İçeriğe Yönlendir

2011 Mondeo 125Hp Lpg Montaj Resimleri

Özer Yılmaz

Recommended Posts

Özer Yılmaz

Arkadaşlar merhaba. 

Geçen hafta yaptırdığım montaj ile ilgili resimleri paylaşıyorum.

Dolum ağzı gizli olsun diye depo kapağının içine yaptırdım (avrupa tip ince ağız)

Dolum için gerekli olan uzatma ağzı depoya yatay olarak sığıyor ve kapak tam kapanıyor. Çok şık oldu.

Depo 630*225 54 lt.  boyutlarında. Daha büyük bile alacakmış bagaj. 

VnxPToG.jpg

QjkC6aW.jpg

GnMFaqf.jpg

nco2ZOY.jpg

w7B139K.jpg

xX2lYhc.jpg?1

Yorum bağlantısı
Özer Yılmaz

Benzin de çok mu yakıyordu?

Şehir içinde 12-13 lt (50 krş). şehirler arası 7-8Lt. (35krş) yakıyordu hayrettin bey. Şimdi şehir içi 30 krşun altına indirdim. Şehirler arası tam ölçümüm olmadı ama 22-24 krş bandında olacağını tahmin ediyorum

Resimler görünmüyor.

Ben görebiliyorum. Bir hata mı yaptım acaba yüklerken?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Güle güle kullanın. Adaptörü boşta tutmayın bence. İnce bir kablo, zincir vb ile bağlayın. Düşme/ kaybolma riski yüksek. Sonra sıkıntı çekersiniz.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Hayırlı olsun , umarım motor ile alakalı uzun vadede sorun yaşamazsınız . lpg montajı sonrası mondeo'da sorun çıkabiliyor .

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Hayırlı olsun, ancak resimleri göremiyorum.

bende göremiyorum, demek ki bir problem var.

Yorum bağlantısı
Özer Yılmaz

hayırlı olsun depo ağzından dolayı muyaeneden kalabilirsiniz

Muayneden gectim ugur bey bir skıntı çıkmadı

Güle güle kullanın. Adaptörü boşta tutmayın bence. İnce bir kablo, zincir vb ile bağlayın. Düşme/ kaybolma riski yüksek. Sonra sıkıntı çekersiniz.

adaptörün ağzında ilk resimdr görünen kapak vat kerem bey. Onu taktım. Düşme riski yok

Lpgde yüksek devirlere çıkmamanızı tavsiye edeyim. Hayırlı olsun.

4000 devirden sonra benzin lpg karışık yakacak şekilde ayarlattım. Mptpr sıcaklığını çok yükselktmemek içn böyle iyi olacağını söyledi usta.
Yorum bağlantısı
Özer Yılmaz

bende göremiyorum, demek ki bir problem var.

Telefondan bakınca bende göremiyorum ama bilgisayarda gözüküyor. Nerde hata yaptığımı bilmiyorum.
Yorum bağlantısı
Özer Yılmaz
(düzenlendi)

Umarım şimdi görünür. Resimleri küçültüp tekrar yükledim. En altta da fotoğrafların direkt linklerini koydum

XuQk4DM.jpg

vpKXbUL.jpg

oSWJdyD.jpg

9ki9482.jpg

lWFGiZ6.jpg

eDLFGZw.jpg

TUj0GG0.jpg

http://imgur.com/TUj0GG0

http://imgur.com/XuQk4DM

http://imgur.com/vpKXbUL

http://imgur.com/oSWJdyD

http://imgur.com/9ki9482

http://imgur.com/lWFGiZ6

http://imgur.com/eDLFGZw

tarihinde Özer Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Özer bey merhabalar.

Öncelikle hayırlı olsun. Arıza ikaz lambasının yanmamasına dikkat etmeyi unutmayın. Birde hangi sistemi ne kadar ücrete yaptırdığınız hakkında bilgi verirseniz güzel olur.

Gelelim fotoğrafları görünce içime dert olan konuya;   :biggrin: 

Focus 2 sahibiyim, Bandırma'da yaşamaktayım. Şu kapağa montaj işini hangi LPG'ciye gittiysem bir türlü yapmayız Fordlarda bunun için yer yok vs vs diyorlar. Demek ki isteyince oluyormuş. Aracı aldığımdan beri bu dertten müzdaribim. Bir türlü dolum ağzını gizleyemiyorum. Ayrıca alta eğilme işini de doğru bulmuyorum. Bende gidip aracımın dolum ağzını bu şekilde değiştirmek istiyorum.  Bunu Balıkesir'de hangi ustaya yaptırdınız acaba? Bir de muayene konusunda ne dediler. Bu şekilde muayeneden geçmediği söyleniyor.

Yorum bağlantısı

4000 devirden sonra benzin lpg karışık yakacak şekilde ayarlattım. Mptpr sıcaklığını çok yükselktmemek içn böyle iyi olacağını söyledi usta.

İlk defa duydum bunu. Benzin + lpg bir arada motoru boğar diye biliyorum. Ustalar cevaplarlar.

Yorum bağlantısı
Özer Yılmaz
(düzenlendi)

Özer bey merhabalar.

Öncelikle hayırlı olsun. Arıza ikaz lambasının yanmamasına dikkat etmeyi unutmayın. Birde hangi sistemi ne kadar ücrete yaptırdığınız hakkında bilgi verirseniz güzel olur.

