İçeriğe Yönlendir

Volvo S60 Vs Passat

Recai Fırfırası

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Arkadaşlar bosver in yeni mondeoyu çünkü milletin gözünde çöp. Boşyere yorulursunuz yeni mondiyi anlatmakla. Insanlar da passat bir numara diğerleri çöp. Mercedes E 250 ile Passatı bir tutan var bazı forumlarda. Ne passatmis be. Sıradan bir arac işte. Ne bu passat fanatikligi anlamak mümkün değil. Artık mondiyi savunmuyorum bile. Araba sonuçta iyi yanları gibi kötü yanları var. Artık hepsi birbirine yakın kalitede. Fiyat fayda da mondi hepsinden önde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çöp lafı da yeni çıktı, hiç bir şeyi beğenmeyen gençlerin uydurduğu bir deyim galiba. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Arkadaşlar bosver in yeni mondeoyu çünkü milletin gözünde çöp. Boşyere yorulursunuz yeni mondiyi anlatmakla. Insanlar da passat bir numara diğerleri çöp. Mercedes E 250 ile Passatı bir tutan var bazı forumlarda. Ne passatmis be. Sıradan bir arac işte. Ne bu passat fanatikligi anlamak mümkün değil. Artık mondiyi savunmuyorum bile. Araba sonuçta iyi yanları gibi kötü yanları var. Artık hepsi birbirine yakın kalitede. Fiyat fayda da mondi hepsinden önde.

Abi iyi araba elbette yalnız yeni Mondeo kısaca inceleme fırsatı buldum sanki biraz malzemeden çalmışlar gibi fiyat da ona göre ucuz haliyle. Bagaj kapağı plastik(!) elle kolayca bukulebiliyor ön camurluklarin far ile birleşim noktaları arası boş ve çok zayıf parmakla egilebiliyor tavan döşemesi de baskı uygulayınca içine çöküyor mesela. Bu haliyle Passat a nasıl rakip olsun malzeme kalitesinde?
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

B7 çıktığında bu mondeo çıksaydı belki mondeo eskort olabilirdi ama şimdi gene olamaz B8 passat varken :D

artık passatın avantajı neden kalmasın bence VAG hala her anlamda avantajlı 

Mondide vag a gerek yok, zaten vag la olacaklar hazırda var  :D    passatın avantajı yok bence, tip göreceli ama bence çirkin, içi kesinlikle çok eski, başkada birşeyi yok, araba işte....

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Mondide vag a gerek yok, zaten vag la olacaklar hazırda var  :D    passatın avantajı yok bence, tip göreceli ama bence çirkin, içi kesinlikle çok eski, başkada birşeyi yok, araba işte....

ŞAHİN dedik ya. avantajarı ve dezavantajları ile.

"eski iç" sözü bence göreceli. muhafazakar takılıyorlar. Opel gibi mesela cici bici yapmıyorlar.  BMW keza çok daha güzel ve ne zamandır aynı.  

Ford ailesinin çekik gözlü km göstergelerini ben şahsen sevmedim (focustaki vs).   "gelin başı" gibi... günlük kullanımda olmaz gibi duruyor ve modası çabuk geçer gibi duruyor.

Bugün sıfır mersedes 190E 2.0 olsa kimler alır? (1993 model kasa). ben şahsen içini dışını gayet güzel buluyorum şu anki c180 den.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ŞAHİN dedik ya. avantajarı ve dezavantajları ile.

"eski iç" sözü bence göreceli. muhafazakar takılıyorlar. Opel gibi mesela cici bici yapmıyorlar.  BMW keza çok daha güzel ve ne zamandır aynı.  

Ford ailesinin çekik gözlü km göstergelerini ben şahsen sevmedim (focustaki vs).   "gelin başı" gibi... günlük kullanımda olmaz gibi duruyor ve modası çabuk geçer gibi duruyor.

Bugün sıfır mersedes 190E 2.0 olsa kimler alır? (1993 model kasa). ben şahsen içini dışını gayet güzel buluyorum şu anki c180 den.

