İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Araçtaki Gizli Özellikleri Aktifleştiremeyenler

Nevzat YÜKSEL
Çözüme git Nevzat YÜKSEL tarafından,

Recommended Posts

Kadir Türkeli

Benim cmax aracimin ön camlar bazen yarıda otomatik açılmaya başlıyor, bazen de açılana kadar basılı tutmak zorunda kalıyorum. Bu duruma ne dersiniz? ')

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Arif Aykın

Merhabalar Benim 2003 fiesta ghia aracımda kumandadan iki kere basıldığında tüm kapıları tek basıldığında şoför kapısı açılmasını yaptım. Bende bunu yaptıktan sonra olan durum kilitleme işlemi sonrasında dörtlüler yanıp sönmüyor.

Bir de içerideki tepe lambasının uzaktan araba kilit açıldığında araç yeri bulunması için (lambanın otomatik konuma alınması) programlanması gerekiyordu sanırım ben onu da yapmıştım kitapçıktan okuyarak. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cem ÇİMEN

Dün 10Km/h kapı kilitlemesini yaptım. ilk denemede başarısız oldum bip mip gelmedi. Dedim şehir efsanesi herhalde  :biggrin:

Sonra gece tekrar denedim. Hem bipleri duydum, hem de otomatik olarak kapım kapanıyor artık :good1: 

Ancak anlık yakıt tüketimi nasıl oluyor anlamadım. Şu anda sadece kalan km gösteriyor.

Anlık yakıtı açarsam kalan km yi göstermeye devam edecek mi?

Gösterecekse aynı ekranda ikisini de mi göreceğim?

Yoksa göstergedeki tuşlarla geçiş mi yapacağım?

Sadece anlık tüketimi gösterirse kalan km görmek için tekrar aynı şekilde orayı burayı kurcalayacak mıyım?

eğer öyleyse anlık yakıtı açmak pek cazip değil çünkü :nea:

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Fiesta 2011 dizel titanyum x paket olan aracin gizli bir özelliği var mi arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Aracı durdurup indikten sonra kilitlemeyi unutursanız 1 dakika içerisinde kendini otomatik kilitliyor.

Falan fistan.

Bu özelliği 2011 titanyum fiestaya yapabilirmiyiz?

Yorum bağlantısı
Sefa Şenyurt

follow me (farlarin bir sure yanik kalmaya devam etmesi ) takip olayini yapamiyorum... her turlu olayi denedim... arac comfort still..

Kontağı kapattıktan sonra far anahtarını önce 0 konumuna sonra 2 konumuna sonra tekrar 0 konumuna getirdiğinizde farlar 30-40 saniye yanıp sonra kapanıyor. Daha erken kapatmak isterseniz kumandadan kapıları aç kapat yapıp kapatabilirsiniz. Aydınlatma olmayan yerlere park edildiğinde gayet kullanışlı oluyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Kontağı kapattıktan sonra far anahtarını önce 0 konumuna sonra 2 konumuna sonra tekrar 0 konumuna getirdiğinizde farlar 30-40 saniye yanıp sonra kapanıyor. Daha erken kapatmak isterseniz kumandadan kapıları aç kapat yapıp kapatabilirsiniz. Aydınlatma olmayan yerlere park edildiğinde gayet kullanışlı oluyor.

çok tesekkur ederim cevabınız için..bahsettiklerinizi denedim ama bi detayı kaciriyorum galiba... araç kapısı açık vb. detaylar farkettirirmi acaba?

Yorum bağlantısı
Sefa Şenyurt

çok tesekkur ederim cevabınız için..bahsettiklerinizi denedim ama bi detayı kaciriyorum galiba... araç kapısı açık vb. detaylar farkettirirmi acaba?

Bildiğim kadarıyla kapıların açık kapalı olması farketmiyor. Aç kapa işlemlerini mümkün olduğunca hızlıca yapmalısınız. Ben tesadüfen öğrenmiştim kurcalarken. Yarın tekrar kontrol ederim unutmaz isem.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Merhabalar Benim 2003 fiesta ghia aracımda kumandadan iki kere basıldığında tüm kapıları tek basıldığında şoför kapısı açılmasını yaptım. Bende bunu yaptıktan sonra olan durum kilitleme işlemi sonrasında dörtlüler yanıp sönmüyor.

Bir de içerideki tepe lambasının uzaktan araba kilit açıldığında araç yeri bulunması için (lambanın otomatik konuma alınması) programlanması gerekiyordu sanırım ben onu da yapmıştım kitapçıktan okuyarak. 

