İçeriğe Yönlendir

Far Temizleme

Fikri Toper

Recommended Posts

Fikri Toper

Sevgili Abilerim, Kardeşlerim;

2004 focus aracımın farlarının dışı sarardı. Nasıl bir şey yapıp eskiye yakın haline getirebilirim? Önerebileceğiniz bir ürün var mıdır? Teşekkürler...

Not: Konu açıldıysa göremedim özür dilerim. 

Yorum bağlantısı
Fikri Toper
(düzenlendi)

meguiars plastix.

Teşekkür ederim üstadım. Motor ve döşeme temizliği ile ilgili önerebileceğin ürün var mıdır? Saygılar

tarihinde Fikri Toper tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhad İncedere
(düzenlendi)

Cila at düzelir. Diş macunu, arap sabunu vsvs gibi ürünler kullanmayın, başta parlatır ama sonradan daha çok sararır.  :D

Cila olarak "turtlewax" kullanıyorum ben memnunum. Fiyat / Performans olarak.

Teşekkür ederim üstadım. Motor ve döşeme temizliği ile ilgili önerebileceğin ürün var mıdır? Saygılar

Motor temizliğinde Q40 ve üstübü kullanıyorum. Döşeme için de bim veya a101de satılan Aspirin adlı sprey var %50 seyreltip kullanıyorum.

VVJ01j.jpg

tarihinde Serhad İncedere tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Sevgili Abilerim, Kardeşlerim;

2004 focus aracımın farlarının dışı sarardı. Nasıl bir şey yapıp eskiye yakın haline getirebilirim? Önerebileceğiniz bir ürün var mıdır? Teşekkürler...

Not: Konu açıldıysa göremedim özür dilerim. 

Fikri Bey;

Konunuz ilgili bölüme alınmıştır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Korumasız kalırsa tekrar sararma kaçınılmaz. Farın matlaşan kısmı koruyucu katman, pasta-zımpara gibi işlemler bozulmuş olan bu koruma katmanını temizliyor, sonrasında koruma uygulamak şart.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Köksal Bey, koruma için ne kullanılcak onu da söylerseniz iyi olur, teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksal Bey, koruma için ne kullanılcak onu da söylerseniz iyi olur, teşekkürler.

Hikmet abi boyaya kullandığımız waxlar kullanılabilir, plastx uygulanmış ise içinde bir miktar koruma olduğundan bahsediliyor ama ben yine de bi wax kullanırdım. Nano(seramik, cam kaplama gibi) grubu boya koruma ürünleri plastiğe tutunmayacağını düşündüğüm için denemedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hikmet abi boyaya kullandığımız waxlar kullanılabilir, plastx uygulanmış ise içinde bir miktar koruma olduğundan bahsediliyor ama ben yine de bi wax kullanırdım. Nano(seramik, cam kaplama gibi) grubu boya koruma ürünleri plastiğe tutunmayacağını düşündüğüm için denemedim.

Plastix siyah kısımlar(çıtalar vs.) içinde kullanılabilir mi?
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Plastix siyah kısımlar(çıtalar vs.) içinde kullanılabilir mi?

Hayır kullanmayın, pütürlü boyasız plastiğin yapısını bozacaktır. Boyalı plastik çıtalar için boyaya kullanılan pasta kullanılabilir ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayır kullanmayın, pütürlü boyasız plastiğin yapısını bozacaktır. Boyalı plastik çıtalar için boyaya kullanılan pasta kullanılabilir ;)

Teşekkür ederim, Boyalı kısım henüz yok, durumu düzeltince inşallah, boyasızlara tavsiye var mıdır?
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Teşekkür ederim, Boyalı kısım henüz yok, durumu düzeltince inşallah, boyasızlara tavsiye var mıdır?

Boyasızlara plastik koruyucu, trim restorer, trim detailer gibi isimlerle satılan ürünler kullanılabilir. Her markanın vardır plastik bakım ürünü. Bütçeye zevke hangisi hitap ediyorsa kullanılabilir.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Boyasızlara plastik koruyucu, trim restorer, trim detailer gibi isimlerle satılan ürünler kullanılabilir. Her markanın vardır plastik bakım ürünü. Bütçeye zevke hangisi hitap ediyorsa kullanılabilir.

Sağol Abicim zahmet verdik. Hayırlı günler.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Erhan Karaman

sararmış farlarımı marketlerde satılan diş beyazlatıcı toz ve teflon tavalar için bir sünger vasıtasıyla temizledim. güzel sonuç elde ettim. üzerine de turtle wax teflon wax geçtim. bakalım ne zaman sararmaya başlayacak tekrar. meugiarsın yaptıkları 1 ayda eski haline gelmişti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...