İçeriğe Yönlendir

2014 Mitsubishi L200 4X4 Invite

Oğuzhan Demir

Recommended Posts

Ramazan Altıntaş
(düzenlendi)

En az 20 araç daha kullanıyor bu sislerden. 20 Lira'lıklardan bende buldum ama içime sinmedi. Bunu çıkma olarak 2. el aldım. Tavsiyem çıkmacılara falan bakmanız.  

kalitelisinin tanesine 100 150 arası istiyolar bizde çıkmaya yöneleceğiz. Şu anda kullandıklarım 20 tl lik cacık oldu resmen  :D

tarihinde Ramazan Altıntaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

kalitelisinin tanesine 100 150 arası istiyolar bizde çıkmaya yöneleceğiz. Şu anda kullandıklarım 20 tl lik cacık oldu resmen  :D

İyi ki onlardan almamışım :) Kendi arabam olmadığı halde hiç düşünmedim bile. Epeyce bir araştırmadan sonra buldum bunları. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğuzhan Demir

Aslında aynı paylaşımı iki yerde yapmayı pek sevmem ama videolar burada da bulunsun istedim...

6P4BkW.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Oğuzhan Demir

Allah göstermesin işten çıkarsam bana bir gün lazım taktıklarımı sökmek için :)

Yine duramadım yerimde uzun zamandır boşta duran twitter yeri ve kablosu biraz işe yarasın dedim 20 TL'lik bir şey aldım taktım. Aslında kendi ses kalitesi üzerinde ki sony ile hiç fena değil. Twitterler ile ses iyi mi oldu yoksa eski hali daha mı iyiydi diye karar veremeden abimin kullandığı tırdaki teyibi arakladım. 

Yeni sony Mex-4000BT görüntü olarak eskisi ile aynı ama bu çok hoşuma gitti. Bluetooth ile telefona bağlanarak hem görüşme sağlıyor hemde uygulaması ile telefondan kontrol sağlanıyor. Tüm ses ayarları telden yapılabiliyor. Teyp üzerinden rehbere girip arama yapılıyor, teyp ekranından telefonun şebeke gücü görülüyor. Ekstra mikrofonu elimde olmadığı için kendi mikrafonu ile denedim gayet rahat görüşme sağlıyor.

Bir diğer eklemede usb şarj çıkışı. Aslında geçen sene takmıştım bu aralar anahtar yokken de çalışsın diye direk enerji aldım kullanmadığım zamanlar kapatmak için oturma pozisyonunda kesinlikle görülmeyecek şekilde anahtar ekledim.

Aslında birde firmanın gönderdiği dandik bir kamera varda fotoğraflarını çekmeyi unutuyorum hep.

0Dkyqo.jpg

4lk0gJ.jpg

J243Yj.jpg

OMZEqP.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Şirket aracı değişime devam full olduğunda devrini üzrtinize alın bence

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Şirket aracı değişime devam full olduğunda devrini üzrtinize alın bence

Böyle vergisiz masrafsız daha güzel, yakıt otomasyonu giderse tadı kaçar :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Bundan 15 sene önce seninle aynı işi yapan bir arkadaşım vardı. Ayrı şehirlerde olunca irtibatımız koptu . Türkiyenin gitmediği 2 ili  kalmıştı ozamanlar :) . Nissan  vardı altında bagaj kapalı  ve en az  300 kg ile dolaştığını belirtiyordu. Zor meslek zor koşullar .Allah kolaylık versin yolun her daim açık olsun Oğuzhan :good1:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Bundan 15 sene önce seninle aynı işi yapan bir arkadaşım vardı. Ayrı şehirlerde olunca irtibatımız koptu . Türkiyenin gitmediği 2 ili  kalmıştı ozamanlar :) . Nissan  vardı altında bagaj kapalı  ve en az  300 kg ile dolaştığını belirtiyordu. Zor meslek zor koşullar .Allah kolaylık versin yolun her daim açık olsun Oğuzhan :good1:

Çok teşekkür ederim abi, koşay bir iş olmadığı kesin ama bir o kadar da keyifli. Bende de en az 300 kg. Bazen boş oluyor garipsiyorum arabayı :)

sony deki usb , gerçek usb.

Bizde sahte iş yok Çağlar abi. Sandisk Cruzer Fit

Bilgisayar_2256663.jpg

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Kapı tweetler fena :)

ts falan aldanıp pıoneer sanma :) bildiğin pazar malı çifti 20 TL. 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Yapma yavv, çarpma niyetine girmiştim oysaki

Çarpmak derken :) Senden kıymetli olabilir mi hiç bir eşya :) Sen iste kilitli diferansiyeli sökeyim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Dediler ki Iğdır sınırlarına yakın bir göl varmış, gidelim dedik ama yolu sorduğumuz köylüler araç gitmez oraya traktör lazım dediler :) Maşallah canavar kendi yolunu açtı göle çıkmayı başardı.

