İçeriğe Yönlendir

Volvo S60 Vs Passat

Recai Fırfırası

Recommended Posts

Eski 3 serilerinde hep bmw kullanıcıları tarafından beğenilmeyen eksik noktalar vardı, ama şuan f30 kasa bmw bence de mükemmel ki ondan dolayı deli gibi satış yapıyorlar, özellikle 320d, 184 ps dizel motor zf8 şanzıman ile şuan mükemmel uyuma sahip, sürüş zevki de bol, yakışıklı bir model oldu. Yakıt ekonomisi de 2.0 litrede lider rolde olabilir. Olsa da binsek

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Uzunluk olarak yeni 3 serisi passat ve Mondeo'dan kısa olabilir ama iç tasarım oldukça ferah ve oldukça yere yakın

3 serisinin yanında benim focus suv gibi kalıyor :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Küçük derken neye göre küçük?

Hacim küçük hacim, 320 d ye binip sonra fiesta ya bin, darlık açısından pekte fark hissetmeyeceksin,  bende oluşan his bu yönde, ölçüye falan bakmaya bile gerek yok  :) 3.20  küçük, 520 den daha az konforlu ve cafcaflı, bana uymaz olay bu, o yüzden listede yok hele 1 serisi üste para versen almam.

520 de anca rahat ediyorum ki o bile dar, BMW spor tarzdır, o sebeble spor araba gibidir hacmi, yüksekliği...

ama 2.0 dizel motor teknolojisi süper adamların, alet yakmıyor, keza motorsikletleri bile yakmıyor vallahi  :rolleyes: tabi bir honda nc750x dct değil, ortalama 2lt. ile dayağı atar.

bmw  neden 520 den başlar, bunuda yazayım, bariz kalite hacim ve detay farkı var, 320 ucuz bmw dir, giriş seviyesi gibi düşün, o yüzden liste dışı, Mersodaki durumda böyle, giriş seviyeleri bana gelmez, liste dışıdır ve sadece bu markalara sahip olmak için alınmış modeller gibi geldiği için ben almam, olay budur.

Markalar göre benim sınırlarım (başlarlarım :) )

bmw 520 den

Merso E200 den

Volvo S60 dan

Ford Mondeo-Smax (2.0 lar tercihimdir, mondide station olacak)

Fiat-komple liste dışı

Reno- komple liste dışı

Pejo-komple liste dışı

Citroen-komple liste dışı

Audi A4 eh işte ama esas A6 dan

vw- sadece Golf

Skoda-SüperB-Yeti

diye uzaar, bunlar bariz kalite-hacim-konfor farkının açık net hissedildiği alt sınırlar bana göre...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Bmw' de 3 serisi uzunca bir zamandır pek giriş modeli sıfatında değil aslında. Eskiden bmw'nin 3 ile başlamasından kaynaklanan bir algı var şu anda. Bir 1 serisi ve 2 serisi ile 3 serisi arasında ciddi farklar var. 3 serisi dediğimiz zaman artık malzeme kalitesi özellikleri de ciddi anlamda yükselmeye başlıyor. F30 3 ve F10 5 serileri arasındaki malzeme kalitesi farkı eskiden olduğu gibi uçurum değil, birbirine çok yaklaştı, ve 3 serisinin kabini seçilen opsiyonlara göre bir hayli kaliteli olabiliyor. Boyutlar da her kasada büyüyor. Yavaş yavaş Mk3 Mondeo seviyesine yaklaştı. Ama tabi 5 serisi ya da Mondeo ile arada ciddi ölçü farkı var.  3 serisinde iç hacim, boyutlara göre çok iyi  değerlendirilmiş, daha ferah olmuş ve içi eskisi gibi kompakt ve boğucu değil. Artan genişliğin de ciddi katkısı var, mk3 Mondeo ile aynı genişlikte f30 3 serisi. Yalıtım olarak bir 5 ya da yeni Mondeo değil, Mk4 ile yakın, ; ama bu da karakterini tamamlıyor, o derece sportif bir sedana aşırı izole olmak gitmezdi. Zaten potansiyel alıcılarının da birincil tercihi sessizlik  değil genelde.  Yeni 3 serisi 5 serisine göre sürücüsü ile daha fazla iletişim kuruyor, daha fazla dönüt veriyor, bu konuda 5 serisi epey hissiz, yoğun yalıtım ve konfor farkı modeli daha hissiz hale getirdi, ikisini de kullananlar katılacaktır. Bana göre F30 3 serisi, BMW'nin safkan hali,  bir sürüş keyfi makinesi, gücü yola aktarma uzmanı. 1.6 benzinli turbo olan 320i ed bile 1.5 tona varan ağırlığı ile 7.5 saniyede 0-100 hızlanmasını tamamlıyor, ve kullanırken 1.6  motor bir araç kullandığınıza inandıramazsınız yanınızdakileri. Günümüz 2.0 dizelleri bile genelde 8,5-9,5 saniye aralığında aynı hıza çıkıyor, tabi gene BMW hariç.  Akselerasyon farkını hissetmemek olanaksız.  Tüm bunlar f30 3 serisini safkan bir BMW yapıyor. Zaten bu markayı çok fazla konforla özdeşleştirmemek gerek. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Vw fanatizmi nedense çok fazla var, bence de passat yaşlı görünümü olan içi de aynı şekilde sıkıcı bir model , Ford fanatizmim yok o sınıfta araç olacak olsam mondi veya daha büyük seçenek ise superb de tercih edilir bence daha yakışıklı b8 den. Passat işin sonudur falan diye abartmaya gerek yok, bana kalırsa yeni c serisi bile passat dan çok daha üstün..

