İçeriğe Yönlendir

Volvo S60 Vs Passat

Recai Fırfırası

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Allah akıl fikir versin.Hem 120b civarları para verip hem de 6 ay sıra beklemek hem de bunu passat için yapıyor olmak .120-130 civarı 2010 e250 cgı ler var ki gerçek araba .

5 yaşında araba. vergisi yüksek. bakımı yüksek. 5 sene sonra 10 yaşında olacak. fiyatı çok daha hızlı aşağıya gidecek. yakıtı da fazla. 

İş arkadaşları "parayı nerden buldu" diyecek. bir sürü sıkıntı.  passat 120 bin lira değil. 4 yıl garantili.

trendline 73 bin tl. hadi onu saymadık

comfort diyelim: 

Yeni Passat 1.4 TSI BMT 125 PS  Comfortline

84.900 TL

120 nerde?

haylayn dizel cart curt mu olması lazım ille?

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

ABS, hava yastığı,elektrikli ayna camlar ,yol bilgisayarı, iki parça katlanır koltuk yetiyor.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recai Fırfırası

ABS, hava yastığı,elektrikli ayna camlar ,yol bilgisayarı, iki parça katlanır koltuk yetiyor.  :)

hız sabitleyicisiz araba 1990 lardan kalma gibidir benim gözümde. yani modern bir görünümden çok uzaktır. ayrıca hayalet gösterge de arabayı baya modern gösteriyor. 80 bin üstü veriyorsan illaki otomatik olacak. Ön cam ısıtma da olursa of of of of :)

tabi o parayı vermişken bi usb girişi olmazsa yazık. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Abi passat alanlar ekseri high+led+ cam tavan +hayalet gösterge +dsg olmazsa olmaz +.... diye gidiyor liste.Zaten trend de comfort ta sıkıntı yok.Sıkıntı highline de.Adamlar highline kotasını doldurmuş zaten.Almak isteyende highline almak istiyor.Yıl başina sıra veriliyor duyduğum kadarıyla.

Bende alacak olsam highline alırıdım (alırsam tabii, almamya neyse)  yalnız 6 ay beklemek saçma bana göre, aldığım araba normal bir araba, bir özelliği yok bildiğimiz passat, aylarca bekleyeceksem sadece özel araçlar için beklerim, mesela el yapımı Rolls Royce gibi bir şey olsunda hadi diyim, seri üretim herhangi bir araç bu, ne bu 6 ay bekleme, gider başka marka alır geçerim.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Abi passat alanlar ekseri high+led+ cam tavan +hayalet gösterge +dsg olmazsa olmaz +.... diye gidiyor liste.Zaten trend de comfort ta sıkıntı yok.Sıkıntı highline de.Adamlar highline kotasını doldurmuş zaten.Almak isteyende highline almak istiyor.Yıl başina sıra veriliyor duyduğum kadarıyla.

benim trendline. (gerçi son dönem aldığım için comfort donanımlı)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

focus al :) yahut corolla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

ben de biliyorum öyle olduğunu. Ama cebinde kendi maaşla kazandığın 90 bin lira ile araba almaya gittiğinde farklı düşünürsün. bir de mesela ben bu araçla okula gidemem. sıkıntı olur. aynı para bile olsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Alacaksak bundan alalım, ahanda İzmir de gezmeye başlamış bile, 0-100 3 sn.  full şarj masrafı 18tl. ve 500 km menzil, 6 ay bekliyorsun hemen alıyorsun  :D

http://www.haberler.com/elektrikle-calisan-cevreci-tesla-otomobili-izmir-7448890-haberi/

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

i8 varken onu hayatta almam.

arada twizy alasım geliyor. Benzin paramı düşününce 3 senede amorti ediyor. üstelik mevcut aracımı da eskitmemiş olacağım satışı gecikecek. 

fikriniz var mı? kullandınız mı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

i8 varken onu hayatta amam.

i8  e sağlam tokat atar bu, i8 daha güçsüz daha yavaş daha kısa menzilli, Tesla S çift motorlu, ön 221 hp.  arka motor 470 hp. 4X4  daha çabuk şarj olabiliyor vs...

Tesla S 7 kişilik, 0-100 3sn.  sedan ve teknolojik olarak i8 duman edecek seviyede, internet sayesinde sürekli her tarafı için yazılım güncellemesi bile alabilen 7 kişi bine bileceğin ve 7 kişi full yük ile i8 kaldırıp yere vuracak güçte bir alet.

