İçeriğe Yönlendir

97 Mondeo Için Elm327

önder deli

Recommended Posts

önder deli

Selamlar;

aracım için Elm 327 bluetooth özelikli cihazdan aldım. kargo gelir gelmez arkadaşın 2000 peugeot 406 aracında denedim ama ecu bağlantısı sağlayamadım.

bir başka Kangoo 2010 da denedim sıkıntısız çalışıyor.

şimdi size sormak istediğim benim aracımda da çalışır mı?(araç evde akşam deneyeceğim.)

deneyenlerin tecrübelerini ve tavsiyelerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Çağlar Bayur abimizin dediği gibi araçta çalışma değerlerini gözlemlemem lazım. zira sensörler çalışmıyor olabilir.

iki programım var pc için scanmaster-elm, android için ise torque v1.8.16 pro

bu programlarda okumum gereken değerler ve kullanacağım göstergeler hakkında bilgi vermenizi rica ederim.

bu vesile ile ihtiyacı olana da yol göstereceğine inanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz
(düzenlendi)

Yeni üretim ELM cihazlar bellibir üretim yılından sonra yada üretim protokolünde üretilen ECU 'ları okuyabiliyor.

Sizin aracınızdaki ECU elinizdeki ELM cihaz ile uyumlu olmazsa, maalesef bağlantı kuramazsınız..

tarihinde Cem Yilmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
önder deli

yanıma hazırladığım tableti almayı unutmuşum. telefonumda Allah'a emanet... cihazı aracıma taktım bilgisayarımdan  scanmaster programını çalıştırıp denedim bütün bağlantılar doğru ve test başarılı idi araca bağlan dediğimde akü voltajına kadar okudu ama ecu bağlantısı sağlanamadı uyarısı verdi. acaba elimdeki ürün mü Ford için uyumsuz?

97 mondiye elm bağlayabilenlerden yardım bekliyorum. teşekkürler.

cihaz ve programlar sorunsuz zira Kangoo 2010 aracta ilk takmamda çalıştı.

Yorum bağlantısı
önder deli

aracımı arkadaşımın tamirhanesinde ki cihazına bağladık cihazın adı aklımda değil ama profesyonel cihazlardan. programı Türkçe ve aracımın bütün bilgilerini girerek ki hepsi mevcut yani cihaz destekliyor. bağlan dediğimizde direksiyonun altındaki sigorta kutunun oradan hafiften role sesi geldi çıt çıt diye ama aracın ecusunu okuyamadı hatası verdi. bir türlü bağlayamadık. sanayide bir arkadaşı olduğunu birde orada deneyeceğimizi söyledi bakalım artık birde orada deneyeceğiz bir ara. 

şimdi acaba bu cihazların bağlanamamasının sebebi ecu dan olabilir mi? yerini tarif eden olursa söküp bi soketlerini temizlerim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tuncay Arslan

Önder merhaba, elm 327 cihazı ne durumda? Çalıştırabildin mi? Ben de satın alma arafesindeyim, bir de lpg ayar kablosu alıp ayarlarımı kendim yapmaya çalışıcam. Senin aldığın yer neresi acaba, şurdaki site detaylı olduğunu söylüyor. http://www.elm327tr.com/

Yorum bağlantısı
önder deli

Önder merhaba, elm 327 cihazı ne durumda? Çalıştırabildin mi? Ben de satın alma arafesindeyim, bir de lpg ayar kablosu alıp ayarlarımı kendim yapmaya çalışıcam. Senin aldığın yer neresi acaba, şurdaki site detaylı olduğunu söylüyor. http://www.elm327tr.com/

abi benim aracın elektronik sistemi problemli.. ne yazık ki çalıştıramadım. kumanda tanıma moduna bile girmiyor.. bu konu..

ürünü de buradan aldım.. 2010 kangoo aracta takar takmaz çalıştı ve hata kayıtlarını bile sildi..

lpg ayar kablosunu da buradan satın almanızı öneririm. tabi kitinize uygun olanını seçmenizi ve bu satıcıdan almanızı şiddet ile tavsiye ediyorum. onun için özel bu konuyu bile açtım ilgili bir insan..

