İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - 5000 Rds Eon Aux Yapildi

Uğur Uyanerler

Recommended Posts

Uğur Uyanerler
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar. İşlemleri yapalı bir hafta kadar oldu aslında. Herhangi bir sıkıntı oluşmaması için denedim denedim denedim :)

Baktım bir problem yok sizlerle paylaşmak istedim.

Aracımın kasetçalar özelliğini kullanarak aux girişi yaptım.

Radyo ile kasetçalar arası geçerek kıyaslıyorum ses kalitesi radyoya göre çok daha mükemmel.

Resimleri sıra ile uyguladığınızda çok iyi sonuç alacaksınız.

Uygulayacaklara başarılar :)

954NRQ.jpg

qlYv3W.jpg

MyEDXa.jpg

QlA2JV.jpg

Xov6y6.jpg

b256jV.jpg

d25BoL.jpg

5kdy4q.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 12
Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Masallah cok ıyı :)

Bana kalırsa dısı 3.5 mm soket alınıp teybın musaıt bır yerı delınıp sabıtlenerek cok daha fonksıyonel hala getırılebılır.

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Elinize, emeğinize sağlık. :good1:  :bravo: 

Tez zamanda kaliteli bir fotoğraf makinesi yada telefon şart..  ;)  :)

Yorum bağlantısı
Uğur Uyanerler

Evet koymak istedim aslında. Ama teybin görünüşün bozmamak için vazgeçtim. Teybin altında bulunan küllük kısmı boş idi. düğme ve jack kablolarını şimdilik alttan geçirip oraya koydum.

MP3 çalar, cep telefonu takıp oraya koyuyorum :)

Kesinlikle Kerem Bey. İyi bir görüntü için çok uğraştım ama malesef en iyilerini seçmeme rağmen sonuç çok kötü

Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

Çok başarılı bir çalışma olmuş.Ellerinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

ben bu işleri yapacak olsam çalışan teyibi de bozardım ne zaman teyp açsam muhakkak 5 vida artar bana göre değil bu işler

Yorum bağlantısı
Uğur Uyanerler

Öğle arasından istifade bir de videosunu çektim. Ancak yine aynı cep telefonu ile çektim kalite biraz sıkıntılı :)

Yorum bağlantısı
Furkan Egemen Akın

Aynı teyp benim focus'ta var (5000 RDS E-O-N) ben fm transmitter kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Uğur Uyanerler

Bizde transmitter vs. gibi cihazlara para vermeyelim de , cep telefonumuzu yada elimizde varsa mp3 çalarımızı takalım diye bu işlemi yapıyoruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Tebrikler, ses kalitesi de videoda belli. Ben de aynı teybi söktüm elimde poineer 2300 buu var ama bağlamasını bilmediğimden bekletiyorum :)

Yorum bağlantısı
önder deli

Evet koymak istedim aslında. Ama teybin görünüşün bozmamak için vazgeçtim. Teybin altında bulunan küllük kısmı boş idi. düğme ve jack kablolarını şimdilik alttan geçirip oraya koydum.

MP3 çalar, cep telefonu takıp oraya koyuyorum :)

Kesinlikle Kerem Bey. İyi bir görüntü için çok uğraştım ama malesef en iyilerini seçmeme rağmen sonuç çok kötü

elinize sağlık,, güzel bir çalışma olmuş..

size fotoğraf makinaları hakkında kısa bir bilgi vereyim;

deklanşör tuşu iki kademelidir. ilk kademe hafif basmada basılı tutarsanız merkezde ki nesneye doğru odak yapar ve netleştirir.

eğer akıllı telefon kullanıyorsanız ise ekranda netleşmek istediğiniz nesneye ekran üstünden dokunduğunuzda o nesneye odaklanarak netleşir. eminim biliyorsunuzdur ama ben diğer ihtimal için paylaşmak istedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Dursun

Aynı teyp benim focus'ta var (5000 RDS E-O-N) ben fm transmitter kullanıyorum

merhaba. furkan bey transmitter sorun çıkarmıyormu frekans girişimleri sebebiyle. hangi marka transmitter kullanıyorsunuz.

Öğle arasından istifade bir de videosunu çektim. Ancak yine aynı cep telefonu ile çektim kalite biraz sıkıntılı :)

uğur bey teyp artık kaset çalmıyor değil mi? bu arada düğmenin fonksiyonunu  biraz daha anlatırmısınız. o düğme teybe sanki kaset takmışız gibi mı  feyk liyor teybi. bu düğme yerine teybe bantsız bir kaset taksam. mp3 dinlemek istediğimde kaseti çıkarıp taksam olmaz mı acaba. birde fotoları biraz daha netleştirebilirseniz çok sevinirim. emeğinize sağlık teşekkurler.

