İçeriğe Yönlendir

Alfa Romeo Giulia

Onur Bulut

Recommended Posts

Onur Bulut

İtalyan üreticinin amiral gemisi olacak Giulia, Alfa Romeo tutkunlarını her geçen gün biraz daha heyecanlandırıyor.

Gelen bilgilere göre 1.8 litrelik biturbo benzinli motora sahip olacak olan araç, 5.600 d/d'de 300 HP güç ve 3.800 d/dk'de ise tam 400 Nm tork üretecek.

Yeni motor Euro 6 standartlarını karşılayacak ve çift kavramalı bir şanzıman ile kombine edilecek. Aracın 0'dan 100 km/s hıza 6 saniyede çıkacağı açıklanırken, maksimum hız ise 245 km/s'de sınırlandırılacak.

Aynı motorun bir de tek turbolu versiyonu olacak, o da 240 HP güç sağlayacak. Ayrıca 3.0 litrelik V6 çift turbolu bir motorun gelebileceği de sızan bilgilerin arasında, bu motor tam 526 HP gücünde olacak.

Aracın önümüzdeki haziran ayında tanıtılması planlanıyor.

yM4GPM.jpg

WnYXVE.jpg

RY3gJo.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Onur fiyat bilgisi var mi?Şekline bakarsak bizim ulaşmamız zor olacak gibi

Abi fiyat bilgisi şuan için yok ama bizim ulaşmamız gerçektende zor dediğin gibi  :)

Yorum bağlantısı

Bizim forumun Fiesta ve Focus u pistte yakalayamayınca giuletta ile hırs yapmış alfa giulia olmuş :D

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Bizim forumun Fiesta ve Focus u pistte yakalayamayınca giuletta ile hırs yapmış alfa giulia olmuş :D

Kardeşim buna hiç yetişemezler :D

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Tasarım çok güzel de Alfaların sorunları hiç bitmiyor nedense... :)

Alfalarda ne gibi sorunlar var abi ? Aklımda Alfa 159 1.9 JTD'ler var.  :rolleyes:

Ah aaahhhh.... Emekli ikramiyemi harcamayaydım almıştım emencecik  :D  :D  :D

Hocam bu gibi araçlar artık size gelmez  :p Size Mercedes Benz yakışır. :blush:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli
(düzenlendi)

Alfalarda ne gibi sorunlar var abi ? Aklımda Alfa 159 1.9 JTD'ler var.  :rolleyes:

Hocam bu gibi araçlar artık size gelmez  :p Size Mercedes Benz yakışır. :blush:

Sen öyle zannet Onur,benim hala içim kıpır kıpır be yaaa  :biggrin: Lakin cebimiz kıpırdamıyor bi türlü yafff  :(

tarihinde Uğur Samyeli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Sen öyle zannet Onur,benim hala içim kıpır kıpır be yaaa  :biggrin: Lakin cebimiz kıpırdamıyor bi türlü yafff  :(

Hocam daha gençsiniz beni yanlış anlamayın :) Hocam yaranızı deşmek gibi olmasın ama Fiestayı satmasaydınız iyidi  :rolleyes: Titaniumları takıp Ali abinin über Fiestasınında koltuklarını alırdık. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer
(düzenlendi)

Alfaların sürüşü çok zevkli fakat mekanik arızalarının insanı delirtecek kadar çok olduğu söylenir yalnız 159'lar alfaların en sorunsuz modellerinden biri sadece motordan ve kabin içinden gelen kronik ses sorunları varmış. Ses sorunu zaten fordların çoğunda da var. Sonuç olarak alfa 159'u tercih edebilirsin derim... ;)

tarihinde Sertaç Karginer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

156 yı, 147 yi ve hele hele 159'u alfistiler Alfa'dan saymıyorlar, markayı kurtarmak adına üretilmiş, alfa amblemi olan ama alfa ruhu olmayan araçlar diyorlar. Onun için sorunsuz olması 159'un gayet normal :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ah aaahhhh.... Emekli ikramiyemi harcamayaydım almıştım emencecik  :D  :D  :D

Hocam bizi umutlandırıyorsun, o kadar emekli ikramiyesi alıyor muyuz ya :D :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...