İçeriğe Yönlendir

Mercedes w203 C320 Yaptıklarım Bakım/onarım/modifiye

Furkan Avcı

Recommended Posts

Oğuzhan Deniz

Maşallah maşallah çok yakışmış. Bunda da kapıları açınca park sis yanıyor mu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Maşallah maşallah çok yakışmış. Bunda da kapıları açınca park sis yanıyor mu :)

Teşekkür ederim, evet yanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Beğendim işaretledimmama yetmeyeceği için yorum yapıyorum Furkan. Mükemmel olmuş. Araç ile çok iyi uyum sağlamış. Abartı durmamış ama çevresine bu araba sandığınızdan güçlü haberiniz olsun havası vermiş:)

Saygılarımla.

Seninkinin kasa V6'nın da aşağı kalır yanı yok abi :p

Furkanın arabacı daha istikrarlı ve keyifli hızlanıyor gibi geldi bana Murat.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

maşallah jantlar çok yakışmış. gerçi yıldıza orjinal olduktan sonra ne yakışmaz ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Dün yeni jantlarımızı aldık. Jantlar 2012 SLK serisinin orjinal jantları. Özellikleri:

Ön    :  7.5Jx17 ET42 225/45 R17 ContiSportContact5 10.000 km yol yapmış 1411 DOT tarihli

Arka :  8.5Jx17 ET36 245/40 R17 ContiSportContact5 10.000 km yol yapmış ama 30.000 yapmış kadar yıpratılmış :) (sürekli yan yan :) ) 0911 DOT tarihli

Jantların sağ tarafında çizikler vardı siyahlı, temizledik ince bir beyaz leke oldu kesinlikle boymaya gerek yokmuş.

Bu arada Lastikler sürtme yapmadı ama arka tarafa orjinal bijonları takınca tekerler kilitlendi. Yeni bijon aldık oda uzun geldi, tornada 1 mm kısalttık anca oldu.

Aracın görüntüsü tamamen değişti eskisi ile çok fark var, arkadan bakınca tam German Style oldu :)

Fotolar bunlar :nazar: :nazar:

Güle güle kullan çok güzel durmuş :)

Ama esparkta değil de şöyle güzel manzaralı bir yerde fotolarını isteriz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Beğendim işaretledimmama yetmeyeceği için yorum yapıyorum Furkan. Mükemmel olmuş. Araç ile çok iyi uyum sağlamış. Abartı durmamış ama çevresine bu araba sandığınızdan güçlü haberiniz olsun havası vermiş:)

Saygılarımla.

Evren abi, gerçekten arabanın çehresi değişti, agresif ve spor durdu. Normalde 2005 modelden sonraki C180 kompressorler de bile bu ebatta jant-lastik kombinasyonu var.

C320 de hangi akla hizmet 205-55 R16 uygulamışlar anlamış değilim. Gaza bastığım anda patinaja düşme eğilimi gösteriyordu araç.

İki gündür izlenimlerim, araç yola daha iyi oturuyor ve virajlarda belirgin bir tutuş gücü var. Fren testi yaptım arkalar çok iyi olmasına rağmen ABS devreye girmeden durdu.

Bunun yanında elbetteki araba biraz daha sertleşti, o kısmıda mercedes süspansiyonu hallediyor. Konforda çok bir değişme olmadı, araç yolda sağa-sola çok esnemiyor artık.

Durum itibariyle maaşallah :nazar: çok memnunum Allah kaza-bela, hastalık vermezse bu aracı uzun süre kullanmayı istiyorum. Allah herkese nasip etsin daha iyilerini.

Bu arada ön jantları kıl payı kurtarmışız :)

c320_jant4.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Pist görmeyen janta jant demem ben,,,

Abi bir türlü kısmet olmadı gelmek. Bir hayır var dedim bu işte  :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Avcı

Bugün ACAR-LPGMeter'in montajını yaptım, depo boşalınca kalibrasyonu yaptık mı artık LPG nin saçma saçma yanıp sönen ledlerinden kurtulacağım inşallah :)

+gücü bagajdaki sigorta kutusundan aldım, sürücü tarafındaki sigortaların hiçbiri kontağa bağlı değil hepsi devredeydi.

Bagajdan ek kablo çekmeyip, acar-lpg sensörünün boşta olan bir kablosunu kullandım, arka koltuğun ordan kabinde, yan eşiklerin altındanda sürücü tarafı sigorta kabinine ulaştırdım.

Acar-Lpg'nin kontrol ünitesi ve kabolarını buradaki boşluğa güzelce yerleştirdim, sonuç:

c320_acarlpg.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

abi senin lpg sistemi ne markaydı.

Landirenzo Turbo-Kit (Turbo = yüksek hacimli motorlar için olanmış) ama enjektörler Keingh (yanlış yazmadıysam) değil, LPG yazılımında enjektör tipi olarak bu marka da var.

Çok sessiz olduğunu söylüyorlar.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

göstergenin yeri olmamış :(

sol dizinin yanına çift taraflı bantla yapıştır bence,sürekli görmene gerek yok.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

göstergenin yeri olmamış :(

sol dizinin yanına çift taraflı bantla yapıştır bence,sürekli görmene gerek yok.

Yapıştırmadım henüz, istediğim yere taşıyabilirim. Zaten güneş görmeyen bir yerde durması lazım, güneş vurunca okunmuyor ekran.

Bugün akşam kalibrasyonu yapalım sonra yer beğenirim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Yeni jant ve lastiklerimizle dün ilk defa uzun yol yapıp geldim.

:nazar: Şunu söyleyebilirim, verdiğim paraya sonuna kadar değmiş. Bursa otobanında 200'e kadar çıktım, en ufak bir esneme yada oynama yok. mezitlerdeki virajlarda aracın viraj kabiliyetinin bir hayli arttığını söyleyebilirim. Konfor olarakta en ufak sıkıntı hissetmedim, bozuk yollarda bile.

Maaşallah gayet iyi olmuş. Kafamda artık araba ile ilgili yapacağım tek bir şey kaldı oda magnaflow egsoz :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Furkan Avcı

Mis gibi 8 litre Mobil 0W-40 yağımızı yeniledik, filtremizi de değiştirdik. Polen filtremizide kömürlü olan ile değiştik.

Birde ses çıkarmaya başlayan Devir-Daim pompasını yeniledik. Allah kaza bela vermezse birlikteliğimiz devam ediyor.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/252304-w203-c320-devirdaim-pompas%C4%B1-de%C4%9Fi%C5%9Fimi/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Furkan Avcı

Geçen Ali abinin CLK ile araçların motorlarına bakarken farkettimki benim araçta olması gereken bir parçanın yeri var kendisi yok.

Yanlız yeride bence hayati önem taşıyan bir yer. Kaputun üstünden dökülen suları sigorta kutusundan uzaklaştırmak için yapılmış bu kapark, Allahtan bir sıkıntıya sebep olmadan farkettim.

Hiç vakit kaybetmeden aradım sordum, hiçbir parçadıa yok, Mercedes-Benz den sipariş geçtim Almanya'dan 1 haftada geldi.

Parça resme göre sağ üstte amortisörün solundaki kapak, renginden yeni olduğu belli oluyor zaten :)

c320_kapak.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...