Kilitlendi bilgisi için dörtlülerin yanıp sönmesi hakkında bilgisi olan varmı ?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kilitlendi bilgisi için dörtlülerin yanıp sönmesi hakkında bilgisi olan varmı ?

Kapı kilitlerinizin birinde arıza var. Kapının kilitlendiğini anlamıyor dolasıyla dörtlüler yanmıyor. Aynı şekilde kapı kilitleri açıldığında iç aydınlatmanın yanması gerekir (iç aydınlatma düğmesi orta konumda olmalıdır). Yanmıyorsa yine kilit arızasına işaret.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Kapı kilitlerinizin birinde arıza var. Kapının kilitlendiğini anlamıyor dolasıyla dörtlüler yanmıyor. Aynı şekilde kapı kilitleri açıldığında iç aydınlatmanın yanması gerekir (iç aydınlatma düğmesi orta konumda olmalıdır). Yanmıyorsa yine kilit arızasına işaret.

Teşekkür ederim. Fakat daha öncesinde doğrudur arıza vardı sonrasında kilit sürekli kapalıymış gibi kablosu köprülendi ve çalışması sağlandı. Yoksaki ara ara açık görüyordu ve kilitleme gerçekleşmiyordu. Bu işlem sonrası dörtlüler kilitleme sonrası yanıyordu. Araç içi lamba kilit açıldığında kontak kapatıldığında yanıyor kapı kilitlenince hemen sönüyor bunda sıkıntı yok. Kumandaya ilk basıçta şoför tarafı ikinci basıldığında diğer kapıları ayarladım ondan sonra yanmaz oldu eski haline aldım yine yanmadı.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Follow me özelliği 2003 fiestalarda da var mı acaba denedim olmadı. 0 ve 2 olarak bahsettiğiniz far anahtarı kapalıyken 0 en sonra iken 2 konumda olması herhalde 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Alper Ergün

Konuyu baştan sona okudum. Güzel özellikler var ama tek bir yerde toplansa (mesela ilk mesaj) daha iyi olacak gibi. Bazılarını deneyeceğim sonucu yazarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Eyüp Işık

iyi günler..

Aracı durdurup indikten sonra kilitlemeyi unutursanız 1 dakika içerisinde kendini otomatik kilitliyor bu özelliği fiesta 2007 makyajlı kasada nasıl yapabilirim ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 saat önce, Eyüp Işık yazdı:

iyi günler..

Aracı durdurup indikten sonra kilitlemeyi unutursanız 1 dakika içerisinde kendini otomatik kilitliyor bu özelliği fiesta 2007 makyajlı kasada nasıl yapabilirim ?

Böyle bir şey yok.. 

Sadece şu var.. 

Uzaktan kumanda ile kilidi açarsanız ve kapıları açmazsanız, kendini tekrar kilitler.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eyüp Işık
15 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Böyle bir şey yok.. 

Sadece şu var.. 

Uzaktan kumanda ile kilidi açarsanız ve kapıları açmazsanız, kendini tekrar kilitler.. 

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Uğur Bilgin

10km de otomatik kapıları kilitlemesini yaptım çok teşekkür ederim. Anlık tüketim özelliği açılabilirmi acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Davut gunaydin

nevzat bey gizli ozellik kilidini acmak icin bahsettiginiz seyleri yaptim ve oldu ozellikler acildi belliki.her sinyal verdigimde bip far actigimda bip silecek actigimda zirt birt bip sesi geliyor.ben bu sesinsadece benzin azaldiginda duyuyordum bundan nasil kurtulucam simdi.

Yorum bağlantısı
Feyyaz Afacan
On 04.05.2015 at 11:56, Nevzat YÜKSEL yazdı:

Şimdi etisin son sürümünü indirmeye çalışıyorum bakalım daha başka yenilikler paylaşacağım sizlerle.

İnşallah yarar.

Kardeş bu etisten bu bilgiler nasıl öğreniliyor. Bize de öğretir misin?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erol Okcu
On 03.05.2015 at 21:55, Nevzat YÜKSEL yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

Aracınızda bulunan otomatik kilitleme, tek tuşla tek kapı açılması, kapamaya basılı tutunca camların kapanması gibi özellikleri yapamayan arkadaşlar olmuştu daha önce bu nedenle bu konuyu açtım

Az önce merak edip biraz araştırdım ve Ford Etis programında servis test bölümü diye birşey buldum,

Bu özellikte servis çalışan tüm elektronik aksamları test etmek için kullanıyor aynı zamanda bu özelliği aktifleştirdiğiniz zaman gizli özelliklerin hepsini uygulamak için kilidi açmış oluyorsunuz. Daha önce deneyip de yapamayan arkadaşlar büyük ihtimal bu kilit olduğu için yapamamıştır yani doğru yaptınız ama kilit olduğu için bu özellikler aktifleşmemiştir.

