İçeriğe Yönlendir

Peugeot 308 Hakkında

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Merhaba, peugeot 308 modelini kullanan varmi ? Arac hakkinda bilgi verebilirmisiniz, 3 ayri secenek var THP motor VTI motor ve dizel acikcasi dizel olma ihtimali zayif ama Thp vti nedir ve bu arabayi tavsiye edermisiniz? Artilari eksikeri yakit durumu nedir ? Bildigim kadariyla peugeot 307 de imajini cok sarsti ama 308 de ayni 307 sorunlari varmi ? Thp motora lpg takiliyormu tesekkurler

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Thp olanlar turbo benzinli, VTI motor ise düz benzinli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Şimdi 3 beyazdan uzak durcan  şeker tuz un (birde zekeriya var onu hiç karıştırmayayım)

birde 3 fransızdan uzak durcan pejo reno citroen

çok iyi tanıdığım biri 307 kullandı 3 gün sonra sattı 407 aldı sattı ( çeşitli sıkıntılardan dolayı)

308 kullanan başka birisi uzak dur dedi...

pejo alıpta memnun kalana hiç rastlamadım açıkcası

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Bence bir aracı kullanmadan eleştirmek çok yanlış.Hatta kullandığınız araç bile olsa tüm markayı karalamak hiç etik değil.Banada pejodan uzak dur dediler ama ben dinlemedim ve 308 imi aldım.İyiki de almışım.Focustan sonra bütçeme göre beni tatmin edecek en iyi seçenekti.2011 temiz bir dizel focus 45 ten aşağı zor .Focusla aynı motora sahip donanım olarak daha dolu aracımı 36 ya aldım.Ve çok çok memnunum.Aracım 2011 comfort hdi.Donanım olarak ne dolu ne de boş ..Gerekli olan her şey var.Bu yaz Maraş tan çıktım yol bilgisayarını sıfırladım ve 1,5 ay sonra dönüşte 2900 kilometre şehir içi ve dışı karışık yakıt ortalamam 5.1 idi.Bagajı sınıfındaki modellere göre en geniş hatchback sanırım.İçi oldukça geniş ve ön cam insana müthiş bir ferahlık veriyor.Yalıtım başarılı.Özellikle uzun yolda harika.Şayet alacaksanız dizel tavsiye ederim.Benzinliler lpg de sorunlu.Ha benzinli kullanacağım derseniz fiyat performans olarak gayet uygun.Parça ve bakım maliyetleri de oldukça uygun.Mesela arka kapı hoparlörüm patlaktı,geçen gün serviste 20 liraya değiştirdim.

Bence temiz bulursanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.Bana 6 aydır hiçbir sorun çıkarmadı.Gerçi hala gönlüm focustan yana.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Sanirim yeni kasa 308 lerden bahsediyorsunuz. Bende 2009 model comfort,hdi kullaniyordum. Basta on yargili yaklassamda bu tercihimden hic pisman olmagimi rahatlikla soyleyebilirim...

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

5 Parmağın 5 şide bir değil unutmayalım her aracta sorun sorunlar cıkabiliyor   :nargile:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Thp motora lpg takılmaz. Temiz ve düzgün araç olduktan sonra lada bile alınır bir güzel kullanılır. Adam gibi kullanılıp bakılmamış 6 el değiştirmiş 8-10 yaşında mercedes alında bir görün bakalım sorunlumu sorunsuzmu?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

2 yaşındaki arabamın termostatı yarıldı. ön cam tuş takımı bozuldu fren diskleri bitti (  bu belki kullanımdan olabilir ) ama ben ford dan uzak durun diyemem b sınıfı bir araca göre gayet iyi bir araç yapmışlar . Bazen şansınıza olmayan seyler olabiliyor bu markadan uzak durun anlamına gelmez bana göre

