İçeriğe Yönlendir

Cruze - Yine İncir Ağacı...

Misafir

Recommended Posts

Sertaç Karginer

Geçmiş olsun Eray, cruzeun sorunlar bitmeyecek gibi sen en kısa zamanda bunu elden çıkarmaya bak... :)

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Geçmiş olsun üstad. Ben de bir ara Cruz alayım diyordum. Bir dostum uyardı. Sakın yanaşma diye.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

aynı olay benimde Cruze ile serviste başıma geldi..Arabada bir antifriz kokusu çözemiyoruz bir türlü usta dedi su tutalım bakalım..Suyu tuttu tutmasıyla araba motor arıza ışığını yaktı çalışmadı..Arabayı aldığımın daha 2.günü..Periyodik bakıma götürdüm başıma bu geldi..Nasıl moralim bozuldu..Bıraktık mecburiyetten arabayı geldik..Ertesi gün baktım bütün soketleri sökmüşler güneşin altında kurumaya bırakmışlar :) Allah'tan bir daha sıkıntı çıkarmadı zaten topu topu 1 yıl kullandım 38.000 km de aldım 48.000'de sattım..Kronik bişeyini görmedim..Ancak motor kaputunu açınca akünün hemen orda kocaman su tutmayın simgesi var..Ders oldu bir daha tövbe billah motora su tutturmam..

2010 modeldi benim Cruze bu arada başka bi kronik sorunu söyleyeyim,arka stop lambası patlarsa anında değiştirin..Akım koruması yokmuş belli bir süre sonra değiştirmezseniz aracın ECU'sunu yakıyormuş..2009 ve 2010 modellerin ECU'su Çin malıymış 2011 ve sonrası Meksika..2011 sonrasında düzeltmişler sorunu..

Büyük geçmiş olsun bu arada..Bence de bir an önce çıkartın elinizden

Kasım 2013'de 28.250 TL'ye aldım Kasım 2014'te 30.500 TL'ye sattım..Allah bereket versin ilginç ama satarken kar ettiğim tek araba Cruze oldu.

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mükremin Aktuğ

Zamanında şekline,şemaline bakıpta düşünmeden alacağım arabalardandı.Lakin sizin gibi,çevremden duyduklarım sayesinde yanından bile geçmedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

elektronik aksamı çok narin incir ormanı mübarek. tükkana almadığımız bir model halinde

Yorum bağlantısı

Bırakın Cruze u ben bizim mersonun motorunu bile yıkamıyorum. Görenler pis diyor ama olsun. 

Ustam sakın yıkatma dedi, benim elim kirlensin ne yapacaksın sen dedi.

Abi yağ kokusuna başka çare bulamadım :(

Geçmiş olsun Eray. Satmadan önce başka incir ağacı dikmemesi dileklerimle.

İnşallah hocam, sağolun

geçmiş olsun eray, bu son olur inşallah.

motor yıkama deyince aklıma geldi ; 98 mondeo yu ilk sahibinden almıştım, hiç motor yıkatmamış bana sakın sende yıkatma dedi bende yıkamamıştım.

İnşallah abicim

Geçmiş olsun üstad. Ben de bir ara Cruz alayım diyordum. Bir dostum uyardı. Sakın yanaşma diye.

Aman hocam uzak dur.

aynı olay benimde Cruze ile serviste başıma geldi..Arabada bir antifriz kokusu çözemiyoruz bir türlü usta dedi su tutalım bakalım..Suyu tuttu tutmasıyla araba motor arıza ışığını yaktı çalışmadı..Arabayı aldığımın daha 2.günü..Periyodik bakıma götürdüm başıma bu geldi..Nasıl moralim bozuldu..Bıraktık mecburiyetten arabayı geldik..Ertesi gün baktım bütün soketleri sökmüşler güneşin altında kurumaya bırakmışlar :) Allah'tan bir daha sıkıntı çıkarmadı zaten topu topu 1 yıl kullandım 38.000 km de aldım 48.000'de sattım..Kronik bişeyini görmedim..Ancak motor kaputunu açınca akünün hemen orda kocaman su tutmayın simgesi var..Ders oldu bir daha tövbe billah motora su tutturmam..

2010 modeldi benim Cruze bu arada başka bi kronik sorunu söyleyeyim,arka stop lambası patlarsa anında değiştirin..Akım koruması yokmuş belli bir süre sonra değiştirmezseniz aracın ECU'sunu yakıyormuş..2009 ve 2010 modellerin ECU'su Çin malıymış 2011 ve sonrası Meksika..2011 sonrasında düzeltmişler sorunu..

Büyük geçmiş olsun bu arada..Bence de bir an önce çıkartın elinizden

Kasım 2013'de 28.250 TL'ye aldım Kasım 2014'te 30.500 TL'ye sattım..Allah bereket versin ilginç ama satarken kar ettiğim tek araba Cruze oldu.

Bizim araç 2012 model, sorun çözülmüş hali buysa artık :)

elektronik aksamı çok narin incir ormanı mübarek. tükkana almadığımız bir model halinde

Ben bu tür sıkıntılı araçların özellikle piyasaya sürüldüğünü düşünüyorum abi, hatta beyinci arkadaş Cruze ve Lacettiler piyasaya girdikten sonra sonra bir çok özel servisin Opel-Chevrolett olarak tabela değiştirdiği ve bu araca yoğunlaştığını söyledi,  ne kadar doğru bilmiyorum.

Diyeceksiniz bu kadar sıkıntılıydı niye aldınız, babam sağolsun o kadar uyarmama rağmen bir küslük anında gitmiş almış, şimdide çekiyoruz işte...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıkıntı bilerek sürülmez de dış parçaların imalatçısına kaç para bütçe ayrıldığı önemlidir. opel in birçok mpdelinde dış parçalarda sıkıntı vardır elektronikte

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...