Ozan,  Mondeo Superb'den daha büyük. Superb'nin orantısız uzunluğu onu daha uzun gösterebilir ; ama Mondeo hem biraz daha uzun, hem de kayda değer ölçüde  daha geniş. Yeni Superb henüz satışa sunulmadı ama onunla da aynı ölçülerde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ozan, Mondeo Superb'den daha büyük. Superb'nin orantısız uzunluğu onu daha uzun gösterebilir ; ama Mondeo hem biraz daha uzun, hem de kayda değer ölçüde daha geniş. Yeni Superb henüz satışa sunulmadı ama onunla da aynı ölçülerde.

Onu aslında vag grubundan örmek amaçlı gösterdim illa vag ise superb alınır anlamında
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Hacim küçük hacim, 320 d ye binip sonra fiesta ya bin, darlık açısından pekte fark hissetmeyeceksin, bende oluşan his bu yönde, ölçüye falan bakmaya bile gerek yok :) 3.20 küçük, 520 den daha az konforlu ve cafcaflı, bana uymaz olay bu, o yüzden listede yok hele 1 serisi üste para versen almam.

520 de anca rahat ediyorum ki o bile dar, BMW spor tarzdır, o sebeble spor araba gibidir hacmi, yüksekliği...

ama 2.0 dizel motor teknolojisi süper adamların, alet yakmıyor, keza motorsikletleri bile yakmıyor vallahi :rolleyes: tabi bir honda nc750x dct değil, ortalama 2lt. ile dayağı atar.

bmw neden 520 den başlar, bunuda yazayım, bariz kalite hacim ve detay farkı var, 320 ucuz bmw dir, giriş seviyesi gibi düşün, o yüzden liste dışı, Mersodaki durumda böyle, giriş seviyeleri bana gelmez, liste dışıdır ve sadece bu markalara sahip olmak için alınmış modeller gibi geldiği için ben almam, olay budur.

Markalar göre benim sınırlarım (başlarlarım :) )

bmw 520 den

Merso E200 den

Volvo S60 dan

Ford Mondeo-Smax (2.0 lar tercihimdir, mondide station olacak)

Fiat-komple liste dışı

Reno- komple liste dışı

Pejo-komple liste dışı

Citroen-komple liste dışı

Audi A4 eh işte ama esas A6 dan

vw- sadece Golf

Skoda-SüperB-Yeti

diye uzaar, bunlar bariz kalite-hacim-konfor farkının açık net hissedildiği alt sınırlar bana göre...

3 serisi yaklaşık 4.6 metre uzunluğa sahip bir araç ve içide oldukça geniş fiesta ile kıyaslamanızda eğer ciddi bir fark görmüyorsanız iç mekan genişliği olarak ya bu iki aracı aktif olarak kullanmadınız yada büyük önyargılarınız var

3 serisi artık öyle başlangıç falanda değil yakın çevremde güncel 3 serisini de 5 serisinide kullanan yakınlarım olduğundan aktif olarak iki versiyonuda yakından biliyorum.5 serisi evet yalıtım olarak daha iyi ama o da bence 525d xdrive dan başlar 520i yerine 320i daha mantıklı bence

BMW de herşey opsiyondur parayı kıyar dolu dolu 3serisi alırsanız bence bu önyargılarınız değişecektir

Tabi bu yazdıklarım fiyat performans kriterlerine göre kıyaslamalar..fiyat kısıtımız yoksa Bentley Lamborghini Maserati konuşalım :)

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

aakası yok. her yeri tırmanırsın.

B8 mi yeni Mondi mi sorusuna ben de mondi olarak yanıt vereceğim. 

valla abi ben gözümle gördüm bildiğin stop etti

Yorum bağlantısı
Recai Fırfırası

geçen gün mondeo 87 bin tl idi. style 1.5 benzinli. dün gittim 91 olmuş. arabaya da iyi fiyat vermediler moralim bozuldu. çıktım gittim. yattı mondeo işi birkaç aylığına. 

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
(düzenlendi)

bunlar w124, üretilen en sağlam Mersodur kendileri :)

Mercedes-Benz-W124-0.jpg

bundan olacakki sıfır merso alanları aldıklarına pişman edeceksin :D c180 haaa, merso almış olmak için alanlara üretilen özel araba...

