İçeriğe Yönlendir

Yeni Ford Mondeo Navigasyon Için Sd Kart

Ahmet Türedi

Recommended Posts

Ahmet Türedi

Arkadaşlar yeni ford mondeo 1.6 tdci titanium almak üzereyim fakat şöyle bir sıkıntım var.Donanım paketinde navigasyon yazdığı halde bayi bana navigasyonun çalışması için sd kart almam gerektiğini ve bu kartında para ile satılacağından bahsetti.

Açıkcası donanım paketinde gösterilmekte olan navigasyon özelliğinin çalışması için böyle bir şart olması canımı sıktı.Öğrenmek istediğim acaba bayiler kendi kafalarına göremi bu sd kartı satıyor yani ithal ederken bu kart araç üzerinde gelmesi gerekmiyormu?

Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Kartın satış fiyatı yaklaşık 250 tl diye biliyorum,ama üzerinde olmaması bana da garip geldi.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Sd kartı arabayı alırken para ile satıyorlar..

Ama asıl iş navigasyonda her harita güncellemesi için o kartı bir daha almanız gerekiyor..her güncelleme yaklaşık 400 TL..

Bence navigasyonlu almayın..

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Eğer navigasyon opsiyonsa ve parası alınıyorsa kart içinde olmalı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

açıkcası banada çok saçma geldi.sen tanıtırken ve donanım paketinde navigasyon var diye bahsedip sonra bunu parayla satıyoruz diyorsun.Ve bunu opsiyon listesinde en azından göstermesi gerekmiyor mu?Bugün yada en geç yarın aracımı teslim alacağım ama kartı almak konusunda kararsız kaldım açıkcası.Başka bir navigasyon kartı sistemi çalıştırırmı acaba.En azından ömür boyu güncelleme garantili navigasyon alırım.

Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Diğer yeni mondeo sahibi arkadaşlarda bu sd kart için para ödemiş mi? Bunu öğrenip ona göre hareket etmek daha sağlık lı olur. acaba bayinin işgüzarlığı mı yoksa genel uygula ma mı.. Birde bu akıllı sistem ya android ya wince tabanlı yada benzeri sistem kullanıyodur üzerinde gelenin harita güncellemesi kart almadan yapılabilir birçok programın haritası birbirine uyuyor. Yada başka bir program kullanılabilir diye tahmin ediyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Az önce başka bir bayi daha aradım sd kart para ile satılıyormu 300 tl civarı dedi.her sene güncelleme parasıda oluyormuş.

Alternatif ömür boyu güncelleme garantili bir program uydurmak gerekecek gibi.inşallah ford sistemi ile uyumlu bir program bulabilirim.

eğer bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilirsenizde sevinirim.

Yorum bağlantısı
Haluk Gümüş

Ben de Focus Titanium siparişi verdim. En full versiyonu, haliyle navigasyon'da var ve bunun için ekstra 1500 lira civarı para ödüyoruz. Sipariş verirken kimse bana karttan bahsetmedi, fakat böyle bir şey olursa muhtemelen Ford Müşteri Hizmetlerine şikayet ederdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Biz yeni mondeoyu alırken yanında verdiler. Ben para filan vermedim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Arda bey siz hangi bayiden aldınız aracı?Alırken hediye olarak size özelmi verildi yoksa hiç sorgusuz sualsiz direk verdiler mi?

Açıkcası ben antalya otokoçtan alıyorum aracı ve orası para ile satıyoruz diyo ,konya oto koç ile görüştüm onlarda aynı şeyi söyledi.

bende 1 tane var.işinizi görürse,düşünürseniz uygun yollu fiyattan veririm.

1kpnzp.jpg

Galip bey bu sanırım bir önceki versiyonun navigasyon kartı.güncelleme ihtiyacı olacakmı acaba çünkü güncelleme içinde nerdeyse kart parası kadar ücret isteniyor.

Güncellemesi yapılmış  ise bana fiyat bilgisi verebilirmisiniz?

Arda bey siz Galip bey in teklif ettiği kartımı kullanıyorsunuz acaba ?yoksa versiyon farklımı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Merhaba.

Yeni aldığım 2015 yeni kasa Ford Mondeo aracımın orjinal 8'' navigasyon ünitesinde kullanmak üzere navigasyon sd kartına ihtiyacım var.

Orjinal kart aldıktan sonra sürekli güncelleme için ayrıca para verildiğini öğrendim.Acaba alternatif olarak sistemde çalıştırabileceğim bir navigasyon kartı bulabilirmiyim?

Konu ile ilgili bilgisi olan kişilerin fikirlerini veya çözüm önerilerini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Navigasyon ekran satan tyepcilerde vardır genelde igo8 yüklerler sorunsuz kullanırsınız ama uyumlu olurmu bilmiyorum onlardan deneyip alabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Misafir

Merhaba.

Yeni aldığım 2015 yeni kasa Ford Mondeo aracımın orjinal 8'' navigasyon ünitesinde kullanmak üzere navigasyon sd kartına ihtiyacım var.

