İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Xenon Yükseklik Ayarı

Murat Birinci
Çözüme git Mehmet Kaya tarafından,

Recommended Posts

Murat Birinci
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar.

Araçtaki xenonların yüksekliği değişmiyor. Arkaya çıkıp baktım ışıklar aynı çizgide duruyor. Sorun ne olabilir acaba?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mehmet Kaya

Yüksekliğin değişmesi için Aracın arkaya Yük bindiğinde 20-25 Sn sonra farın inmesi gerekir.

Inmezse serviste cihazı bağlayıp hangi parçada sorun var Size söylerler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Fakat yük belirli bir ağırlık sonrasında olmalıki çalışsın.Emmi bu konuda epey uğraşlar vermişti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Fakat yük belirli bir ağırlık sonrasında olmalıki çalışsın.Emmi bu konuda epey uğraşlar vermişti.

Emmi 20 Sn konusunda çok mücadele vermişti.

Iki kişi arka koltuğa geçsin otursun [emoji106][emoji106]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Ben arkaya çıktığımda 20 saniye beklemedim. Çalışması için 20 saniye uzun bir süre değil mi?

Ağırlık tahmini olarak ne kadar olması lazım Oktay abi?

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Yüksekliğin değişmesi için Aracın arkaya Yük bindiğinde 20-25 Sn sonra farın inmesi gerekir.

Inmezse serviste cihazı bağlayıp hangi parçada sorun var .Size söylerler.

Mehmet Hocam dediğin gibi yapınca ayarlar değişti :) Sorun yok yani. Değerli bilgiler için teşekkür ederim.

Saygılarımla.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selman Ölmez

Bugun aracimi muayeneye goturdum xenon yukseklik ayarlayan robot kirikmis agir kusur dediler ve kaldim. Bu robot nedir ne kadardir cikmasi bulunurmu yoksa sifir taktirtmakmi mantikli farlardami degismesi gerekiyo.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ersin Alan
On 11.06.2015 at 19:31, Selman Ölmez yazdı:

Bugun aracimi muayeneye goturdum xenon yukseklik ayarlayan robot kirikmis agir kusur dediler ve kaldim. Bu robot nedir ne kadardir cikmasi bulunurmu yoksa sifir taktirtmakmi mantikli farlardami degismesi gerekiyo.

Ne yaptınız sorun halloldu mu uzın zaman olmuş ama 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali Osman Şimşek

Merhaba aynı problemi bende yaşadım arka amortisör değişim esnasında sensorun kablolarını koparmislar sağolsun arkadaşlar.erinmedim sol arka tekeri soktum ve bağlantı soketinin içindeki disi uçları iğne yardımıyla çıkarttım.sanayiden aynı ucluklardan aldım ve onarımı başardım.sorunsuz çalışıyor.egerki sensorunuz arızalı ise internetten Türkçe arama yapmayınız çok alakasız ürünler çıkıyor.(ford mondeo mk3 headlight leveling sensor) şeklinde arama yapin.zamandan çok tasarruf edersiniz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...