İçeriğe Yönlendir

Quadcopter Ve Drone'lar Hakkında

Erkan Gültekin1

Recommended Posts

Burak Güngör

işte benim de gercekleştirmek istediğim uğraşlardan bitanesi borcun çok oluşu  engelliyor işte :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Murat Sağdaş'dan almış olduğum SJ4000 Serisi makine ile yapmış olduğum araç içi emaneten çekim..

Havadan çek havadan. [emoji23] [emoji576] [emoji328]

Bu arada Bandırmaya bekleriz. Eren ERDOĞAN ve ben Bandırma'dayız. ;)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Yukarıdaki benim aldığım cihaz..

Bir alt modeli X8C yani kamerası hafıza kartına kayıt yapan modeli 109$ ve yine ücretsiz kargo..

Gümrükte vergiye takılacak türden bir fiyatta olduğundan benim kargo şansıma takılmadan geldi..

Takılsaydı %20 ödeyecektim mecburen.

Kargonun takılmaması büyük şans. :nazar:

Radyo kontrol hobisinin yeni gözdesi oldu quadrotorlar.   Güzel videolar isteriz. Hayırlı olsun :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Sultantepedeyim,gelirsen beklerim :)

Ben migrosun o merdivenlerin sonunda caminin ordaydım abi yolum düşerse görüşmek tanışmak üzere inşallah..

Kilerden havalı tüfeği çıkarayım. :yes::biggrin:

Amman abi bu ara herkesde var fişek yetiştiremezsin bak..  :rolleyes:  :unsure2:

işte benim de gercekleştirmek istediğim uğraşlardan bitanesi borcun çok oluşu  engelliyor işte 

Bende de aynı durum söz konusuydu ufak tefek diğer hobilerden para akınca bütçe ayırabildim. Sizde bu hobiye zamanla el atarsınız inşallah..

Havadan çek havadan. [emoji23] [emoji576] [emoji328]

Bu arada Bandırmaya bekleriz. Eren ERDOĞAN ve ben Bandırma'dayız. 

Daha çıkamadık açık alan bulsak neler yapacağız neler bizde bilmiyoruz...

Bandırma hmm.. Ben şahinburgaz'a gideceğim ama illaki merkeze yolum düşecek siz merkezdemiydiniz kesin ararım geldiğimde malum düğün var illaki kuaför işleri için oralarda olacağım..

Kargonun takılmaması büyük şans. :nazar:

Radyo kontrol hobisinin yeni gözdesi oldu quadrotorlar.   Güzel videolar isteriz. Hayırlı olsun :)  

Kesinlikle semih teşekkürler. Adam pakete 20 dolar yazmış ama şansa geçmiş yoksa bu ara bu modeli alan o kadar çok hobici var ki anlatamam .. 

Bu da yine ufak bir video..

https://www.youtube.com/watch?v=D1tOFmeivak&feature=youtu.be

Fotoğrafçı ben olmayınca görüntüler hayli kötü ama sizde fikir uyandırır..

Am4bNr.jpg

4g7nQJ.jpg

JYRGNj.jpg

zA8DL9.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Video başarılı. Gyro ile arandaki bağ yakında gelişir ve çok daha çizgisel uçarsın eminim :good1: Manzara isteriz.

Fotoğraflar ütü masasıyla çekilmiş gibi evet . :fiuw:   Led aydınlatmaları güvenlik sebebiyle fakat ben renklerini sevmedim. Değiştirmek lazım  :nargile:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bende bundan var.

e2bc88722dc7a519fc2928288da48a86.jpg

Ama, bende mi bundan alsam ne yapsam [emoji1]

Gerçi kamera falan uğraşmam :p

kullanımı çok daha zordur kesin :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Video başarılı. Gyro ile arandaki bağ yakında gelişir ve çok daha çizgisel uçarsın eminim :good1: Manzara isteriz.