üretilen en sağlam merso denilince w124 hikayedir[emoji3]

32cd940a2a8d2c0618e91aec8c3ef4b3.jpg

gelmiş geçmiş en sağlam merso w140:)

tarihinde emre öğüt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

520i kullandın mi? Yeni mondeo'yu o modele değişmem. Diger modellerine sözüm yok.

520 den başlar dedim, Mondi daha iyi demedim, 520 alabilsem zaten Ford a bakmazdım, elbette 520 yi değişmem :)

üretilen en sağlam merso denilince w124 hikayedir[emoji3]

gelmiş geçmiş en sağlam merso w140:)

Evet oda çok güzel ama balina kasa  bana gelmez, patron arabası bu, bu arada w124 hikaye öylemi  :biggrin:  pes yahu, w124 çok iyidir, w140 daha iyi değil. :)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

520 den başlar dedim, Mondi daha iyi demedim, 520 alabilsem zaten Ford a bakmazdım, elbette 520 yi değişmem :)

Evet oda çok güzel ama balina kasa bana gelmez, patron arabası bu, bu arada w124 hikaye öylemi :biggrin: pes yahu, w124 çok iyidir, w140 daha iyi değil. :)

w140 balina kasa değilki[emoji3] balina kasa w126

W140 çok başka bir arabadır W124 onun eskortu olabilir belki[emoji23]

77d1a44a841302d82deadc757cce8227.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Volvo candır, vw ise halk arabası  :D

w140 balina kasa değilki[emoji3] balina kasa w126
W140 çok başka bir arabadır W124 onun eskortu olabilir belki[emoji23]

w140 iyi güzel, ama büyük, w124 cillop kasa, ayrıca dünya en iyisi w124 diyor, merso bile yazıyor bunu, bu ısrar ne kardeş, anlıyorum vw cusun normal bu ısrarında, neyse, senimi kıracağım w140 en iyi olsun, w124 eskort olsun.... :)

Neyse konuya dönelim, madem w140 en iyi, w124 eskort, eee ne oldu bizim büyük baba Passat, belediye hizmet aracımı  :D  :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Volvo candır, vw ise halk arabası :D

w140 iyi güzel, ama büyük, w124 cillop kasa, ayrıca dünya en iyisi w124 diyor, merso bile yazıyor bunu, bu ısrar ne kardeş, anlıyorum vw cusun normal bu ısrarında, neyse, senimi kıracağım w140 en iyi olsun, w124 eskort olsun.... :)

Neyse konuya dönelim, madem w140 en iyi, w124 eskort, eee ne oldu bizim büyük baba Passat, belediye hizmet aracımı :D:p

mercedes nerde diyormuş Ali abi en iyisi W124 diye , VW ile ne alakaki şimdi [emoji48]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

mercedes nerde diyormuş Ali abi en iyisi W124 diye , VW ile ne alakaki şimdi [emoji48]

Sen konuya girdin kardeş, ben Mehmet beye anlatıyordum :)  vw elbette ne alaka, Mercedes diyoruz, almanın renosu demiyoruz  :tongue: bu arada fiatı da opel dir  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

:i-ih: öyle demedim, 1.6 motorlu 520i yerine Mondeo'yu tercih ederim dedim, o yüzden sordum 520i kullandın mı diye. F10 520i Çok hantal ve hissiz bir makine... Hele ara hızlanmaları öylesine nazlı ki...

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Şu Vw yok satma olayına pek inanmıyodum gecen hafta basımıza geldi. İstanbul Bakırköy Tamaş bayine gittik evimin hemen dibi zaten aynı semtte oturduğum bi arkadaşım Passat alacak.

İstediği kombinasyon 1.6 Dizel + Dsg + Highline satıcıya sorduk verdiği cevap, sizi yılbaşına kadar listeye bile yazamayız dedi ancak biri vazgeçerse listeye alabiliriz dedi yuhh dedim. Bütün kotamızı sattık dedi hıghlıne'de.  :)

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Yakında vw almaktan vazgeçtim sıramı 1000 TL ye satıyorum ilanları görmeye başlarız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şu Vw yok satma olayına pek inanmıyodum gecen hafta basımıza geldi. İstanbul Bakırköy Tamaş bayine gittik evimin hemen dibi zaten aynı semtte oturduğum bi arkadaşım Passat alacak.

İstediği kombinasyon 1.6 Dizel + Dsg + Highline satıcıya sorduk verdiği cevap, sizi yılbaşına kadar listeye bile yazamayız dedi ancak biri vazgeçerse listeye alabiliriz dedi yuhh dedim. Bütün kotamızı sattık dedi hıghlıne'de.  :)

Skoda ya geçsin arkadaş, daha iyisin ve büyüğünü daha ucuza alırdı  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Allah akıl fikir versin.Hem 120b civarları para verip hem de 6 ay sıra beklemek hem de bunu passat için yapıyor olmak .120-130 civarı 2010 e250 cgı ler var ki gerçek araba .

Doğru söze ne hacet  :good1:

6 ay beklemeye gelince,bekleyeceksem sadece Merso gibileri için beklerim...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...