İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Silinen/Dökülen Tuşların Onarımı

Mustafa Serhat

Recommended Posts

Celal Altan

Güzel çalışma elinize sağlık. Şahsen ışıksız güzel olmayacağını düşünüyorum. O düğmeleri tek tek alabilirsiniz servisinden. Cam rezitans düğmesi 80 lira mesela. Ancak klima düğmelerini satın alamıyoruz. Ne kadardır acaba komple klima paneli?

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Güzel yorumlar için teşekkürler, ışık konusunda daha önceki mesajımda belirttiğim gibi siyah folyoya açılacak ufak bir delik iş görecektir. Üstteki gri folyo ışık geçirgen olduğu için problem olmaz.

Benim üç tuş birden bozulduğu icin ciddi maliyet çıktı. Elimden geleni yaptım ve şuan görüntü olarak çok iyi memnunum. Konuyu açış amacımda maliyet olmadan en iyi nasıl düzeltilebilir i göstermekti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Emektar

Çok güzel çalışma ellerine sağlık 

---klima tuşların durumu da iyi değil acaba onuda yaparmısın?????? bizde formattan faydalanırız....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bu işlem için hazırlıklarım vardı ama vakit denk getirememiştim. Bilgisayarıda formatlayınca unuttum. Şimdi konuyu görünce hemen bakındım ve psd dosyasını buldum, asetata negatifi bastım. Cumartesi serigrafi çerçevesini de yapıp bir deneyelim bakalım..

Serigrafi için ince gözenekli bilmem kaç mikron tül hazır, gri boya lazım sadece ve çerçeve.. :D

Boyayı nerden bulacak abi hemen gidip alalım deneyelim :D 1yıldır oyalıyorsun beni :(

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Boyayı nerden bulacak abi hemen gidip alalım deneyelim :D 1yıldır oyalıyorsun beni :(

Boya değil de serigrafi tezgahı lazım, serisol diye bir malzeme var ondan lazım öncelikle. Serigrafi tezgahı olan arkadaşımın durumu müsait olmadığından gidemedim. Serigrafi işini yapanlarda bu tip tek işleri yapmıyorlar, hafta sonu bir deneme uçuşu daha yapalım bakalım Ostim taraflarına.. :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Çok güzel çalışma ellerine sağlık

---klima tuşların durumu da iyi değil acaba onuda yaparmısın?????? bizde formattan faydalanırız....

Boyası çatlayana kadar dokunmayı düşünmüyorum :) İhtiyaç varsa basılacak pdf i hazırlarım.
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yusuf Koç

Bu tarz işlere eli yatkın olan arkadaşların kendi dertlerine çare olabilmesi çok güzel, ellerine sağlık. Benim tuşların da ikisi silinmiş, bugün yaptırmak için söktüm, bir aksilik olmazsa yarın teslim alacağı. Mevcut durumun resmini aşağıya ekliyorum. Yenisini teslim alınca paylaşırım. Saygılar.

http://i.hizliresim.com/Lg0Wz0.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Sizin üstteki düğmeler sağlam kalmış. Bozulanlar için nasıl bir işlem yaptırıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Ali Herdem

Süper olmuş abi yanlarında ki krom kaplamalara da el atmak lazım bazı yerler soyulmuş çerçevesinin :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...