Haklısın elbet, sıkıcı ve eski olayı birazda tarz gibi, ama benim hissettiğim bu yönde olunca eski işte :)

Bende Focus 3 lerdeki gösterge tipini hiç sevmedim, Mersoya gelince, 190e zaten en tırt kasa, o zamanda alan az olmuştur  :D ama sıfır w124 üretsinler alırım, ama aynen eskisi gibi kalitede olacak, E500 olursa hiç affetmem  zaten : :)(buda göreceli tabii, bariz eski ama severim bunları)

500e1992097.jpg

ortalama tüketim ideal, İmpreza dan sonra yabanacılıkta çekmem, 100km. de 25.4 lt. überrr  :D

190e bu olursa bakarız, ama dar be, c180 gibi  :D   Geçmişe dönüş stayla bir araba :)

76131w.jpg

76131b.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
(düzenlendi)

Abi iyi araba elbette yalnız yeni Mondeo kısaca inceleme fırsatı buldum sanki biraz malzemeden çalmışlar gibi fiyat da ona göre ucuz haliyle. Bagaj kapağı plastik(!) elle kolayca bukulebiliyor ön camurluklarin far ile birleşim noktaları arası boş ve çok zayıf parmakla egilebiliyor tavan döşemesi de baskı uygulayınca içine çöküyor mesela. Bu haliyle Passat a nasıl rakip olsun malzeme kalitesinde?

Koray bagaj iyi degil demişsin. Bagaj magnezyum dan yapılma plastik değil. hafif olsun diye. Kısaca dahada pahalı.Kısaca düzgünce incelemesissin. Diğer dediklerinede katilmiyorum. Mesala arka camlar 2 yada 4 mm daha kalın. Nedeni ney biliyormusun. Arka camlardan diğer araçlar gibi ses almasin diye. Neyse arkadaşım mondeo benim gozumde iyi. Siz incelerken önyargılı incelediğiniz için kusur ariyorsunuz. Vw deki otomatik sorunu ford da olsa iflas ettirirsiniz. Ama ne hikmetse dsg sorunlu araba yok satıyor. Komik degilmi. Sizce.koray benim lafın size değil kesinlikle ama ben almadan 2 hafta boyunca inceledim. Passatı da inceledim. Ve mondide karar kıldım. Ve biz toplam 4 adet aldik. Diğer 3 dizel benimki benzinli. Alan arkadaşlar da çok memnunlar. tarihinde Arda Bülent Güzel tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

w124 hangisi? ben çok anlamıyorum kodlarından. evet resimdeki alet süper. 

bunlar w124, üretilen en sağlam Mersodur kendileri :)

Mercedes-Benz-W124-0.jpg

bundan olacakki sıfır merso alanları aldıklarına pişman edeceksin  :D c180 haaa, merso almış olmak için alanlara üretilen özel araba...

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Koray bagaj iyi degil demişsin. Bagaj magnezyum dan yapılma plastik değil. hafif olsun diye. Kısaca dahada pahalı.Kısaca düzgünce incelemesissin. Diğer dediklerinede katilmiyorum. Mesala arka camlar 2 yada 4 mm daha kalın. Nedeni ney biliyormusun. Arka camlardan diğer araçlar gibi ses almasin diye. Neyse arkadaşım mondeo benim gozumde iyi. Siz incelerken önyargılı incelediğiniz için kusur ariyorsunuz. Vw deki otomatik sorunu ford da olsa iflas ettirirsiniz. Ama ne hikmetse dsg sorunlu araba yok satıyor. Komik degilmi. Sizce.koray benim lafın size değil kesinlikle ama ben almadan 2 hafta boyunca inceledim. Passatı da inceledim. Ve mondide karar kıldım. Ve biz toplam 4 adet aldik. Diğer 3 dizel benimki benzinli. Alan arkadaşlar da çok memnunlar.

