İçeriğe Yönlendir

Androidli Multimedya Cihazı

Murat Korkmaz

Recommended Posts

Murat Korkmaz

Merhabalar, androidli multimedya cihazı kullanan var mı ? Tecrübelerini bizimle paylaşabilirler mi ? 

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Bende birşey sormak istiyorum. Cihazı internete cep telefonunu modem yaparak wifi gibi mi bağlıyoruz?

Yorum bağlantısı
Misafir

wifi olan yere çekin [emoji14]

başka şans yok gibi. internet ne için lazım ki. telefondan çok farkı yoktur ki zaten. kullanması da güç olur sanki.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Bir inceleme olsaydı iyi olurdu. Merak ettiğim ve düşündüğüm cihaz.

Multimedia cihaz alacakken android gördüm diğerinden vazgeçtim. Fakat bunlarda anlamsız şekilde pahalılar.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bende birşey sormak istiyorum. Cihazı internete cep telefonunu modem yaparak wifi gibi mi bağlıyoruz?

telefonun internetini wifi noktasi (hot spot) gibi diger cihazlarla paylasabiilirsiniz. cok kolay ve kullanisli

Yorum bağlantısı
Murat Korkmaz

Android multimedya da necvox markasının platinum serisi tercih edilmelidir.

Necvox un fiesta için androidli multimedyası var mıdır ? Bu cihazların ses kaliteleri orjinal sistemden kötü müdür sizce ?

Yorum bağlantısı
Murat Korkmaz

Telefonun interneti wifi noktası yapıyoruz cihazı da telefona bağlayarak internetini kullanabiliyoruz. Piyasada navimexin var cihazı var bir de bazı araçlar için cyclonenun var gibi genelde. navimexin fiyatı da 1200 tl cyclone yine daha pahalı.

Aslında cihazın özellikleri tablet açısından bakıldığında çok vasat 1 gb ram var ki bu android işletim sisteminde bir süre sonra kasma yapabilir ve 2 çekirdekli vasat bir işlemci var böyle bir tablet şu an piyasada en fazla 300 liraya alınır ancak araç aksesuarı oldu mu fiyatlar şişiyor

örnek olarak şu cihaz var navimexin

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-navimex-ford-fiesta-2009-2012-android-4.4.4-multimedia-oem-236181182/detay

inceleme olarak da

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben hepsiburada.com üzerinden aldim, baktimki kullanişsız ertesi gün iade ettim. Daha iyi markalar varsa tercih edilebilir ben necvox marka almıştım.

Platinum serisi miydi?

Necvox un fiesta için androidli multimedyası var mıdır ? Bu cihazların ses kaliteleri orjinal sistemden kötü müdür sizce ?

Vardır mutlaka.

Ses kalitesi hiç bir markada orjinal gibi olamaz. Ayrıca radyo bile çekim kalitesi düşer.

Yorum bağlantısı
Misafir

Sahsi yorumum arac icin android gereksiz. Herseyi ayni isletim sistemi ile kullanmak bir sure sonra monotonlugu beraberinde getiriyor. Android cok basarilu bir yazilim degil. Yuksek donanim gerektiyor. Cep telefonlari, tabletler bile en ist seviyede cihazlarla problemler yasatiyorken, pazarlama tuzaklarina dusup, gercek bir elektronik devinin kullanmadigi yazilimli urunlere para yatirmayin. O paralara kenwood, pioneer,jvc, sony var ve gercekten uzmanliklari olan ses konusunda tatminkarlar.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat
(düzenlendi)

Evren hocam kalite fikirlerine harfiyen katılıyorum. Fakat android cihazin benim için ilgi çeken yonleri var. Bt üzerinden arac verileri okumak, youtube yada benzer sitelerden o anda olmayan bir klip yada film izlemek, anlık hava durumunu araçta görmek, internet üzerinden tv, ibb ve yandex navigasyon ilk aklıma gelenler. Bunun dışında ses ve malzeme kalitesi olarak pek umudum yok.

Edit: Baktığım en uygun cihaz 1200 tl. Asla o kalitenin fiyatı değil. