İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 Mi ? Mazda 626 Mı?

Muharrem Ersin Başaran

Recommended Posts

Muharrem Ersin Başaran

Mondeo bulamayacağız galiba, Yavaş yavaş başka araçlarada bakmaya başladım. Uygun araç tavsiyelerinizi bekliyorum.

Örneğin bu kasa astralara bakıyorum.

d9AOyux.jpg

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Bu kasa astralarda motor yağ yakıyor diye biliyorum

Sıfırından itibaren bir yağ yakmamı mevcut ?

Ne kadar yakıyor ki acaba? 93 doğan slx vardı babam araba ne yakıyo denildiğinde yağlımı yağsızmı diye sorardı. Bu şekilde ise sıkar adamı.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Abi amcam 2001 yılında 1.4 motor gl AC modelini sıfır aldı,2008 yılında dedeme verdi ve en son arabaya 160 bin km de tüp takıldı 2014 başında 210 binde satıldı, Bu süre boyunca araba en ufak bir sorun çıkartmadı.

Arkadaşımda 1.6 cd modeli var üzerinde atiker lpg kiti var araba 280 binde,190 binde lpgsini beraber taktırdık, çok memnun yağ yakması falan yok haa eksiltiyor ama öyle çok kafaya takılacak kadar değil.

Arabaya gelirsek mondeo dan sonra çok pişman olursun konfor ve performans açısından, süspansiyon çok yumuşak, malzeme kalitesi bence çok güzel, yakıtı ideal,trim sesi vs yok denecek kadar az arabanın içinde

Eğer temiz bulabilirsen,seni üzmez abi

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Gökhan araba bulsanda alsak. Durumları biliyosun almam lazım araç bulamadım. Almışken 1-2 fazla verip temizini almak istiyorum.

Opele geçiş yapabilirim temiz olursa.Ama uzun süre kullanmak amacıyla mondeo istiyorum hala.

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

İlgin için teşekkür ederim abi. Aracı inceledim güzel araç. Fakat en az sedan olması gerekir bana.Bagajın büyük olması şart. Alacağım aracı uzun süre kullanmayı düşündüğümden klimada bir süre sonra gerek olacak. Bir tarafımız Antalyalı.

Arkadaşa hayırlı satışlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Astra konusunda çevremdede bu yağ yakma olayı sık sık söylendi.
Astradan vazgeçtim desem yeridir.

Araç aramaya devam.

Mondeo mk2,mk3 ve Skoda oktavia. Hatta şuanda skoda oktavialar çok dikkatimi çekmeye başladı. İnceliyorum.Skoda konsuunda bilgisi olan paylaşabilirse sevinirim....

Yorum bağlantısı

Astra konusunda çevremdede bu yağ yakma olayı sık sık söylendi.

Astradan vazgeçtim desem yeridir.

Araç aramaya devam.

Mondeo mk2,mk3 ve Skoda oktavia. Hatta şuanda skoda oktavialar çok dikkatimi çekmeye başladı. İnceliyorum.Skoda konsuunda bilgisi olan paylaşabilirse sevinirim....

Collection plus donanimi cok zengindir. Bana gire tek kusuru 1.6 8v motor ancak lpg'den vazgecemeyenler icin ise bu motor lpg uyumu ile bir nimet.

Saygilarimla.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-nadir-den-2004-octavia-collection-plus-full-plus-full-yeni-motor-221140588/detay

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Collection plus donanimi cok zengindir. Bana gire tek kusuru 1.6 8v motor ancak lpg'den vazgecemeyenler icin ise bu motor lpg uyumu ile bir nimet.

Saygilarimla.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-nadir-den-2004-octavia-collection-plus-full-plus-full-yeni-motor-221140588/detay

Collection Plus  yada elegance bakıyorum.Şimdiye kadar hep bu motor mu kullanılmış. 8v olması serilik açısından mı sıkıntılı.

Yorum bağlantısı

Collection Plus yada elegance bakıyorum.Şimdiye kadar hep bu motor mu kullanılmış. 8v olması serilik açısından mı sıkıntılı.

