İçeriğe Yönlendir

Başarsoft 2015.03 Haritası Yayında

Fikret Özsoy

Recommended Posts

Fikret Özsoy

merhaba,

başarsoft'un yazılımı iGo yu satın almak için maille başvuru yaptım ancak gelen cevap tamamen baştan savmaydı. üretici firma ile görüşün diyorlar.

sd karta igo primo 2.4 ü internetten indirip başarsoft un toolbox programı vasıtasıyla 1 yıllık lisans satın alabiliyormuyuz?

Hakan Bey, hatırladığım kadarı ile üye olabilmek için cihazın seri numarası ve markası isteniyordu. Ayrıca igo satıldığına rastlamadım.

Şöyle bir yol izlenebilir. Çok uygun fiyata (yaklaşık 170 tl) igo kullanan cihaz alınabilir. Bu cihazla 5 yıllık güncelleme de satın alınmış olacaktır. Program hafıza kartına kopyalandıktan sonra arabada rahatlıkla kullanılabilir diye düşünüyorum. Yıllık 34 tl gibi bir fiyata yasal olarak güncelleme de satın alınmış olur.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Bugün Başarsoft'un 2015.07 güncellemesi se yayınlanmış, güncellemeyi alabilirsiniz.

Ayrıca;

Hakan Bey, Türkiye haritasının yıllık satınalma bedeli 60 tl gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Başarsoft 2015 Q1 haritası Afyon üzerinden Antalya'ya giderken Isparta Burdur ayırımını görmüyor..Şaka gibi...sanki ezbere bilmek zorundayım..

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Merhaba Fikret bey,

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, hafıza kartına yüklü iGo bulursam bende almayı düşünüyorum, 60 TL bu yazılım ve 1 yıl  için fazla para değil ama iGo'yu internetten naviextras toolbox ile indirmenizi istiyor bu programda bilgisayarınıza bağlı olan cihazı yada usb ile bağlı hafıza kartınızı görmesi gerekiyor ancak bunu hala gördüremedim. :-(. birde navigasyon cihazlarına iGo yazılımı yüklü geliyor, yazılımın kartta olduğu bir cihaz bulabileceğimi sanmıyorum.

Kötü olan arabamda kullandığım navigasyon cihazı Don't Panik, bu yazılımı beğenmedim ama iGo'nun son sürümünü de parayla bile satın alamıyorum. naviextras üreticinizle görüşün deyip sallıyorlar.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Merhaba Fikret bey,

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, hafıza kartına yüklü iGo bulursam bende almayı düşünüyorum, 60 TL bu yazılım ve 1 yıl  için fazla para değil ama iGo'yu internetten naviextras toolbox ile indirmenizi istiyor bu programda bilgisayarınıza bağlı olan cihazı yada usb ile bağlı hafıza kartınızı görmesi gerekiyor ancak bunu hala gördüremedim. :-(. birde navigasyon cihazlarına iGo yazılımı yüklü geliyor, yazılımın kartta olduğu bir cihaz bulabileceğimi sanmıyorum.

Kötü olan arabamda kullandığım navigasyon cihazı Don't Panik, bu yazılımı beğenmedim ama iGo'nun son sürümünü de parayla bile satın alamıyorum. naviextras üreticinizle görüşün deyip sallıyorlar.

Hakan Bey rica ederim. Evet doğru cihaza yüklü geliyor. Ama siz cihazdan hafıza kartına yükleyebiliyorsunuz. Ticari olarak kopyalanmadığı için yasal olur zaten. Kartınızı da arabada rahatlıkla kullanabilirsiniz. 5 yıllık da güncelleme garantisi var. Ben cihazı arabaya sabitlediğim için sadece kartı alıyorum işlem için. Tabii ki bunları yapabilmek için cihazın bir defaya mahsus naviextrasa tanıtılması gerekiyor.

Saygılar.

Başarsoft 2015 Q1 haritası Afyon üzerinden Antalya'ya giderken Isparta Burdur ayırımını görmüyor..Şaka gibi...sanki ezbere bilmek zorundayım..

