İçeriğe Yönlendir

Peugeot 308 Hakkında

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Çiğdem Bilen

Ben 2008  kullanıyorum. Aracı alalı  1 yil oldu çok memnunum. 1.6 dizel inanilmaz az yakiyor. Tamami sehir ici 4.5 litre ortalamam var. On yargilar nedir bilmiyorum ama pejonun yeni araclari uzak durulacak araclar degiller. Kullanip somut deneyimlerle yazilanlar haric konusulanlari ciddiye almamak lazim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

307 sonrası şikayet duymuyorum ben. 

Fordun taunusu çok yakardı, focus koklardı.. Ancak, taunusun olumsuz etkisini focus uzun yıllar çekti. 

Pejo da böyledir. 

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Bende 2009 model peugeot 308 var. Aldigim gunden buyana bakim haric sanayiye gitmemisimdir. Yakit ve yedek parcasi uygun.Focusumla(eski sattigim) hemen hemen ayni. Yakit yakmiyor diyebilirim( 1 depo ile 1340 km gormuslugum var uzun yolda-3.8 lt ortalama ile) Kotuleyenlere aldanmayin derim.

Bu arada sorunlu oldugunu soyleyenler sanirim benzinli peugeot araca Lpg uygulayanlar...Tek bildigim Peugeotta benzinli araclarinda Lpg uygulamasini, aracin bunyesi almiyor :)

Yorum bağlantısı
Cihat Eyüboğlu
(düzenlendi)
17 saat önce, Serdar Akgül yazdı:

Bende 2009 model peugeot 308 var. Aldigim gunden buyana bakim haric sanayiye gitmemisimdir. Yakit ve yedek parcasi uygun.Focusumla(eski sattigim) hemen hemen ayni. Yakit yakmiyor diyebilirim( 1 depo ile 1340 km gormuslugum var uzun yolda-3.8 lt ortalama ile) Kotuleyenlere aldanmayin derim.

Bu arada sorunlu oldugunu soyleyenler sanirim benzinli peugeot araca Lpg uygulayanlar...Tek bildigim Peugeotta benzinli araclarinda Lpg uygulamasini, aracin bunyesi almiyor :)

serdar bey bende de 2011 model 308 var 1.6 hdi 110 hp, kilometresi 93 binde triger setini ne zaman değiştirmeliyim sizce. geçenlerde ustaya açtırıp baktırdım kayışta çatlak yok sağlam gözüküyo dedi. kimisi 110 bine kadar gider diyo kimisi de bu aralar değiştir diyo sizin fikriniz nedir 308 kullanıcısı olarak.

tarihinde Cihat Eyüboğlu tarafından düzenlendi
fazladan sayı yazmak
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)
8 dakika önce, Cihat Eyüboğlu yazdı:

serdar bey bende de 2011 model 308 var 1.6 hdi 110 hp, kilometresi 93 binde triger setini ne zaman değiştirmeliyim sizce. geçenlerde ustaya açtırıp baktırdım kayışta çatlak yok sağlam gözüküyo dedi. kimisi 110 bine kadar gider diyo kimisi de bu aralar değiştir diyo sizin fikriniz nedir 308 kullanıcısı olarak.

Cihan hocam, çokta pahalı bişey değildi hatırladığım kadarıyla, terettütte kalana kadar değiştirmek daha doğru bence, son birşey daha 5 yıl yada 120 bin km değiştirme aralığı yanlışta hatırlıyor olabilirim.

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

2009-2011 308 dizel otomatik  premium paket nedir Gercek piyasası? bilginiz varmı, malum sitede fiyatlar çok yüksek geldi bana  @Cihat Eyüboğlu

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihat Eyüboğlu
17 dakika önce, Yücel Meta yazdı:

2009-2011 308 dizel otomatik  premium paket nedir Gercek piyasası? bilginiz varmı, malum sitede fiyatlar çok yüksek geldi bana  @Cihat Eyüboğlu

2009-2011 model 308'lerde fiyatı etkileyen çok etken var. örn: 92 hp-110 hp olanlar, manuel vites-otomatik vites, kilometrenin yüksek olması fiyatı çok etkiliyo. gerçek piyasa şudur demek çok doğru olmaz. ama emsal yapabilmeniz için söyleyeyim. ben aracımı 6 ay önce aldım. 2011 model- 1.6 hdi 110 hp - 5 ileri manuel, 82.000 km iken almıştım. 2 parça boyalı, ön cam çatlak 42 bine aldım.

Yorum bağlantısı
Yücel Metin
2 dakika önce, Cihat Eyüboğlu yazdı:

2009-2011 model 308'lerde fiyatı etkileyen çok etken var. örn: 92 hp-110 hp olanlar, manuel vites-otomatik vites, kilometrenin yüksek olması fiyatı çok etkiliyo. gerçek piyasa şudur demek çok doğru olmaz. ama emsal yapabilmeniz için söyleyeyim. ben aracımı 6 ay önce aldım. 2011 model- 1.6 hdi 110 hp - 5 ileri manuel, 82.000 km iken almıştım. 2 parça boyalı, ön cam çatlak 42 bine aldım.

Dizel otomatik araç bakıyorum, 308'lerde premium 2009-2011arasi bütçeme uyduğu için  ilgimi  çekiyor. Şu anda 2006 focus kullanıyorum aracımı çok seviyorum ama LPG gitmiyor Çankaya rampalarında

Yorum bağlantısı
Cihat Eyüboğlu

otomatiği için bi şey diyemeyeceğim. otomatiklere güvenmiyorum. ama çekişi performansı yakıtı gayet tatminkar, uzun yolda yormuyor fiyat performans olarak oldukça uygun bir araç 308. alternatif olarak citröen c4 1.6 dizeli önerebilirim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Şahin Akdolan
(düzenlendi)

308 2016 otomatik dizel style aracım var. Sıfır aldım ve şuan 18000 km de ortalama yakıt 4.5 Lt. Ayağımı hiç korkak alıştırma ama rağmen durum bu. Yol tutuş, konfor ve donanım muadili hiç bir araçta yok. Bagaj olarak sınıfının en geniş barajına sahip. Şanzıman sorunsuz, yakıt güzel, testlerden 5 yıldızla geçiş 2014 yılının arabası olan bir araç için yapılan olumsuz yorumlar sadece ön yargı veya bilgisizliktendir. Ben de sevmezdim test sürüşü sonrası şanzımanı sorun çıkaran a veya b firmasınsa olduğu gibi kapısında 2 ay da beklemeden ilk gün aracımı aldım. Titiz bir tüketici olarak hiç düşünmeden alın derim. 

tarihinde Şahin Akdolan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Turhan Onat

2011model 1,6 HDI auto 6r araç sahibiyim.  308 ön konsolu hala bana göre tasarlanmış en iyi konsollordan birisi. Tüketim ağırlık şehir içi olmak üzere 5,2 lt seviyesinde. Bu aracın tek handikapı yarı otomatik olması nedeniyle 1 ve 2. vites geçişlerinde sarsıntı olması. O da siz alışana kadar. Süspansiyonu sert ve yol bozukluklarını size hissettiriyor ama bu sertlik size yol tutuş olarak geri dönüyor. Motor ve trim sesi çok iyi denebilecek seviyede. Ön yargılı bakan birisiydiydim ama şimdi kesinlikle tavsiye ederim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

308 kullanan yakınlarımın hiç birinden olumsuz dönüş duymadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Arkadaşında 2015 var dizrl otomatk

bu kadar donanımlı değişik araba görmedim şanzımanıda çok rahat hiç hissettirmiyor çok iyi araba...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...