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Önerdiğin satıcıdan kabloyu sepetime ekledim bekliyorum, elm327 cihazını netleştirdikten sonra belki aynı siteden bulurum diye bekletiyordum. Lpg için yedek parçaya da ihtiyacım var hepsi aynı siteden olsun demiştim, sanırım bu elm327 ler hepsi aynı.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
önder deli

1997 mondeo için çalışır mı hocam alalım mı?

Selim abi elm327 nin birkaç çip versiyonu var. bendeki v2.1 aldım mondide okumadı.

bir kaç arkadaş v1.5 olanını tavsiye etti. birde yeni üyelerimizdenh Muhteşem bey de kendi 97 aracında v1.5 olanını çalıştırmış. artık v1.5 alıp denemeye devam.

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Ben de satıcıya sormuştum, yeni versiyon yani v2.1 olanı okumayabilir siz eski versiyon alın demişti.

Yorum bağlantısı
önder deli

Ben de satıcıya sormuştum, yeni versiyon yani v2.1 olanı okumayabilir siz eski versiyon alın demişti.

Ne yaptınız peki?

v1.5 alıp denediniz mi? çalıştı ise linkini göndermenizi rica ederim.

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Sayın Yöneticimiz SANİİİİİ BEYYY sesimizi duyyyy alalım mı çalışıyor muuu?

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Sayın Yöneticimiz SANİİİİİ BEYYY sesimizi duyyyy alalım mı çalışıyor muuu?

varsa elinde senden alalım Sani Bey..

HALEN SES YOK FORUMU HAREKETLENDİRMEK LAZIMMM.

Yorum bağlantısı
önder deli

bu günkü buluşmada Celalettin hocam ile elimizdeki ELM 327 leri değiştirdik. onunki benim aracın ecusunu okudu nihayet.

ve hata kodlarını sıraladı

1- P-1120

2- P-0401

3- P-1131

4- P-0171

kodlarımız bunlar.. kodların tümünü sildiğim de P-1131 kodunun tekrarladığını gördüm.

ve ilk sıfırlamada yaptığım diagnostic testinde oksijen sensörü testi geçerken akşamki testte sensörün ve sensör ısıtıcısının hata verdiğini gördüm.

testlerin tümünde benzin lpg karışık denedim. belki lpg sensörlerin hata vermesini sağlıyor olabilir.

yukardaki 4 hata kodunun açıklamasını bilenlerden yardım istiyorum.

ayrıca Celalettin Süğürtün Hocama da ayrıca teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
önder deli

1- p1120 throttle position sensör a out of range  low

2- p0401 egzoz gaz devirdaimi yetersiz akış saptandı.

3- p1131 Lack of HO2S11 switches - sensor indicates lean o2 sensör sinyali hatalı devamlı fakir.

4- p0171 sistem çok zayıf.

bu konular ile alakalı yapılacaklar ve yorumalrını bekliyorum. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

cihazın resimi ve versiyonu ayrıca hataları cep telefonundan mı bluetooth yardımıyla yada bilgisayarında mı okuttun önder hocam bende almayı kafaya taktım ivedi yardım yada whatsapptan gönder inceleyeyimm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öncedeb kalmış hata kodları olabilir. en kalan fakir karışım uyarısı lpg kaynaklı olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

bu günkü buluşmada Celalettin hocam ile elimizdeki ELM 327 leri değiştirdik. onunki benim aracın ecusunu okudu nihayet.

ve hata kodlarını sıraladı

1- P-1120

2- P-0401

3- P-1131

4- P-0171

kodlarımız bunlar.. kodların tümünü sildiğim de P-1131 kodunun tekrarladığını gördüm.

ve ilk sıfırlamada yaptığım diagnostic testinde oksijen sensörü testi geçerken akşamki testte sensörün ve sensör ısıtıcısının hata verdiğini gördüm.

testlerin tümünde benzin lpg karışık denedim. belki lpg sensörlerin hata vermesini sağlıyor olabilir.

yukardaki 4 hata kodunun açıklamasını bilenlerden yardım istiyorum.

ayrıca Celalettin Süğürtün Hocama da ayrıca teşekkür ediyorum.

Merhaba,

P1120 için bilgi,

n3sr2a.jpg

Kontrolü için,

http://www.dragtimes.com/video-viewer.php?v=_skVHdgtMTU

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...