Tesla S  varken i8 i hayatta almam, ailecek biner, i8 alanı sollarım  :p

i8 haaa zuahhahahahah  :biggrin:

hero-01.jpg?20150604

500 bin gayme biriktiriyim hemmmmen alıyorum  :tongue:

Birde Model X var, almak için sıraya giriyorsun, 2016 yılında teslim, Passat vari, hemen yazılalım sıraya :)

teaser@2x.jpg?2

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

500 bin mi ? [emoji13] Ali abi naptin öyle ortalığı toz dumana kattın.

:D  :D  :D

Alacak gücüm olsa dakika beklemezdim, emin olabilirsin,  0-100 3sn. menzil über, İnsane Mode seçebiliyorsun, normal-sport falan yok, normal ve direk İnsane mode  :D

Kısaca şöyle bir hızı ve hızlanması var  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben yerli elektrikli dobloya bindim tofaş fabrikası içinde o bile sanırım 7-8 saniye felandı 0-100.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

S60'a donelim. Bugun aksam biraz test ettim aksam kullanirken. Direksiyon 2012 modelde bile titresim yaratmiyor. Arac daha cok yastik ustunde gidiyor ozlenimi veriyor. Pws şanzimanin yogun trafikte ilk hareketi biraz konforsuz. Frendrn cekince degilde gaza basinca ileri atilma seklinde olan ilk gaz tepkimesi yuzunden ondeki arac hareket ettikten sonra 1-2sn es vermek daha dogru:)Bunun haricinde vites sayisini ve gecislerini hissettirmeyecek kadar yumusak ve dikkati yola aksettirecek kadar surus odakli. Bir ani serit degistirme esnasinda aracin yola tutunma ustegi asfalta yapisma seklinde olunca punto evo'dan sonra araba kullandigimi:) hissettirdi bana. Mondeolu gunlerimi hatirladim bir anda. Kor nokta uyari sistemi guzel ama surus esnasinda bircok kez yanip sonmesine ragmen cok fazla dikkat cekecek bir etki yaratmiyor ama gece saatlerinde daha cok dikkatimi ceker tabi ki. 1.6 tdci 115bg'lik motorun performansi sehir ici bulvarlar ve genis bolunmus yollar icin ideal. Rampa cikislarinda gaz pedalina uygulanan her birim basinca o derecede karsilik veriyor. Sunroof acilinca kapilarda ruzgar uflemesi kardesi s40'ta oldugu gibi arka bolumde hissediliyor. Koltuklar benim bir aracta gordugum en rahat koltuklar ama daha iyisi vardir elbette, bu segment icin cok basarili diyelim. Iscilik ve malzeme kalitesi ile Volvo'nun gorulur ve gorulmeyen ama ovguyu hakeden guvenlik detaylari dusunuldugunde ayni para bir passata bile tercih edilecek bir arac. Yanliz s60 opsiyonlarla oldukca zenginlesen ya da fakirlesebilen bir arac. Sahsen bu sinifta bir aracin sunroof, zenon ve deri koltuk bilesenleri yoksa alt sinifin en dolusuna binmeyi tercih ederim ki benim felsefem bos ust sinif yerine alt sinif ama dolu olandir hep.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Skoda ya geçsin arkadaş, daha iyisin ve büyüğünü daha ucuza alırdı  :D

Bence de ama showroomda bitane comfortline vardı, alan kişinin kredisinde sorun çıkmış onu teklif etmişler 133 bin tl ye onu almış bile. Araçta 11 bin tl ekstra varmış dediğine göre aracı daha görmedim. 1.6 + dsg + comfortline.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Bir de...D segment bir araç dizelde olsa 115 hp.-120 hp-130 hp olmamalı bence..:) Bana anlamsız geliyor..100 küsür bin ödemişim dizel Volvo-Passat vs. almışım 115 hp..olmaz olamaz...az yakacak diye o kilo da o beygir bir araç ne kadar keyif verebilirki..az yakıyor diye kendimi razı etmeye çalışırım ama.. yok olmaz..Bir arabaya o fiyatları ödüyorsam azıcık yaksın ama sola çıkıp selektör attığımda rahatça uzayıp gideyim..

Şimdi 4 serisinin 1.5 motor 136 hp versiyonunu getirecekmi BMW..komedi resmen :) 4 serisi ve 136 hp..

benim anlayışıma ters :blush:

Yorum bağlantısı

Bir de...D segment bir araç dizelde olsa 115 hp.-120 hp-130 hp olmamalı bence..:) Bana anlamsız geliyor..100 küsür bin ödemişim dizel Volvo-Passat vs. almışım 115 hp..olmaz olamaz...az yakacak diye o kilo da o beygir bir araç ne kadar keyif verebilirki..az yakıyor diye kendimi razı etmeye çalışırım ama.. yok olmaz..Bir arabaya o fiyatları ödüyorsam azıcık yaksın ama sola çıkıp selektör attığımda rahatça uzayıp gideyim..

