İçeriğe Yönlendir

Scirocco Mu ? Rcz Mi ?

Bekir Diri

Recommended Posts

Bekir Diri
(düzenlendi)

Dizel araba takıntımı atlatıp da benzinli araba kullanmaya karar verirsem,istediğim 2 araba Scirocco ve RCZ ama ikisi arasında sürekli gidip geliyorum.

Araştırmalarıma göre scirocco şehir içi : 12 lt        RCZ şehir içi : 14 lt yakıyormuş. ( Yaktılar beni yaktılar  :D  )

Şuanki aracım C4 şehir içi : 5.4 lt yakıyor .Sadece Yakıtdan korkuyorum ...

Bu iki arabayla ilgili bilgisi olan veya tecrübesi olan arkadaşlar paylaşımda bulunurlarsa sevinirim ...

tarihinde Bekir Diri tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

o zaman rcz dizel :)

deneyimim yok. 2si de hosuma gidiyor ama vw konusunda hep cekimserim. dizel olursa peugeotun dizelleri bence vw ye göre daha sorunsuz. 

2.0 tdci focusum vardi. 2.0 hdi ile ayni motor. cok zevkli bir motor gercekten. ama yeni modellerde yeni motor kullanmislardir muhtemelen. benim focus 2006 modeldi.

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bekir Diri

Maalesef ikisininde dizeli yok  :(  scirocco nun yurt dışında 2.0 motor dizel i varmış

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Rcz yi bilmemde şırakko o kadar yakmaz. 1.4 TSİ 122 lık ve 160 lık ekonomik motirlar aynı zamanda.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1.4 122'lik motorla Mehmet Göktürk hoca passat'ta şehir içi 8lt ile gezdiğini söyledi.

Yorum bağlantısı
Bekir Diri

şirokko nun fabrika yakıt değeri Şehir içi : 8.5 LT ama forum sitelerinden ve kullananlarla konuştum 12 lt civarı dyorlar,konuştuğum kişilerin ortalaması 12 lt

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Maalesef ikisininde dizeli yok  :(  scirocco nun yurt dışında 2.0 motor dizel i varmış

Peugeoutunda yurtdisinda var. keske Türkiyede de olsaydi :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

rcz rocco arasında rocco ama bence polo gti daha iyi hem donanım hem yakıt hem gidiş ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Scirocco bence ayağa düştü, rcz alırdım şahsen. Daha az var piyasada ve daha dikkat çekici.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Erdoğan

Ülkemize artık gelecek Fiesta ST'yi de değerlendirmeleriniz arasına alın bence. Autoshow'a gidip yerinde de inceleyebilirsiniz. Yakıtı daha düşük değildir ama ibiza cupra tercih edersiniz baya bir benzin paranız cebinizde kalır. Hem de belirttiğiniz iki araçtan da daha performanslı.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Arkadaşların da dediği gibi sirocco artık piyasada her yerde var, Ben olsam RCZ alırdım. Daha özgün bir araç. Kronik sorunu da yok. Düşük km lerde uygun fiyatlara bulmak çok daha kolay...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

ben sciroccoya binmedim ama rcz ye bindim arabanın 1.6 T performansı inanılmaz , mercedes gl 350 ile bir ara kapıştık kaç boy fark açtığımızı hatırlamıyorum :D yol tutuşu süper gerçekten yol tutuşunun ne anlama geldiğini rcz de gördüm ankara incek mamak viyadüğü var bilen bilir oraları dipgaz fren yapmadan 200-220 ile devirdim ben arabayı çok beğendim bagajıda çok büyük tek eksik noktası arka tarafı çok aşırı dar benim 1.82 boyum var arkada 3 kişilik yere tek başıma zor sığdım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

şirokko nun fabrika yakıt değeri Şehir içi : 8.5 LT ama forum sitelerinden ve kullananlarla konuştum 12 lt civarı dyorlar,konuştuğum kişilerin ortalaması 12 lt

çünkü fabrika verileri 90 km hıza göre hesaplanır,reelde ise rokko ile 90 ile kalkış yapar,devir ibresini yatırır vitesi öyle değiştirirsiniz.yani hep bir gazlama havası.o yüzden 8,5 lt yi görmek hayal olur :D:f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Diri

Bende öyle düşünüyorum,arkadaşımı aradım scirocco su vardı,1 sene sonra sattı,sebebini sorduğumda ise : 1 senede 15 bin tl benzin paramı yedi dedi  :D

Yorum bağlantısı
Murat Erdoğan

Ben 1.6 ecoboost ile 10 lt altını hiç görmedim. Ki çok az gazlarım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...