Şöyle;

Araca binip kapıları kilitliyorsunuz anahtarı kontağa takın(çevirmeyin),el frenini çekin, vitesi boşa alın, arka cam rezitans tuşuna basılı tutarak kontağı açın(aracı çalıştırmayın), elinizi rezitans tuşundan çekin ve daha sonra 6 saniye içerisinde rezitans tuşuna 8 defa basın (1aç,2kapat,3aç....8kapat şeklinde) işlem onaylanınca dörtlüleriniz yanacaktır veya bazı modellerde sadece bip sesi gelecektir. bu işlemden sonra test bölümü aktifleşmiştir mesela sinyali sağa verin bip diye ses gelecektir, sileceği çalıştırın bip diyecektir vb, her bir fonksiyon çalıştığında ses gelecektir bu aracınızın standart özelliklerinin çalıştığının gösterir.(bende farı açınca bip sesi gelmedi çünkü xenon var beyin tanımamış demekki)

İş geldi otomatik kilitleme falan gibi gizli özellikleri aktifleştirmeye,

Şimdi uzun uzun yazmayayım, internete ford fiesta gizli özellikler diye yazıp en üstteki sayfaya girince özellikleri nasıl aktifleştireceğiniz yazar onları adım adım hatasız uygulayın,

Ayrıca hiçbir forumda yer almayan bir özellik daha var bunu da ford etisten öğrendim, emniyet kemeri ikaz sesi ve lambası(yanlış anlamayın yöneticiler, özelliği devredışı bırakmayı değil var olup da devredışı olan özelliği aktifleştirmeyi göstereceğim)

Bu özelliği aktifleştirebilmeniz için göstergenizin üzerinde emniyet kemer ikaz sembolünün olması ve aracı çalıştırdığınızda yanıyor olması lazım.

Şöyle;

Başlangıç:Araca girin, kapıları kilitleyin, anahtarı takın, kemer takılı ise çözün.

Uygulama: Kontağı açın(aracı çalıştırmayın)

Emniyet kemeri uyarı göstergesi 10 saniye sonra sönecektir(sembolü var ama ışığı yanmıyorsa özellik arabınıza yerleştirilmemiştir)

Daha sonra 60 saniye içerisinde emniyet kemerini en sonunda çözülü kalacak şekilde dokuz defa takın ve çıkarın.

Bu işlemi eğer doğru yaparsanız göstergedeki emniyet kemer ışığı 3 defa yanıp sönecektir.

Artık arada bindiğinizde kemerinizi takmazsanız aracınız sizi sesli bir şekilde uyaracaktır.

Şuan aracımda aktifleştirdiğim özelliklerin listesi.

Kumandaya bir defa basınca sürücü kapısı açılır iki defa basınca tüm kapılar.

Kumandadaki bagaj düğmesine 2 defa basarsanız bagaj açılıyor(ne iş yarıyor diceksiniz. yanlışlıkla farkında olmadan bagaj düğmesine basarsanız araç bagajı açık kalmış olur siz gidip elle geri kapatmazsanız. bu özellikle yanlışlıkla basılmayı önlüyor.2 defa üst üste yanlıkla basan adam dicek sözüm yok :D)

Kumanda ile aracı açınca eğer binmezseniz 45 saniye içinde kendini tekrar kilitleyecektir otomatik.

Aracı hareket ettirip 10 km hıza ulaşınca otomatik kapı kilitlenmesi.

Aracı durdurup indikten sonra kilitlemeyi unutursanız 1 dakika içerisinde kendini otomatik kilitliyor.

Falan fistan.

konuyu yeni görüyorum geri kaldım biraz o nedenle  ford fiesta 1.4 benzinli 2004 model de geçerlimi bu söyledikleriniz?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Kürşat Gönüllü
Sani Gerşon yazdı:

Nevzat bey, yüksek müsadenizle linkin bulunduğu mesajlarınızı sildim. Forumumuzda da aynı mesajlar mevcut, oranın linkini paylaşıyorum.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/226226-focus-25in-gizli-kalm%C4%B1%C5%9F-%C3%B6zelliklerini-biliyor-musunuz/

Paylaşımlarınız için teşekkür ederiz :flowers:

Sani bey link ulaşılamıyor. Ben de gizli özellikler  listesi vardı kayboldu. Toplu halde Nereden bulabilirim. Mondeo için de aynı listeydi galiba. Selamlar iyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...