İçeriğe Yönlendir

1.4 Dizel Otomatik Corolla Mı Yoksa 1.6 Dizel Otomatik Jetta Mı?

Mehmet Şap

Recommended Posts

Mehmet Şap

Arkadaşlar hepinize kolay gelsin. Karar veremediğim bir konuda değerli görüşlerinize ihtiyacım var. Yaklaşık 20 gün önce 2008 model 1.6 dizel collection 1 parça boya, 113.500 km'deki focus umu 35.000 TL'ye sattım. Şimdi maksimum 65.000 TL bütçem var ve dizel otomatik sedan bir araç almak istiyorum. İnternetten ve sağdan soldan yaptığım araştırmalar neticesinde o paraya;

2013 model yeni kasa 1.4 lt dizel otomatik 90 hp corolla advance

yada 2012 model 1.6 lt  dizel otomatik 105 hp jetta comfortline alınabiliyor.

Toyotanın 1.4 lt olması performas ve çekiş yönünden biraz düşündürüyor beni.

bu araçlar ile alakalı veya başka araç önerileriniz ile alakalı tecrübe ve görüşlerinizi istiyorum. Teşekkürler....

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Corollayı birerbir, 1.6 Tdi&Dsg yi Leon da kullanmış biri olarak, Dsg şanzuman bile başlı başına tercih sebebiniz olmalı.

Yarı otomatik Corollayı ben şahsen beğenmedim, performans olarak tdi dan daha hantal bir araç. Performans, yakıt tüketimi, vites geçişleri, sorunsuzluk olarak Tdi&Dsg kombinasyonunu tek geçerim.

Not: Vw sempatizanı değilim. :)

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Arkadaşlar hepinize kolay gelsin. Karar veremediğim bir konuda değerli görüşlerinize ihtiyacım var. Yaklaşık 20 gün önce 2008 model 1.6 dizel collection 1 parça boya, 113.500 km'deki focus umu 35.000 TL'ye sattım. Şimdi maksimum 65.000 TL bütçem var ve dizel otomatik sedan bir araç almak istiyorum. İnternetten ve sağdan soldan yaptığım araştırmalar neticesinde o paraya;

2013 model yeni kasa 1.4 lt dizel otomatik 90 hp corolla advance

yada 2012 model 1.6 lt  dizel otomatik 105 hp jetta comfortline alınabiliyor.

Toyotanın 1.4 lt olması performas ve çekiş yönünden biraz düşündürüyor beni.

bu araçlar ile alakalı veya başka araç önerileriniz ile alakalı tecrübe ve görüşlerinizi istiyorum. Teşekkürler....

Mehmet Bey,

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Mehmet Şap

Sırf ikisi arasından tercih yapılacaksa jetta alınmalıdır.

Toyota iyidir hoştur denir japon olmasından ötürü ama multimode şanzıman ve yıllardır kullanılan 1.4 d4d 90 ps lik motor artık teknoloji gerisi kalıyor. Vergi sıkıntınız var mı bilmiyorum ama d sınıfında da alternatiflere göz atabilirsiniz.

o fiyata 2.0 tdi dsg 2010 passat comfortline olabilir.

Yorum bağlantısı
Kamil Dede

2011 öncesi jettaların dsg şanzumanda sıkıntı var herkes şikayetci diye duymuştum hatta şirket doktorumuzda 2011 modeli var şanzumana 7.000 tl harcamıştı ve kronik sorun demişti bu konuyu göz önünde bulundurursan iyi olur sonradan sıkıntı oluşturmasın

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Eğer 3 - 5 yıl kullanıp sonra yine değiştiririm diyorsanız Jetta, ama alıp uzun yıllar sorunsuz kullanayım diyorsanız Toyota..

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Dsg artık ciddi anlamda risk birde bütçeyi düşünürsek 65 bin az bir para değil D sınıfı dizel otomatik düşünebilirsiniz hatta birazcık konfordan ödün verirseniz (şanzuman anlamında) peugeot 508 iyi bir alternatif olabilir mondeoyu söylemiyorum çünkü 2,0 hacimden dolayı istemediğinizi düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Erdal Bayrak

çalıştığım iş yerinde otomatik jetta da kullandım halada kullanıyoruz  otomatik yeni kasa corolla da  jetta da vites gecişlerini hissetmessin  corolla da baya hissediliyor... bilginize en güzeli deneme sürüşü yapmadan almayın iyi para 65 binlira Allah gönlüne göre versin....

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Toyota hala mmt şanzımansa onunla ilgili iyi şeyler duymadık.

Ama jettada güzel değil

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

65 bine 2nci el Mondeo alırdım ben. Bugün yoldaydım solu terk etmek zorunda kalan jettaların corollaların ızdırabını yaşamazdım. (Sağa geçince hırsla gazlayanlar oluyor :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mmt'ye katlanmayı göze aldıysanız c5 güzel seçenek. 
Onun haricinde ikisi arasında jettayı seçerdim. Ben aynı seviyede alacak olsam da mondeo harici bakmazdım 

Yorum bağlantısı
Mehmet Şap

değerli yorumlarınız için teşekkürler. corolla nında jetta nında reelde o parayı hak etmediği gerçek aslında ama çok yaşlı olmayıpta dizel otomatik araçlarda 2. eli çok zarar ettirmeyecek araç sayısı da açıkçası çok yok. 2.0 lt araçlarda da vergi biraz sorun. neredeyse 2 katı. çok fazla vaktimde yok aslında biran önce almam lazım ama kafamda iyice karıştı. hayırlısı bakalım. sanki ibre biraz passat a doğru kayıyor gibi (mondeo da fena değil) :good1:  :good1:  :good1:  :good1:

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Daha önce forumdan bir arkadaş tavsiye etmişti. 1 günlüğüne her iki araçtanda kiralayabilirsiniz. Böylece hem gezersiniz hem de değerlendirirsiniz. 250 tl zarar etmek garanti. Kafa rahat alışveriş hepsine değer. Ben bu fikri benimsiyorum.

Yorum bağlantısı
Alper Ünal
(düzenlendi)

eğer satışı sizin için önemli ise yani elden çıkarmam gerektiğinde hemen çıkarmalıyım diyorsanız kesinlikle  vw zira bizim ülkemizde kutsal bir marka

tarihinde Alper Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

iki arabayıda kiralık olarak 2,3 kez kullandım, şirketim değilde ben kiralasam toyotayı asla kiralamam, son seferinde izmirde, bayiyi tanıyorum, otomatik corolla deyince, manueli varmı dedim, var deyince fazla para verilmesine rağmen otomatiğine,manuelini aldım. Kiralık arabalarda otomatiği tercih ediyorum ama bi zevki rahatlığı olacak arabanın... yani gaza basıcanda araba gazı alacakta,bekle babam bekle.sollamalarda,yüksak hızda otobanda problem. vites geçişleri zaten beklediğiniz için geçene kadar :)) bayağı hissediliyor. Manueli daha güzel arabanın güçle ilgili bi sorunu pek yok şanzuman başarısız. Ben şahsen ikisi arasında vitesten dolayı jettayı tercih ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...