2ZNMaq.jpg

EJ67DA.jpg

mL7VoR.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Oğuzhan Demir

Bu konuyu çok boşlamışım, Bir kısmını yapalı epey olsa da kayıt altına almakta fayda var.

Öncelikle bu yıl lastikleri biraz daha büyüterek kışlık 245/70/16 petlas w671 taktık. Konfor lassaya göre süper ama yol tutuşu bir o kadar kötü geldi bana.

Geçen ay akü iyice gidince 90Ah Çelik akü taktım (Sanırım 280 TL)

Amerikan park (Talip Eren'den 43 TL)

L.Locker 3D paspas (N11 Emre Şimşek'in indirim kuponu ile 112 TL (Tekrardan teşekkürler:flowers: ) )

Sustalı anahtar (AliExpress 21 TL + 5 TL anahtar çekimi)

İnwells hybrid silecek, orijinalı 55-45 ama ben 60-48 taktım çok güzel oldu. (22 TL)

Şirketin gönderdiği dandik kamera montajı (Kayıtlar berbat, sık sık donuyor, düğmesi kırıldı kendim tamir ettim. O kadar dandik)

Sis farlarına sarı folyo

Parklar ve sinyaller için 4 TL'ye cam boyası aldım fotoğraflarda belli olmasa da kırmızıya yakın ben alışamadım ama gören çok beğeniyor.

4'lü cam rüzgarlığı (Hediye)

3 parça ön tavan aydınlatmasının birine kırmızı led taktım, gece sürüşlerinde gösterge uyumu

Arka sis tesisatı var ama lambası olmadığı için role ile orta fren lambasını kullandım. Sis'i kapatınca normal fren işlemine devam ediyor.

yNyA5n.jpg

pX7mDm.jpg

8PG9rQ.jpg

GPqpg6.jpg

pX7mzo.jpg

ad4yA5.jpg

yNyAvy.jpg

kG21BJ.jpg

GPqpRb.jpg

Bu da bonus olsun :) Bir kaç foto daha vardı ama çok yükleme olmasın diye sonraya sakladım onları...

6r4l17.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Oğuzhan Demir

Kayıtlara geçsin.

132000 km'de yağ bakımı, rot balans (kışlık lastikler) ve el freni ayarı yapıldı.

Orijinal baskı balatası son dönemlerde zorlandığında hemen koku yaptığı için, risk almamak adına valeo marka ile değiştirildi.

Usta balatanın orijinal olduğunu duyunca baya şaşırdı, diğer araçlar içerisinde 5.'yi değişen varmış. 70000 km'yi geçen tek araç :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Oğuzhan Demir

13900 km civarlarında yeni lastiklerim olan LASSA COMPETUS AT/2 245/70/16'ları taktım.

İlk 5000 km testine göre kullandığım en iyi lastik arazide tam deneme fırsatım olmadı ama asfaltta yol tutuş, firen ve yağmurda olarak çok başarılılar. AT olduğu için ses yapar diyordum ama artı bir sesi yok.

zBYLlg.jpg

OLBN93.jpg

Yine yerimde durmadım aliexpressten aldığım 17cm ledleri plakaya taktım muazzam bir ışık veriyor, ne kadar dayanır bilmem orası ayrı :) 

Aynı ışıktan bir tanede kabin iç aydınlatmaya taktım. Camları tekrar filmlettirdim ama hiç foto yok olunca atarım.

G05N2v.jpg

Son olarak 143000 bakımınıda yaptım. Ekstradan fren balataları değiştirildi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, bende Bridgestone Dueler AT kullanıyorum, dediğin gibi, ses normal tutuş güzel, sayko hızlarda bile :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
29 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Hayırlı olsun, bende Bridgestone Dueler AT kullanıyorum, dediğin gibi, ses normal tutuş güzel, sayko hızlarda bile :)

Desen olarak çok beğendiğim bir lastik. Bu sene AT almasalardı lastik farkı ödeyip kendim takacaktım ama sağ olsunlar bunları almışlar. Hız ile işimiz yok 90/110 bizimki :)

Bu arada dip not geçeyim sisteki sarı folyolar bir süre sonra karardı bende 55w sarı far aldım şimdi onlar var araçta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Oğuzhan Demir

3 yaşında 163817 km ile bakıma girdi. 

Triger seti, diferansiyel yağları, şanzıman yağı, soğutma suyu, motor yağı ve filtresi, hava filtresi, yakıt filtesi değişti.

Triger için klima ve soğutma sıvısı radyatörü söküldü pek kötü değillerdi ama yine temizledim. Bakım sonrası eve dönüş için 350 km yolum olduğu ve saatin geç olması sebebiyle klimaya tekrar gaz basmadık. Zaten kıştayız bir daha ki bakıma ertelendi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...