İçeriğe Yönlendir

Bmw 320D Comfort (2010) - Mondeo Selective 2.0 Ecoboost (2012)

Saim Ulaş Yılmaz

Recommended Posts

Serhat Çerçi

bazı yorumları okuyorum 5 serisi ile Mondeo falan kıyaslanmış başka bir beyfendi mercedes a b c nin o markanın imajını yansıtnadığını söylemiş.Bu iddialar kişisel görüştür bişey söyleyemeyiz tabide realiteden uzak yorumlar.Marka takım parti vs ne olursa olsun fanatiklikten hoşlanmıyorum bu derece iddialı yorumlar için hepsini sahip olarak denemiş olmanız gerekir.Bu yorumlar dışarıdan birisin arabasına binerek görerek duyarak yapılacak yorumlar değil bence.

Mondeo ta hayranlık sevgi vs duyabilirsiniz.Hayalinizde ki araba olabilir ama İddialı yorumlara şaşıyorum

Ama A B C serisi Mercedesi yansıtmaz Yada 5 serisi olsa Mondeo ile kıyaslarım bunlar farklı şeyler ve bence fanatiklik cümleleri.

Ayrıca kimsenin birbirini kırmasına ortamın gerilmesine gerek yok amaç bilgi paylaşımı

Volkan bey, 5 serisi ile Mondeo'nun bütünler kıyaslaması yapılmaz; ancak boyut,konfor, sürüş dinamikleri, yalıtım ve sürüş hissi açılarından kıyaslamasının yapılmasının realiteden uzaklık ve fanatiklik olduğunu yazmak, bu iki modelin boyutlarının birbirinin neredeyse aynısı olduğunu, yeni Mondeo ile yalıtımlarının benzer seviyede olduğunu, her ikisinin de dinamizm ve konforu birleştiren süspansiyon ve sürüş özelliklerine sahip olduğunu ve Mondeo'nun BMW 5 serisindeki  xd versiyonları hariç F10 kasada 520d'de yaşanan önden zorlandığında understeering etkisine girip kayma etkisinden uzak net bir yol tutuşa sahip olduğunu bilmemek anlamına geliyor. (M5 ya da M Performance modellerinden bahsetmiyorum). Avrupalı otomobil otoritelerinin yeni Mondeo ile ilgili test ve makalelerine göz atarsanız neyin neye dayanarak ifade edildiğini ve ne derece realist yorumlar olduğunu görebilirsiniz.

Fanatizm; ancak bilgi ve tecrübe sahibi olmadan kulaktan dolma fikir sahibi olarak sırf Premium imaja sahip diye bir kompakt sedanın karşısında ondan birçok yönden daha başarılı ama premium imajı olmayan bir modeli çöp ilan etme talihsizliğinin adı olabilir.  Bir modelin büyük olması, iyi yol tutması, dinamik olması, konforlu olması, izole ve hızlı olması için Premium olması gerekmiyor. En iyi yol tutuşun ve kabin konforunun Premium modellerde olduğunu düşünenler; "Ford beats BMW" başlığını aratsınlar arama motorlarında (Autocar magazine dergisinin mondeo'yu A4 ve e90 Bmw 3 ile kıyasladığı sayı ve bu başlık derginin kapağı olmuştu)    Otomobilin ruhuna indiğinizde, sensatec suni deri döşemeden ve  parlak nikelajlı süslerden çok  daha önemli detaylar ve kriterler olduğunu fark edersiniz. İmaj ruhunuzu okşar; ancak aşkı doğuran otomobilin karakteridir.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Volkan bey, 5 serisi ile Mondeo'nun bütünler kıyaslaması yapılmaz; ancak boyut,konfor, sürüş dinamikleri, yalıtım ve sürüş hissi açılarından kıyaslamasının yapılmasının realiteden uzaklık ve fanatiklik olduğunu yazmak, bu iki modelin boyutlarının birbirinin neredeyse aynısı olduğunu, yeni Mondeo ile yalıtımlarının benzer seviyede olduğunu, her ikisinin de dinamizm ve konforu birleştiren süspansiyon ve sürüş özelliklerine sahip olduğunu ve Mondeo'nun BMW 5 serisindeki xd versiyonları hariç F10 kasada 520d'de yaşanan önden zorlandığında understeering etkisine girip kayma etkisinden uzak net bir yol tutuşa sahip olduğunu bilmemek anlamına geliyor. (M5 ya da M Performance modellerinden bahsetmiyorum). Avrupalı otomobil otoritelerinin yeni Mondeo ile ilgili test ve makalelerine göz atarsanız neyin neye dayanarak ifade edildiğini ve ne derece realist yorumlar olduğunu görebilirsiniz.

