İçeriğe Yönlendir

Mondeoma Hangi Marka Tüp Taktırsam

Abdullah Cündübey

Recommended Posts

Abdullah Cündübey

Arkadaşlar bende 2003 2.0 Mondeo var. Şu an üzerinde landerenzo marka tüp var. Ancak enjektörlerini değiştirmem gerektiği söylendi. Fiyatı 650 tl. Bende performansından şikayetçi olduğumdan komple değiştirmek istiyorum. Sizce hangi marka taktırmalıyım. Mondeolara uyumlu olan hangisi

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Arkadaşlar bende 2003 2.0 Mondeo var. Şu an üzerinde landerenzo marka tüp var. Ancak enjektörlerini değiştirmem gerektiği söylendi. Fiyatı 650 tl. Bende performansından şikayetçi olduğumdan komple değiştirmek istiyorum. Sizce hangi marka taktırmalıyım. Mondeolara uyumlu olan hangisi

Konunuz uygun başlığa taşınmıştır.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

benim bu konuda naçizane görüşüm kötü LPG kiti yoktur kötü usta vardır..

iyi bir ustaya sisteminizi gözden geçirtin bene..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Bende Atiker takılıydı iki yıl boyunca gidilmedik usta vs yapılmadık ayar kalmadı. Yine de düzen tutmuyordu rolanti sıkıntısı vardı. Sonra komple söktürdüm prins taktırdım çok şükür şeytan kulağına kurşun saat gibi oldu. Nacizane fikrim ucuz etin yahnisi yavan oluyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Landirenzo kaliteli bir kit.

Bence Bakım yapın binin.

Ancak Değiştirecekseniz prins taktırın.

Performans düşük olması enjektör sıkıntısı olabilir. Araç ov ise hiç performans için uğraşmayın Kaderi bu çünkü [emoji6]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Cündübey

benim bu konuda naçizane görüşüm kötü LPG kiti yoktur kötü usta vardır..

iyi bir ustaya sisteminizi gözden geçirtin bene..

Size katılıyorum. Ustamı uzun araştırmalar sonucu buldum. 2000 senesinden beri tüplü arabaya bindim. Kayserideki neredeyse bütün ustalarla hemhal oldum. Şu anki ustamın bana sunduğu çözümlerden de memnunum. enjektörlerin değişmesi gerektiği meselesi aracın sorun vermeye başlamasından sonra çıktı. Ne gibi sorun verdi derseniz, aracım özellikle sabahları 8-10 km kadar mesafe içerisinde stop etme titreme ve rolantide aşırı dalgalanmalar yapmaya başladı. Bu dalgalanmalar aracı stop ettirene kadar devam ediyordu. En son olarak araç gittiği yerde stop etmeye başlamıştı. Motor ustama gösterdiğimde ilk olarak şikayetlerimden üst kapak ve contası ile birlikte subaplarının değişmesi gerekebileceği söylendi. En az 1500 tl masrafı var dendi. Motorcuya bıraktığım aracımın emiş basınçları kontrol edildi sanırım. 150 değeri çıkmış bütün pistonlarda. ayrıca benzinde de bu sorunu vermediği enjektörlerin işediği söylendi. öyle olunca da lpg sisteminin enjektörlerinin değişmesi gerektiği söylendi. ustamla konuştuğumda bana enjektörlerin fiyatına yakın fiyatta sistemi değişebileceğimizi söyledi. gasitaly marka yanlış hatırlamıyorsam.

Landirenzo kaliteli bir kit.

Bence Bakım yapın binin.

Ancak Değiştirecekseniz prins taktırın.

Performans düşük olması enjektör sıkıntısı olabilir. Araç ov ise hiç performans için uğraşmayın Kaderi bu çünkü [emoji6]

ov yi anlamadım :blush: ksusra bakmayın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ov = otomatik vites benzinliden performans beklemeyin. En büyük sıkıntı şanzumanın güç kaybı.

Yorum bağlantısı
Abdullah Cündübey

aracım ov ancak benzinde deli gibi gidiyor tabiri caizse. lpgde aşırı bir kayıp var. gasitalynin enjektörleri birazdaha geniş delikliymiş. benzinle bir farkı kalmayacak diyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

gasitaly toplama bir marka bildiğim kadarıyla..

kaliteli bir sistem arıyorsanız prins yada teleflex taktırabilirsiniz..

