İçeriğe Yönlendir

2006 Ghia X'ten,1.4 Tsi Passat'a

Ahmet Hacıoğlu

Recommended Posts

Ahmet Hacıoğlu

arkadaşlar hepinize merhaba. yaklaşık 7 aylık bir monde macerasından sonra passata geçiş yaptım . belki bu aracı düşünenler olursa yardımcı olur açısından görüşlerimi paylaşacağım.

2006 ghia x manual

artılar-

yol tutuş ,  tokluk , donanım , iç hacim ,  güvenlik , (yakıttan memnundaum fakat lpg sürekli arıza çıkardığı için ekonomi sağlayamadım)

eksiler-

lpg ile uyumsuz motor , inanılmaz rüzgar gürültüsü , motor performansı , fren disklerinin sürekli çizilmesi

(yakıttan memnundaum fakat lpg sürekli arıza çıkardığı için ekonomi sağlayamadım)

2010 passat 1.4 tsi comfortline

artılar-

yol tutuş , tokluk , donanım , iç hacim ,  güvenlik , konfor , frenler , motor performansı , yakıt tüketimi

eksiler -

bakım maaliyeti , ( şu an yeni olduğu için herhangi bir problemle karşılaşmadım can sıkıcı ama yaşadığım peroblemleri buraya yazarım )

mondeo maalesef lpg konusunda beni çok üzdü , adam akıllı usta olmadığı için çok uğraştırdı ve yol gürültüsü beni çok yoruyordu uzun yolda zaten rüzgar gürültüsü fordların genel problemi bilen bilir. araç ağır olduğu için 145 bg lik atmosferik motor beklentilerden uzakta bir performans verdi bana. ama yola tutuşu ve verdiği güven takdire şayandır. donanım olarak herşey mevcut. eksiksiz. özellikle gümüş gri olan aracımın duruşu bambaşkaydı. 132 bin km de sattım . bel altında boyaları olmasına rağmen alan arkadaş gerçekten bir mondeocu olduğu için önemsemedi ve aracımı beğendi. ve 4 gün içinde sattım aracımı. piyasası yok diyenler bilmeden konuşmasın!!!

passata gelince çok ikilemde kaldım yakıtından korktum performansından cekindim ama beni yanılttı. düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye edebilirim. mondeodan sonra başkası paklamaz benden demesi ( passat accord mondeo insignia )

yakıtım şehirler arası 100-110 sabit hızla 5.5 litreye kadar düşüyor. ( 6. vites sağolsun ) 130 140 larda 6.0-6.5 arası

şehir içinde ise dikkatli kullanımda ( kocaeli ) 7 litreyi geçmedi henüz. uzun süreli ortalamam 7.2 litre.dur kalk trafiğinde 8-8.5 litreleri görüyor( istanbul ) bu değerler gerçekten iyi.

performans olarak belki inanmayacaksınız ama mondeodan iyi diyebilirim . tork un önemi ortaya çıkıyor. ve yokuşlarda felan hızım düşmedi hiç. harika !!!

sonuç olarak; mondeo alacaklar kesinlikle temiz olanını ( hatta lpg takılmamış olanını) düşük km olanını piyasasından 1-2 daha fazla vererek korkmadan alabilirsiniz.

passat alacak olanlar çok dur kalk trafğine girecekseniz istanbul gibi bence iki kere düşünün alırken . ama kocaeli gibi şehirlerde yaşıyorsanız yakıtı sizi üzemeyecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Yeni aracınız hayırlı olsun. Lpg konusunda sıkıntılı bir araca denk gelmişsiniz. Fordlar lpg konusunda gayet uyumludur aslında. Passat ın da fotoğraf larını görmek isteriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yeni aracınız hayırlı olsun. Güle güle binin. Güzel bir araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Hacıoğlu

hepinize ayrı ayrı teşekkür eder daha iyilerinin sizlere nasip olmasını dilerim. 

