İçeriğe Yönlendir

Citroen C5 1.6 Hdi Sx Pk (2008) - Citroen C Elysee Comfort (2012)

ismail kara

Recommended Posts

ismail kara

Cümleten merhaba, Babama araç bakıyorum, iki araç arasında kaldık (35 Bin TL ye kadar)

Citroen C5 2008 model SX PK full olanı, 110 hp, ortalama  yakıt 5,6 lt / 100km baktığımız araçlar yaklaşık 105 bin km ile 120 bin km arasında değişiyor sunroof falan ful paket 1. 6 dizel.

Citroen C Elysee 2012 model  Confort orta paket 1.6 dizel, 92 hp, ortalama  yakıt 4,3 lt / 100km bu araçları kullanan arkadaş varsa yorum yapabilir mi? eksisi artısı .. teşekürler...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aralarında öncelikle sınıf farkı var. C5 üst segmentte olan bir araç. Elysee ise gitsin diye yapılan bir araç. Forumda elysee incelemesi de mevcut.

KM'ler de uygun, ben olsam dolu olan C5'e yönelirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Beklentilere bağlı.. Konfor, rahatlık, prestij ve genişlik isteniyorsa C5, uzun süreli kullanım, ekonomi, genişlik, sorunsuzluk isteniyorsa C-Elysee..

Benim kişisel görüşüm ve şuana kadar izlediğim ikinci el araç alımımdaki politikam, "full olsun, düşük model (yıl) olsun" dur..

Ama yukarıdaki araçlar arasında C-Elysee derim.. Full olanı ise gayet mantıklı.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Açılın ben C5 kullanıyorum... :biggrin:

2008 c5 ten kasıt hangisi acaba.2008 de kasa değişti,eskisi de var yenisi de.yenisini o paralara vermezler diye düşünüyorum.

C-Elysee, incelemesini daha 2 gün önce konuşuyorduk.genel anlamda güzel görünümlü ancak vasat bir araç olduğu,hızlı sürüşte güvensiz olduğu konuşuldu.daha yeni olduğu için tercih etsek,bahsedilen model de 2012,sıfır değil.ufak araç.orta donanım diyorsunuz,neler var bilmiyorum ama c5 in fullünde herşey var.

ben de Kerem gibi daha eski de olsa,donanım taraftarıyım.c5 ten memnunum.(detaylı kullanıcı yorumu veremeyeceğim,2 ay oldu alalı,gerçekten-ama gerçekten günde 2+2,5 km kullanıyorum,uzun yol kısmet olmadı henüz)

Yorum bağlantısı

C5 ile Elyese mukayesesi birçok konuda yanlış. İki aracın ortak yönleri var mesela sinyal kolları:) 407 ve 206'da da aynı sinyal kolları aynı. Ya da yol bilgisayarı benzer ancak geri kalan herşey farklı.

Hatta c5 diğer tüm araçlardan hydropnomatik süspansiyonu ile farklı. Alçalıp, yükselen, dengesini kaybetmeyen, hıza göre sertleşen bir süspansiyon sistemi ve daha güzeli bunalrın çoğunu yağ basıncı ile yapabiliyor olması uzun bir kullanım ömrü sunuyor.

Elyese daha piyasa aracı. Yeni model ve ekonomik bir araç kullanmak için ideal. Şehirler arası yola çok fazla çıkılmayacaksa; C5'e göre güvenlik konusunda zaafiyeti çok olmaz.  

İki aracın da yeterli incelemesi markalara ait forum sitelerinden daha geniş haliyle bizim forumumuzda mevcut. Bu nedenle uzun uzun yazmak yerine;sizin detaylarda takıldığınız noktalarda araçları kullanan üyelerimizin destekleri daha yararlı olacaktır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

ayrıca c5 ile ilgili,imzama tıklarsanız naçizane inceleme-tanıtım konumu görebilirsiniz.bol fotoğraflı.

fikir vermesi açısından yararlı olabilir

Yorum bağlantısı
Efe Özer

C5 ın atası olan xantıa nın full modelını kullandım aracta d segmentıne yakın konfor var.Pınomatık suspansıyon sıstemı kesınlıkle arıza cıkarmıyor.Bınmesı guzel bır aractı.Malesef 2000 benzınlı oldugu ıcın satmak zorunda kaldım ve konforun k sı olmayan fıestaya gectım.Sxpk c5 ın en donanımlı paketı.Adaptıf far dan tutun elektırıklı koltuga kadar bır cok donanım var.Temızı bulunursa kesınlıkle dıger araclarla kıyaslanmaz.25 lıraya bu konforu ve bu donanımı sunan model sayılıdır.Pıyasası yok dıye dusunmeyın bu tıp aracların ozel alıcıları var.Bu tıp bır araca sahıpsen satarken kımse 25 yazdıgın arabaya 20 vereyım 15 vereyım yazmaz beklersın 3 ay bırı gelır degerını verıp alır gıder kolay gelsın.

