İçeriğe Yönlendir

İlk Çalıştırma

Cihan Beliceli

Recommended Posts

Cihan Beliceli

Bütün forum üyelerine selamlar. Aracımda şöyle bir durum var bu sorun mu onuda tam bilmiyorum. Mesela bugün aracımı çalıştırdım dış sıcaklık18,5 decere gösteriyor. Marşa pastığımda sanki jikleyi çekmişsin gibi yüksek devirde çalışıyor sonra kademeli olarak rolenti devrine düşüyor. Benim kafama takılam bunu soğuk havalarda yapması gerkmiyormu. Başka bir örnekte vereyim mesela kışın böyle olmadı işe geldim öğleden sonra aracı çalıştırdığımda yine jikle çekmiş gibi çalıştı araba. Sizce bir anormallik varmı bu işte.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Normal sanki. Benim araçta sabah çalışırken yada akşam iş çıkışı gölgede kaldıysa eğer motor soğuk lambasını yakıyor ve biraz devirli çalışıyor. Lamba 1 dk içinde sönüyor sonra normal 800 dd de çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Bende yanan lamba yok. Araç gölgede kaldıysa dış sıcaklık 24 derece gosteriyorma çalıştırdığında yuksek devirde çalışması sizce normal mi. Bilmiyorum ama sanki bana garip gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Jetta'da durumu bilemiyorum ama Renault'ta ve Ford'ta dediğinizi yaşamıyordum.

Renault'ta hava 10 derece üstündeyse direkt 800 devirle başlıyor araç. Ford'ta ise dereceyi hatırlamıyorum ama, çok soğuk olmadıkça yine rölanti devrinde başlıyor araç.

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Motor sıcaklığına bakmalısınız. Motor sıcaklığı düşük olduğu müddetçe son derece normal.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Araç geceden kalmaysa yani 8-10 derece ise su da o kadardır. Öğleden sonra yapması garip gerçekten. Kafanızda soru işareti olacağına arayın servise sorun bence.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Servis normal dedi arıza lambası yanıyorum gösterge tablosunda hayır dedim. Ama salı gününe randevu aldım

Jetta'da durumu bilemiyorum ama Renault'ta ve Ford'ta dediğinizi yaşamıyordum.

Renault'ta hava 10 derece üstündeyse direkt 800 devirle başlıyor araç. Ford'ta ise dereceyi hatırlamıyorum ama, çok soğuk olmadıkça yine rölanti devrinde başlıyor araç.

Focus ta hiç boyle bişey yaşamadım benzinli araç olduğundan mı böyle onuda çözemedim.

Motor sıcaklığına bakmalısınız. Motor sıcaklığı düşük olduğu müddetçe son derece normal.

Motor sıcaklığıyla alakasını anlayamadım o zaman bütün arabalar sabah çalıştığında bu şekilde çalışırlardı.
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Servis normal dedi arıza lambası yanıyorum gösterge tablosunda hayır dedim. Ama salı gününe randevu aldım

Focus ta hiç boyle bişey yaşamadım benzinli araç olduğundan mı böyle onuda çözemedim.

Motor sıcaklığıyla alakasını anlayamadım o zaman bütün arabalar sabah çalıştığında bu şekilde çalışırlardı.

Soğuk motoru çalıştırmak için eskiden jikle vardı.

Yeni nesil araçlarda bu iş otomatik yapılıyor. Daha bol yakıt içeren zengin karışım ve daha yüksek devir.

Motor soğukken devir yüksektir. Motor ısındıkça devir normale döner.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...