Fanatizm; ancak bilgi ve tecrübe sahibi olmadan kulaktan dolma fikir sahibi olarak sırf Premium imaja sahip diye bir kompakt sedanın karşısında ondan birçok yönden daha başarılı ama premium imajı olmayan bir modeli çöp ilan etme talihsizliğinin adı olabilir. Bir modelin büyük olması, iyi yol tutması, dinamik olması, konforlu olması, izole ve hızlı olması için Premium olması gerekmiyor. En iyi yol tutuşun ve kabin konforunun Premium modellerde olduğunu düşünenler; "Ford beats BMW" başlığını aratsınlar arama motorlarında (Autocar magazine dergisinin mondeo'yu A4 ve e90 Bmw 3 ile kıyasladığı sayı ve bu başlık derginin kapağı olmuştu) Otomobilin ruhuna indiğinizde, sensatec suni deri döşemeden ve parlak nikelajlı süslerden çok daha önemli detaylar ve kriterler olduğunu fark edersiniz. İmaj ruhunuzu okşar; ancak aşkı doğuran otomobilin karakteridir.

Nokta...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ford da çöp bmw de çöp, toyota honda pejo citro falan çöp bile diil bildiğin uyduruk.

Tek gercek otomobil Mercedes dir, gerisi fasarya... Bosluk dolduruyorlar piyasada anca

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ford da çöp bmw de çöp, toyota honda pejo citro falan çöp bile diil bildiğin uyduruk.

Tek gercek otomobil Mercedes dir, gerisi fasarya... Bosluk dolduruyorlar piyasada anca [emoji48][emoji16]

Hehehe, aldigin dalağa Nasiol Zr53 sür sakla, geri koyarken piril piril olsun.

Ali Androidoglu da C serisini begenmiyor ama 15 dk binse, indiginde yakar Fiestasini hatta hizini alamaz bir de prese yollar. Ayaginin altinda 68 hp ve kapilarda akvaryum borusuyla nereye kadar dayanabilir ;)

Tuh ben kacirdim mi tum o hakaretleri?

Biraz öyle oldu abi [emoji106]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

2012 öncesi BMW de ne performans ne konfor var.

Erdem, 2009 ortasi çıkan e90 facelift 184 hp yeni motor yeni sanziman Bmw 3.20d ye bindin mi hic? Inan bana M paket navi dvd li ekranli 2010 veya 2011 modelini bir cok arabaya degismem. Az yakan ama ucak gibi giden bir araba. Usta ellerde hic zorlanmadan 2.o ecoboost u kovalar. Jokey farki da varsa gecer.

19 yasinda kani kaynayan bir genc olarak benimde tercihim mondeodan yana olurdu.

Hööö? 19 yasinda olsam dedemin bak baba bile demiyorum, mondisine zerre ozenmezdim. Alirdim Polo Gti veya Ibiza Cupra olmadi Mini Cooper S gazlardim. Mondi ne alaka makam araci 19 luk bebenin altinda.

Bak dostum bu konuda senin dediğin ÇÖP arabayı bende beğenmediğimi belirtmiştim. Ama bu şekilde bir tabir kullanmadığım için bana kızan yok ;)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/226269-mk4-mondeo-titanium-ve-hayal-k%C4%B1r%C4%B1kl%C4%B1%C4%9F%C4%B1m/