Yorum bağlantısı

Valla ben yıllarca dizel kullandım mondeo tüplüydü bi dünya tüpçüye gittim düzen tutmadı sonra asker arkadaşım sağa sola gitme beni unuttun gel dedi Atiker ustası şuan Hızı ve Yakıt tüketimi süper Ankara Bursa arası geçen hafta 15kuruş yaktı ortalama hızım 120 önceki Arkadaşlara katılıyorum usta en büyük etken tabi çok bilinmedik markalar hariç

Yorum bağlantısı
Ahmet Varol

Brc lpg şuana kadar memnun etti tabi işçilikte önemli zamanında atiker lpg taktırmıştım hiç memnun etmedi bilginize. 

Yorum bağlantısı

Ov = otomatik vites benzinliden performans beklemeyin. En büyük sıkıntı şanzumanın güç kaybı.

OV nedir ya AUTOMATIC yazsana abi [emoji48] [emoji16]
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Landirenzo Türkiye distribütörü kayserili olgun lpg bende de landirenzo lpg var memnunum isterseniz olgun lpg den bir fikir alin ben Gaziantep Bölge bayisinde taktirdim bu arada kitinizin fiati yaklaşık 1500 tl ile 2000 tl arasında değişiyor 650 tl yi duyunca bende tedirgin oldum geçmiş olsun... bende 2011 1.6 focus Comfort var

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Landırenzo iyidir. Focusta kullandım şu an mondeo da da o var. Sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
İsa Acar

Abilerim ve arkadaşlarım konu hortlamış gibi olacak ama kusura kalmayın, karar veremedim. 

2011 model 1.6 benzinli mondeo sahibiyim. Aracı alalı yaklaşık 4,5 ay oldu, 7 km yol yaptım ve 7-7,5 lt. benzin/100 km. gibi değerlerde yakıt tüketimim var. LPG baya ekonomi sağlayacak gibi gözüküyor. BRC My-11 üzerine yoğunlaştım ve 1.900,00 TL. fiyat verdiler. Prins ise 2.500,00 TL. Sorunsuz binmek istiyorum, karar veremedim. Bi yardımcı olsanız!... :)    

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Abilerim ve arkadaşlarım konu hortlamış gibi olacak ama kusura kalmayın, karar veremedim. 

2011 model 1.6 benzinli mondeo sahibiyim. Aracı alalı yaklaşık 4,5 ay oldu, 7 km yol yaptım ve 7-7,5 lt. benzin/100 km. gibi değerlerde yakıt tüketimim var. LPG baya ekonomi sağlayacak gibi gözüküyor. BRC My-11 üzerine yoğunlaştım ve 1.900,00 TL. fiyat verdiler. Prins ise 2.500,00 TL. Sorunsuz binmek istiyorum, karar veremedim. Bi yardımcı olsanız!... :)    

abi araca tahmini kaç yıl daha binersin ? yada kaç bin yaparsın tahmini hesabı iyi yapmak lazım.

lpg de gideceği maxımum 100 bin km  bu motorun.  mesela prins taktırsan 2500 TL + Sübap erime mevzusuna harcanacak para  yapacağın tasarrufu kurtarıyorsa taktır. eğer kafa kafa ya gelecekse satış yaptığın güne kadar lpg ile uğraştığına değmez bence

7-7,5 litre benzin ise ortalamanda araç çok az yakıyor derim tank gibi araç sonuçta 1.4 i 20 hyundailer bile daha fazla yakıyor

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

650 lpg enjektörüne göre çok yüksek fiyat geldi bana. Kaç senedir tüplü arabayı unuttuğumuz için bilmiyorum tabii, ben en son BRC'nin 1400TL'ye takıldığı zaman bıraktım tüp'ü.

Tüplü arabam varken hep sanayiye giderdim, yok teklemesi, yok çekişten düşmesi vs. Derken benzinli, sonra da dizel mondi aldım. Tüpte randıman almak için araba temiz olacak, motorunda sıkıntı olmayacak, kiti düzgün olacak, takan usta motorcudan daha fazla motor bilecek. Yoksa tat vermez.