Gelelim fotoğrafları görünce içime dert olan konuya; [emoji3]

Focus 2 sahibiyim, Bandırma'da yaşamaktayım. Şu kapağa montaj işini hangi LPG'ciye gittiysem bir türlü yapmayız Fordlarda bunun için yer yok vs vs diyorlar. Demek ki isteyince oluyormuş. Aracı aldığımdan beri bu dertten müzdaribim. Bir türlü dolum ağzını gizleyemiyorum. Ayrıca alta eğilme işini de doğru bulmuyorum. Bende gidip aracımın dolum ağzını bu şekilde değiştirmek istiyorum. Bunu Balıkesir'de hangi ustaya yaptırdınız acaba? Bir de muayene konusunda ne dediler. Bu şekilde muayeneden geçmediği söyleniyor.

Ahmet bey merhaba. Öncelikle teşekkür ederim. LPG Dolum ağzını buraya mpntajlamak çok uğraştırıcı ve işçilik istiyor. Ustalarında işine gelmediğinden muayneden geçmez diyip kurtarıyorlar. Muayneden ve sızdırmazlıktan grçmesi için belli şartlar geekiyormuş. Bunu sağladıktan sonra dolum ağzının bpyutunun önemi yok dedi usta.LPG Kitim AKL OBD II fiyatı 1400 taksitli 1300 nakit. BEN 20 Tl De dolum ağzı için ekstra verdim. ANCAK yapan yer benim arkadaşım o yüzden ucuza kurtardım. LPG Montajını Balıkresirde SADIK otogaza yaptırdım. Ford diyince başkasına gitmem ben. iki kardeş, ikisinde de ecoboost ford c max var (yeni kasa) ikiside lpg takmış sorunsuz biniyorlar ayrıca ford yedek parçaları satıyorlar. LPG de kitten önce işçilik diye boşuna demiyorlar. 

tarihinde Özer Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Lpg dolum azığının, benzin depo kapağı içinde olması muayenede sorun yaratmaz. Netice de fabrika çıkışlı Lpg li olan Honda lar ve bazı markalarda dolum yeri orijinalden buradadır.  :)

İlk defa duydum bunu. Benzin + lpg bir arada motoru boğar diye biliyorum. Ustalar cevaplarlar.

Biraz daha araştır. Yüksek devirde karışık yaktırıyor bazı kitler..  ;) Büfeciye sor..  :p  :D

Yorum bağlantısı
Özer Yılmaz

Hayırlı olsun , umarım motor ile alakalı uzun vadede sorun yaşamazsınız . lpg montajı sonrası mondeo'da sorun çıkabiliyor .

Bu motorlar yaklaşoık 50.000 km de sorun çıkarıyormuş lpg de. Maliyeti 1500 2000 arasıymış. Ben 50000 km de nerden baksanız 7-8bin tl kar ederim lpg den. O yüzden hu riski göze aldım. LPG montajı yaptırdığım yer 40bin km sonra gel motora (sanırım siboplara) bir ayar ywptıralım 40bin km daha gidersin sorunsuz dediler. Maliyeti 500Tl. Bütün fordlara bunu yapıyorlarmış. Kendi c max lerinde bile tüp var adamların. Çok Sorun çıkarsa kendileri almaz ford sanırom. [emoji3]
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Bu motorlar yaklaşoık 50.000 km de sorun çıkarıyormuş lpg de. Maliyeti 1500 2000 arasıymış. Ben 50000 km de nerden baksanız 7-8bin tl kar ederim lpg den. O yüzden hu riski göze aldım. LPG montajı yaptırdığım yer 40bin km sonra gel motora (sanırım siboplara) bir ayar ywptıralım 40bin km daha gidersin sorunsuz dediler. Maliyeti 500Tl. Bütün fordlara bunu yapıyorlarmış. Kendi c max lerinde bile tüp var adamların. Çok Sorun çıkarsa kendileri almaz ford sanırom. [emoji3]

Dediğiniz gibi olur inşallah .

Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Balıkesir de samimi yakın dostum Hamdi on numara insandır sadık otogaz tekrar hayırlısı olsun doğru tercih [emoji106][emoji106][emoji106][emoji106][emoji122][emoji122][emoji122]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Hayırlı olsun Özer Bey. 2010 model mondeo kullanıcısıyım. Ben de 2 yıl oldu neredeyse taktıralı. Ben prins taktırdım. Yaklaşık 20 bin km oldu taktıralı bir sorun yaşamadım şimdilik. Sakin kullanımda Şehir içi (şehir çok trafiği ve dur kalk olan bir yer değil) 20 kuruş civarı şehirlerarası 18 Kuruş civarı yakıyor (LPG = 1.91).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hayirli olsun. Gule gule kullanin. Fordda subaplar manuel ayarlanmaz, hondalarda ayarlanir. Benzinle karışık kullanılacak olmasi araci korumasi bakimindan nasil bir etki yaratir bilmiyorum ancak sizin depoda surekli benzin bulundurmanizi gerektirerek ekonominizi dusurecektir. Zaten ceyrek depodan fazlasi pompa sagligi icin yararli ama normal kullanimda kisa surelerle de olsa benzin ihtiyaci normalden daha cok kullanim demek.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...