8v aslinda sehir icinde daha ekonomiktir. Canlilik konusunda 16v birqz daha iyi oluyor ancak 110bg'lik tdci 16v iken daha yeni nesil 115bg'lik tdci'nin ise 8v olmasi bu konuda algilari yikiyor. Ben bu tarz donanimli bir araca 1.6 motoru yakistiramiyorum ve biraz hantal olacagini dusunuyorum. Ayni motora sahip Audi A4 kullandigimda A4'ü sahlandirmadigini ama goturdugune de sahit oldugum bir motor. Mesela 1.9tdi olarak gelseydi ya da o zamanlar moda olan 1.8t 150bg'lik modeli olsa tercihim onlardan yana olurdu.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Ağırlık olarak araç ideal gibi duruyor. Cordoba da eğer bu motor kullanılmışsa , cordobadaki  canlılık bundada varsa bana yeterli diye düşünüyorum.

Tabi dizel bir focustaki tadı bulamayız. yakıtlarıda idealse, çok sık sorun çıkarmazda, düşük kmdeki araca 1-2 fazla verip almayı düşünüyorum.Bu 8v motor uzun yıllardır kullanılıyor anladığım kadarıyla.

Yorum bağlantısı

Ağırlık olarak araç ideal gibi duruyor. Cordoba da eğer bu motor kullanılmışsa , cordobadaki canlılık bundada varsa bana yeterli diye düşünüyorum.

Tabi dizel bir focustaki tadı bulamayız. yakıtlarıda idealse, çok sık sorun çıkarmazda, düşük kmdeki araca 1-2 fazla verip almayı düşünüyorum.Bu 8v motor uzun yıllardır kullanılıyor anladığım kadarıyla.

Cordobalarda agirlikli olarak 1.4 16v 101 bg'lik motor kullanildi. Skoda Fabia'da da bu motor kullanilmisti. Seat'in 1.6 115bg 16v motoru daha cok tercih etti onceki yillarda ancak cok fazla da 1.6 araci yoktur Toledo disinda. 8v motor wv'nin, audi'nin ve skodanin bircok modelinde kullaniliyor. Saglam, dayanikli ve kendini ispatlamis bir motor.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Epey bir arayıştan sonra mondeo bulamadım. Bugün Ankaradan epey bir fazla vererek , Seat Toledo aldım.Sizlerle paylaşmak istedim.

1.6 16 v 2004 Seat Toledo Signo,ilk sahibinden 60 Bin km. Orjinal.Konusunu inşallah daha sonra açmayı düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Hayırlı olsun. Neye niyet neye kısmet :)

Allah razı olsun.Aynen öyle, kısmetten öte köy yok.

Yorum bağlantısı

Toledo ile Audi A3 yakin araclardir. 1.6 16v motor da bir donem bora da kullanilan guclu ve kaliteli bir motor. Toledo guzel bir sedandir. Gule gule kullanin.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Toledo ile Audi A3 yakin araclardir. 1.6 16v motor da bir donem bora da kullanilan guclu ve kaliteli bir motor. Toledo guzel bir sedandir. Gule gule kullanin.

Saygilarimla.

Teşekkür ederim.

Hayırlı olsun :)

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Epey bir arayıştan sonra mondeo bulamadım. Bugün Ankaradan epey bir fazla vererek , Seat Toledo aldım.Sizlerle paylaşmak istedim.

1.6 16 v 2004 Seat Toledo Signo,ilk sahibinden 60 Bin km. Orjinal.Konusunu inşallah daha sonra açmayı düşünüyorum.

hayırlı olsun abi güle güle kullan.

buraya kadar gelmişsin keşke arasaydın abi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

hayırlı olsun.seat toledo hep almak istediğim bir araçtır , ama kısmet bu işler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

hayırlı olsun abi güle güle kullan.

buraya kadar gelmişsin keşke arasaydın abi 

Gökhan aracı bulmadan alma aşamasına kadar burada daha önce görev yapmış  bir arkadaşım vardı. Ankarada ikamet ediyor. İzin işinide halledince dedim birde seni rahatsız etmeyeyim.Çankaya taraflarındaydık. Hızlı trenle hızlıca geldik. Arabamızla yavaşça döndük. İlgin için çok saol.Ankaraya tekrar gelebiliriz o zaman nasipse görüşürüz. Çok saol.

hayırlı olsun.seat toledo hep almak istediğim bir araçtır , ama kısmet bu işler..

Teşekkür ederim. İnşallah daha güzelleri temizleri sizlerin olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...