İçeriğe Yönlendir

Quadcopter Ve Drone'lar Hakkında

Erkan Gültekin1

Recommended Posts

Sani Gerşon

Benim parrot'ın pili ölmüş. TR distribütörü Mobicom'a gittim, pil yok / getirtmiyorlar. Garanti ile alakalı konuşurken cihazların hiç bir garantisinin olmadığını da öğrendim. Ne demeye satıyorlar, anlamış değilim. Yurtdışından kendim de getirtirim sonuçta...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Benim parrot'ın pili ölmüş. TR distribütörü Mobicom'a gittim, pil yok / getirtmiyorlar. Garanti ile alakalı konuşurken cihazların hiç bir garantisinin olmadığını da öğrendim. Ne demeye satıyorlar, anlamış değilim. Yurtdışından kendim de getirtirim sonuçta...

Aynen o kadar paraya TR den al sonra ilgi alaka teknik destek vermesin çok saçmaymışş.. Riskli olsa da getirtmek daha iyi yine bencede.. Sen batarya işini ayarlarsın ama  yoksa güzel cihaz... 

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

Eksik olma Erkan,benimki de gelsin,ilk hava buluşmasını yaparız Üsküdar semalarında inşallah :)

Yedeklerimizde geldi..

Artık havalanma zamanı Cem abi ne zaman buluşturuyoruz şu oyuncakları..

d2boGr.jpg

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Ben karar değiştirdim, büyük helikopter alıcam, şöyle epey uzunlardan :)

Diğerinin batarya öldü.

Batarya işi aynen öyle ama aklınızda olsun mutlaka fırçalı motoru olan heli'lerde olsun.. Ama büyük olursa batarya yine ömür olarak en fazla 10 dk :)

Heli demişken şuan bu videodaki helikopterden geldi paketi açamadım henüz :)

V911 ve v912 serisi olarak geçer WLtoys'un helikopterleri v977 diye uzar gider..

Güzelliği kuvvetli motorları var batarya üstüne batarya takarsanız ısınma vs gibi problemleriniz olmaz 4 kanallı ve 6 kanallı kullanım alanı var ve ters döndürüp dahi hükmetme şansınız mevcut :)

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Oooo iyimis, ozaman haftasonu bi dışarı çıkıp bakmak lazım mağazalara.

Valla mağazalarda bulabilirmisiniz bilemiyorum genelde oyuncak modeller var ya hani.

Yeterli anteni upuzun olan teleskobik anten olmasın  :)

Kumandası 2.4G yazsın.. Gerisi eğlence zaten..

Yorum bağlantısı

Valla mağazalarda bulabilirmisiniz bilemiyorum genelde oyuncak modeller var ya hani.

Yeterli anteni upuzun olan teleskobik anten olmasın :)

2.4g tamamdır; )

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

2.4g tamamdır; )

Ankara için 3G derler ama siz uygun olanı seçersiniz..  :bravo:  :good1:

"GAR / GIŞ / GIYAMET"

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yeterli anteni upuzun olan teleskobik anten olmasın :)

8f9fb2be9e59c15321a09eaf9e5d7fc2.jpg

140 tl civarında ne dersiniz ?

Gerçi quadcopter hala düşündürüyor :D

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

Sakın haa sakın almayın bunlar normal anten ile 10 m mesafede bile çekmez paranıza yazık olur. Bende dağınık var toplamaya bile üşeniyorum değmez yani.

Ben size yarın olsun bulayım birka. TR.den helikopter ama quadcopterin keyfi başka tabi..

Eksik bir bilgi vermiş oldum sanırım "3,5 kanallılardan uzak duralım 4 kanallı olsun yani 3,5ch değilde 4ch yazsın en azından"

8f9fb2be9e59c15321a09eaf9e5d7fc2.jpg

140 tl civarında ne dersiniz ?
Gerçi quadcopter hala düşündürüyor :D

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bu benim ikinci helikopterim bununda ana dişlileri gitti, adamlar helikopter parası istedi dişliye.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

bu benim ikinci helikopterim bununda ana dişlileri gitti, adamlar helikopter parası istedi dişliye.

[emoji1] [emoji1] [emoji1]

Bendeki de bundandı abi,batarya öldü helikopter yarı parası istediler :)

Sakın haa sakın almayın bunlar normal anten ile 10 m mesafede bile çekmez paranıza yazık olur. Bende dağınık var toplamaya bile üşeniyorum değmez yani.

Ben size yarın olsun bulayım birka. TR.den helikopter ama quadcopterin keyfi başka tabi..

Eksik bir bilgi vermiş oldum sanırım "3,5 kanallılardan uzak duralım 4 kanallı olsun yani 3,5ch değilde 4ch yazsın en azından"

Yine üstüne basa basa quadcopter demişsiniz :)

Sizi dinleyelim ozaman.

