İçeriğe Yönlendir

Lancer Yağ Eksiltme Hk.

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Erdoğan Temur

Merhabalar,

Lancer arabamın motorunda yağ kalmamış. Yağ değişimi 5 bin km önce yapılmıştı. 

Çubukta 1cm kadar yağ görünüyor. 

Benzinlikten gidip 1 lt kadar yağ alıp koysam idare eder mi ? 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Min. Çizgisinin altına düşmüş ise 1 lt yetmez. Önemli olan neden eksilttiği. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Bence yag numarasi orjinal numara si yanlis olmus olabilir ince yag ise motor yakmis olabilir yagi benim basima gelmis ti genelde japon araclari 10 40 kullaniyo

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

yağ ekledim. Şimdi takip edeceğim. 

Bence yag numarasi orjinal numara si yanlis olmus olabilir ince yag ise motor yakmis olabilir yagi benim basima gelmis ti genelde japon araclari 10 40 kullaniyo

Ustamda yağ ekle eksitlmeye devam ediyorsa 10/40 koyarız dedi. Motor etrafında yada yağ filtresinde bir akıntı yok. 

Yağ motor içinden uçuyor yani. 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Aynen su an ne yag var arac ta buyuk ihtimal 5 30 olabili☺

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Benim araba 1.5. doğru yağ koymuşuz aslında. LPG nin etkisi olabilir mi? Yağ yakmasında.

2011 Sentetik 5w30 4.2
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Normalde konması gereken yağ 10-40 diye biliyorum, 5-30 ince geldiği için yağ yakma ve eksiltme olmuş olabilir. Gaza bastığınız da eksozdan mavi duman atıyor mu? Mavi duman yağ yakmanın işaretidir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yetkili servisten doğru yağ vizkozitesini öğrenin. Kulaktan dolma bilgilerle yol almayın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

çubukta min-max çzigisine göre yağ nerede?

Min. Çizgisi altı 2cm dersek 1cm kalmıştı. 1 lt ekledim test için devam ediyorum sürmeye
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağ değişiminde ortanın az altında kalmışsa 5bin km için aşırı sorunlu bir hadise yok kullanım ev-iş kısa mesfes mi 4-6 km arası?

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

yağ değişiminde ortanın az altında kalmışsa 5bin km için aşırı sorunlu bir hadise yok kullanım ev-iş kısa mesfes mi 4-6 km arası?

4500 km yi 2 ayda uzun yolda yaptım. 500km falan istanbul içi. Normalde manuel de arabanın 4.2 lt yağ aldığı yazıyor ama usta 4lt koydu yeterli dedi.
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Erdoğan Temur

yetmemiş :D

Çağlar abi yağ eksiltmeden sonra yağ ve filtre değişti. 10/40 koyuldu. bende extra motor silk lpg li araçlar için katkı eklemiştim.

İstanbul içerisinde kullanırken yağ eksiltmeyen araba. dünkü kuşadası yolculuğumda. y

Yolun tamamı lpg ile gelindi. 110-120km hızla 3 bin devirde kullandım. 80km kadarda 140-150km 3500-4000 devirde kullandım.

Sonuç olarak araba uzun yolda yağ eksiltti.

Sorun neden olabilir?

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Çağlar abi yağ eksiltmeden sonra yağ ve filtre değişti. 10/40 koyuldu. bende extra motor silk lpg li araçlar için katkı eklemiştim.

İstanbul içerisinde kullanırken yağ eksiltmeyen araba. dünkü kuşadası yolculuğumda. y

Yolun tamamı lpg ile gelindi. 110-120km hızla 3 bin devirde kullandım. 80km kadarda 140-150km 3500-4000 devirde kullandım.

Sonuç olarak araba uzun yolda yağ eksiltti.

Sorun neden olabilir?

Erdoğancım, otoyolda 140-150 km/s hızda geldim yazmıştın ya, yüksek hızda yada yüksek devirde yakıyor olabilirmi? Benim ki sadece bir tahmin.
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Erdoğancım, otoyolda 140-150 km/s hızda geldim yazmıştın ya, yüksek hızda yada yüksek devirde yakıyor olabilirmi? Benim ki sadece bir tahmin.

Korhan abi istanbulda üst cizgideydi suan alt çizginin altına düşmüş.

Yüksek devir sadece izmirden girip Selçuk'tan çıkarken yaptım.

Dünden beri canım sıkıldı.

Cumartesi 10/60 koyduracagim.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Lpg nin işi galiba

Araba 94 bine kadar lpg siz kullanıldı ve yağ eksiltme yoktu. Bakımları yetkili serviste yapıldı. Arabanın geçmişinide biliyorum.

Ben alınca hemen lpg taktırdım ve yağ eksiltmeye başladı. Geçen sene yazın yaptığım uzun yol sonucunda yine yağ eksiltmiş ve bu konuyu açmıştım.

Temmuzda doğu anadolu - karadeniz turu yapacağım beni yolda bırakır diye korkuyorum.

LPG nasıl etkiliyor olabilir nasıl çözebiliriz. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Araba 94 bine kadar lpg siz kullanıldı ve yağ eksiltme yoktu. Bakımları yetkili serviste yapıldı. Arabanın geçmişinide biliyorum.

Ben alınca hemen lpg taktırdım ve yağ eksiltmeye başladı. Geçen sene yazın yaptığım uzun yol sonucunda yine yağ eksiltmiş ve bu konuyu açmıştım.

Temmuzda doğu anadolu - karadeniz turu yapacağım beni yolda bırakır diye korkuyorum.

LPG nasıl etkiliyor olabilir nasıl çözebiliriz. ?

Sahte yağ olabilir mi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Yetkili servis yıldızlar koydu. Mümkün mü?

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Kuşadası sanayi sitesinde 4  lt yağın fiyatı 170 tl. değişimde yapmayacak. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...