İçeriğe Yönlendir

Aux'tan Mp3 Player Montajı...

Mustafa_Şahin

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
6 dakika önce, Ersin Alan yazdı:

Mk3 ün sony müzik çaların aux girişine bu bir ucu aux bir ucu usb girişi olan kablodan alsak usb den müzik dinlenebilir mi

Bence Hayır.. 

Şundan kullanmanız gerekir.. 

Yorum bağlantısı
Ersin Alan
51 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence Hayır.. 

Şundan kullanmanız gerekir.. 

Peki bu veya bunun gibi  aletler kullanıldığında ses olarak sony sistemin ses kalitesi devam eder mi yoksa kalite düşer mi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
40 dakika önce, Ersin Alan yazdı:

Peki bu veya bunun gibi  aletler kullanıldığında ses olarak sony sistemin ses kalitesi devam eder mi yoksa kalite düşer mi

Kalite düşer.. Ancak alternatif de yok gibi.. 

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Cd çalıyor lakin cd ile uğraşmak istemiyorum usb daha kolay vr geniş 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
3 dakika önce, Ersin Alan yazdı:

Cd çalıyor lakin cd ile uğraşmak istemiyorum usb daha kolay vr geniş 

genislik konusunda haklisiniz tabi, tekrar yazilabilen cd ler (cd-rw) var ben onlardan kullaniyordum

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Olayı çözdüm 7 8 yıl önce sony nwz mp3 çalar kendinden şarjlı bir cihaz almıştım usb büyüklünde hemen hemen uzun zamandır kullanıyordum aklıma geldi elektrik ihtiyaç yok şarjlı nede olsa aux bağlayıp kullanıcam sony olduğu için müzik kalitesi de düşmez istediğim zman listeyi de güncelleyebikirim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
7 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

sony mp3 disk calmiyor mu?

Mk3 mondeonun teybi mp3 okumaz. 6 lı cd çalar orjinali ve audio cdsi okur sadece.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Mk3 mondeonun teybi mp3 okumaz. 6 lı cd çalar orjinali ve audio cdsi okur sadece.

O da fena degil. 20 şarkidan 120 sarki yapar
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
15 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

O da fena degil. 20 şarkidan 120 sarki yapar

Cd ler arası geçiş uzun sürüyor dezavantaj olarak. Kendisi mesela son şarkıyı çalarken sıradaki cd yi hazırlıyor ve kesintisiz geçiş yapıyor ama biz değiştirirsek uğraşıp duruyor gibi oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Dediğim sony tarzı bir mp3 çalar ile cd vs uğraşmaya gerek yok tavsiye ederim 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Metin Güven

rkadaşlar, 6000CD sistemler için

Aliexpress'te bir bağlantı sistem buldum, Aynı bağlantının Youtube üzerinde Rus Fusioncular tarafından uygulamalarını da gördüm,

İnceledim, sanki problemsiz yapılabilecek gibi. Sizce ..?

Aşağıya Aliexpress ve Youtube linklerini ekliyorum.

Aliexpress linkinde alan bir Rus'un eklediği resim, bizim 6000CD nin aynısı ve başarılı diyor.

https://www.aliexpress.com/item/Car-MP3-music-USB-SD-AUX-MP3-Music-Adapte-CD-machine-change-For-Ford-Fiesta-Mondeo/32651586592.html

https://www.youtube.com/watch?v=xu2KMM5NeIA&t=98s

https://www.youtube.com/watch?v=XNs1nIC7Dsk&t=164s

https://www.youtube.com/watch?v=gZdrl7thT7w

https://www.youtube.com/watch?v=NeE7fFWRpIA

https://www.youtube.com/watch?v=1NVW3wZEJLI

Arkadaşlar, 

Videoları izleyince olacakmış gibi düşünüyorum. Videolar da,
Teybi yerinden çıkarıyorsun, Arkasındaki soketi çıkarıp Aliexpress'ten aldığımız ürünün soketine takıyorsun,
Ürünün soketini Teybe takıyorsun, Ürünün soketine bağlı olan USB-AUX ve SD Card girişi için olan kabloyu Torpidoya uzatıp, Ucuna da USB-AUX- SD aparatını takıyorsun.

Benim Teyp aşağıdakinin aynısı.

6000 CD

Gerçi ben başka bir aparat daha aldım, Sadece AUX için..
Bu üründe Teybin arkasına takılıyor. Linki aşağıda..
Biri Erkek Jak şeklinde, diğeri Dişi jak şeklinde..
Dişi olanı belki Teybin üst kısmında kullanılmayan bir buton yerine monte edilip orjinal gibi kullanılabilir diye düşünüyorum.
Oldukça ucuz parçalar.
biri 4, diğeri 5 $.

Bir de buna bakın bakalım, Cep telefonundan ya da MP3 çalar bir cihazdan bağlanıp daha fonksiyonel kullanılabilir teyplerimizi.

Erkek Jaklı AUX

Dişi Jaklı AUX

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Metin Güven
(düzenlendi)

Tekrar merhabalar,

Uzunca bir süre araştırmalarım sonucu nihayet AUX bağlantısı olayını çözdüm, o çözülünce Bluetooth, USB, SD kart sorunlarıda çözülmüş oldu.

