İçeriğe Yönlendir

Ordro Q505W Wifi Aksiyon + Araç Kamerası İncelemesi

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan

Arkadaşlar aksiyon kamerası ağırlıklı ve araç kamerası desteği ile göz dolduran Ordro marka Wifi özellikli Ambarella A7 chipsete sahip bu ürün dikkatimden kaçmadı. Sizin için cihazı bol bol aksiyona sokarak testlerine başladım. ok.gif 

Satın aldığım link : http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_228383.html indirim kodu : GBQ505W $91.99 

Tam detayları Kutu açılım videosunda sizlerle paylaşıyorum. Ayrıca şimdilik kısa ama yakında bol bol kayıpsız netlik örnekleri ile buradayım 

Kayıpsız netlik : https://www.dropbox.com/s/m7g1xofmi8gpc7s/Short_Raw_Files_Ordro_Q505w_.rar?dl=1

oZLDP2.jpglyoa2k.jpgVLZq5V.jpgngv8Vg.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

wifi özelliği nasıl. calı görüntüyü de tşıyabiliyor mu telefona

Aynen taşıyor inceleme videosunda gösterdim.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Olguyu kovun forumdan. Evde heryer kamera oldu ya

abi polis ne diyor acaba aracta bu kadar kamerayi görünce :D 

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Guzelmis abi rontgenci damgasi yemede [emoji5][emoji5][emoji5]

Olay çok farklı; en basit yani ben yeşilde geçtiğimde önüme yola fırlayan bir yaya ölür yada sakat kalırsa kanıt olsun diye kameram var.

Aynı şekilde iş arkadaşımın önüne kıran ve vefat eden motor sürücüsün mahkemesi 2 senedir devam ediyor... Kamerası yoktu keşke olsaydı. Kasko kan parası ödüyor ama aile tazminat davası açmaya devam ediyor. Kasko bu noktada devreden çıkıyor kulanığınıza küpe olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Guzelmis abi rontgenci damgasi yemede ☺☺☺

Bu bahsettiğim kazanın tüm belgeleri bende var ( arkadaşım avukata yollarken bilgisayarda sakladık mail atarken ) fakat isimleri gizleyerek bir kısmını koymak istedim. Eğer başınıza taksirle ölüme sebebiyet verme gibi bir olay gelirse ( allah korusun ) belki bu minicik kamera sizi hapis ve binlerce tl kan parası ödemekten kurtarabilir.

Ve aşağıda verdiğim belgeler sadece 1. duruşmadan sonra olanlar. Daha sonra ardı ardına 3 tane dava açıldı ve devam ediyor. 

MW5571.jpg

valla okurken bile tüylerim diken diken oldu :(

6877ol.jpg

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Kamera ile gezen arkadaşlar Olgu Beyin dediği olaydan dolayı kesinlikle doğru yoldayız... Allah korusun bu tip durumlarda tek ispat yolu bu kameralar...

Yorum bağlantısı

Geçenlerde bi olay oldu, yaralanmalı kaza,Polis tutanak tutmuş, ve araçta kamera olmasına rağmen ( tutulan raporda, kamera olan aracın haksız olduğuna dair yazılar var) kamera kaydı kanıt değildir denilip kayda bile alınmamış.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Geçenlerde bi olay oldu, yaralanmalı kaza,Polis tutanak tutmuş, ve araçta kamera olmasına rağmen ( tutulan raporda, kamera olan aracın haksız olduğuna dair yazılar var) kamera kaydı kanıt değildir denilip kayda bile alınmamış.

Peki neden polis bir olay olduğunda hemen mobese kayıtlarına koşturuyor onlarınki çekim bizimki patetesmi :)

İşin şakası olay mahkemeye intikal ettiğinde en ufak kanıt bile değerli. Belki kamera olan araç haksızdı gerçekten ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...