İçeriğe Yönlendir

2014 Mitsubishi L200 4X4 Invite

Oğuzhan Demir

Recommended Posts

Murat Ersel Çevik

Ben de Hakan gibi düşünüyorum.  Allah kaza bela vermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Oğuzhan Demir

Kar olmazsa olmaz değil mi?

bJMr4b.jpg

dkZPqX.jpg

A56LYL.jpg

0mN12B.jpg

4bqPRG.jpg

JnkaEQ.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Oğuzhan Demir

Yalandan iki çamur sürmüş sonrada ofroad yaptım diye dolanıyor kangoo bile yer bunu arazide :D

Yok öyle mesajı beğenip kaçmak abi, detay isterim.

zincir öne takılmalı ama.  :)

Aracın altı oturduğu için diferansiyel kilidi açık ve sadece arkada var. Yinede öne mi takılmalı? neden?

+1

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fren kuvveti önde, ağırlık önde , direksiyon önde. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Böyle yollarda bence arkada olmalı. Zaten frene çok ihtiyaç yok. Direksiyon yönlendirmesi de yanlayarak yapılır zaten [emoji14] :f1:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Fren kuvveti önde, ağırlık önde , direksiyon önde. 

Yalnız ben aracı kaygan zeminde ilerletmek için takmıyorum zinciri. Zaten 4 çeker 4 kar lastiği ile ona gerek yok.

Benim arka boş değil ortalama 300-400 kg yük var.

Geçmem gereken yer videoyu izlediyseniz bir kar yığını, onu geçerken gerekli olan şey diferansiyel kilidi onun için arkalar tercihim.

Duruma göre çapraz attığım zaman da oldu ama önler sadece inişte düşüne bilirim belki ama ağır çeker de hiç gerek kalmıyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Oğuzhan Demir

L200 Polen Filtresi Montajı...

25 TL ile kar yapan Mitsubishi'yi alkışlamak lazım. Araç 4x4 yani dağda bayırda tozda toprakta kullanmak için alınıyor ama L200'e polen filtresi koymuyorlar, ayıptır.

Montajı kolay torpidyu ve arkasındaki plastiği söküyoruz. Polen filtresi yerini kesici bir alet ile keserek çıkartıyoruz filtremizi takıp vidalıyoruz.

Fanı çoğu zaman açık unutup içeriyi toz dolduruyordum umarım işe yarar.

A7AYjL.jpg

0n723B.jpg

578RjL.jpg

4rLRNG.jpg

OARdjD.jpg

z5mENj.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Şaşırtıcı valla polen filtresi koymamaları. Eline sağlık abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şaşırtıcı valla polen filtresi koymamaları. Eline sağlık abi.

Bazı ford'larda da gelmemişti filtre... Nelerden çalacaklarını şaşırdılar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

İş yerimde ve bir abimde bundan var filtre konusunda hemen uyarmalıyım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Pikaplarin hiçbirinde polen filtresi yok. Çok fazla toz toprak alanlarda kullanıldığından çabuk tikanacağı düşüncesi ile konulmamış. Babamın ford ranger'inda da yok.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Pikaplarin hiçbirinde polen filtresi yok. Çok fazla toz toprak alanlarda kullanıldığından çabuk tikanacağı düşüncesi ile konulmamış. Babamın ford ranger'inda da yok.

Donanımlı olanlarında mevcut, zaten kullanma kılavuzunda da geçiyor ama maalesef yok. Ben anlamam çalmışlar :D zengin toza toprağa girmeyecek mi :D

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Dağda taşta cep telefonumuz çekiyorsa arkasında siz varsınız demek. Arkada GSM kulesinin olduğu foto süper.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Dağda taşta cep telefonumuz çekiyorsa arkasında siz varsınız demek. Arkada GSM kulesinin olduğu foto süper.

Biraz öyle diyebiliriz, Mevcut ta olan istasyonların sıkıntısız çalışması için sınırları gerçekten zorluyorum... Daha güzel manzaralar çıkar da bazen yolun tadını çıkarmaktan aklıma gelmiyor...

Mercekli far koyup polen filtresi koymamak nedir :)

Ama hakkını vermek lazım farları güzel, birde bilgisayardan sis farını aktif edebilirsem çok daha güzel olacak.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Oğuzhan Demir

Evet 2014 L200 sis farı montajını geçen haftalarda bitirdim.

Öncelikle sahibinden.com'da bir çift valeo sis farı ve 3 adet osram coolblue H11 ampulü 100 TL'ye görünce hemen aldım. Ürünler daha kargoya verilmeden eft yaptım ama soyadı olmadığı için para geri geldi bu arada satıcı parayı almadan ürünü kargoya verdi. Kargo ucuz olsun diye bir şirket adına göndermesini istedim. Arkadaş kargo fişini gönderince isim çok tanıdık geldi tekrar aradım 70 gün beraber yeyip içtiğim lakin 7-8 senedir hiç görüşmediğim asker arkadaşım çıktı.

1vqjyD.jpg

Ürünler gelir gelmez ampulleri farlara taktım, sise gitmez o ampuller.

rMnYQM.jpg

Serviste orijinal tesisatı aktif ekmek için 180 TL istediler bende hayırlı işler deyip kolları sıvadım. Önce bir kaç ölçüm yaptım hali hazırda ki tesisatın tetiklenmesi için sadece - uç lazımdı. İlk gün kabloyu çekerek aktif ettim. Bu arada tesisat üzerinde role olmayınca cam rolesini geçici olarak ödünç aldım :) - tetiğin gireceği ucu dışarıya eğerek bağlantı yaptım.

7g52kv.jpg

PkmvqQ.jpg

g8Ej52.jpg

Araç içine elimde olan ama içime sinmeyen bir anahtar ile sisleri kontrol ettim, orijinal sigortalar kullanıldığı için ekstraya gerek duymadım. Ancak - uç ile çalıştığı için araç çalışsın çalışmasın sisler yana biliyordu ikinci gün böyle olmaz deyip bir role aldım ve parktan tetik aldım. Artık parklar yanmadan sislerde yanmıyor. Orijinal tesisatı kullanınca göstergede ki sis lambası da yandı bu da bana bonus oldu :)

qMV9YW.jpg

9o0v4Q.jpg

Sis farı kapağını montajdan önce düşürmüştüm, şirketten istedim artık ne zamana gelirse.

Mpm9Ea.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Siz şirket aracını bayağı modifiye ediyorsunuz. Ama çok güzel olmuş sis farları.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Siz şirket aracını bayağı modifiye ediyorsunuz. Ama çok güzel olmuş sis farları.

Kendimi anca bu kadar tutabiliyorum :) Bir kaç yıl kalma olasılığı olsa ben bile durduramam kendimi. Gerçi takarken amirlerime belirttim çıkarken sökerim diye :)

mis

King'ten onayı aldım ya neye desen değer bu  :nargile:  Şimdi keyfim daha bir yerine geldi.

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

sis farı fiesta ile aynı imiş bende dün sordum dandik sis farına ampul dahil 20 tl dediler link alabilirmiyim bende baksam  :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

sis farı fiesta ile aynı imiş bende dün sordum dandik sis farına ampul dahil 20 tl dediler link alabilirmiyim bende baksam  :)

En az 20 araç daha kullanıyor bu sislerden. 20 Lira'lıklardan bende buldum ama içime sinmedi. Bunu çıkma olarak 2. el aldım. Tavsiyem çıkmacılara falan bakmanız.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...