İçeriğe Yönlendir

Bir Garip Vespa Hikayesi...

Şahin Topaloğlu

Recommended Posts

Şahin Topaloğlu

Aylardan mayıstos  günlerden parşamba :biggrin:  anonslar yağıyor bende adresler arasında koşturuyorum maksat halka hizmet.Öğle vakti güneş tepeme dikilmiş ensemde yumurta pişer bir vaziyetteyim....Conta yakmış mondeo misali eksozumdan duman atıyorum....Bir anons daha  :angry:  Ölüm olayı..... :(  Adresin bulunduğu sokağı kaçırdım ve sola dönüp tekrar sol dönüş ve adrese intikal .<intikal intikalde sola dönüşde kamyon üzerinde gördüğüm hurda haldeki yeşil rus motoru düştü aklıma.....Choopeer motor projeme iyi bir alt yapı olabilirdi.... Ölen şahısla ilgili çalışmayı yapıp meftayı kaldırır kaldırmaz yeşil motorun yanına attım kendimi....Hurda belgeli yıkık dökük bir motor. Olsun dedim bana şasesi lazım deyip 50 tl ye aldım.... :yes:  O arada yanımda sonradan adının ali olduğunu öğrendiğim gariban ali geli verdi....

-Abi sen motora meraklısın heralde...

-Motoruna göre değişir kardeşim..... :p  :D

-Abi bende kırmızı bir motor var ölen amcam bana vermişti ama çalışmıyor......

-nasıl birşey kardeşim....

-abi evim yakında gel bir bak...

-Yakın yerde olan evine yürüyerek geçtik kapalı bir kömürlük açıldı ve içerisinde her zaman hayranı olduğum Vespa yazısını gördüm....

Küçük bir pazarlıktan ve araştırmadan sonra motorun temiz oldugu tarafımca tespit edilip satın alındı.....

E durumuyum başladım hemen operasyona.......

Şimdiiiii fotoğraflaı atacak delikanlı lazım bana.... :D

-

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şahin abim, imzamdaki link sana yardımcı olur ;) Hayırlı olsun motor. Binicen üstüne, vurucan kırbacı, vercen odunu :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kırığı döküğü yok, efsane toplanır bu. Otomatik değildir sanırım?

0a0a7e8d86bbf0e8861f5d7889d5975e.jpg

97003b4d97c0bd3607a5550970a5e946.jpg
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Şahin abi ne şanslısın sen...

Kaça aldın bu mereti?

Denk getirsem param da olsa avrada neyim sormam direkt alırdım ben de...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Hayırlı olsun. hatırladığım en eski motorlardan biri.. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Ersen

sanırım vespa px 200, efsanedir kendisi, elden 4 vites ayaktan fren, tek handikabı tekerlekleri çok küçük ama son derece sağlam ve dünya turlarına eşlik etmiş kaliteli bir motordur, ve heryeri saçtan imal edilmiş gayet ağırdır. 

yakın arkadaşımda 2008 yılında hatıra serisi olarak üretilmiş px 200 var, pırıl pırıl inci beyazı henüz 6bin km civarında, hakikaten efsane

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Hayırlı olsun.. Güzel denk gelmiş.. Keyifle kullanın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Şahin abii güle güle kullan.Ama sana olmamış bu,yengeye daha çok yakışır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

İhbarı gelen olay ne oldu?  :)

Sizlere ömür..... :D

Arka sinyal camları , flaşör, beyaz yanakları, px 200 yazısı bugün sipariş verildi pazartesi elimde olur. :yes:  Ama inanın kullanımından bu kadar zevk aldığım bir motorsiklet hayatımda görmedim.... :yes:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Birader tetanoz olacaksın, nereden buluyorsun bu eski püsküyü ya ? Öbür motor noldu, 50 liraya aldığın ? Mandalla takas mı ettin .. :D :D Gelirsem bir tur binerim, maksat motor pilotaj görsün.. :D

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...