İçeriğe Yönlendir

Volvo S60 Vs Passat

Recai Fırfırası

Recommended Posts

Recai Fırfırası

herkese merabayın. bir karşılaştırmayla daha karşınızdayım. Şu an elimde passat var 1.4 tsi comfortline manuel. Yol sesini alıyor olması beni hayal kırıklığına uğratmıştı. bu yüzden hayalim olan volvo s60 ı doyasıya test etmek için paraya kıydım ve kiraladım. 24 saat 195 tl ye mal oldu. Neyse ilk bir kaç km de dizelin gürültüsü ve motor titreşimlerinin direksiyonda ve gaz pedalında çok hissedilmesi beni hayal kırıklığına uğrattı. daha sonra bizim köyün pütürlü asfaltında son notumu vermek için yola çıktım. Sonuç hayal kırıklığı üstüne hayal çıkıklığı :p. Yol sesi konusunda da passattan fark göremedim. Sonra iyiki paraya kıyıp kiralamışım dedim. arabayı satıp s60 alacaktım. vazgeçtim tabiki. ha şunu söyleyeyim vites geçişleri öyle abartıldığı gibi değil. bir audi a4 konforu vermese de sizi rahatsız etmez. ancak passattan daha iyi bir araba olmadığına karar verdim. çünkü arkası daha dar bagaj zaten küçük. passat süspansiyonları daha yumuşak. arabayı teslim etmeden önce ruhsatına bi bakıyım dedim. çinlilier malzemeden çalmış olabilir dedim. Hakketen de haklıymışım. volvo sitesinde 1650 kg görülen araba ruhsatta 1503 kg görülüyor :D çinlilier dayanamamış demekki makyajlı kasayla birlikte malzemeden çalmışlar. çünkü daha önce 2013 kasayı denediğimde nerdeyse sıfır yol sesi vardı.

sizler ne düşünüyorsunuz efenim s60 konusunda?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

binmedim konfor ve ses olayını bilmiyorum ama ruhsata yazan kiloya inanmayın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sana bir doz yeni Mondeo öneriyorum (sadece titanyum ve full olacak ama)  :) passatı zaten geç, yıllardır aynı gördümmü sıkıntı basıyor beni artık, hatta tüm vw lar aynı oldu bıktırdı resmen,, s60 ında bu derece kötü olması ilginç gerçekten, yeni kasasını kullanmadım ama motor titreşimini direksiyonda hissetmek falan ilginç gerçekten.

Not: aynı konudan kaç tane açtın böyle :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recai Fırfırası

kiraladığım s60 2015 model ve 2200 km deydi.  yeni mondeoyu da denedim çok hoşuma gitti. inşallah benim passatı iyi bi paraya sayarlar da sıfırıyla takas yaparım. sol iki kapı değişince kimse yüzüne bakmıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Passat ile volvo arasında çok ciddi bir servis ikinci el parça ve eskidiği zaman kullanılabilme farkı var.

passat bir nevi üst segment ŞAHİN gibi. amacı farklı. geniş bir araç standart olsun başım ağrımasın alırken satarken tamirde vs diyorsanız passat/mondeo bu ikisi diğerlerinin her zaman önünde. hatta passat azcık daha önde gibi.

Bugün gebze organize sanayinin arka tarafında saçma sapan yollara saptım diğer yol kapalıydı. Öyle kötü yerlerden geçtim ki SUV olmamasına rağmen dokunmadan geçti. (gerçi pilotaj da önemli !)   yeni nesil avrupa araçların çoğu daha alçak önden arkadan. 

Volvo bence yaygın olmaya ve rahat kullanmaya uygun bir araç değil. Farklı segment ve profile hitap ediyor. O segment ben değilim. Saab neyse volvo o. Her civatası farklı numara :) kuzey avrupa işi.

Madem farklı segmente bakıyorsunuz subaru olur, mersedes olur, bmw 5 olur, accord olur, minivan olur vs vs.

Ben geçen hafta lastik aldım efficientgrip. yol sesi çok çok azaldı.  lastikleriniz nedir? kaç tarihli ve modeli?

bence aracınız iyi. oturun binin.

yeni accord ne zaman gelecek?

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recai Fırfırası

Passat ile volvo arasında çok ciddi bir servis ikinci el parça ve eskidiği zaman kullanılabilme farkı var.

passat bir nevi üst segment ŞAHİN gibi. amacı farklı. geniş bir araç standart olsun başım ağrımasın alırken satarken tamirde vs diyorsanız passat/mondeo bu ikisi diğerlerinin her zaman önünde. hatta passat azcık daha önde gibi.

