İçeriğe Yönlendir

Vw Caddy Bagaj Soğutması Projesi

Emre Öğüt

Recommended Posts

Emre Öğüt

Herkese Merhabalar Aracımın Kendi Klimasını Bagaja Yönlendirmek İstiyorum Bunu Sizce Nasıl Yapabilirim Forumun Dahilerini-Dehalarını Yorum Yapmaya ve Fikir Vermeye Davet Ediyorum:) Ben Arka Izgarayı iptal edip bagaja aktarma yapayım diyorum ama nasıl yapmalıyım..

ccab45a014946959a2c13ff546f15d0d.jpg

Yalıtımı Bugün Kontrplaktan Yaptım

120d57314622881edfb3f43e670612e2.jpg

f44c021815734a2573000f05a72d5e7a.jpg

ab9e1bf692487d55b4e58cbd9a12dc90.jpg

Tavsiyelerinizi Bekliyorum.:)

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

neden böyle bişey yapmak istiyorsunuz merak ettim doğrusu. :unsure2:

Yaz geliyor dondurma taşımak için  :good1:

Yorum bağlantısı
Fatih Söğütçü

işin uzmanları daha iyi bilir ancak  dondurmayı eritmeyecek kadar soğutamazsınız alan çok büyük bence erime zamanı biraz uzatılabilir

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Klimayla sanirim 2 3 derecelere kadar dusuremessiniz isiyi arkaya mini dolap daha iyi olur

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Şundan alın. biraz düşüne taşına frigorifik bir caddy sahibi olursunuz. Sıkıntı çıkmaz. Ayrıca bunu ikinci bir aküden de besleyebilirsiniz çok enerji çekmez.  (sistem olarak alacaksınız açıkta, sade kompresör almayacaksınız).  sıcak hava çıkışını aracın altına vereceksiniz.

http://www.elektropazar.com/kompresör.htm

linke iyi bakın bir çok ayrı düzen var..

ama mesela şöyle bişey olacak

kit-2.jpg

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Yaz geliyor dondurma taşımak için :good1:

dondurma değil şarküteri ürünleri taşınacak

Mini dolap olamaz çünkü hacimli biraz dolapları araştırdım ama uymuyor malesef

Şundan alın. biraz düşüne taşına frigorifik bir caddy sahibi olursunuz. Sıkıntı çıkmaz. Ayrıca bunu ikinci bir aküden de besleyebilirsiniz çok enerji çekmez. (sistem olarak alacaksınız açıkta, sade kompresör almayacaksınız). sıcak hava çıkışını aracın altına vereceksiniz.

http://www.elektropazar.com/kompresör.htm

linke iyi bakın bir çok ayrı düzen var..

ama mesela şöyle bişey olacak

kit-2.jpg

Profesyonel bir sisteme şimdilik ihtiyacım yok benim istediğim tek şey aracın kendi klimasını bagaja yönlendirmek:)
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

çıkmacı yada hurdacılardan kalorifer borusu alıp arkaya doğru uzatabilirsiniz görsellikten ve soğumuş havadan kayıp olacaktır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Eğer arka koltuk kullanımda olmayacaksa (en azından orta kısım) Soketli bir sistem yapılabilir gibi .

Kıvrımlarda esnek havalandırma borusu kullanılıp orta kafalığın ordan bagaja geçirilir.Söküncede orjinalliğinden birşey kaybetmez araç.

Daha estetikleştirip ortadan geçen havalandırma borusuna döşemecide birşeyler yaptırabilirsiniz. Kol dayama ,bardaklık gibi  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...