Mercedes 3200 cc V6 ya binen adam nesini begensin Mondinin allasen Furkan kardesim.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Volkan bey, 5 serisi ile Mondeo'nun bütünler kıyaslaması yapılmaz; ancak boyut,konfor, sürüş dinamikleri, yalıtım ve sürüş hissi açılarından kıyaslamasının yapılmasının realiteden uzaklık ve fanatiklik olduğunu yazmak, bu iki modelin boyutlarının birbirinin neredeyse aynısı olduğunu, yeni Mondeo ile yalıtımlarının benzer seviyede olduğunu, her ikisinin de dinamizm ve konforu birleştiren süspansiyon ve sürüş özelliklerine sahip olduğunu ve Mondeo'nun BMW 5 serisindeki xd versiyonları hariç F10 kasada 520d'de yaşanan önden zorlandığında understeering etkisine girip kayma etkisinden uzak net bir yol tutuşa sahip olduğunu bilmemek anlamına geliyor. (M5 ya da M Performance modellerinden bahsetmiyorum). Avrupalı otomobil otoritelerinin yeni Mondeo ile ilgili test ve makalelerine göz atarsanız neyin neye dayanarak ifade edildiğini ve ne derece realist yorumlar olduğunu görebilirsiniz.

Fanatizm; ancak bilgi ve tecrübe sahibi olmadan kulaktan dolma fikir sahibi olarak sırf Premium imaja sahip diye bir kompakt sedanın karşısında ondan birçok yönden daha başarılı ama premium imajı olmayan bir modeli çöp ilan etme talihsizliğinin adı olabilir. Bir modelin büyük olması, iyi yol tutması, dinamik olması, konforlu olması, izole ve hızlı olması için Premium olması gerekmiyor. En iyi yol tutuşun ve kabin konforunun Premium modellerde olduğunu düşünenler; "Ford beats BMW" başlığını aratsınlar arama motorlarında (Autocar magazine dergisinin mondeo'yu A4 ve e90 Bmw 3 ile kıyasladığı sayı ve bu başlık derginin kapağı olmuştu) Otomobilin ruhuna indiğinizde, sensatec suni deri döşemeden ve parlak nikelajlı süslerden çok daha önemli detaylar ve kriterler olduğunu fark edersiniz. İmaj ruhunuzu okşar; ancak aşkı doğuran otomobilin karakteridir.

BMW 5 Serisi ile Mondeonun kıyaslandığı dediğiniz benzer özelliklerin anlatıldığı bir test okumayı çok isterim.Lütfen bir link test sonucu video vs. paylaşırmısınız

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Erdem, 2009 ortasi çıkan e90 facelift 184 hp yeni motor yeni sanziman Bmw 3.20d ye bindin mi hic? Inan bana M paket navi dvd li ekranli 2010 veya 2011 modelini bir cok arabaya degismem. Az yakan ama ucak gibi giden bir araba. Usta ellerde hic zorlanmadan 2.o ecoboost u kovalar. Jokey farki da varsa gecer.

Hööö? 19 yasinda olsam dedemin bak baba bile demiyorum, mondisine zerre ozenmezdim. Alirdim Polo Gti veya Ibiza Cupra olmadi Mini Cooper S gazlardim. Mondi ne alaka makam araci 19 luk bebenin altinda.

Mercedes 3200 cc V6 ya binen adam nesini begensin Mondinin allasen Furkan kardesim.

Abi iki secenek arasinda secimim o olurdu. Yoksa her zaman bir bocanegra hayalim var. :)
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ben bindim ve sahip oldum 2011 model 3.20 d audi a4 2012 2.0 TDI. modelinede. Ne farkı var. Motor haricinde. Sıfır aldigimiz 2011 model bmw hava kanallarının elimizde kaldiginimi ve bu sorunun kronik oldugunumu. Deri döşemesin 6 ay sonunda yiprandiginimi. Ben ailemle bindigim için sigamayip audi a4 aldigimimi. Mondeo kendi segmentinde iyi arabalar dan. Herkesin kendi keyfi ben bu araci seviyorum bunu aldım başka biri başka aracı sever onu alır. Ama kimse kimsenin aracını kotuleme hakkına sahip değildir. Benim gozumde eski araca binene kadar sorunsuz garantili araba binmek en mantıklısi. Sonuçta sifir araç aldığım zaman ben KDV kullanıyorum işimden dolayi. Ben kesinlikle 2. El Araç alamam.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben bindim ve sahip oldum 2011 model 3.20 d audi a4 2012 2.0 TDI. modelinede. Ne farkı var. Motor haricinde. Sıfır aldigimiz 2011 model bmw hava kanallarının elimizde kaldiginimi ve bu sorunun kronik oldugunumu. Deri döşemesin 6 ay sonunda yiprandiginimi. Ben ailemle bindigim için sigamayip audi a4 aldigimimi. Mondeo kendi segmentinde iyi arabalar dan. Herkesin kendi keyfi ben bu araci seviyorum bunu aldım başka biri başka aracı sever onu alır. Ama kimse kimsenin aracını kotuleme hakkına sahip değildir. Benim gozumde eski araca binene kadar sorunsuz garantili araba binmek en mantıklısi. Sonuçta sifir araç aldığım zaman ben KDV kullanıyorum işimden dolayi. Ben kesinlikle 2. El Araç alamam.