Yorum bağlantısı
Uğur Uyanerler

Mehmet Bey teybim artık kaset çalmıyor.

Düğmenin fonksiyonunu şöyle anlatayım : Teybe kaset taktığımızda, kasetin girdiği yuvada bulunan 2 adet düğme kasetin takıldığı bilgisini sisteme iletiyor. Benim 2. ve 3. resimlerde gösterdiğim bağlantıları yaptığınızda düğme bu işi yapıyor. Yuvaya kaset takmadan düğmeye basarak sistemi kaset çalar moduna geçirmiş oluyorsunuz. Düğmenin daha kibarını :) teybin ON/OFF düğmesinin yanına monte edebilirsiniz.

Bantsız kaset takarsanız da aynı işi yapmış olacaksınız ancak ben bunu denediğimde teyp motorunun da sesi geldiği için komple iptal ettim.

Fotoğrafları en kısa zamanda yenileyeyim, hatta ben cep telefonumu en kısa zamanda yenileyeyim :) :) :)

Yorum bağlantısı
Uğur Uyanerler

Ozan Bey ilk linkteki ürünün sadece jack kısmını kullanabilirsiniz. USB modunu kullanamazsınız. Bu sebeple o kadar para vermeyin bu ürüne. Bulunduğunuz ilde bir elektronik malzeme satan dükkanda dişi jack olarak çeşitli ürünler vardır mutlaka. Fiyatlarıda 2-3 tl yi geçmez.

İkinci linkteki ürün ise bizim teyplerimizde bulunan cd changer soketine takıp teybi kandırmak için kullanılıyor ancak doğrudan bizim teybe uyumludur diyemem. Eğer bu ürün ile aux aktif olursa, zaten benim yaptığım diğer lehim işlerine gerek kalmaz. Çok daha kolay ve güzel olur.  Ama dediğim gibi soket ve bağlantı uçları uyarmı bilemem.

Ben teybi cd changer soketinden kandırmak için çok uğraştım :) Ancak olmadı.

Bu nedenle şu an çok sağlıklı, güvenli ve kaliteli bir şekilde çalıştırdığım sistemi tasarladım ve uyguladım. İstediğim cep telefonu, mp3 çaları takıp radyodan bile kaliteli dinliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Furkan Egemen Akın
merhaba. furkan bey transmitter sorun çıkarmıyormu frekans girişimleri sebebiyle. hangi marka transmitter kullanıyorsunuz.

Transmitter sorun çıkarmıyor. Tavsiye ederim

Ben kendim Telefon ve Mp3 ile kullanıyorum

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Efe

Uğur Bey,  elektronik kaset (kablolu kaset) alıp kullanmış mıydınız?  Bu zahmetli bir iş..

Bir de bu aux girişinden usb'ye çevirme şansınız oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Uğur Uyanerler

Çok zaman önce başka bir araçta bahsettiğiniz kaseti kullanmıştım. Tabi biraz zahmetli iş :)

Eğer aux girişini çalıştırabilseydim çok daha iyi olacaktı. Kaset kısmına da müdahale etmemiş olacaktım. Ancak bir türlü başaramadım.

Yorum bağlantısı
Ümit Yapıcı

Çok zaman önce başka bir araçta bahsettiğiniz kaseti kullanmıştım. Tabi biraz zahmetli iş :)

Eğer aux girişini çalıştırabilseydim çok daha iyi olacaktı. Kaset kısmına da müdahale etmemiş olacaktım. Ancak bir türlü başaramadım.

Uğur bey, şu çalışmada kullanılan board u alıp direk mp3 çalmasını sağlayabilirsiniz. Board un güç girişini motorun uclarından alırsanız kasede geçtiğinizde direk mp3 çalmaya başlar. ayrıca bluetooth speaker ile aux kablosuna gerek kalmadan müzik dinleyebilirsiniz. 

https://www.youtube.com/watch?v=3WhvH7kZw-4

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selim Kılınç
(düzenlendi)

aliexpresten getirtelim madem hocam kit var orda

tarihinde Selim Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Ahmet Aydın

Sizin yaptiginiz uygulamayi bende yapmak istedim. Teypler ayni fakat icindeki kart farklı girislerini yukledigim resimde isaretlemeniz mümkün mü?

oEYGmX.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...