Volkan Bey Q2 yi deneyin bir de. Belki düzelmiştir.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

bugün navigasyon cihazının bir saçmalığını gördüm..

Antalya'da otele giderken Burdur üzerinden rotayı çizdi..yazılımda sıkıntı var ama gittik..Dönerken (navi kullanmanın kötü yanı tabelalara bakmaktan vazgeçiyorsunuz) rotayı Isparta üzerinden çizdi..mecburen Isparta üzerinden dönmek zorunda kaldım..

Bu saçmalık giderken rotayı Burdur'dan veriyorsan dönerkende Burdur üzerinden verilmesi gerekiyor bence..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Antalya'da otele giderken Burdur üzerinden rotayı çizdi..yazılımda sıkıntı var ama gittik..Dönerken (navi kullanmanın kötü yanı tabelalara bakmaktan vazgeçiyorsunuz) rotayı Isparta üzerinden çizdi..mecburen Isparta üzerinden dönmek zorunda kaldım..

Bu saçmalık giderken rotayı Burdur'dan veriyorsan dönerkende Burdur üzerinden verilmesi gerekiyor bence..

Sanırım sizi gezdirmek istemiştir.  :D  Şaka bir yana Başarsoft için forumlarda şikayetler çoğaldı. Örneğin android için igo satın alanlar hala 2014 haritası kullanıyorlarmış. Güncelleme gelmiyor. Sanırım Başarsoft daha büyük işlerle uğraşmaya başladı ve bireysel kullanımları göz ardı ediyor.

Gerçi onlar da biraz haklı. igo ve başarsoft haritası aratsanız onlarca sitede crackli bulunur. 

Yorum bağlantısı

Kisa, hizli gibi ayarlardan farketmis olabilir rotasi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Fikret bey,

cihazdan hafıza kartına yüklemenin yolu nedir? öncelikle toolbox programından cihazı görmesini sağlamalıyız, sonrasında hafıza kartına yedekleyerek mi aktarıyoruz?

tavsiye edeceğiniz navigasyon cihazıma uyacak ucuz bir navigasyon cihazı var mı? (Bendeki Cyclone navigasyon 800x480, Windows CE 6)

Bu arada ilgilenenler için bir bilgi vereyim. Kullandığım Cyclone navigasyon cihazıma wifi usb adapter takarak cep telefonum üzerinden internete bağlandım. (opelsizasla.com forumundaki JlOzde Nickname'li arkadaşa teşekkür ederim) Bu sayede online trafik bilgilerini görmeyi umuyorum ama daha denemedim.

iyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Fikret bey,

cihazdan hafıza kartına yüklemenin yolu nedir? öncelikle toolbox programından cihazı görmesini sağlamalıyız, sonrasında hafıza kartına yedekleyerek mi aktarıyoruz?

tavsiye edeceğiniz navigasyon cihazıma uyacak ucuz bir navigasyon cihazı var mı? (Bendeki Cyclone navigasyon 800x480, Windows CE 6)

Bu arada ilgilenenler için bir bilgi vereyim. Kullandığım Cyclone navigasyon cihazıma wifi usb adapter takarak cep telefonum üzerinden internete bağlandım. (opelsizasla.com forumundaki JlOzde Nickname'li arkadaşa teşekkür ederim) Bu sayede online trafik bilgilerini görmeyi umuyorum ama daha denemedim.

iyi çalışmalar

Hakan Bey, örneğin şu cihaz olabilir. Bunu yaklaşık 1 yıl önce arkadaşa almıştık onun için igo olduğundan eminim onun için örnek veriyorum. Daha uzuzları da var.

http://www.bimeks.com.tr/urun/128399/next-5015-5-0--navigasyon-cihazi.aspx

Yapılacak işlemleri sırasıyla yazayaım.

1. bu şekilde cihaz alındıktan sonra seri numarasıyla beraber naviextrasa kayıt yapılır ve gerekli güncellemeler yapılır.

