İçeriğe Yönlendir

Ford Fusion Emniyet Kemeri Koku Problemi

Melih Kıran

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Daalın, gurunuz geldi.

Aynı koku bende de vardı kokunun sebebi makarada kullanılan yağ, herşeyi denedim bir türlü geçmedi bende söküp eve getirdim sonuna kadar açtım, son kısmına mandal gibi bişey takarak geri gitmesini önledim, deterjan, sabun vs ne varsa karıştırıp içinde 2 gün beklettim koku gitti 4 sene oldu ufak ufak yine başladı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Daalın, gurunuz geldi.

Aynı koku bende de vardı kokunun sebebi makarada kullanılan yağ, herşeyi denedim bir türlü geçmedi bende söküp eve getirdim sonuna kadar açtım, son kısmına mandal gibi bişey takarak geri gitmesini önledim, deterjan, sabun vs ne varsa karıştırıp içinde 2 gün beklettim koku gitti 4 sene oldu ufak ufak yine başladı.

Olaya bak sadece fusionlarda mi kullanmislar o dandirik yagi.. Baska hic bir ford modelinde denk gelmedi boyle bir koku.

Trimleri sökerken dikkat etmemiz gereken bir nokta var mi?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Olaya bak sadece fusionlarda mi kullanmislar o dandirik yagi.. Baska hic bir ford modelinde denk gelmedi boyle bir koku.

Trimleri sökerken dikkat etmemiz gereken bir nokta var mi?

Plastik trimler çekince geliyor, tabiki insani ölçüde çekmek gerekiyor, gerisi kolay civatalarını sökmek gerekiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

aynı kokuyu geçen ben de farkettim hiç yoktu önceden. Kemerleri çekip, Chemical Guys'un APC'si ile temizledim bolca sıkarak bir süre çekili bıraktırarak kurumasını sağladım biraz daha iyi gibi. Bariz yağ kokusu ama. 

Yorum bağlantısı

Yeni kemer almayı bile düşündüm.

benim de aklıma geldi ama o düzenek onu da kokutacak büyük ihtimalle. Kırmızı kemer güzel olurdu+10 hp :p

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

benim de aklıma geldi ama o düzenek onu da kokutacak büyük ihtimalle. Kırmızı kemer güzel olurdu+10 hp :p

Kemer komple, gompile, gomiplene, gomplo mekanizma ile, içini açıp sadece kumaşını değiştiremezsin.

Yorum bağlantısı

Kemer komple, gompile, gomiplene, gomplo mekanizma ile, içini açıp sadece kumaşını değiştiremezsin.

Karbon kaplasak ? 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Karbon kaplasak ? 

Karbona bandırmak gerekiyor, sonrasında sıvarız.

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Plastik trimler çekince geliyor, tabiki insani ölçüde çekmek gerekiyor, gerisi kolay civatalarını sökmek gerekiyor.

O nasil bir kokuysa makarayi sökünce elime bile sindi mubarek..

Söktüm deterjanli suda bekletiyorum bakalım. Hüseyin abi hep sen actin butun bunlari basima :p

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mahmut Sarıoğlu

Merhaba,

Yaklaşık 1 ay önce 2006 model Ford Fusion 1.6 aldım. 2 yıl öncede 2005 modelini kullanmıştık. Hem önceki araçta hem bu araçta, emniyet kemerinde kötü bir koku var. Aracı alır almaz detaylı iç temizlik yaptırdım. Kemerleri silip koku giderici sprey sıkmama rağmen koku gitmedi. Dün W...h marka bir araç dezenfekte ürününü uyguladım. Birazdan kokuyu tekrar kontrol edeceğim. Hâla kokunun devam ettiğini düşünüyorum. Bu tür bir problemle karşılaşan ve çözüm bulan birisi bana yardımcı olabilir mi?

Melih bey merhaba,

Konuyla ilgili bir çözüm buldunuz mu? benimde emniyet kemerimde sinmiş bir koku var (yağ,sigara oldukça kötü) , Çözümü konusunda sizden kopya çekeyim? :) 

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Melih bey merhaba,

Konuyla ilgili bir çözüm buldunuz mu? benimde emniyet kemerimde sinmiş bir koku var (yağ,sigara oldukça kötü) , Çözümü konusunda sizden kopya çekeyim? :)

Çözebildinizmi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mahmut Sarıoğlu

Çözebildinizmi

Hayır aslında tavsiye bekliyorum, arap sabunu vs temizlik malzemeleri ile denedim 1-2 gün sonrasında koku tekrarlıyor,,, Bi sprey önermişsiniz, bana da marka model gönderir misiniz? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Hayır aslında tavsiye bekliyorum, arap sabunu vs temizlik malzemeleri ile denedim 1-2 gün sonrasında koku tekrarlıyor,,, Bi sprey önermişsiniz, bana da marka model gönderir misiniz? Teşekkürler.

İsim olarak dr mat diye geçiyor hb da var
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mahmut Sarıoğlu

Aslında söküp temizleme fikri daha baskın,,, Bende sökerek deneyeceğim,,,Sonuçları yazarım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...