İçeriğe Yönlendir

Pasta Cila Boya Koruma Kargasasi

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Merhaba 3 yasinda gri renk bir arabam var saginda solunda ufak tefek cizikler var bunlari pasta ile kapatip, uzerine cila atsam nasil olur, asil sorun piyasada cok kaos var urun anlaminda cizik giderici cila var mesela madem oyle pasta niye atayim :-) cizik giderici cila varken. Ayrica dedigim gibi benim arabada toplasan 3 yada 4 yerde ufak cizikler var buralara pasta yapsam arabanin tamamina yapmammi lazim illa ve devaminda cila atsam pamukla istedigim gibi olurmu, su siralama nasil ya birisi anlatabilirmi tesekkurler

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

benim araçta aytozu gri . kısım kısım çizikler mevcut bendede .. Bu işi yapan bi yerle görüştüm baştan bi sulu zımpara yapılması dendi. Zımpara diyince biraz çekindim doğrusu . HAzır konusu açılmışken sulu zımpara olayınada cevap gelirse çok memnun olurum :)

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Merhaba 3 yasinda gri renk bir arabam var saginda solunda ufak tefek cizikler var bunlari pasta ile kapatip, uzerine cila atsam nasil olur, asil sorun piyasada cok kaos var urun anlaminda cizik giderici cila var mesela madem oyle pasta niye atayim :-) cizik giderici cila varken. Ayrica dedigim gibi benim arabada toplasan 3 yada 4 yerde ufak cizikler var buralara pasta yapsam arabanin tamamina yapmammi lazim illa ve devaminda cila atsam pamukla istedigim gibi olurmu, su siralama nasil ya birisi anlatabilirmi tesekkurler

Çizikler pamukla üstübüyle gitmez polisaj makineniz yoksa bulaşmayın pasta olarak hd cut yada scholl consept s3 öneririm üstüne cila olarak scholl consept s30 öneririm kil izopropil alkolle yüzeyi pürüzsüz hale getirip sonra üstteki pasta ve cilaları uygulayın koruma olarak soft99 ürünleri öneririm
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Aynı karmaşa bende de var. Milyon tane ürün var piyasada. Arkadaş ben arabamın çiziklerini giderip parlatmak istiyorum. Biri şunu en yalın hali ile anlatamaz mı

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Üst boya yeterince çizilip alttan astar çıkmış ise hiç bir şekilde kapatamazsınız. Boyanın üstünde fırça vs.den dolayı hareler oluşmuş ise bunları gigerme şansınız var. http://www.hizlial.com/turtle-wax-cizik-cikarici-pasta-1l-fg5888/10352292önce bunun ile temizlik yapın arkasındanda bunun ile http://www.hizlial.com/turtle-wax-korucuyu-sivi-750-ml-fg5890/10352239cila cila ve koruma sağlamış olursunuz.. En basit kolay yolu budur. yılda 1 yada 2 kere wax kullanılması en uygunu...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Birkere makinanız olacak eğer makina yoksa yorucu oluyor.ürünler pasta s3 ve cila s30 parlaklık ve koruma için tercih meselesi ben nasionel zr53 kullanıyorum kişiye göre değişiyor.zımpara konusu ise zımparalar numaralıdır kimsi öle düşük dişe sahiptirki sür sür birşey belli olmaz ama tüm aracı zımparalamak bilemedim orasını kısmi uygulanır ve pasta demek bir nevi zımparanın sıvısı gibi birşeydir.Cila işi çok çeşitli iştir.

ve ve bu işin formda rehberi olan kişi  köksal kardeşimdir. 

Bu tabloda hangi çizik için hangi ürünü neyle kullanman gerektğini gösteriyor.görüldü gibi S0 ve W6+ harici hepsi makinayla bunların aşındırma ve parlatma değeri mevcuttur 

pad_polish_finder_2012.jpg
tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Buğra Höngül

Aynı karmaşa bende de var. Milyon tane ürün var piyasada. Arkadaş ben arabamın çiziklerini giderip parlatmak istiyorum. Biri şunu en yalın hali ile anlatamaz mı

O işler sanayideki gibi basit olmadığından yelpaze büyük
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Ben turtle wax çizik ve hare giderici kullanıyorum memnunum. Köyde hep çalı çırpı çizmişti arabayı çoğunu kapattı. Tabi bu çizikler boyayı kazimayan yüzeysel çizikler. Cila olarak da sonax ya da turtle waxsin renkli cilalari var her renk için ayrı onu da kullanıyorum ondan da memnunum. Amatör olarak uygulanacaksa en sade şekli bu yok profesyonel olacaksa o başka. Yalnız bi daha ki yaz cbs belco denemeyi düşünüyorum çok etkili bir şeye benziyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben turtle wax çizik ve hare giderici kullanıyorum memnunum. Köyde hep çalı çırpı çizmişti arabayı çoğunu kapattı. Tabi bu çizikler boyayı kazimayan yüzeysel çizikler. Cila olarak da sonax ya da turtle waxsin renkli cilalari var her renk için ayrı onu da kullanıyorum ondan da memnunum. Amatör olarak uygulanacaksa en sade şekli bu yok profesyonel olacaksa o başka. Yalnız bi daha ki yaz cbs belco denemeyi düşünüyorum çok etkili bir şeye benziyor.

Çbs can'dır.

:good1:

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Cilamaniadan gördüm kiskandim [emoji12]

O sıvı değil herhalde daha krema gibi galiba doğru mu?

Yorum bağlantısı
Misafir

Cilamaniadan gördüm kiskandim [emoji12]

O sıvı değil herhalde daha krema gibi galiba doğru mu?

Eyvallah.

Aynen,mayonez gibi düşünebilirsiniz.  :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eyvallah.

Aynen,mayonez gibi düşünebilirsiniz.  :)

sarımsaklı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Çağlar
(düzenlendi)

Aynen çbs cila candır eskiden marshall ın ince pastası vardı artık bulmak zorlaştı ikisi mükemmel işler çıkartıyordu :)

tarihinde Fatih Çağlar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Tutak

Abilerim arabaya cila yapmak istiyorum zamanı geldi de çbs yi yeni duydum İzmir'de nerede alabilirim var mı fikri olan ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...