2. USB ile bilgisyara bağlanır ve içindeki PND klasörü bilgisayara yedeklenir. Bu klasör kurulum gerektirmediğinden direk kopyala yapıştır yapılır.

3. Bu klasör Cyclone cihaza takılır ve pnd klasörünün içindeki exe dosyası cyclone cihaza gösterilir.

Artık güncellemek için cihazı takmanıza da gerek olmaz. Hafıza kartını bilgisayarın kart okuyucusuna takıp naviextrası açtığınızda varsa güncellemelri yapacaktır. Satın aldığınız cihazı da her ihtimale karşı her zaman kullanabilirsiniz.

Cycloneda dont panic programını silmenize gerek yok istediğiniz zaman istediğiniz exe dosyasını göstererek o programı çalıştırabilirsiniz.

Ayrıca bu şekilde 5 yıl harita güncellemeniz de garantilenmiş olur.

Umarım yardımı olur. Şimdiden kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Hakan Bey, örneğin şu cihaz olabilir. Bunu yaklaşık 1 yıl önce arkadaşa almıştık onun için igo olduğundan eminim onun için örnek veriyorum. Daha uzuzları da var.

http://www.bimeks.com.tr/urun/128399/next-5015-5-0--navigasyon-cihazi.aspx

Yapılacak işlemleri sırasıyla yazayaım.

1. bu şekilde cihaz alındıktan sonra seri numarasıyla beraber naviextrasa kayıt yapılır ve gerekli güncellemeler yapılır.

2. USB ile bilgisyara bağlanır ve içindeki PND klasörü bilgisayara yedeklenir. Bu klasör kurulum gerektirmediğinden direk kopyala yapıştır yapılır.

3. Bu klasör Cyclone cihaza takılır ve pnd klasörünün içindeki exe dosyası cyclone cihaza gösterilir.

Artık güncellemek için cihazı takmanıza da gerek olmaz. Hafıza kartını bilgisayarın kart okuyucusuna takıp naviextrası açtığınızda varsa güncellemelri yapacaktır. Satın aldığınız cihazı da her ihtimale karşı her zaman kullanabilirsiniz.

Cycloneda dont panic programını silmenize gerek yok istediğiniz zaman istediğiniz exe dosyasını göstererek o programı çalıştırabilirsiniz.

Ayrıca bu şekilde 5 yıl harita güncellemeniz de garantilenmiş olur.

Umarım yardımı olur. Şimdiden kolay gelsin.

Tekrar Teşekkürler Fikret bey,

bir arkadaşımın Navitel marka cihazı vardı, içeriğini SD karta yükleyip Naviekxtras toolbox ı çalıştırdığımda kartı görüp update etti. bu akşam kartı deneyeceğim, çalışırsa belirttiğiniz modeli alacağım, böylelikle yasal kullanıp güncelleme problemi de yaşamam.

kolay gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Kisa, hizli gibi ayarlardan farketmis olabilir rotasi.

Saygilarimla.

Ben hızlı olan rotaya ayarlıyorum ancak A noktasından b noktasına götürdüğü rota ile b noktasından a noktasına dönüşte rotanın fark etmemesi (hızlı olan rota ayarı sabit) gerekirdi diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Tekrar Teşekkürler Fikret bey,

bir arkadaşımın Navitel marka cihazı vardı, içeriğini SD karta yükleyip Naviekxtras toolbox ı çalıştırdığımda kartı görüp update etti. bu akşam kartı deneyeceğim, çalışırsa belirttiğiniz modeli alacağım, böylelikle yasal kullanıp güncelleme problemi de yaşamam.

kolay gelsin

Rica ederim Hakan Bey, umarım yardımım olmuştur. Size de kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bugün Başarsoft'un 2015.07 güncellemesi se yayınlanmış, güncellemeyi alabilirsiniz.

Ayrıca;

Hakan Bey, Türkiye haritasının yıllık satınalma bedeli 60 tl gözüküyor.

