İçeriğe Yönlendir

Araç Kamerası Ve Polisaj Makinesi Tavsiye

Efe Özer

Recommended Posts

Efe Özer
(düzenlendi)

Merhaba.Bugunlerde arac kamerası ve polısaj makınesı arıyorum.

Kamera konusunda pek bılgım yok ama ön cama takılacak,kendını fazla bellı etmeyecek,goruntu kalıtesı ıyı,gerektıgınde 7/24 calısacak ve uzun sure bozulmadan kullanabılecegım bır cıhaz arıyorum.

Ayrıca amatorce ısımı gorecek polısaj makınesı almak ıstıyorum.Daha once pasta cıla vs yapmadım ama elımdekı m105 pasta ve m205 cılayı aracıma uygulamak ıstıyorum.Elle cok zor oluyor.Devır ayarı olmayan makınelerde boyayı yakıyormus dıye duydum.Bu nedenle devır ayarlı senede max 3-4 kez ısımı gorecek uzun omurlu bır cıhaz tavsıyesı rıca edıyorum.

Cok yuksek butcem yok.Ikısı ıcın 400-500 e kadar cıkabılırım.

Sımdıden tesekkurler.

Not:Yurt dısından alısverıs ıcın sadece kredı kartım var.Paypal  ve sanalkart vs yok malesef.

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak İşci

Polisaj makinesi konusunda bende arayıştayım, benimde ilk kullanımım olacak konudan bende yararlanayım :) Bu arada forumda çoğu kişinin kullandığı bir kamera vardı, yurt dışından alıyordu herkes, gayet iyi bir kameraydı ama adını unuttum birazdan yazan olur elbet :)

Yorum bağlantısı

mini 0801 kullanıyorum. güzel cihaz.İhtiyacını fazlasıyla karşılayacağı kanaatindeyim. Üst modelleri de var. Daha iyisini ararsan. Lakin araç değiştirince sıkıntı oluyor. çünkü cama yapıştırman gerekiyor. Küçük olması en büyük avantajı bunun.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Bence 200liralık polisaj makinelerinden al zira hepsi çin malı o fiyata neredeyse

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Ben skill aldım 160 tl idi parasına göre gayet güzel makine tavsiye ederim makita bu işin son noktası bütçe olsa [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Polisaj makinesini az kullanacaksan bauhaustan makita kiralayabilsin, günlüğü 15-20 tl civarında diye hatırlıyorum. Onun dışında fiyatla doğru orantılı kalitesi ve özellikleri. Katalogdaki wattlar/devirler gerçek dünyaya birebir yansımıyor ucuz makinelerde. 300 tl lik makine ile 1500 tl lik makine arasında hem kullanım hem sonuç farkı var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kamera olarak şu an A118c modeli tek geçerim. Kendim G1Wc kullanıyorum çok güzel çekiyor fakat saklamak için pek uygun değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Kusura bakmayın cevap yazamadım.Şimdi ben biraz arastırdım.Kapasıtorlu olanlar var,gps lı olanlar var,hareket sensorlu olanlar var.Ayrıca gorus acısı 100 derece olanda var 170 derece olanda var.Sizce bu ozellıkler nedır?Gumruge takılmadan getırebılecegım en ıyı cıhaz nedır?

Tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Ben skill aldım 160 tl idi parasına göre gayet güzel makine tavsiye ederim makita bu işin son noktası bütçe olsa [emoji16]

Hangi modeli?

Arabanın heryerıne makıne ıle cıla cekmek ne kadar suruyor?

Abi biraz pahalı gıbı ama verecez gıbı gorunuyor.Bu tıp bır cıhaz alırken nelere dıkkat etmek gerek?

Selamlar, Kamera olarak G1W-CB tavsiye ederim, daha öncede GS8000L kullanıyordum, ondan da memnundum fakat bir süre sonra pili öldü ve sıkıntılar başladı, şimdi bunu sipariş verdim. Şu linkten;

http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_196898.html

Tesekkuler.Bende g1w-c modelıne goz dıktım gıbı ama g1w-cb olunca ne farkı oluyor?