Orjinal kart aldıktan sonra sürekli güncelleme için ayrıca para verildiğini öğrendim.Acaba alternatif olarak sistemde çalıştırabileceğim bir navigasyon kartı bulabilirmiyim?

Konu ile ilgili bilgisi olan kişilerin fikirlerini veya çözüm önerilerini bekliyorum.

Ahmet Bey;

Aynı konudan lütfen tekrar açmayınız ve tek konu üzerinden devam ediniz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ahmet Bey;

Aynı konudan lütfen tekrar açmayınız ve tek konu üzerinden devam ediniz.

Saygılarımla.

Öyleyse bu konuyu navigasyon bölümüne taşıyabilirmiyiz.O bölümde daha çok kullanıcının görme ihtimali bulunuyor.Malum mondeo kullanan kişi sayısı çok fazla değil :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Öyleyse bu konuyu navigasyon bölümüne taşıyabilirmiyiz.O bölümde daha çok kullanıcının görme ihtimali bulunuyor.Malum mondeo kullanan kişi sayısı çok fazla değil :)

Tamamdır. :good1:

Yorum bağlantısı
Osman Altıntop

Ben extra bir ücret ödemedim. Aracı İzmir Çetaş dan almıştım. Sağolsunlar çok yardımcı olmuşlardı. Titanum donanımda standart olarak mevcut bir özelliğe neden extra ücret verilsinki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Valla otokoçlar mı bu şekilde bu karttan ekstra para alıyor anlamadım.belkide dönem dönem değişiyordur kampanya gibi.ama banada çok saçma geliyor açıkcası.okadar para verdik arabaya ama şu karta vereceğim paraya acır oldum ne yalan söyliyim..

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Ocak haberi olmasına rağmen, gerçekleşip gerçekleşmediğine dair bir bilgim yok ancak Ford'un Sync sistemini akıllı telefonlardaki navigasyon yazılımlarını eş zamanlı kullanacak şekilde güncellemekte olduğunu yazıyor.

Belki de bir süre sonra haritalara para ödemeye gerek kalmayacak.

http://www.trustedreviews.com/news/ford-sync-will-soon-offer-access-to-third-party-maps-apps

Haber altındaki yorumlara bakılırsa da, bu sistemin sadece Sync 3 için geçerli olacağı, Sync 2 için destek verilmeyeceğine dair yorumlar var.

Sanırım şu anda Mondeo'da bulunan sistem Sync 2 olarak geçiyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Kesin makyajlı kasa ile gelir sync3 oda 2017 de ancak gelir.mevcut durumu kurtaracak bir çözüm bulmak lazım.:)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Saygın Can Oğuz

Arkadaşlar yeni ford mondeo 1.6 tdci titanium almak üzereyim fakat şöyle bir sıkıntım var.Donanım paketinde navigasyon yazdığı halde bayi bana navigasyonun çalışması için sd kart almam gerektiğini ve bu kartında para ile satılacağından bahsetti.

Açıkcası donanım paketinde gösterilmekte olan navigasyon özelliğinin çalışması için böyle bir şart olması canımı sıktı.Öğrenmek istediğim acaba bayiler kendi kafalarına göremi bu sd kartı satıyor yani ithal ederken bu kart araç üzerinde gelmesi gerekmiyormu?

Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Sanıyorum aracı almışsınız, navigasyonu nasıl çözdünüz? 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Sanıyorum aracı almışsınız, navigasyonu nasıl çözdünüz? 

Çözmedim navigasyonu şuanda kullanmıyorum çünkü kartım yok :) İlk alımda gıcık olduğum için almadım ama belki yaza doğru alabilirim duruma göre bakacağım artık.zaten çok kullandığım bir özellik değil ama olmuşken çalışsın istiyor insan.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Saygın Can Oğuz

Çözmedim navigasyonu şuanda kullanmıyorum çünkü kartım yok :) İlk alımda gıcık olduğum için almadım ama belki yaza doğru alabilirim duruma göre bakacağım artık.zaten çok kullandığım bir özellik değil ama olmuşken çalışsın istiyor insan.

Ben de sd kart henüz almadım. Kendi bayim 850 TL dedi, telefonla sorduğum bayiler 310 TL dediler. Ben de beklemedeyim. Bir çözüm olmalı. :)

Focus SD kartı da oluyormuş deniyor. O daha ucuz. Yurtdışında da 50 Sterlin filan satılanlar. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Hafta sonu servisteydim.Oto koçun hediye çeki ile SD kart almayı düşündüm fakat  hediye çeki 400 TL miş.Ancak 400 TL ve üstü alışverişlerde kullanabilirsiniz dediler.Bakımı yaptırdığım zaman üstüne sd kartıda ekleyip çekten faydalanmış olacağım yoksa bir işe yaramayacak.O değil bakım 400 TL az tutsa yine çeki kullanamıyoruz saçmalığa bak :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...