Bugun android cihazlar icin yayinlanan 2015.07 guncellemesini aldi telefonum. Bir ara markette satilan igonun guncelleme problemi var diye okumustum diye hatirliyorum forumda, boyle bir durum sozkonusu degil.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Bugun android cihazlar icin yayinlanan 2015.07 guncellemesini aldi telefonum. Bir ara markette satilan igonun guncelleme problemi var diye okumustum diye hatirliyorum forumda, boyle bir durum sozkonusu degil.

Saygilarimla.

Evren Bey markette böyle bir sorun vardı. Android uygulama için 2014 haritası yayınlanıyordu. Demek ki düzeltmişler hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Bende iGo Android sürümü var , 2015.07 sürüm daha yeni geldi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum. Next marka navigasyon cihazım var. İhtiyaç olduğunda severek kullanıyorum. Ancak güncel olmasına rağmen bazen çok bariz hatalar yapıyor. Mesela örnek Konya yolundan Alanya istikametine giderken kullandım. Bariz kavşak var ve sola dönmem gerekirken sağ dön diyor.. Manavgat istikametine doğru.. Daha önce ki yıllarda da Konya içinde Alanya istikametini şaşırmıştı. Bu sene yine beni başka yere yönlendirdi ama onu dinlemedim tabelaları takip ettim :D Bu tip sıkıntı yaşayan benden başka kimse yok mu acaba ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Oluyor tabi ki hatalar. İstanbul Maltepede kuzenimin nişan yerini 300 metre ilerde gösterdiği için gideceğim yergeride kaldı. önce Bostancıya gidip sonra da 3km fazla yaparak kavşaktan geri geldim yarım saate maloldu istanbul trafiğinde. Ancak zaman zaman navigasyon cihazlarının gps'i konumlamayı yanlış da yapabiliyor. hedefe yaklaştıkça dikkatli olmakta fayda var. Telefonda ise konumlama Agps yani GSM desteği olduğundan daha doğru.  Senin durumunda cihazın rota belirlerken seçili kritere bakmak lazım. Mesela ben son şenliğe giderken tam nokta atışı ile Eskişehirde otele götürdü ki, son birköprü dönüşü vardı, emin olamadım ama doğruymuş.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum. Next marka navigasyon cihazım var. İhtiyaç olduğunda severek kullanıyorum. Ancak güncel olmasına rağmen bazen çok bariz hatalar yapıyor. Mesela örnek Konya yolundan Alanya istikametine giderken kullandım. Bariz kavşak var ve sola dönmem gerekirken sağ dön diyor.. Manavgat istikametine doğru.. Daha önce ki yıllarda da Konya içinde Alanya istikametini şaşırmıştı. Bu sene yine beni başka yere yönlendirdi ama onu dinlemedim tabelaları takip ettim :D Bu tip sıkıntı yaşayan benden başka kimse yok mu acaba ?

Ayhan Bey, cihazdan mı yoksa haritadan mı araştırmak gerekir. Şu anda hangi harita yüklü? Eğer son sürümse, pnd klasöründeki save klasörünü yedekleyip komple silin. Açık alanda cihazı başlatın belirli ayarları tekrar girin. En az 10 dakika uydulara bağlı kalsın. Bulunduğunuz yeri tam olarak buluyorsa sorun kalmamış olabilir.

Bir de cihazın hangi modeli ve igo hangi sürüm?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ayhan Bey, cihazdan mı yoksa haritadan mı araştırmak gerekir. Şu anda hangi harita yüklü? Eğer son sürümse, pnd klasöründeki save klasörünü yedekleyip komple silin. Açık alanda cihazı başlatın belirli ayarları tekrar girin. En az 10 dakika uydulara bağlı kalsın. Bulunduğunuz yeri tam olarak buluyorsa sorun kalmamış olabilir.

Bir de cihazın hangi modeli ve igo hangi sürüm?

Abi cihaz elimde değil şuan.. Yarın bakıp yazarım. Ancak bulunduğum yeri tam buluyordu öyle hatırlıyorum o konuda sorun yok sanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...