Birde bu cıhazı gece acık bırakıp guvenlık kamerası gıbı kulanabılıyormuyuz?

Polisaj makinesini az kullanacaksan bauhaustan makita kiralayabilsin, günlüğü 15-20 tl civarında diye hatırlıyorum. Onun dışında fiyatla doğru orantılı kalitesi ve özellikleri. Katalogdaki wattlar/devirler gerçek dünyaya birebir yansımıyor ucuz makinelerde. 300 tl lik makine ile 1500 tl lik makine arasında hem kullanım hem sonuç farkı var.

Abi suan ıkı aracımız var.Yanı yılda toplamda 8 kere flan kullanacam.Birde 1500 tl lık makına ıle 300 tl lık makıne arasında ne gıbı farklar oluyor.Yanı 300 tllık makına ıle kalıtelı urunler uygulasam sonuc vermez mı?Sonucta bu makıne ucunda sunger olan dakıkada 300-400 devır donen bır alet ucuz olanın ne gıbı bır farkı olur acıklarsan sevınırım.

Kamera olarak şu an A118c modeli tek geçerim. Kendim G1Wc kullanıyorum çok güzel çekiyor fakat saklamak için pek uygun değil.

g1wc modelıne daha yakınım suan.Cunku goruntu konusunda ozellıkle gece cekımı a118c den cıddı anlamda daha ıyı gıbı.Fıyatıda nerdeyse yarısı gıbı.Ama g1wc kabak gıbı ortada malesef.

Asagıdakı sıtede 3 modelı var bunların aralarındakı fark nedır?

http://www.gearbest.com/g1wc-_gear/

Birde abi sen nerden aldın pıyasada sahtesı vs de cokmus bu urunu nerden guvenılır sekılde temın edebılırım?

Tesekkurler.

Yorum bağlantısı

Abi biraz pahalı gıbı ama verecez gıbı gorunuyor.Bu tıp bır cıhaz alırken nelere dıkkat etmek gerek?

Markasına,devrine ve ayarlanabilir hızı var mı diye dikkat etmek lazım.

Yorum bağlantısı

gücün yetiyor ise gps li olanından al bendekinde var. Hani olurda ( Allah göstermesin ) bir kazaya karışırsan hızını ispat edebilmen için önemlidir. Aracın hızını gps bilgilerine göre videonun üzerine işler. Aracın gittigi yolu video ile birlikte harita üzerinde görebilirsin. yoksa başka bir işe yaramaz. Geniş açılı  olanından al. birde alacağın kamera ile daha önce çekilmiş videolarına bak youtube den. gece çekimleri net olsun. Önemli olan gece dahil plakaların net okunabilmesi.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Öncelikle makineyi hafife alma, blender değil bu :D Piyasada satılıp da denemediğim polisaj makinesi çok azdır. Nasıl ki mercedes ile dacia(skoda diyimde Ali abigiller bi kapışsın :D) aynı kaliteyi sunmuyor ise bu aletlerde de böyle, kullanman hissetmen lazım. Burda bütçe/beklenti önemli, 300-400 devirde çalışan polisaj makinesi yok bu arada 600-3000 dir geneli ;)

Ağırlık,

Tetik kilidi,

Gücü ve bu gücü kullanırken muhafaza edebilmesi, gibi özellikleri önemli. Pro seride en uygun fiyatlı dewalt 849x dir genelde, 3.5 kg ağırlığı ile tekneye bile polisaj yaparsın, sanırım 500 tl gibi fiyatlara bulunur. Genç öğrenci adamsın elin alışınca sıkıntı olmaz, bir de 1 günde bitircem diye kendini kasma. Günlere yay, dinlenerek yap, yorgunluktan bir anlık elinden makineyi kaçırırsan kaportada hatıralar kalabilir. Tecrübe önemli, paldır küldür olaya girme bolca video izle, mümkünse hurda panel üzerinde çalış.