Ben de sana SAYGI duyayım [emoji23]

Ben de Sıfır araç almam 2. El araç alırım [emoji6]bu da benim görüşüm.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ben de sana SAYGI duyayım [emoji23]

Ben de Sıfır araç almam 2. El araç alırım [emoji6]bu da benim görüşüm.

Ben ikinci el fiyatına sıfır arac biniyorum. araci Şirket adına alıyorum. KDV sini kullanıyorum. Mesala 95500 aldigim mondinin 12000 tl yakınını devlete olan borcumdan düştü. Sen olsan şimdi sıfır arac almazmisin.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben ikinci el fiyatına sıfır arac biniyorum. araci Şirket adına alıyorum. KDV sini kullanıyorum. Mesala 95500 aldigim mondinin 12000 tl yakınını devlete olan borcumdan düştü. Sen olsan şimdi sıfır arac almazmisin.

O ayrı. Biz memuruz abi [emoji23][emoji106]
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Bu arada Mondeo 1.5 Ecoboost da ciddi problemler var, on aks , anten, asil sanziman beyni arizasi ve ciddi sikayet nedeniyle 2 adet Mondi degisimi var duydugum. Maalesef cocukluk hastaliklari azımsanmayacak durumda.

O ayrı. Biz memuruz abi [emoji23][emoji106]

Bende emekliyim Mehmet kardes

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu arada Mondeo 1.5 Ecoboost da ciddi problemler var, on aks , anten, asil sanziman beyni arizasi ve ciddi sikayet nedeniyle 2 adet Mondi degisimi var duydugum. Maalesef cocukluk hastaliklari azımsanmayacak durumda.

Bende emekliyim Mehmet kardes

Sen de gidip KDV indirimli Sıfır araç alamazsın o zaman abi [emoji12]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Sen de gidip KDV indirimli Sıfır araç alamazsın o zaman abi [emoji12]

Nerde be Mehmet kardesim, devlet baba calisan mutesebbis vatandaslarinin yaninda bak vergisini bile almiyor ureten insandan, benden aldigi vergi ile 2 ecoboost alirdim ahh ahh emeklilik.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ben yılda 150 bin tl yakın vergi veriyorum. Yılda 100 bin tl yakın ssk oduyorum. Bir o kadar adam calistiriyorum. Birazda devlet baba destek olsun. Degilmi

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

eğer dediğiniz gibiyse kötü..

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ali abi bizi gezmeye götürsene :)

Disko ya gotursem olur mu Hakancim?

eğer dediğiniz gibiyse kötü..

Volkan bey, bulten var bazi aksiyonlar icin. Illa olacak bunlar, ford diye degil her yeni model dogum sancisi cektirir sahibine, faz2 makyajli Mondi de duzelir illa. Mercedes de bile oluyor, mondi de illa ziyadesiyle olur...
Yorum bağlantısı

Volkan bey, bulten var bazi aksiyonlar icin. Illa olacak bunlar, ford diye degil her yeni model dogum sancisi cektirir sahibine, faz2 makyajli Mondi de duzelir illa. Mercedes de bile oluyor, mondi de illa ziyadesiyle olur...

Olur abi :) mutlu oluruz :)

Sühada gelsin amma :)

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

muhakkak olacaktır tabi katılıyorum da şanzıman beyni arızası yazınca tedirgin oldum.. (Tamam biliyorum DSG'den de çok şikayet var :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

5g-tronic (5 ileri gerçek tronic)

Son gerçek otomatik. Gerçek otomobillerin şanzımanı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...