İçeriğe Yönlendir

Hacettepe'nin Ürettiği Yerli, Spor, Elektrikli Otomobil "evt S1"

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Misafir

Hakan herkesin mutlaka sorun yaşadığı marka vardır. Buda o ürünün kötü olduğu anlamına gelmez. Petlas İle ilgili görüşlerimiz petlas konusunda var.

Yıllardır Mercedes otobüslerle seyahat ederim. Yolda kalmadık. Konforlu. Berbat olan ne ?(TEKNİK OLARAK YAZ) Hatta neoplana bir defa bindim 2008 yılında. Birdaha asla binmem dedim. Binek araçlarında Reno motoru kullanınca mı kötü oldu?

Bu arada yazdıklarının içini TEKNİK verilerle sen doldurarak yazarsan berbat özellikleri öğrenip ona göre ben de bindiğimde inceleme yapayım.

Hocam,

Eskişehire çoğu zaman Mercedes otobüsler ile giderim,1 yıl içinde farklı araçlara bindim ve 4 kere yolda kaldık.Bunun sebebini o aracı sen kullansan sana sorsam,gerçek sebebinini söylermisin ? + Konfor zaten yok,ne zaman binsem her yerim tutulur.arada başka otobüsleri de çok kullandım ama bir M.A.N'da öyle değil mesela,daha çok konfor bazında bilgi vermek yerinde zaten.bende kalitesinin berbat olduğunu yazdım,ha bu benim görüşüm bindim..seyahat ettim buna istinaden yazdım.

Neyse konu kaynamasın.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Kendimize özgü aracımız Olmalı. Ama bunu özel sektör yapmalı derim. Dünyada kaç tane ülke devlet olarak araba üretiyor. (Kore hariç)

Petlasla ne sorunun var bilmiyorum ama ben 60 bin km oldu ikinci takımı aldım. Çok memnunum. Birdaha olsa bir daha alırım.

Senin kullandığın mercedesin yeni modelleri de nedense bir Zamanlar naylon diye lanse edilen renodan alındı. Volvo Mazda fordla ortak yapıyor.

Benim için milli olması önemli devlet yapması veya yapmaması önemli değil. Benim kullandığım mercedestir evet yeni modelleri de benim dediğim gibi tasarımı kendisine ait, teknoloji ortak. Ortak olmasında sıkıntı yok zaten doğrusu budur, bizim de yapmamız gerekm budur. Petlas konusunda memnun olan kullansın, kimi hayattan zevk alır kimi yaşamaktan. Mersinde köylerde inceledim maşallah traktörlerde felan kullanılıyor

Yorum bağlantısı
Misafir

Detayları ses sistemini teslim aldığımda konuşalım

Fatih Başgan'da olmalı ama.Ya da o muhteşem 4'lü  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hocam,

Eskişehire çoğu zaman Mercedes otobüsler ile giderim,1 yıl içinde farklı araçlara bindim ve 4 kere yolda kaldık.Bunun sebebini o aracı sen kullansan sana sorsam söylermisin ? + Konfor zaten yok,ne zaman binsem her yerim tutulur.arada başka otobüsleri de çok kullandım ama bir M.A.N'da öyle değil mesela,daha çok konfor bazında bilgi vermek yerinde zaten.bende kalitesinin berbat olduğunu yazdım,ha bu benim görüşüm bindim..seyahat ettim buna istinaden yazdım.

Neyse konu kaynamasın.

Yolda kaldın. Hı. Kaç model di ? Neden kaldı? Yakıt yerine yağ mı kullandı ? Bakımları nasıldı? Hepsi etken. Konfor olarak bu da göreceli [emoji6] focusla yolculuk beni yoruyor [emoji6]
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fatih Başgan'da olmalı ama.Ya da o muhteşem 4'lü :D

Önce başgan araba alsın
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Sevdiğim bir Çin Atasözü geldi aklıma..

Büyük Kafalar Fikirleri, Orta Kafalar Olayları, Küçük kafalar ise Kişileri Tartışır...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Yolda kaldın. Hı. Kaç model di ? Neden kaldı? Yakıt yerine yağ mı kullandı ? Bakımları nasıldı? Hepsi etken. Konfor olarak bu da göreceli [emoji6] focusla yolculuk beni yoruyor [emoji6]

Ya evet evet. ;)

Önce başgan araba alsın

Evden aldıralım abi,yormasın kendini.  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