Bugün gebze organize sanayinin arka tarafında saçma sapan yollara saptım diğer yol kapalıydı. Öyle kötü yerlerden geçtim ki SUV olmamasına rağmen dokunmadan geçti. (gerçi pilotaj da önemli !)   yeni nesil avrupa araçların çoğu daha alçak önden arkadan. 

Volvo bence yaygın olmaya ve rahat kullanmaya uygun bir araç değil. Farklı segment ve profile hitap ediyor. O segment ben değilim. Saab neyse volvo o. Her civatası farklı numara :) kuzey avrupa işi.

Madem farklı segmente bakıyorsunuz subaru olur, mersedes olur, bmw 5 olur, accord olur, minivan olur vs vs.

Ben geçen hafta lastik aldım efficientgrip. yol sesi çok çok azaldı.  lastikleriniz nedir? kaç tarihli ve modeli?

bence aracınız iyi. oturun binin.

yeni accord ne zaman gelecek?

lastikler michelin. yahu o kadar farkediyor mu gerçekten. çünkü 4 lastiği de değiştirmek baya masraflı olacak. ve bi değişim olmazsa gider paracıklar

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

kaç km de lastikler ve tarihi ne?

passat çok sessiz araç değil yol açısından. süspansiyon alman sertliğinde. Ama yeterince sessiz.

fluence daha sessiz olabilir.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

mişlen bizim ülkeye uygun bir lastik değil kanımca, senelerdir dönüp dolaşıp hep aynı markaya dönmüşlüğüm oldu, marka belli, Good Year.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben ikinci sene takar takmaz çöpe attım primacy 3 leri. "bu ne len" şeklinde oldu..   :)

ilk taktıktan sonra eve giderken michelin primacy 3 leri (yahu bunlar ses yapıyor ya hayırlısı bakalım demiştim, 3 senelik pirelliyi çıkardıktan sonra)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Köyün puturlu asfaltinda s60 deneyip son karari vermis olmaniz bu aracin tasarimcisi icin bir kriter degildir, gercek kullanicisi icin de satin almama nedeni olamaz.

Memnuniyet kriterleri herkese gore degisir ancak s60 gibi bir araci ortalama kullanicilarin begenmeyecegini dusunmuyorum. Belki e serisi, s serisi mercedes kullanan icin hayal kirikligi yaratabilir. Passat kullanan begenmiyorsa bu demektir ki beklenti ust sinif ama fiyati gorece uygun bir aracin ustune cikmis. Bu demektir ki maalesef 150.000 ve ustu bir bedeli araca ayirmak gerekiyor.

Unutmadan s60 Volvo'nun Türkiye'de en cok tutulan modellerinden.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Passat,sürüş karakteri olarak konfora yönelik bir araba. S60 ise konforla birlikte daha sportif bir sürüş karakterine sahip olduğu için bu şekilde bir düşünceye kapılmış olabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

BMw az bile satıyor

Kazım da bir arkadaşım 2014 F30 kasa 320 ed aldı fiyat 116.000 TL

Tam bir makine :) o fiyatları verecek olsam ne VW ne Volvoyla uğraşmam

Benzinlide olsa 3 serisi çok iyi bir alternatif

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Passat sınıfının babasıdır gerisi hikayedir[emoji3] (merso vs hariç)ama ben olsam passat yerine süperb e binerim

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı
(düzenlendi)

ikisi de güzel araçlar lakin bir tanıdığımız 1.4t passat aldı tam eğim ne kadar bilemem fakat araç  stop etti daha sonra yokuş kalkış mı ne dedi tam anlamadım onu açtı o şekilde çıktı ve benim için o gün en azında passat bitti (belki plotaj hatası vardır belki eğim yüksektir ama çoğu araba stop etmeden çıkıyordu) ayrıca kendi kanımca s60 daha bir prestijli duruyor benim için

tarihinde Hasan Varnalı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Passat sınıfının babasıdır gerisi hikayedir[emoji3] (merso vs hariç)ama ben olsam passat yerine süperb e binerim