Benim sahibi olduğum makineler,

Devir ayarlı taşlama,

Crown flex polisaj mak

Aeg polisaj mak

Bosch pro seri polisaj mak

Meguiars Dual Action polisaj mak,

şu an daha üst seviye makine arayışı içindeyim bilmem anlatabildim mi ;)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Kusura bakmayın cevap yazamadım.Şimdi ben biraz arastırdım.Kapasıtorlu olanlar var,gps lı olanlar var,hareket sensorlu olanlar var.Ayrıca gorus acısı 100 derece olanda var 170 derece olanda var.Sizce bu ozellıkler nedır?Gumruge takılmadan getırebılecegım en ıyı cıhaz nedır?

Tesekkurler.

Bizdeki makina bu 9cacb7eb87eab59789aaf7aeb9e07832.jpg

Fiyat performans ürünü bence Hakan abinin paylaştığı serinin bi altı bu amatör hergün kullanmayan için yeter de artar bile zaman işi tamamen sana bağlı oluyo kullandığın malzeme vs yarım saatte de atarsın saatlerce de uğraşabilirsin sana kalmış [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sonunda B yazanların rengi siyah (Black) :) Diğer ikisi sanıyorum fiyatı hariç aynı.

Önemli olan G1W-C olması yani kapasitörlü olması..

Sitede bu kamerayla ilgili popüler bir konu var. Oradaki linktekini tercih edebilirsiniz.

Ben şahsen A118-C almadığıma pişmanım, ağabeyime ondan aldık ve onunki resmen benimkine göre kamufle olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Sonunda B yazanların rengi siyah (Black) :) Diğer ikisi sanıyorum fiyatı hariç aynı.

Önemli olan G1W-C olması yani kapasitörlü olması..

Sitede bu kamerayla ilgili popüler bir konu var. Oradaki linktekini tercih edebilirsiniz.

Ben şahsen A118-C almadığıma pişmanım, ağabeyime ondan aldık ve onunki resmen benimkine göre kamufle olmuş.

G1WC yi 39.99 dolara sıparıs gectım.Sıgorta ve takıp numarasınada 4 dolar para verdım.A108c nın fıyatı 75 dolardı ve goruntu kalıtesı ozellıkle geceleyın g1wc ye gore cıddı oranda daha dusuk geldı bana.Ayrıca gps aparatıda ayrı satıldıgı ıcın vazgectım.Insallah gelınce pısman etmez.Yardımınız ıcın tesekkur ederım.Polısaj makınesınıde hakan abının aldıgı makıneden yada bır alt modelınden alıp halledecem ınsallah.

Öncelikle makineyi hafife alma, blender değil bu :D Piyasada satılıp da denemediğim polisaj makinesi çok azdır. Nasıl ki mercedes ile dacia(skoda diyimde Ali abigiller bi kapışsın :D) aynı kaliteyi sunmuyor ise bu aletlerde de böyle, kullanman hissetmen lazım. Burda bütçe/beklenti önemli, 300-400 devirde çalışan polisaj makinesi yok bu arada 600-3000 dir geneli ;)

Ağırlık,

Tetik kilidi,

Gücü ve bu gücü kullanırken muhafaza edebilmesi, gibi özellikleri önemli. Pro seride en uygun fiyatlı dewalt 849x dir genelde, 3.5 kg ağırlığı ile tekneye bile polisaj yaparsın, sanırım 500 tl gibi fiyatlara bulunur. Genç öğrenci adamsın elin alışınca sıkıntı olmaz, bir de 1 günde bitircem diye kendini kasma. Günlere yay, dinlenerek yap, yorgunluktan bir anlık elinden makineyi kaçırırsan kaportada hatıralar kalabilir. Tecrübe önemli, paldır küldür olaya girme bolca video izle, mümkünse hurda panel üzerinde çalış.