"Türkiye'ye ait bir otomobil markamız bile yok " diye yıllarca serzenişte bulunup durduk haklı olarak.Bugüne kadar hiçbir siyasi otorite mevcut dağıtım ve üretim ağına sahip "fabrikatörlerimizden"çekindiği veya beceremediği vb sebeplerle böyle bir işe kalkışamadı.Şimdi ise devlet "kendisi" çabalamak zorunda kalarak sonu inşallah hayırlı olacak bu zor işe girmek zorunda kaldı zira hazır pazarı elinde tutan oyuncular kolay paralarına ve karlarına bir yana bırakıp bu işe girmediler.Yok onu taklit ediyoruz.yok motor üretemiyoruz. vesaire vesaire.Şuan marka olmuş çoğu markayı bulundukları devletler kurup destekledi.Biz onların 50-60 belki daha fazla önce yaşadıklarını ancak şimdi yaşıyoruz.Sonuçta doğrudan koşulmuyor emeklemek sürünmek yürümek ve bütün bunlar olurken de köstek yerine destek olmamız lazım.Olursa bineriz olmazsa müzede ziyarete gideriz.Bu yersiz eleştiri bizim toplumumuz da genetik bir rahatsızlık buna inanmaya başladım.Herbirimiz herşeyi biliyoruz nasılsa.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sevdiğim bir Çin Atasözü geldi aklıma..

Büyük Kafalar Fikirleri, Orta Kafalar Olayları, Küçük kafalar ise Kişileri Tartışır...

Hakikaten bu forumda çok büyük insanlar var. Tabi bir şeyler başarmış olarak demiyorum(hemen hiç kimsenin işini dahi bilmiyorum), fikir olarak çok büyük insanlar var.

Şuradaki düzeyli tartışma da bunun habercisi.

Benim en çok hoşuma giden ise olumsuz eleştiri yerine "ben olsam,..." gibi fikir cümleleri. Ufkumu açıyor. :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Hakikaten bu forumda çok büyük insanlar var. Tabi bir şeyler başarmış olarak demiyorum(hemen hiç kimsenin işini dahi bilmiyorum), fikir olarak çok büyük insanlar var.

Şuradaki düzeyli tartışma da bunun habercisi.

Benim en çok hoşuma giden ise olumsuz eleştiri yerine "ben olsam,..." gibi fikir cümleleri. Ufkumu açıyor. :good1:

Bu sözden herkes üzerine düşenini aldı bile Emrecim ;)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

100.000 tl verin 100 km de 2 litre yakan arabayi bir ayda kapınıza koyayım

sen gel mikrodalgada  nasıl ayna altı lambası sökülür öğreteyim :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Mehmet hocam şayet seri üretime de geçilecek olunursa tırt ve ithal Mondiyi satmanin vakti yaklaşıyor malum yerli ürün desteklemek gerek. [emoji3]

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam şayet seri üretime de geçilecek olunursa tırt ve ithal Mondiyi satmanin vakti yaklaşıyor malum yerli ürün desteklemek gerek. [emoji3]

Sorun değil d segment kalitesinde uygun fiyatta üretilirse alır binerim [emoji6]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Sorun değil d segment kalitesinde uygun fiyatta üretilirse alır binerim [emoji6]

Bende alırım [emoji23]

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bende alırım [emoji23]

Alın alın yalnız aracınızı satacaksanız haberim olsun [emoji6]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mondeoyu satmayı düşünmüyorum[emoji6]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

2. Araç olarak mı?

Açıkcası dizel olsa kolay kolay satmazdım. Bunu bile satmaya kıyamıyorum. Gerçekten temiz [emoji106][emoji106]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

İşi biliyorsun [emoji23]

Cilalı arabayı kim almaz [emoji23]

Açıkcası dizel olsa kolay kolay satmazdım. Bunu bile satmaya kıyamıyorum. Gerçekten temiz [emoji106][emoji106]

Ağa satma,öldürene kadar bin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İşi biliyorsun [emoji23]

Cilalı arabayı kim almaz [emoji23]

Ağa satma,öldürene kadar bin.

Aynen ağa.
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Yahu durun hele kim neyi satıyor? Mehmet hocam arabayı mı satıyorsun?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yahu durun hele kim neyi satıyor? Mehmet hocam arabayı mı satıyorsun?

Koray bey satılık mı dedi de :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

"Se Le Çarpı" parasına mercedes ayarında arabaya biniyorsun. Ömür boyu binsen ölmez maşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bu üniversiteIerin eIerktrikIi oto serüvenIeri sinirimi bozuyor. 2005 te bize kapaIı mekan biIe veriImeden süper bir reno toros yaptık 5 bin doIara.

gençIer eğIensin diye yapıIıyor. PR çaIışması.. istersem fayton istersem f16 görünümIü yaparım...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...