İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Sigorta Kutusu Tamiri Yardım

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Merhaba.

Aracımda birkaç çalışmayan aksam var elektrik ustası sigorta kutusunun değişmesi gerektiğini söyledi yanlız maliyetli olduğundan değiştirmek yerine tamirini yaptırmak istiyorum bildiğiniz tanıdığınız bir yer var mı acaba Anadolu yakasında?

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bekir Mızrak

S.A. benim de 2007 focus var, sigorta kutusu kırıktı,alt ve üst kapağı internetten buldum aldım, orta kısım zaten sigorta tablası, o kısımda herhangi bir kırık varsa plastikle tamir et yada kaportacılar yapar tamirini, aldığın kapaklarıda alttan üstten takıp iki yerinden plastik kelepçe attınmı taş gibi olur.

Yorum bağlantısı
Misafir

S.A. benim de 2007 focus var, sigorta kutusu kırıktı,alt ve üst kapağı internetten buldum aldım, orta kısım zaten sigorta tablası, o kısımda herhangi bir kırık varsa plastikle tamir et yada kaportacılar yapar tamirini, aldığın kapaklarıda alttan üstten takıp iki yerinden plastik kelepçe attınmı taş gibi olur.

Yoo benim elektriksel skıntı var sigorta kutusundan bazı parşalara artı ( + ) elektrik gitmiyo çalıştıklarını direk elektrik vererek test ettik normalde parçalar çalışıyo deiğim gibi sigorta kutusundan elektrik gitmiyo

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Ümraniye sanayi uyarsa iyi bir elektrikci var hocam. Numarasını verebilirim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ümraniye sanayi uyarsa iyi bir elektrikci var hocam. Numarasını verebilirim.

verebilirseniz numarasını sevinirim

motordaki mi torpido altındaki mi?

torpido altındaki

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

torpidonun oradakinde gem modülü de tümleşik sandviç gibi 3 kattır. bayağı ford ehil elektronikçi lazım onunla uğraşmaya. genelde kablolu köprü atarlar ancak köprününü alındığı yerden içler karışabilir. alaksaız yerleri tetikleyebilir. mesela bagaj kapağı açınca teyp ekranı ışıldayaiblir gibi. örnek temsilidir ...

Yorum bağlantısı
Misafir

torpidonun oradakinde gem modülü de tümleşik sandviç gibi 3 kattır. bayağı ford ehil elektronikçi lazım onunla uğraşmaya. genelde kablolu köprü atarlar ancak köprününü alındığı yerden içler karışabilir. alaksaız yerleri tetikleyebilir. mesela bagaj kapağı açınca teyp ekranı ışıldayaiblir gibi. örnek temsilidir ...

peki çağlar bey bu torpido altındaki kutunun sigorta diziliş şemasını nasıl bulabilirim.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

peki çağlar bey bu torpido altındaki kutunun sigorta diziliş şemasını nasıl bulabilirim.

Normalde sigorta tablasını koruyan keçe tarzı bir muhafaza vardır, onun üzerinde şema olur ama demek ki sizde o da yok. O zaman  aracınızın kılavuzunu bulacaksınız. Forumda ararsanız bulabilirisiniz.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Merhaba aracimin uzerindaki sigorta kutusunun parca referans kodu 7M5T-14A073-BB yeni bir sigorta kutusu aldim yanliz alfigimin sonda bulunan harfleri FG ile bitiyo aldigim kisi uyumlu bi aksilik olmaz sadece bunlarda immobileizer kodlamasi yaptiracaksin okadar dedi bu sekilde bisey var mi karti takmak istemiyorum yanlislik olur bozulur diye

Yorum bağlantısı
Misafir

Hic birseyle uğrasmadım 600 tl yi verdim cikma kutu takti ve kodladı usta sorun parça numarasinin tutup tutmamasi degilmis kutunun kodlanmasiymis.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Kıvanç Güral
(düzenlendi)

Alper bey ayni sorun bende de var. Nereye yaptirdiniz acaba?

tarihinde Kıvanç Güral tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kıvanç Güral
(düzenlendi)
On 14.10.2015 at 18:03, Çağlar Bayur yazdı:

Caglar bey merhaba, gem modulu problemini yaklasik 4 sene once yasamis, haftalarca problemi cozememistim. Yaklasik 2 ay sonra ilginc bir sekilde kendiliginden duzelmisti. Bir ustam belli bi saati gecince kendini resetliyor olabilir demisti.

Ancak 1 haftadir ufak ufak kendini tekrar gostermeye basladi ve dun itibariyle de farlar, silecek aksami ve radyator devre disi kaldi.

Bu konuda forddan anlayan elektronikci var mi bildiginiz? Ya da hic ugrasmadan alper beyin yaptigi gibi cikma bir gem modulu mu bulmali?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

tarihinde Kıvanç Güral tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tugay YILMAZ
25 dakika önce, Kıvanç Güral yazdı:

Caglar bey merhaba, gem modulu problemini yaklasik 4 sene once yasamis, haftalarca problemi cozememistim. Yaklasik 2 ay sonra ilginc bir sekilde kendiliginden duzelmisti. Bir ustam belli bi saati gecince kendini resetliyor olabilir demisti.

Ancak 1 haftadir ufak ufak kendini tekrar gostermeye basladi ve dun itibariyle de farlar, silecek aksami ve radyator devre disi kaldi.

Bu konuda forddan anlayan elektronikci var mi bildiginiz? Ya da hic ugrasmadan alper beyin yaptigi gibi cikma bir gem modulu mu bulmali?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Hocam aşağıdaki linkten modelinize uygun kullanım klavuzunu indirip bakabilirsiniz.
http://www.ford.com.tr/ford-servis/tanitma-ve-kullanma-kilavuzlari

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...