Yorum bağlantısı
ismail kara
(düzenlendi)

ayrıca c5 ile ilgili,imzama tıklarsanız naçizane inceleme-tanıtım konumu görebilirsiniz.bol fotoğraflı.

fikir vermesi açısından yararlı olabilir

sahibinden ilan no: 212908337  araç bundan eski kasa:)

Baktım abi senin konuya .. Yakıt tüketimi nasıl abi senin aracın?

tarihinde ismail kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

sahibinden ilan no: 212908337  araç bundan eski kasa:)

Baktım abi senin konuya .. Yakıt tüketimi nasıl abi senin aracın?

ilandaki araç çok güzel ama o parayı etmez,aman diyim.o temizlikte ama 170-200 km aralığında aynı donanım 26-27 bin aralığında kesin bulursun.

yakıt tüketimine yorum yapamam,sabah 2 km gidiyorum,motor ısınmadan kapatıyorum,akşam aynı yolu dönüyorum.bu şekilde 8 litre.uzun yol yok.hani çevreyolu bile yok sayılır.

Yorum bağlantısı
ismail kara

ilandaki araç çok güzel ama o parayı etmez,aman diyim.o temizlikte ama 170-200 km aralığında aynı donanım 26-27 bin aralığında kesin bulursun.

yakıt tüketimine yorum yapamam,sabah 2 km gidiyorum,motor ısınmadan kapatıyorum,akşam aynı yolu dönüyorum.bu şekilde 8 litre.uzun yol yok.hani çevreyolu bile yok sayılır.

Abi, 170 - 200 binde dediğin fiyatta lm düştükçe fiyat artıyor. Ama babama 170 bindeki aracı her nekadar temiz olsada ka il ettiremem:) 120 ye bile çok diyor çekiniyor. :) o yüzden bu araca bakıyoruz

Yorum bağlantısı

30.000tl ideal rakam en temizi icin. Ilanda 35-37'ye cikanlar var ama onlarin araca binerken ilana cikanlar oldugunu satilirsa bu fiyattan satilsin diyenler oldugunu dusunuyorum. Suspansiyon haricinde bircok parcasi benzesen 407'lere de bakabilirsiniz. Onlarin fiyatlari daha cok yere basiyor.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

sadece düşük kmye de aldanmamak lazım.

1-düşürülmüş olabilir

2-orjinalse bile kazalı olabilir

genelde düşük km ve uygun fiyatlı olanlar kazalı olur,dikkat.

c5, az paraya çok araba :)

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Bende 2009 1.6 HDi SX var ve ayrı bir dünya yakıtı ağırlık şehirler arası olmak üzere 5/2 ama konfor ve prestij standart yani oyum eski kasa dahi olsa c5 den yana olur.

Yorum bağlantısı
ismail kara

1-düşürülmüş olabilir

Abi 207938405 bu ilandaki gibi yeni kasa ancak km yüksek ve kazalı olanlar var fiyatlar 36-38 civarı . alınır mı?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Abi 207938405 bu ilandaki gibi yeni kasa ancak km yüksek ve kazalı olanlar var fiyatlar 36-38 civarı . alınır mı?

ben olsam 40.000 TL nin altındakilere bakmazdım.ya da kabullenerek alırdım.mutlaka ama mutlaka bir sebepten dolayı o fiyatlara veriyorlar.ağır hasar kaydı olmayan,yamuk yumuk olmayanlara (iyi toplanmışsa) baktırılıp binilebilir ama sürprizlere de hazır olmak gerekir.

binilmez mi,binilir :)

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Sanırım şehir içi kullanımı bana sordunuz. Şehir içi pek kullanmıyorum kullandığım zamanlarda çok az fakat ortalama olarak 5,6 yi hiç gecmedim. Bir depo 71 lt. ve max. 1300 km yol yaptım. Tabi buda şehir dışı değer.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
ismail kara
(düzenlendi)

Citroen'e bakarken bu araba nasip oldu:) Opel Astra 1.3 Dizel Sedan Enjoy 111.Yıl , 2011 Model

pgVokm.jpg

Xvpo8R.jpg

mPZzg1.jpg

JYB4zo.jpg

7kZb1v.jpg

mPZzXV.jpg

tarihinde ismail kara tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

1-düşürülmüş olabilir

geçen hafta bende babama alacaktım, 2006 model 1,6 hdi sx pk siyah servis bakımlı 230 bin km.de idi, tek parça bagaj kapağı boyalı içi dışı tertemizdi 26,500 e anlaştık almaya giderken aradı başkasına sattım satıldı dedi. Bence bakımlısı bulunursa fiyat/fayda oranı yüksek bir araç ama 30 küsürlü rakamlara değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...