadarıyla 2012 önce bir çok vag in yol bilgisayarı türkçe değil

Anladım teşekkür ederim. Vag com denen şey ile bir sürü özellik eklenebildiğinden merak ettim :)
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Anladım teşekkür ederim. Vag com denen şey ile bir sürü özellik eklenebildiğinden merak ettim :)

vagcom la dil seçeneği eklenmiyor diye biliyorum ama genede özellikleri aktifleştirenlere sor bence kardeş:)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...