Fotoğraflar ütü masasıyla çekilmiş gibi evet . :fiuw:   Led aydınlatmaları güvenlik sebebiyle fakat ben renklerini sevmedim. Değiştirmek lazım  :nargile:

LED'ler güvenlik değil, aletin önünü arkasını bilebilmek için ;)

Benim parrot'la denemeler yapmam lazım ama alet çok büyük. Çıkıp girebilecek trafiğe kapalı alan bulamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

Fotoğraflar ütü masasıyla çekilmiş gibi evet . :fiuw: Led aydınlatmaları güvenlik sebebiyle fakat ben renklerini sevmedim. Değiştirmek lazım :nargile:

Teşekkürler semih belki bilirsin sen perpada bir batarya ithalatçısı buldum yedek batarya alacağım bayram öncesi daha güzel görüntüler olacak inş.

Bende bundan var.

e2bc88722dc7a519fc2928288da48a86.jpg

Ama, bende mi bundan alsam ne yapsam [emoji1]

Gerçi kamera falan uğraşmam [emoji14]

kullanımı çok daha zordur kesin :)

Bende bu boy bir heli var birde bunun bir boy büyüğü var. Helikopter kullanmak ayrı bir keyif bence..

Ve kullanımı bir tık daha zor hepsi bu :)

Benim parrot'la denemeler yapmam lazım ama alet çok büyük. Çıkıp girebilecek trafiğe kapalı alan bulamıyorum.

Aynen şuan ledlerin ve şeritlerin olması yine bile karışmasına sebep oluyor yön konusunda.. Bana kalsa hemen kablosunu keserim enerji bitmesin diye [emoji6] tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Önünü arkasını bilmekte güvenlik değilmidir Sunny :bambam2:  tonları çok açık, az daha koyu tonlarla değişmek lazım. Cihazı ucuz gösteriyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bizimde yolumuz o cihazlara bir gün düşecektir abi. Şuan bana gelmiş olan ürün yine bir nevi oyuncak :) Fakat bende 4 kanallı helikopter var onu zaptetmek bize zor derken siz 6 kanallı diyorsunuz onu düşünemiyorum bile.

Ve o kayak yaparken yada motor kullanırken çekim yapan o cihazlar harikalar..

Acaip zevkli ama :)

Son amaç ise bu :)

bu nasıl  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Tereçe

Erkan, çok güzel bir hobi. Uzun zamandır düşündüğüm fakat bir türlü almaya cesaret edemediğim bir araç. Hayırlı olsun. Youtube da profesyonel olanlarını izledikçe içim gidiyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben migrosun o merdivenlerin sonunda caminin ordaydım abi yolum düşerse görüşmek tanışmak üzere inşallah..

Muhasebeci abdi efendi camii, her allahın günü sabah akşam geçiyorum oradan. Denk geliriz elbet Erkan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bu cihazın prof olan modelinden abimde kullanıyor,baya bir eğitimini aldı kendisi.Şuan müzik kanallarında yayınlanan bir çok şarkının klip çekimlerini yapıyor.

Örnek olarak bu klip mesela.

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Acaip zevkli ama :)

Son amaç ise bu :)

bu nasıl :D

Abi bunlar harika ötesi tam performans araçları trexx diye geçiyordu bunlar sanırım.. Hatta videolarda dikkat etmedim ters döneniliyor o şekilde yön veriyorsun dehset...

Erkan, çok güzel bir hobi. Uzun zamandır düşündüğüm fakat bir türlü almaya cesaret edemediğim bir araç. Hayırlı olsun. Youtube da profesyonel olanlarını izledikçe içim gidiyor...

Abi bende görünce bakarsın heveslenirsin hatta "Cem Işık" abide aynı ürünü sipariş etmiş paylaştıkça sende ilgilenirsin.. [emoji51]

Muhasebeci abdi efendi camii, her allahın günü sabah akşam geçiyorum oradan. Denk geliriz elbet Erkan :)

Tamamdır [emoji6] [emoji51]

Bu cihazın prof olan modelinden abimde kullanıyor,baya bir eğitimini aldı kendisi.Şuan müzik kanallarında yayınlanan bir çok şarkının klip çekimlerini yapıyor.