Ben kötü demedim ki malzeme kalitesi bende basitlik, zayıf ve düşük kalite hissiyati bıraktı muhtemelen daha saglamdir bilemem. Kapağın hammadesini arastirmadim haliyle lakin inan accentin bagajıni tutuyormusum gibi hissettim. Algı sadece. Ford biliyorsun çoğunlukla davlumbaz ve çamurluk kısmından ses alır bunu iyilestirmisler mi ya da rakipleri ile kıyas ne şekilde sonuçlanır buna temas etmek gerek. Ayrıca PowerShift de sütten çıkmış ak kaşık değil binlerce şanzıman açıldı değişim yapıldı servislerde sanayideki şanzıman ustaları bile artık ps öğrendiler açıp uğraşmaktan.
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ben kötü demedim ki malzeme kalitesi bende basitlik, zayıf ve düşük kalite hissiyati bıraktı muhtemelen daha saglamdir bilemem. Kapağın hammadesini arastirmadim haliyle lakin inan accentin bagajıni tutuyormusum gibi hissettim. Algı sadece. Ford biliyorsun çoğunlukla davlumbaz ve çamurluk kısmından ses alır bunu iyilestirmisler mi ya da rakipleri ile kıyas ne şekilde sonuçlanır buna temas etmek gerek. Ayrıca PowerShift de sütten çıkmış ak kaşık değil binlerce şanzıman açıldı değişim yapıldı servislerde sanayideki şanzıman ustaları bile artık ps öğrendiler açıp uğraşmaktan.

Sessizlik inanılmaz güzel yeni mondeoda. Mondeonun yaptıklarını vw passatta yapsa yer yerinden oynar. Mesala bagaj mesala kalın arka camlar. Ama ford biliyorsun reklam yapmayı bilmiyor. Neyse bence mondeo güzel sence passat güzel. Bunlar göreceli. Sonuçta bir avuç civata. Nerdeyse hepsi aynı araç. Artık aralarında fark yok denecek kadar az. Mercedes alırsam da e class dan gerisi yalan.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sessizlik inanılmaz güzel yeni mondeoda. Mondeonun yaptıklarını vw passatta yapsa yer yerinden oynar. Mesala bagaj mesala kalın arka camlar. Ama ford biliyorsun reklam yapmayı bilmiyor. Neyse bence mondeo güzel sence passat güzel. Bunlar göreceli. Sonuçta bir avuç civata. Nerdeyse hepsi aynı araç. Artık aralarında fark yok denecek kadar az. Mercedes alırsam da e class dan gerisi yalan.

Mondi den sonra anca kurtaran Merso modeli   :tongue:

Mercedes-Benz-E500-AMG-Sports-Package-20

Yorum bağlantısı

Şu passat girince işin içine hep fazla gerilme oluyor nedense :) tabi bu sadece bu platformda değil, bir taraf var ki passat sanki maybach, bir taraf oluyor yere vurma. Bizim forumda gereken yorumlar bence bilinçli yapılıyor ama nedense aradan bir kaç yorum çıkıyor. Vw fanatizmi nedense çok fazla var, bence de passat yaşlı görünümü olan içi de aynı şekilde sıkıcı bir model , Ford fanatizmim yok o sınıfta araç olacak olsam mondi veya daha büyük seçenek ise superb de tercih edilir bence daha yakışıklı b8 den. Passat işin sonudur falan diye abartmaya gerek yok, bana kalırsa yeni c serisi bile passat dan çok daha üstün..

Bir ayrı nokta ise reno ya takılıyoruz biz naylon falan diye ama artık devir hafiflik devri, yakıt tasarrufu derdi. Bir malzeme el ise basılınca içe göçüyor veya hafif ise kalitesiz anlamına gelmez. Tüm markalar arge yapıyor artık nasıl daha esnek daha hafif malzeme yaparız diye. Bagaj kapağı denilen parça darbe dayanımının çok yüksek olması gereken bir parça değil, alt panel dayanıklı esnek olsun bagaj kırılsın çok yüksek darbede içeri yansıtmasın. Çamurluklar da artık bu şekilde

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Gavurun araç tasarımındaki ve alımındaki önceliği ile Türk'ün aynı değil.