Passat sınıfın babasımı  :D  o tasarımla ve 10 sen öncesinin sıkıcı iç tasarımıyla anca büyük baba olur, şu vw u amma abarttınız yahu, orta sınıf araba işte, ne babası kardeş  :tongue:

bu arada Skoda= VW dan bir tık ilerde olan araba

Mondi-Passat bakrsak Mondi sürüş dinamiği olarak tartışmasız daha iyidir, tipte zaten Mondi,  geri kalan her konuda ya eşittir yada daha iyidir, özelliklede güvenlikte 2. eli falan geçelim bunları, araba zevk için alınır, geriside hikayedir, en azından benim için :)

Merso, direk merso demek aslında hatalı, her modeli Merso sayılmaz çünki  :D  ama çoğu modeli mondi passat farketmez acı şekilde duman eder, o yüzden Merso demeyelim :)

S60 a bakarsak, hacimde sıkıntı var evet, ama ben olsam S60 alırıdım, farklı ve güzel, ama 2 si arasında tercih şartsa, yoksa ikisinede özelliklede vw a zaten bakmam  :tongue:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

BMw az bile satıyor

Kazım da bir arkadaşım 2014 F30 kasa 320 ed aldı fiyat 116.000 TL

Tam bir makine :) o fiyatları verecek olsam ne VW ne Volvoyla uğraşmam

Benzinlide olsa 3 serisi çok iyi bir alternatif

Bmw-Merso   520- E200 ve üstü, bunlar altsınır :) bu aletleri alacak gücümüz olsa (benim için sıfır km olması önemli yalnız) zaten ne işimiz olurdu Ford la halk arabası ile  :D  :p

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
(düzenlendi)

Passat sınıfın babasımı :D o tasarımla ve 10 sen öncesinin sıkıcı iç tasarımıyla anca büyük baba olur, şu vw u amma abarttınız yahu, orta sınıf araba işte, ne babası kardeş :tongue:

bu arada Skoda= VW dan bir tık ilerde olan araba

Mondi-Passat ise Mondi sürüş dinamiği olarak tartışmasız daha iyidir, geri kalan her konuda ya eşittir yada daha iyidir, 2. eli falan geçelim bunları, araba zevk için alınır, geriside hikayedir, en azından benim için :)

Merso, direk merso demek aslında hatalı, her modeli Merso sayılmaz çünki :D ama çoğu modeli mondi passat farketmez acı şekilde duman eder, o yüzden Merso demeyelim :)

VW meselesi olduğunda birşey dokundurmak isteyenlerin tasarımdan başka bahaneleri kalmadı:) 100 yıldır aynı tasarım vb sözleri artık ezberledik illa VW ni kötü çıkarma çabası nedir anlamıyorum[emoji3]

B8 passatı bile demiyorum B7 kasa passatın iç tasarımının 10 yıl önce ile uzaktan yada yakından bir alakası varmıdır?

9a89b986fa4251436bebecac32e86558.jpg

Passat sınıfının Superb ile birlikte babasıdır , Mondeo'nun bana göre tek artısı performans anlamında olabilir belki araba zevk için alınır bencede Ali abi konfor,karizma,güç,yol tutuş:)

Mondeomu passatmı sorunun cevabı belkide b7 passat çıkınca mondeo yu bırakıp passata hücum eden B.bakan-m.vekilleri vs. Eskortlarında saklıdır[emoji23]

tarihinde emre öğüt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

VW meselesi olduğunda birşey dokundurmak isteyenlerin tasarımdan başka bahaneleri kalmadı :) 100 yıldır aynı tasarım vb sözleri artık ezberledik illa VW ni kötü çıkarma çabası nedir anlamıyorum[emoji3]

B8 passatı bile demiyorum B7 kasa passatın iç tasarımının 10 yıl önce ile uzaktan yada yakından bir alakası varmıdır?

Passat sınıfının Superb ile birlikte babasıdır , Mondeo'nun bana göre tek artısı performans anlamında olabilir belki araba zevk için alınır bencede Ali abi konfor,karizma,güç,yol tutuş :)

Mondeomu passatmı sorunun cevabı belkide b7 passat çıkınca mondeo yu bırakıp passata hücum eden B.bakan-m.vekilleri vs. Eskortlarında saklıdır[emoji23]

Yanlış anladın, vw u kötü çıkarmak yada kötü demek değilki maksat, zaten kötü bir arabada değil, sadece tasarım eski, vw iyi ama daha iyileride var, passat ne baba nede tek başına, biraz zevk meseleside olmak üzre mesela yeni mondi varken ben hayatta passat almam, bunu sadece tip olarak söylüyorum, teknik güvenlik vs. açısından bakarsak yine Mondi derim, passat ta iyi ama Mondi daha iyi bence.

mondi den passata hücuma gelince, bir önceki kasa mondiden b7 ye geçiş olabilir, zira eskiyen ve konfor açısından daha geri bir mondi var karşımızda, ama sadece bu açıdan geri, sürüş dinamiği olarak daha iyi bir mondiyi o kasalar...  zaten eski mondinin bence tek eksiği konfordu oda yeni kasa ile giderildi...