LPG'li arabanın bir sıkıntısı vardı şimdi aklıma geldi sinirlerim tepeme çıktı. LPG beyninin yazılımı eski miymiş neymiş, arabayla viraj döneken kontağı kapatmışım gibi stop ettirdi araba 2 kez kaza atlattık. Sonra beyin değiştiler düzeldi.

Yorum bağlantısı
İsa Acar
(düzenlendi)

abi araca tahmini kaç yıl daha binersin ? yada kaç bin yaparsın tahmini hesabı iyi yapmak lazım.

lpg de gideceği maxımum 100 bin km  bu motorun.  mesela prins taktırsan 2500 TL + Sübap erime mevzusuna harcanacak para  yapacağın tasarrufu kurtarıyorsa taktır. eğer kafa kafa ya gelecekse satış yaptığın güne kadar lpg ile uğraştığına değmez bence

7-7,5 litre benzin ise ortalamanda araç çok az yakıyor derim tank gibi araç sonuçta 1.4 i 20 hyundailer bile daha fazla yakıyor

650 lpg enjektörüne göre çok yüksek fiyat geldi bana. Kaç senedir tüplü arabayı unuttuğumuz için bilmiyorum tabii, ben en son BRC'nin 1400TL'ye takıldığı zaman bıraktım tüp'ü.

Tüplü arabam varken hep sanayiye giderdim, yok teklemesi, yok çekişten düşmesi vs. Derken benzinli, sonra da dizel mondi aldım. Tüpte randıman almak için araba temiz olacak, motorunda sıkıntı olmayacak, kiti düzgün olacak, takan usta motorcudan daha fazla motor bilecek. Yoksa tat vermez.

LPG'li arabanın bir sıkıntısı vardı şimdi aklıma geldi sinirlerim tepeme çıktı. LPG beyninin yazılımı eski miymiş neymiş, arabayla viraj döneken kontağı kapatmışım gibi stop ettirdi araba 2 kez kaza atlattık. Sonra beyin değiştiler düzeldi.

Yıllık en az 20 bin km. yaparım, yani bir yılda fazlasıyla amorti ediyor kendini. Arabaya ne kadar binersin derseniz iyi kötü 3 yıl daha binerim. Aslında gönlüm dizel diyor tabi, LPG ile uğraşmayı hiç istemiyorum ama ne yaparsınız. Sonuç olarak mecbur taktırıcaz.  :unsure2:

Bi de en fazla 100 bin derken, sübap kesme olayından dolayı mı dedin Ali kardeşim?

tarihinde İsa ACAR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Yıllık en az 20 bin km. yaparım, yani bir yılda fazlasıyla amorti ediyor kendini. Arabaya ne kadar binersin derseniz iyi kötü 3 yıl daha binerim. Aslında gönlüm dizel diyor tabi, LPG ile uğraşmayı hiç istemiyorum ama ne yaparsınız. Sonuç olarak mecbur taktırıcaz.  :unsure2:

Bi de en fazla 100 bin derken, sübap kesme olayından dolayı mı dedin Ali kardeşim?

lpg de sübap olayına dedim abi aynen . bellide olmaz tabi yeni sistemlerde durum daha iyi olablir senede 20 binden 3 yılda 60 bin km .

lpg de 20 kuruş yaksa 12 bin tl eder.  

benzinde 35 kuruş yaksa  21000 tl eder  60 bi km de

arada 9000 tl fark var    , 2500 tl lpg desek 2000 sübab muabbeti desek kötü seneryoda 4500 tl cebinizde  kalır herşekilde karlı tabiki

rakamlar aşağı yukarı yuvarlak hesap ufak tefek farklar illaki olur ama çok büyük fark olacağını sanmam 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Eyw tamam da hani benim soruma cevap?  :D  :D  ben ne taktırıcam şimdi?  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Gök

abi prins taktırsan satarken artısı olur birde daha kaliteli olduğu aşikar dır. prins lpg li olan araca bakış açım ile brc olana farklı pisikolojik baskı yani :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...