biz araç sağlam olsun isteriz, gavur kendi sağlam olsun ister.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Araç normal kullanımda ve en az 10 sene banamısın dememeli, dökülmemeli, 10 yıl içinde 200-300 bin km yaptı diyelim, dökülmeyecek araç, sağında solundan ses gelmeye başlamaycak, kaza anındada yaşam alanı bizi korumalı, kıstas bu bence, buna göre zaten ülkemizde Merso gibiler hariç kalırsa çok az marka kalıyor, bunlardan biriside kesin Ford bu arada.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Araç normal kullanımda ve en az 10 sene banamısın dememeli, dökülmemeli, 10 yıl içinde 200-300 bin km yaptı diyelim, dökülmeyecek araç, sağında solundan ses gelmeye başlamaycak, kaza anındada yaşam alanı bizi korumalı, kıstas bu bence, buna göre zaten ülkemizde Merso gibiler hariç kalırsa çok az marka kalıyor, bunlardan biriside kesin Ford bu arada.

Uzun vadede Ford'un sağlam kalmasının ispatını Focus1'in çok tutup satması ve neticesinde 2. Ellerinin hala daha piyasada oldukça diri şekilde kalması ve buna patalel ikinci el değerinin yüksek seyretmesinden anlıyoruz. İkinci el Focus1 kullanıcılarının değişim esnasında tercihi de doğal olarak Focus'un üst segmenti Mondeo oluyor. Mk3 Mondeo'da bu konuda çok başarılı bir örnek. Mk4 mondeo makyajsız kasa iç nikelajlarının soyulması nedeniyle bir tık geride ama kasa ve motor sağlamlığı gene üst seviyede. Piyasada 2003-2007 model Ford ve rakiplerini kıyaslayınca marka-model farketmeksizin Ford'un sağlamlığı görülecektir. Sürüş konforu, karakteri, estetiği 2 yıl kullanıp satacak 0 km araç kullanıcısı için önemliyken ikinci elde başta yaşına göre sağlamlık, sorunsuzluk gelecektir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Ayrıca Ford gereken noktalarda da sac kalınlığı en çok markadır. Yukarıda da söylendiği gibi yağan doluda japon otoları delik deşik olurken Ford taş gibi durur

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Uzun vadede Ford'un sağlam kalmasının ispatını Focus1'in çok tutup satması ve neticesinde 2. Ellerinin hala daha piyasada oldukça diri şekilde kalması ve buna patalel ikinci el değerinin yüksek seyretmesinden anlıyoruz. İkinci el Focus1 kullanıcılarının değişim esnasında tercihi de doğal olarak Focus'un üst segmenti Mondeo oluyor. Mk3 Mondeo'da bu konuda çok başarılı bir örnek. Mk4 mondeo makyajsız kasa iç nikelajlarının soyulması nedeniyle bir tık geride ama kasa ve motor sağlamlığı gene üst seviyede. Piyasada 2003-2007 model Ford ve rakiplerini kıyaslayınca marka-model farketmeksizin Ford'un sağlamlığı görülecektir. Sürüş konforu, karakteri, estetiği 2 yıl kullanıp satacak 0 km araç kullanıcısı için önemliyken ikinci elde başta yaşına göre sağlamlık, sorunsuzluk gelecektir.

Saygılarımla.

86 Taunus, hala faal ve şimdiyedek sıfır arıza, sarf mazlemeler hariç tabii :)

Ford-Motor-Company1.png?w=700

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Bmw-Merso 520- E200 ve üstü, bunlar altsınır :) bu aletleri alacak gücümüz olsa (benim için sıfır km olması önemli yalnız) zaten ne işimiz olurdu Ford la halk arabası ile :D:p

Valla hiç alakası yok ;)

3 serisi D segment bir araç ve gayetde kaliteli öyle 5 serisine falan gerek yok daha önce 7 serisi yada S class kullanmıyorsanız

Modena da Ferrarinin başlangıç versiyonuydu yok bu başlangıcı ben bu Ferrari ta binmem mi dicez :)

Bu arada çok merak ediyorum 3 serisini BMW den saymayışınızı ne varmış bu 3 serisinde bu kadar kötü BMW den sayılmayacak? Gerçekten merak ediyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...