Sadece 2.85$ maliyet ile AUX başlantısını yaptık. Tabii ki bu ürünü alırken Teybi sökme aparatlarını almak gerekiyor, gelen üründe bu yok. 
Ben dişi girişli olanı tercih ettim ki, Kullanılmayan boş bir Buton üzerine montajını yapıp, orjinal gibi dursun diye. (Resimde göreceksiniz.)

AUX BAĞLANTI KABLOSU

Teyp arkası AUX Bağlantısı resmi

Bağlantı sonrası AUX Jak+Bluetooth+USB+SD kart aparatı ile birlikte

AUX Bağlantı kablosu (L şeklinde olandan aldım ki görüntü güzel olsun)

Buraya kadar herşey güzeldi, Tatile çıktık yolda doğal olarak Telefonu ya da Bluetooth şarj gerektirince, bir CIZIRTI sesi ile karşılaştık. :unsure2:
Fazla rahatsız edici olmasa da keyfe keder netliği bozuyordu.. 
Önce Cihaz ile gelen AUX Kablosunu resimde gördüğünüz kablo ile değiştirdim. İlk sese göre daha azaldı, sonra yine ürünle gelen USB Şarj cihazı yerine, Telefon şarjı için kullandığım daha kaliteli Çakmak şarjı ile Kabloyu kullanmaya başlayınca daha da azaldı.
Araştırırken (birsürü forum, elektronik sayfaları vs. dolaştım) sonra çözümü buldum, ama daha gelmedi ürün..

ISOLATOR Noise Filter (Gürültü filtresi)

Ürünün videoları var, problem aynı ve takınca düzeliyor. Daha ucuzları da var, ben çok sattığı ve daha kaliteli göründüğü için bunu aldım.
Ürün açıklamasında yazıyor : *If you hear noise when charging your device but not when operating on battery, then this product should solve the problem.

Ürününüzü Şarj ederken gürültü duyuyorsanız, bu o probleminizi çözer. :)

Şimdi Telefona Radyo uygulaması yükledim, şehrimizde olmayan fakat sevdiğim istasyonları, Gerek Bluetooth gerekse AUX üzerinden rahatlıkla ve gayet net ses ile dinlemeye başladım. Sanki şimdi daha bir keyif vermeye başladı çıkan ses kaliteli olunca.

tarihinde Metin Güven tarafından düzenlendi
kelime hatası
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
2 saat önce, Metin Güven yazdı:

Tekrar merhabalar,

Uzunca bir süre araştırmalarım sonucu nihayet AUX bağlantısı olayını çözdüm, o çözülünce Bluetooth, USB, SD kart sorunlarıda çözülmüş oldu.

Sadece 2.85$ maliyet ile AUX başlantısını yaptık. Tabii ki bu ürünü alırken Teybi sökme aparatlarını almak gerekiyor, gelen üründe bu yok. 
Ben dişi girişli olanı tercih ettim ki, Kullanılmayan boş bir Buton üzerine montajını yapıp, orjinal gibi dursun diye. (Resimde göreceksiniz.)

AUX BAĞLANTI KABLOSU

Teyp arkası AUX Bağlantısı resmi

Bağlantı sonrası AUX Jak+Bluetooth+USB+SD kart aparatı ile birlikte

AUX Bağlantı kablosu (L şeklinde olandan aldım ki görüntü güzel olsun)

Buraya kadar herşey güzeldi, Tatile çıktık yolda doğal olarak Telefonu ya da Bluetooth şarj gerektirince, bir CIZIRTI sesi ile karşılaştık. :unsure2:
Fazla rahatsız edici olmasa da keyfe keder netliği bozuyordu.. 
Önce Cihaz ile gelen AUX Kablosunu resimde gördüğünüz kablo ile değiştirdim. İlk sese göre daha azaldı, sonra yine ürünle gelen USB Şarj cihazı yerine, Telefon şarjı için kullandığım daha kaliteli Çakmak şarjı ile Kabloyu kullanmaya başlayınca daha da azaldı.
Araştırırken (birsürü forum, elektronik sayfaları vs. dolaştım) sonra çözümü buldum, ama daha gelmedi ürün..

ISOLATOR Noise Filter (Gürültü filtresi)

Ürünün videoları var, problem aynı ve takınca düzeliyor. Daha ucuzları da var, ben çok sattığı ve daha kaliteli göründüğü için bunu aldım.
Ürün açıklamasında yazıyor : *If you hear noise when charging your device but not when operating on battery, then this product should solve the problem.

Ürününüzü Şarj ederken gürültü duyuyorsanız, bu o probleminizi çözer. :)

Şimdi Telefona Radyo uygulaması yükledim, şehrimizde olmayan fakat sevdiğim istasyonları, Gerek Bluetooth gerekse AUX üzerinden rahatlıkla ve gayet net ses ile dinlemeye başladım. Sanki şimdi daha bir keyif vermeye başladı çıkan ses kaliteli olunca.

Güzel bir çalışma olmuş 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...