Evet biliyorum çevremde çoğu arkadaşım kendileri framelerini hazırlayıp kendi copterlerini uçaklarını yapıyor ve ucu olmayan bir hobi.. Ve çoğu kişiye yabancı gelen ticari bir iş [emoji6] [emoji51] Bakma güzel para var diyorlar bu işte hakan abi [emoji106]

Yorum bağlantısı

Şarkıya bak be [emoji16] İsyankar47 [emoji48]
Yorum bağlantısı

Evet biliyorum çevremde çoğu arkadaşım kendileri framelerini hazırlayıp kendi copterlerini uçaklarını yapıyor ve ucu olmayan bir hobi.. Ve çoğu kişiye yabancı gelen ticari bir iş [emoji6] [emoji51] Bakma güzel para var diyorlar bu işte hakan abi [emoji106]

Kesinlikle doğru söylemişler,ama işi bilene güzel para var.

Şarkıya bak be [emoji16] İsyankar47 [emoji48]

Ben görüntüden bahsetmek istemiştim,şarkıya yoğunlaşırsak şimdi iş değişir  :D Hepimiz isyana bağlarız. :D

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Www.lily.camera

Bu siteyi de inceleyin. Bu konuda çok farklı model ve seçenekler var. Bende araştırıyorum. Gövde ve diğer paçaları alıp kendim yapmayı düşünüyorum. Güzel birşey yapabilmek için 5.000 tl bütçe lazım. Bu rakam özelliklerine göre çok daha yukarılara çıkar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Bu konudan çıkmak istiyorum ama sürekli bildirim geliyor mecbur girip girip tekrar bakıyorum :D Gidişat iyi değil kredi çektirteceksiniz bana en sonunda :hohoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Hafta sonu diye biraz vakit ayırabildik bu uçan cihazımıza.

Dün hemen yedek bataryamızı aldım orjinali 2000mah, yenisi 2200mah olarak aldım. Uçlarını değiştirdim lehim vs uğraştık biraz.

Sonrasında bu tip araçlarda bir kere kalktınmı uçmak lazım ben kırk defa acemilikte iniş yapmaya ve düşmeye çarpmaya bir çözüm bulmam lazımdı.

Ayaklara silikon yumuşak malzeme buldum onları vidaladım artık inişler daha darbesiz..

Ve son olarak orjinal kamerasını kullanmayacağımdan onu dağıttım kızak kısmını kullandım bendeki SJ4000'i monte ettim bakalım artık bugün çekimler yaparım inşallah..

Yeni bağlantı tipimiz..

YB1ElA.jpg

Yeni Bataryalarımız..

8gGLbA.jpg

Yeni Pabuçlarımız..

EY7Aqv.jpg

mPVNzY.jpg

DML5RZ.jpg

Bu da kamera montaj şeklimiz.. Ve Son hali..

PqRa66.jpg

g5NYVZ.jpg

ogLN87.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Papuçlar güzel olmuş. Kameranın aparatları ile olmuyor mu ? Birde kameranın lens tarafı aşağıya baksın abi. Yaklaşık 60 derece. Daha güzel görüntü alırsın.[emoji106]

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Ayağı ayarlıydı da resimde gösterememişim. Senden gelen parçalar harika birbirinden güzel de en az 2-3 parca birleştirmek lazım dar alanda deneme turlarında kullanması zor o sekilde ağırlık sıkıntı. Açık havaya çıkınca daha da geliştireceğim bayramda inşallah..

Yorum bağlantısı
Emrullah Gül

ben kamerayı ne yaptıysam bağlayamadım syma x5sw modeli telefondan wifi ile bağlanıyo ama neden se telefonda yeşil bi ekran çıkıyo 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

ben kamerayı ne yaptıysam bağlayamadım syma x5sw modeli telefondan wifi ile bağlanıyo ama neden se telefonda yeşil bi ekran çıkıyo

Android market yada apple store'dan syma programını indirdinizmi?

----------------------------------------

Ayrıca bu tip quadcopter almayı düşünen ler için almaları gereken bir diğer malzeme bulundu. Aksiyon kamera yada mini bir kamera sağa sola döndürmek için 360 derece dönebilen bir ayak.

04cfb15161985ec301244415613203cb.jpg

df8acc50898a464a679d8cdb68279a18.jpg

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...