Benim sahibi olduğum makineler,

Devir ayarlı taşlama,

Crown flex polisaj mak

Aeg polisaj mak

Bosch pro seri polisaj mak

Meguiars Dual Action polisaj mak,

şu an daha üst seviye makine arayışı içindeyim bilmem anlatabildim mi ;)

Abi bu ısın prosu olmususun sen :) Eray kardesımın onerdıgı skıll cıhaz ısımı gormez mı?Parayı cope atmıs mı oluruz?Is gormez dersen hakan abının urunune yonelecem.Oda ıs gormez dersen kıralama yoluna gıdecem.

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

G1WC yi 39.99 dolara sıparıs gectım.Sıgorta ve takıp numarasınada 4 dolar para verdım.A108c nın fıyatı 75 dolardı ve goruntu kalıtesı ozellıkle geceleyın g1wc ye gore cıddı oranda daha dusuk geldı bana.Ayrıca gps aparatıda ayrı satıldıgı ıcın vazgectım.Insallah gelınce pısman etmez.Yardımınız ıcın tesekkur ederım.Polısaj makınesınıde hakan abının aldıgı makıneden yada bır alt modelınden alıp halledecem ınsallah.

Abi bu ısın prosu olmususun sen :) Eray kardesımın onerdıgı skıll cıhaz ısımı gormez mı?Parayı cope atmıs mı oluruz?Is gormez dersen hakan abının urunune yonelecem.Oda ıs gormez dersen kıralama yoluna gıdecem.

Görür tabi ki ona göre tabla ped kombinasyonları yaparsın misal 125 mm tabla+140 mm ped gibi. makine pro seri değilse 140 mm i aşmamak lazım yoksa baskıyı görünce makine bayılıyor. Makinenin sesli çalışması gereken devri çevirdiği anlamına gelmiyor. Misal benim boschta elektronik hız sabitleme var baskıya göre ayarlıyor kendini.uygun fiyatlı makinelerde yok tabi bu özellik. Bir de tetik kilidi çok faydalı ve az yoran bir özellik mümkünse biraz fazla öde tetik kilidi olsun.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kameranız hayırlı olsun. O da güzeldir fakat gps modülü bağlanmıyor malesef. Kendi gps'i de yok. A118-C aslında G1W-C'den daha kaliteli çekmesi lazım. Bit-rate değeri daha yüksek diyordu Olgu bey. Fakat tabi 170 derece olması bir yönden iyi diğer yönden kötü. Her yer görünüyor ama her şey küçük küçük görünüyor. g1w-c 120 derece. bu da sanırım biraz az geliyor. Ama kesinlikle tatmin edici.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Köksal AEG P 150 yada catpower 6680 nasıl bir makina iş görür mü?Hangisi öncelikli?

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

polisaj makinesine takıalcak pedlere makina kadar para verilmez ise makina almayın

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksal AEG P 150 yada catpower 6680 nasıl bir makina iş görür mü?Hangisi öncelikli?

Abi biri pro biri amatör seri ürün, fiyatları arasında da oldukça fark var. Yılda 8-10 araba yapılacaksa ve vakit genişse amatör seriler de iş görür. Aeg nin bu turuncu serisinin bir partisinde sorunlu üretim var sanırım, benim makine ve bikaç kişiden daha duydum sorunlu çıktı iade ettim. Memnun olan kullanıcıları da mevcut. O bütçelere çıkarsam seçenek çok makita(3 kg), bosch(2,5 kg), dewalt(3,5 kg), flex (3,5 kg) gibi.

polisaj makinesine takıalcak pedlere makina kadar para verilmez ise makina almayın

Çağlar abi damardan girdi :biggrin:  tecrübe kazanana kadar kendinden tablalı 10-15 tl lik pedleri kullanın, sonrasında 40-50 tl lik pedlere geçersiniz, ilk uygulamalarda ped kolayca haşat edilebilir çamurluk, kenar köşe gibi yerlere takılarak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...