İçeriğe Yönlendir

Ağır Zift Çıkarma Hakkında

Emre Öğüt

Recommended Posts

Emre Öğüt

Memlekete giderken yeni asfalt atılan yollardan geçmemden dolayı aracımın heryeri zift oldu hemde Bayağı bir fazla zift oldu resimden çok belli olmayabilir arka camlar bile zift davlumbazları Kapıları vs demiyorum bile

Sözün özü olarak bunları nasıl ve ne ile çıkarabilirim sizlere danışmadan müdahale etmek istemedim mazot ve margarin iyi geliyor diye Aklımda kalmış ancak hiç ellemeden sizlerin yorumlarını bekliyorum..

8c169c3a222dfa92387a3c9f7a3d0ac4.jpg

566feab64ad7863653468afbe4307607.jpg

64013ed7de551fa20c05821867209249.jpg

f0de49e00086362d6297df96834879f1.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Bi paket margarin yağ. Ovalayarak sürün margarini. O kadar etkili olacak ki gözlerinize inanamayacaksınız.  :good1:

Mazot ve Gaz Yağı da işinizi görecek seçenekler.  ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Ben olsam 1 litre mazot alırım. Sprey şişeye koyar, aracıda güneşte bekletir temizlerim. Sonrasında da 2 defa arka arkaya bol köpükle yıkatırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Tek gereken bir şişe atas decabit. Margarin mazot uğraşmayın böyle şeylerle uğraştığınıza değmez. 20 TL alın bir şise sıkın ziftli bölgeye ovalama falan yok. Hemen akıp gidiyor. Yıkamacıda ve ya benzinlikte tazlikli su tutturun olay tamamdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

margarini sürdüm uğraşılacak gibi değil :D

oto yıkamacıma sürdüm arabayı yarın gel dedi ben hallederim parayada gerek yok ilacı var bende dedi :)

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Ben olsam margarin, mazot sürmezdim. Köksalın kullandığı ürunleri kullanirdım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Ne güzel ben denk gelmedim şöyle ziftli yola  :biggrin: kabortanın ömrünü 10 kat daha artırmışsın  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Emre gezdin geldin güzelim memleketi bu da bonusu olmuş Yikamaci halledecekmiş ama zift temizliğinde profesyonel ürünler dışında tek onerim gazyagidir...

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Emre gezdin geldin güzelim memleketi bu da bonusu olmuş Yikamaci halledecekmiş ama zift temizliğinde profesyonel ürünler dışında tek onerim gazyagidir...

Mehmet abi gezdik sefasını sürdük cefasında yeterki böyle olsun:)

Yıkamacının bir sıvısı var onu kullanıyor onun yetmediği yerlere mazotla müdahale ediyor bazı yerler 3 cm kadar zift olmuş ben Yıkamacı olsam uğraşmazdım[emoji39]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Mehmet abi gezdik sefasını sürdük cefasında yeterki böyle olsun:)

Yıkamacının bir sıvısı var onu kullanıyor onun yetmediği yerlere mazotla müdahale ediyor bazı yerler 3 cm kadar zift olmuş ben Yıkamacı olsam uğraşmazdım[emoji39]

Eee artık ona göre yıkamacıyı görürsün artık
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Yıkamacı iyi fikir. Benzer bir vakayı ben yaşamıştım 2-3 yıl kadar önce. Malum, soğuk asfalt yapılacak yere arkadaşlar zift döker, sonra üzerine mucur dökerler. Ben öyle bir yola denk gelmiştim ki, zifti dökmüşler ama mucuru dökmeden mesai leri bitmiş sevgili yol yapan arkadaşların. Yolu öylece bırakıp gitmişler. Yol köyümün yolu, 12 saat araba kullanmışım ve köye giden başka yol yok. Küfrede küfrede o yoldan gittim. Bir akrabamın tavsiyesi ile ertesi gün gidip 2,5 litre mazot aldım. Yarım gün uğraştım temizleyene kadar. Davlumbazların içi bile zift ile dolmuştu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...