maallesef lpg de çok basit ve sık arızalarla karşılaştığım için o dönem hayattan soğudum resmen aracı da genellikle eşim kullandığından benim için hayli zorlaşan durumlarla karşı karşıya kaldım. bu yüzden mümkün mertepe asla lpg li araçlara yaklaşmama kararı aldım. hatta  mondeoyu satınca geçici olarak hyundai i 20 aldım 1.2 benzinli. benim lpgli mondeodan az yakınca şaşırmıştım. :) kendimce hesaplar yaptım yıllık yaptığım km bakım vergi masrafları felan yıllık cebimden fazladan çıkacak miktara bakınca ne dizele ekstardan fazla paralar vermeye ne de lpg nin sıkıntılarıyla boğuşmaya değer dedim. zaten son bindiğim otomobiller neticesiyle (accord ve mondeo ) yakıttan yana derdim olmadı . (accord 25 -35 kuruş monde 23-33 kuruş passat 26-35 kuruş ). i 20 20-25 kuruş :)

yıllık 17 18 bin km geçmeyenler için bence benzinli otomobil ideal.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

hayırlı olsun benimde zaman zaman aklımı kurcalayan bir otomobil ancak dsg li olanı..

şu sıralar olmaz para lazım canım C5 i satıp 10-15 lik bir araç almam lazım.

ama bakarsın bahara :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ahmet Hacıoğlu

hepinize teşekkür ediyorum. düşünenlere tavsiye ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Hacıoğlu

teşekkür ederim arkadaşlar. 2010 model comfortline. direksiyon olarak biraz daha hafif mondeoya göre . mk4 e bindim ama kullanmadım. genelde fordların direksiyonu daha güvenilir diye bilinir. ama ani hareketlerde verdiği tepkiler passatta çok iyi benim mondeonun direksiyonda hafif bir boşluk vardı yüksek süratlerde güven vermiyordu.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

hayırlı olsun isabetli bir tercih olmuş :)

hepinize ayrı ayrı teşekkür eder daha iyilerinin sizlere nasip olmasını dilerim. 

maallesef lpg de çok basit ve sık arızalarla karşılaştığım için o dönem hayattan soğudum resmen aracı da genellikle eşim kullandığından benim için hayli zorlaşan durumlarla karşı karşıya kaldım. bu yüzden mümkün mertepe asla lpg li araçlara yaklaşmama kararı aldım. hatta  mondeoyu satınca geçici olarak hyundai i 20 aldım 1.2 benzinli. benim lpgli mondeodan az yakınca şaşırmıştım. :) kendimce hesaplar yaptım yıllık yaptığım km bakım vergi masrafları felan yıllık cebimden fazladan çıkacak miktara bakınca ne dizele ekstardan fazla paralar vermeye ne de lpg nin sıkıntılarıyla boğuşmaya değer dedim. zaten son bindiğim otomobiller neticesiyle (accord ve mondeo ) yakıttan yana derdim olmadı . (accord 25 -35 kuruş monde 23-33 kuruş passat 26-35 kuruş ). i 20 20-25 kuruş :)

yıllık 17 18 bin km geçmeyenler için bence benzinli otomobil ideal.

LPG her anlamda kardır senede 5bin km yapılsa bile kardır , lpg ye uyumlu bir araçta tüketim farkı neredeyse yarı yarıyadır lpg ile benzinin , LPG hem maliyetini çıkarır hemde satıldığı zaman 3-5 kuruş fazlaya sattırır arabayı:)

Yorum bağlantısı
Ahmet Hacıoğlu

teşekkür ederim.

benim gibi alıcılar yaşadıkları tecrübelerden sonra eğer lpg li araca bineceklerse lpg montajı yapılmamış olanlara bakarlar :)ayrıca lpg ye yaptığım ufak tefek derken büyüyen masraflar açığı kapatıyor . ama bu şans işi vectramıza kendimiz taktırmıştık bir buçuk sene sorunsuz bindik. accord ta problem yaşatmadı. ama sahip olduğumuz iki ford bizi çok yordu hocam. mondeoya 3 hafta benzinli bindim sorunum çözülmediği için. canımı çok yakmıştı şehir içinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...