B7 kasa çıktığında şimdiki yeni Mondi çıksaydı o  geçiş olurmuydu sen düşün :)  zira yeni kasa Mondi de Passat a göre geri kalan, tasarım (içi çok sade) konfor gibi şeyler giderilmiş durumda, yeni Mondi eskisinden daha konforlu, özellikle en üst modeli alırsan Passattan daha iyi olan yanları gördüğüm kadarıyla:

Konfor= artık passatın avantajı kalmadı

Sürüş dinamiği= zaten mondi biraz daha iyiydi, şimdiyse artık daha iyi

geri kalan herşeyde de zaten iyi, şimdi b7 mi Mondi mi dersen (dış görünüşü katmayalım, bu birazda zevk meselesi) kesin Mondi derim, hemde üstüne basa basa. :)

Ha birde bu var, bunu hiç katmayım yazık olmasın büyükbaba Passat a :D  :p

ford-mondeo-vignale-saloon-2015-interior

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ikisi de güzel araçlar lakin bir tanıdığımız 1.4t passat aldı tam eğim ne kadar bilemem fakat araç  stop etti daha sonra yokuş kalkış mı ne dedi tam anlamadım onu açtı o şekilde çıktı ve benim için o gün en azında passat bitti (belki plotaj hatası vardır belki eğim yüksektir ama çoğu araba stop etmeden çıkıyordu) ayrıca kendi kanımca s60 daha bir prestijli duruyor benim için

aakası yok. her yeri tırmanırsın.

B8 mi yeni Mondi mi sorusuna ben de mondi olarak yanıt vereceğim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Yanlış anladın, vw u kötü çıkarmak yada kötü demek değilki maksat, zaten kötü bir arabada değil, sadece tasarım eski, vw iyi ama daha iyileride var, passat ne baba nede tek başına, biraz zevk meseleside olmak üzre mesela yeni mondi varken ben hayatta passat almam, bunu sadece tip olarak söylüyorum, teknik güvenlik vs. açısından bakarsak yine Mondi derim, passat ta iyi ama Mondi daha iyi bence.

mondi den passata hücuma gelince, bir önceki kasa mondiden b7 ye geçiş olabilir, zira eskiyen ve konfor açısından daha geri bir mondi var karşımızda, ama sadece bu açıdan geri, sürüş dinamiği olarak daha iyi bir mondiyi o kasalar...  zaten eski mondinin bence tek eksiği konfordu oda yeni kasa ile giderildi...

B7 kasa çıktığında şimdiki yeni Mondi çıksaydı o  geçiş olurmuydu sen düşün :)  zira yeni kasa Mondi de Passat a göre geri kalan, tasarım (içi çok sade) konfor gibi şeyler giderilmiş durumda, yeni Mondi eskisinden daha konforlu, özellikle en üst modeli alırsan Passattan daha iyi olan yanları gördüğüm kadarıyla:

Konfor= artık passatın avantajı kalmadı

Sürüş dinamiği= zaten mondi biraz daha iyiydi, şimdiyse artık daha iyi

geri kalan herşeyde de zaten iyi, şimdi b7 mi Mondi mi dersen (dış görünüşü katmayalım, bu birazda zevk meselesi) kesin Mondi derim, hemde üstüne basa basa. :)

Ha birde bu var, bunu hiç katmayım yazık olmasın büyükbaba Passat a :D  :p

B7 çıktığında bu mondeo çıksaydı belki mondeo eskort olabilirdi ama şimdi gene olamaz B8 passat varken :D

artık passatın avantajı neden kalmasın bence VAG hala her anlamda avantajlı 

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Bmw-Merso 520- E200 ve üstü, bunlar altsınır :) bu aletleri alacak gücümüz olsa (benim için sıfır km olması önemli yalnız) zaten ne işimiz olurdu Ford la halk arabası ile :D:p

520i kullandın mi? Yeni mondeo'yu o modele değişmem. Diger modellerine sözüm yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...