İçeriğe Yönlendir

Explorer - Motor Takozları Hakkında Yardım

Murat Korumaz

Recommended Posts

Murat Korumaz
(düzenlendi)

selamlar 

son bir haftadır ilk kalkışlarda araç kafa kaldırıken sag tarafdan bir gıcırdama gelıyor  önce viraj demir sabitleyici den geliyor diye söküp kauçuk takozları degiştirdik fakat ses degişmedi aceba motor kulaklarından mı sorun  diye  önce d ye aldık fren le beraber gaz a basıp motoru esnetmek istedik  motor esnedi ama bize göre cok esnedi aynısını r ye takıp denedik  aynı sekil de yine yaklaşık 3 cm lik belki daha fazla esneme oldu  d de sag taraf kalkıyorsa r de sol taraf kalkıyor 

daha önce böyle bir şey denemedigimiz için aceba bu 3  5 cm lık esneme normal mi dir 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Şanzımand R ve D de ters taraflara zorlar motoru, bu normal fakat esneme miktarı biraz fazlaysa takozlar ömrünü yitirmiştir. 

Not: Çalıştığımız firmada ürettiğimiz Transit motor takozlarından bir taraftaki hep daha fazla satılıyor, merak edilip araştırılmış; şanzıman ileri yönde viteslerde iken motorun sağ takozunu zorladığı anlaşılmış..

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

simdi nurak dan fiyat sordum tanesı 450 tl dedi  yasına hürmet ettim küfür etmeden kapadım telefonu  ebay  3 adet beraber  125 usd + naklıye 69 usd  yanı 3 adet i burdakı 1 adet fiyatına 

motor sallnama şeklinde sorun yok

çaglar bey bu 3  4 cm lık esneme normal mi o ses ten baska hiç bir sorun yok  takoz kopuk olsa motor titreşimini hissetmemiz gerekmez mi?

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

simdi nurak dan fiyat sordum tanesı 450 tl dedi  yasına hürmet ettim küfür etmeden kapadım telefonu  ebay  3 adet beraber  125 usd + naklıye 69 usd  yanı 3 adet i burdakı 1 adet fiyatına 

çaglar bey bu 3  4 cm lık esneme normal mi o ses ten baska hiç bir sorun yok  takoz kopuk olsa motor titreşimini hissetmemiz gerekmez mi?

Amazon com da ön 2 takoz nakliye dahil 53.98 usd bilginize .Ben gerekli parçaları hep oradan alıyorum.

Order summary
Shipping to: ismail demir- gordes
Items (2)
$34.07
Total before tax
$53.98
Estimated tax to be collected
$0.00
Estimated order total
$53.98
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sesi duymak lazım da motorun o hareketi tüm güçlü amerikanlarda zevkli standart

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

motorun  o hareketi derken  d  ve r de sag sol kafa kaldırması mı yoksa  3   4 cm esneme yapması mı normal 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...