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Lokman abi merhaba, bu helilerden bende var bahsettiğim çift motorlu ve çift kat pervaneli motorlardan. Manevra kabiliyeti fazlasıyla sınırlı, bendeki helilerden daha kötü yalnızca giriş seviyesinde heves giderecek bir cihaz.

Bende çok uçtum bunlarla halen elimde 2 adet var açık alanda mesafe dışına çıksın 10-15sn. daha son aldığı sinyale göre hareket eder uçar gider :) 

Bunları dağıtıp toplamak zevklidir aslında, malum sitede fazlasıyla bu tip dişli vs satışı yapan var ama numune isterler. Onun dışında hobi malz.si satan yerler zaten dediğini gibi yüksek fiyat çekerler..

Bendeki sizin gibi normal antenli 3.5Kanallı heliler; Ve hobi masam  :good1:

vL4ARr.jpg

B02W4Q.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yedeklerimizde geldi..

Artık havalanma zamanı Cem abi ne zaman buluşturuyoruz şu oyuncakları..

Erkan fırsat kolluyorum buluşma için, ama önce benim helikopteri tek parça haline getirmem gerek,eskişehirde ortadan enlemesine ikiye ayırdım da sert bi iniş sonrası :)

Uçuyo la bu aaa derken (30 mt kadar da yükselmiştim) sen pervane muhafazaya takıl, tek pervane iptal olunca diğer 3'ü de yetmedi havada kalmaya.

Bi toparlayayım da eğitim alayım senden :)

Kaza kırım ekibi kara kutuyu arıyor şu an :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Erkan fırsat kolluyorum buluşma için, ama önce benim helikopteri tek parça haline getirmem gerek,eskişehirde ortadan enlemesine ikiye ayırdım da sert bi iniş sonrası :)

Uçuyo la bu aaa derken (30 mt kadar da yükselmiştim) sen pervane muhafazaya takıl, tek pervane iptal olunca diğer 3'ü de yetmedi havada kalmaya.

Bi toparlayayım da eğitim alayım senden :)

Kaza kırım ekibi kara kutuyu arıyor şu an :p

Yapma yaauu :) Havada o ufoyu çeken kimse olmamışmı hazır 30m'de yakalamışlar.

Korumaları ben ilk 1 haftada çıkarttım abi :) SJCAM'ı da cırtlarla sabitlediğinde kalkış ve iniş oldukça rahatlıyor farklı bir aparat kullanmadan. Bende hafta sonu kemerburgaz göktürkte uçurmayı planlıyorum bir aile toplantısı var pazartesi ya düşüş videolarım olacak yada uçuş :)

Denk gelelim cidden. Anladığım kadarıyla bildiklerim kadarıyla kumanda kullanımını pratikliği karşılıklı çözeriz o konuda sıkıntı yok.. 

Bende 2 batarya var sende de 2 :) Toptamda 40 DK.mız var işte :))

Bu capon ablam bile uçuruyorsa 1,5 liralık aleti bizim takla attırmamız lazım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bende tek batarya var,ben yedek dişli almışım sadece, batarya da alınacaklar arasında listede ,ama önce aleti tek parça haline getirimem lazım.

Birde iniş takımına taktığın plastikleri nereden aldın,ne parçası o ? Tanıdık geliyor bir yerden ya anlayamadım ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Bende tek batarya var,ben yedek dişli almışım sadece, batarya da alınacaklar arasında listede ,ama önce aleti tek parça haline getirimem lazım.

Birde iniş takımına taktığın plastikleri nereden aldın,ne parçası o ? Tanıdık geliyor bir yerden ya anlayamadım ?

Ben ayarlarım abi onlardan sana bir hırdavatçıdan almıştım alışana kadar inişlerde kullanırım diye.. Silikon bir malzeme hafif ve tam ayakların boyutundaydı. Çeşmeler için contalar vardır siyah onlar en güzeli onlardan da takabilirsin aslında..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Minik bir paraşüt ayarlasam ben alete,düşüş öö şey pardon inişlerde zararım az olsun :)

O ayaklar için milyoncuya gideyim bi ara ben iyi fikir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Olamaz? Bir sürü batarya almamış mıydık sana?

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Minik bir paraşüt ayarlasam ben alete,düşüş öö şey pardon inişlerde zararım az olsun :)

O ayaklar için milyoncuya gideyim bi ara ben iyi fikir.

Abi hiç olmadı pabuçların altına biraz silikon sür o bile yeterli :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Olamaz? Bir sürü batarya almamış mıydık sana?

Eksik göndermişler abi sana, mesaj attım şimdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Eksik göndermişler abi sana, mesaj attım şimdi.

Sani sen varya; adamın ham maddesisin :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...