Şimdi 4 serisinin 1.5 motor 136 hp versiyonunu getirecekmi BMW..komedi resmen :) 4 serisi ve 136 hp..

benim anlayışıma ters :blush:

Sorun zaten 1.6 115 hp yerine 2.0 175 hp oldugunda bu aracin 110.000'e degil 200.000'e alinabiliyor olmasi. Cogu kullanici da yakit ekonomisindeki 1-2 lt farktan cok ötv ve mtv'deki maliyetlere katlanmamak icin aliyor 1.6'yi. Biz s60'ı takasla alirken arac 2.0 dedi arkadasim. O zaman kalsin biz bunu almayiz dedik. Sonra aracin arkasinda e drive yazdigi aklima geldi. Yolda aradim, bu aracin ruhsatina bakin bir bu arac israrla 1.6 olmali dedigim icin ruhsata baktilar 1.6 cikinca yarin aliyoruz dedik. Yillarca 2.0 lpgsiz arac kullanmis bir kullanici olarak bu saatten sonra emegimle kasikla kazandigimi; 2.0 arac kullandigimda beni zengin goren yasalar nedeniyle kepceyle vergiye vermek ve sonucu olarak da 175bg'lik araca binmemi engelliyor. 1.6 yeri geldiginde gayet guzel ivmeleniyor. Araclari gayet guzel tasiyor. 160'tan sonra uzamak gibi bir hayali olmayan icin yeterli bir motor. Zaten bu motorlar araclara yeterli performansi vermeseler vergi orantisizliklarina ragmen 2.0'dan asagi gelmezdi. Volvo 1.6 dizel motor ile tanisana kadar 2.0'dan asagi motor kullanmadi. Mercedes dci'yi kendine yakistirmasa halen daha 1.8'den asagi motor olmayacakti. Hatta oyle cok sevdi ki motoru E sinifina da uyarladi. Ama bu markalari ve tuketiciyi bu motora zorlayan ve pazarda motorlarin hacimlerin 1.0'lara verilemesine neden olan bu yaklasim vergi politikasi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sadece vergi politikası değil. emisyon işleri de ve yakıt harcaması da hacim küçülmesine yol açtı. mustang bile 5.0 dan vazgeçti 2.3 turboya geçti.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

Sorun zaten 1.6 115 hp yerine 2.0 175 hp oldugunda bu aracin 110.000'e degil 200.000'e alinabiliyor olmasi. Cogu kullanici da yakit ekonomisindeki 1-2 lt farktan cok ötv ve mtv'deki maliyetlere katlanmamak icin aliyor 1.6'yi. Biz s60'ı takasla alirken arac 2.0 dedi arkadasim. O zaman kalsin biz bunu almayiz dedik. Sonra aracin arkasinda e drive yazdigi aklima geldi. Yolda aradim, bu aracin ruhsatina bakin bir bu arac israrla 1.6 olmali dedigim icin ruhsata baktilar 1.6 cikinca yarin aliyoruz dedik. Yillarca 2.0 lpgsiz arac kullanmis bir kullanici olarak bu saatten sonra emegimle kasikla kazandigimi; 2.0 arac kullandigimda beni zengin goren yasalar nedeniyle kepceyle vergiye vermek ve sonucu olarak da 175bg'lik araca binmemi engelliyor. 1.6 yeri geldiginde gayet guzel ivmeleniyor. Araclari gayet guzel tasiyor. 160'tan sonra uzamak gibi bir hayali olmayan icin yeterli bir motor. Zaten bu motorlar araclara yeterli performansi vermeseler vergi orantisizliklarina ragmen 2.0'dan asagi gelmezdi. Volvo 1.6 dizel motor ile tanisana kadar 2.0'dan asagi motor kullanmadi. Mercedes dci'yi kendine yakistirmasa halen daha 1.8'den asagi motor olmayacakti. Hatta oyle cok sevdi ki motoru E sinifina da uyarladi. Ama bu markalari ve tuketiciyi bu motora zorlayan ve pazarda motorlarin hacimlerin 1.0'lara verilemesine neden olan bu yaklasim vergi politikasi.

Saygilarimla.

