İçeriğe Yönlendir

Golf V Kalorifer Sorunu

Yasin Şimşek

Recommended Posts

Yasin Şimşek

Öncelikle herkese iyi forumlar.

2006 model golf 5 benzinli aracımda kalorifer sıcak üflememektedir.En soldaki ızgaradan hafif ılık vermekte diğerleri normal havayı üflemektedir.Ben işteyken babam özel servisine ve bir klimacıya göstermiş.

Özel servis konsol inecek petek değişecek demiş 350 tl tutacağını söylemiş.

Klimacı ise özel ilacı olduğunu ve 100 liraya açabileceğini söylemiş.

Araç çift yönlü dijital klimalı her şekilde denesemde sıcak hava alamadım. İnternette araştırdığım kadarıyla peteği ilaçla açtıranlar oldukça fazla ve sorun çıkan olmamış. Ayrıca bakmam gereken sorunun başka yerden de kaynaklanacağı bir yer var mıdır?

İzmirde böyle bir sorunla karşılaşıp yaptıranlar varsada usta tavsiyelerini beklerim  :)

Şimdiden teşekkür ederim hayırlı günler  :)

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Aracın soğutma suyu tamam mı?

Soğutma suyu aldığımızdan beri aynı seviyede abi . Ancak max seviyesinde değil. Max-min ortasında . Sensör var genleşme kabında sensörden bir parmak yukarda su.

Doldursam mı maxa kadar ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Eskiden yazın daha iyi soğutmasi için kalorifer musluğu kapatılırdi. Böyle birşey söz konusu olabilir mi.? Sanırım aldığınızdan beri böyle.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Eskiden yazın daha iyi soğutmasi için kalorifer musluğu kapatılırdi. Böyle birşey söz konusu olabilir mi.? Sanırım aldığınızdan beri böyle.

Aldığımızdan beri böyle . Musluğun kapalı olduğunu nasıl anlarım bilmiyorum. Birazdan peteğin gidiş ve dönüş hortumlarına bakıcam ikiside ısınıyor mu diye
Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Aracı tanımadığım için musluk nerdedir bilmiyorum malesef. Takip edilerek bulunabilir. Yapacağınız kontrol de fikir verebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bizim eski müdürün passat ında da aynı sorun vardı. Servis komple göğüs sökülecek baya bi yüksek tutar söylemişti. Sonradında aracı bu haliyle satmıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Az önce yarım saat dolaşıp hortumları kontrol ettim. Biri ılık diğeri soğuktu .Kaloriferi sıcakta çalıştırıp kapattım. 80le giderken rüzgara bağlı sıcak geldiğini hissettim ve kaloriferi açtım.

Baştan sıcak gibi gelsede 2saniye sonra soğudu gelen hava. Bu petek tıkanmasını gösteriyor sanırım? Boşuna temizletmeyelim sonra su sızdırmasından korkuyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

İzmirde 2. sanayi veya yakınlarında önerebileceğiniz bir usta var mı bildiğiniz? Kalorifer peteğini temizletmek için..

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

bakır radyatör mü ?

Abi araştırdım ama bakır veya değil sonucuna ulaşamadım.Bilmiyorum. :( 

Bu arada araçta antifiriz yok.Temizletmeden sonra zaten motor suyu boşalmış olacak vw önerdiği g13 antifirizi koydurmayı düşünüyorum.Temizletmeden önce doldurmama gerek olur mu? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bakır yani tofaş zamanı radyatörer temizlenebilir. aluminyumda sonuç hüsran olur çoğunlukşla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

bakır yani tofaş zamanı radyatörer temizlenebilir. aluminyumda sonuç hüsran olur çoğunlukşla.

Anladım abi sağol  :)  Şansımızı deneyip temizleticez sıkıntı olursa konsolu indiricez malesef  :(

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yasin Şimşek

Kalorifer sorunu çözülmüştür.İzmir Alpay Özel servisinde kalorifer peteği temizlendi.2 haftayı geçiyor şükür bir sorun çıkmadı. Cevap atıp yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.  :flowers:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...