İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Saat Çalışmıyor

Emre Hafçı

Recommended Posts

Emre Hafçı

İyigünler herkese. uzun zaman oldu girememistim siteye mondeomun orta konsoldaki saati calismiyor sokmeyi dusunuyorum deneyen varmi

Yorum bağlantısı
Hüseyin Demir

Klasik hastalığıdır bizim araçların. Hiç uğraşmayın derim. 

Taaa ki çinliler oraya uygun daha şekil şükül bişey yaparlar o zaman şansımı denerim belki :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Taaa ki çinliler oraya uygun daha şekil şükül bişey yaparlar o zaman şansımı denerim belki :)

Ebay de renk renk saat görmüştüm.. ;)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Demir

Ebay de renk renk saat görmüştüm.. ;)

Evet bende görmüştüm ama iç şekli aynı yani analog.

Şöyle daha janjanlı ledli hareketli bişeyler  yapsalar belki düşünülebilir :good1:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şöyle daha janjanlı ledli hareketli bişeyler  yapsalar belki düşünülebilir :good1:

Arabayı almam da o saatin etkisi yaklaşık %30 dur, karizması yeter... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Şöyle daha janjanlı ledli hareketli bişeyler yapsalar belki düşünülebilir :good1:

Benim de çok hoşuma gidiyor. Orjinali çok güzel.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Demir

Benim de çok hoşuma gidiyor. Orjinali çok güzel.

Katılıyorum apayrı bi hava katıyor.  Bu kadar teknoloji içinde ayrı bi klasik havası var. Eski Taunusumuz da da vardı

Ama keşke bozulmasalar :(

Sanki kurmalı yapılsa idi daha mı uzun ömürlü olurdu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Analog saatin ağırlığı bi başka...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Katılıyorum apayrı bi hava katıyor.  Bu kadar teknoloji içinde ayrı bi klasik havası var. Eski Taunusumuz da da vardı

Ama keşke bozulmasalar :(

Sanki kurmalı yapılsa idi daha mı uzun ömürlü olurdu?

Benim 87 taunusu aldığımda sene 2000 idi.. Aldığımda çalışmıyordu, söktüm içini bizim fotokopi makinelerinde kullandığımız özel ince bir yağla yağladım çalıştı. Yaklaşık iki yıl ben bindim, sattığımda çalışıyordu... :)

Yağda bu, ne pahalıymış bu demeyin fena işe yarıyor, hem ince hem de uzun süre özelliğini kaybetmiyor. İçine temiz tornavida batırır sonra yağlayacağımız yere damlatırdık vay be ne günlerdi.. :D

http://www.artonery.com/launa-oil-40.html

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

"Klasik / kronik hastalık" vb nitelemeye katılmıyorum. Bozuk ya da çalışmayanlara muhakkak zamanında müdahale olmuştur. Bizimkilere niye bir şey olmuyor?
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Şener KIRMIZI

"Klasik / kronik hastalık" vb nitelemeye katılmıyorum. Bozuk ya da çalışmayanlara muhakkak zamanında müdahale olmuştur. Bizimkilere niye bir şey olmuyor?

Aynen...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Demir

Aynen...

Dediğiniz gibi bozuk ya da çalışmadığı için müdahale olmuş. Sağlam çalışan birşeyi kim ellesin ki?

Ama sorun onu elleyn ellerde, işi bilmeyen acemiler elleyince yapamayıp öyle bırakıyorlar muhtemelen hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Kemal Mert

Benim saatte de şöyle bir sıkıntı var. Saat ara sıra kendiliğinden duruyor. çoğu zaman doğru gösteriyor ama ara sıra durma oluyor,duruyor 15-20 dakika sonra kendiliğinden tekrar çalışıyor tabiki 15 dakika geriden geliyor :) uzun süre takip ettim 2 senedir var bu sorun hiç te baktırmadım, hep aynı saate gelip durmuyor, durma saatleri farklı bazen öğleden sonra duruyor bazen sabah bazen gece durmuş oluyor, bazen 1 ay hiç değişmiyor bazen günde 3 kez düzeltiyorum geri kalıyor. iki yıl içinde takip ettim sıcak soğuk mevsimlerde fark etmiyor, konuyu şimdi gördüm ve sorunu paylaşmak istedim, bilgisi ve tavsiyesi olanlardan rica ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kemal Mert
  • 4 ay sonra...
Serkan Toker

nasıl yağlanabilir kime gitmem gerekir, kendim yapabilir miyim acaba Adnan Bey?

+Bencede Mehmet Abi :)

Saat ne durumda, çalışıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Kemal Mert
(düzenlendi)

Saat ne durumda, çalışıyor mu ?

Merhaba Serkan Bey, yok halen eskisi gibi, bir durup bir çalışıyor, nasıl yapabilirim onu da bilmiyorum. Önceden her mevsim ve günün her saatinde duruyor tekrar çalışıyor zannederdim ama fark ettim ki hava sıcakken gayet iyi çalışıyor kerata, hava soğuduğu zaman tekliyor, hele klimayı açınca hepten kriz geçiriyor  :D

tarihinde Kemal Mert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Merhaba Serkan Bey, yok halen eskisi gibi, bir durup bir çalışıyor, nasıl yapabilirim onu da bilmiyorum. Önceden her mevsim ve günün her saatinde duruyor tekrar çalışıyor zannederdim ama fark ettim ki hava sıcakken gayet iyi çalışıyor kerata, hava soğuduğu zaman tekliyor, hele klimayı açınca hepten kriz geçiriyor :D

Emmi benden beyaz saat aldı, siyah saati torpidoda duruyor. Bir mesaja bakar.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yağlamıştır birisi. O da soğukta sertleşiyordur.

Temizlense çalışır gibi geldi bana.

Emmi benden beyaz saat aldı, siyah saati torpidoda duruyor. Bir mesaja bakar.. ;)

Sende yokmu Siyah saat [emoji12]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yağlamıştır birisi. O da soğukta sertleşiyordur.

Temizlense çalışır gibi geldi bana.

Sende yokmu Siyah saat [emoji12]

Yok.. :D Ayrıca her mevsim takılıyormuş saat, soğuk önemli değil..

Yorum bağlantısı
Kemal Mert
(düzenlendi)

Valla serkan bey çok sevinirim yakisirda siyah mehmet abi..[emoji1]

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tarihinde Kemal Mert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Valla serkan bey çok sevinirim yakisirda siyah mehmet abi..[emoji1]

Emmi bey inkar etmese yakışır da sende de var falan diye kelime oyunu yapıyor.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Emmi bey inkar etmese yakışır da sende de var falan diye kelime oyunu yapıyor.. :D

Vallahi elinde kimin çalışan fazladan saati varsa adresimi yazayım olmaz mı abi[emoji6]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Vallahi elinde kimin çalışan fazladan saati varsa adresimi yazayım olmaz mı abi[emoji6]

Emmiye reddedemeyeceği bir teklif yap bence.. (100)  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...