Bu işi VW ve BMW iyi başaran markalar olduğu için bence Türkiye'de çok iyi satıyor.Keşke Focus 1.6 Ecoboost'a devam edip birde Powershit şanzıman koysaydı..3'e-5'e bakmam direk tercih ederdim.

1.4 TSI Jetta'lar vardı fabrikasyon 160 hp. çıkan oldukça yeterli..

320 ied var 1.6 motor 170 hp diyor da dyno da 177'den aşağı çıkan duymadım ben..

yüksek güç için büyük hacimli motorlar geride kaldı..116.000 TL ödediğiniz BMW 3.20ied gayet de 160'dan sonra uzuyor sola geçince selektörü attığınızda önünüzde kolay kolay kimse duramıyor..0-100'ü 7.6 saniyeki ş.içinde daha iyi hızlanması olan çok fazla araç yok..Dediğim gibi D gibi bence lüksün başı olan segmentte 110'lu 120'li 130'lu beygirler bana kabul edilemez geliyor.. o zaman C segment küçük hacimli benzinli turbo bakmaya başlıyorum..VW burada çok iyi alternatif..1.2 TSI Jetta'yı yazılımla 140 hp. yaptık ki gerçekten onunda önünde durabilecek araç sayısı çok çok azdı..Ayrıca gerçekten uslu durup 110'la gitmeyi başarırsanız 5,5-6 litre gibi bir tüketimi vardı ki senede 15.000 km.den fazla yapmayanlar için dizel'e çok iyi bir alternatif..

Yok benim param var dizel olsun diyorsanızda yüksek hacimli dizellerin tadından yenmiyor..200'le benzinli arabayla yol bilgisayarı anlık tüketimi 18-20 litre bandında gösterirken 5.25D Xdrive ile 200'le giderken 8-9 litreyi görüyoruz ki hızlı gitmeyi sevenler için müthiş bir yakıt ekonomisi demek bu..

sadece vergi politikası değil. emisyon işleri de ve yakıt harcaması da hacim küçülmesine yol açtı. mustang bile 5.0 dan vazgeçti 2.3 turboya geçti.

Mustang'in 5.0'dan vazgeçtiği yok.. :) Avrupa'lıardan pay almak için yapılmış akıllıca bir pazarlama stratejisi..Amerika'da halen 3.7 V6 ile 5.0 Ti VCT V8 motor satışta..

Avrupa'da da nispeten pahalı petrol fiyatları yüzünden 2.3 Ecoboost satıyorlar..Ancak incelemelerine bakarsanız herkes 3.7 Tİ-VCT V6 motorlu Mustang'i gerçek Mustang olarak anlatmış..Amerika'da yaşayan için 2.3 Ecooboost falan çok anlamsız bir motor..Bazı kaliteli su markalarının galon fiyatının benzinden daha yüksek olduğunu düşünürseniz Amerika için 5.0 Tİ VCT en iyi Mustang deneyimi olur..

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ali abi her konuyu teslaya bağlamakta üzerine yok :D :d 

Bu arada hep fiata ve renoya baltalayıcı yorumların var gizli hayranlıktan olmasın???  :D

Fiestanın süper ötesi tasarımlı vites dizaynından bahsetmeyeyim yine :D

BUW39Ze.jpg

Bkz.

17125682.jpg

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Uğur Şahinbaş

Ali abi her konuyu teslaya bağlamakta üzerine yok :D :d

Bu arada hep fiata ve renoya baltalayıcı yorumların var gizli hayranlıktan olmasın??? :D

Fiestanın süper ötesi tasarımlı vites dizaynından bahsetmeyeyim yine :D

BUW39Ze.jpg

Bkz.

17125682.jpg

:-) resim benim mersoya ait. Ama deri körüklü son halini görmenizi tavsiye ederim :-D :-D bomba bişii :-)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Serhat Çerçi

Bir haylu ilginç bir inceleme olmuş. S60 ile passat arasında konfor ve yalıtım farkı var, bariz şekilde s60 daha konforlu ve daha rafine. Bunun tersini iddia eden hiç bir test editörü bulamazsınız. Kaldı ki segment ikisinde de D olarak görünse de alt bölümlemede passat mid size family car ve s60 mid size luxury car olarak geçer ve s60 inöne çıkan yönleri konfor ve yalıtımdir, bu anlamda b8 passattan da sessizdir.( profesyonel ses ölçüm cihazlari ile yapilan eşit sartlardaki testlere göre) Köydeki tırtıklı yol bu anlamda sübjektif bir değerlendirme olmakta :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...