Yorum bağlantısı

Elbette birkaç arabaya bakarak marka karalanmaz veya kötülenmez. Ben yaklaşık 6-7 yıldır araba piyasasının içerisindeyim. Bugüne kadar ki tecrübelerimi toplayarak bir öneride bulundum okadar. İllaki en sağlam en masrafsız denen araçlar bile arıza çıkartabilir yolda bırakabilir. Focus 1 kullandım 2 yıldan fazla. Yolda bırakmadı şükür lakin sıkıntı çıkarmadı mı çıkardı. Ama bugüne kadar asla forddan uzak durun demedim. İş gereği bipper de kullandım. megane de kullandım. kasalı transit de kullandım.Çok çeşit araçları test edip değerlendirme yaptım. Lakin bu fransız arabaları kısa sürede dökülmeye başladı.hele o bipperler vasat zaten. Hergün reno servisinin önünden geçerim. önü araba çakılı. kuyruk olur yollara kadar. Nedense çevremde (yukarıdaki yorumlar hariç) 1 tane bile bu 3 markadan uzun süre memnun kalanı görmedim.Şahsen aynı kriterlerde bir aracı aynı fiyata başka bir markada bulabiliyorsam tercih sebebim diğer marka olur.  LAkin araç alırken en önemli kriterimiz fiyat olduğu için bu araçlar daha cazip hale gelebiliyor.

Yorum bağlantısı

Şimdi 3 beyazdan uzak durcan  şeker tuz un (birde zekeriya var onu hiç karıştırmayayım)

birde 3 fransızdan uzak durcan pejo reno citroen

çok iyi tanıdığım biri 307 kullandı 3 gün sonra sattı 407 aldı sattı ( çeşitli sıkıntılardan dolayı)

308 kullanan başka birisi uzak dur dedi...

pejo alıpta memnun kalana hiç rastlamadım açıkcası

Evet bu açıklayıcı sair bilgiler için çok teşekkürler. Akademik araştırmalar sonucu bu kararlara varıldığına eminim.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

308 e hdi aracim var...otomatik...ve yapilan olumsuz yorumları görünce cok güldüm...acayip memnunum.. Hatta satmadan nasil bir araç daha alabilirim onun hesabini yapıyorum...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

308 e hdi aracim var...otomatik...ve yapilan olumsuz yorumları görünce cok güldüm...acayip memnunum.. Hatta satmadan nasil bir araç daha alabilirim onun hesabini yapıyorum...

Sadece 308 i olan 3 kişi olmuşsunuz bile abi.. Pug bölümü açtırın forumda..  ;)  :biggrin:  :nazar:

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

2009 model kirmizi hata boya yok degisen yok, 29 ,500 e alinirmi peki arkadaslar , 32 den indirdim otomatik vites lpg yok ama attircam

Yorum bağlantısı

2009 model kirmizi hata boya yok degisen yok, 29 ,500 e alinirmi peki arkadaslar , 32 den indirdim otomatik vites lpg yok ama attircam

Temiz ise alınır.

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Bence temiz ise alinir. Bunlarda lpg isi biraz sorun oluyor. Bu nedenle iyi bir lpg ustasi bulmaniz gerekir...

Ayrica fiyati uyguna bulmusunuz...

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

......

Önyargılarınızı yıkmanız temennisiyle saygılar.

forumda ki fransız antipatisini kırmak mümkün değil ford ta peugeot ta citroen de kullanan biri olarak 

ne zaman Fransızlardan memnunum sıkıntı yaşamadım desem kimseyi inandıramıyorum...

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Su an inanilmaz kararsiz kaldim, fluence 1,5 dci extreme buldum arkadaslar 30 bin lira km 12 bin de peugeot lpg li mi yoksa bumu kafayi yicem, fluencede parca parca 5 bin lira hasar kaydi var buyuk bir rakam degil daha once 4 yada 5 bin hasar kayitli cok araba aldim sattim sorun olmadi ne.dersiniz

Yorum bağlantısı
Guest Aykut Can

Su an inanilmaz kararsiz kaldim, fluence 1,5 dci extreme buldum arkadaslar 30 bin lira km 12 bin de peugeot lpg li mi yoksa bumu kafayi yicem, fluencede parca parca 5 bin lira hasar kaydi var buyuk bir rakam degil daha once 4 yada 5 bin hasar kayitli cok araba aldim sattim sorun olmadi ne.dersiniz

Fluence kac model? Fiyati neden bu kadar dusuk? Eger bir sikintisi yoksa Fluence dizel olmasindan dolayi tercih sebebidir bence.

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

12 bin km de dizel fluence 30 bin lira.Şaka gibi.Sadece 5 binlik hasar kaydı ise sorun hiç kaçırmayın derim...

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Cihat Eyüboğlu

peugeot'ta kullanılan motor fordda ve volvoda da kullanıldı. ford ve volvo da olunca övgüler diziliyo ama peugeotta olunca aman uzak durun. bunlar çelişkili konuşmalar. kullanıcılardan yorum almak lazım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...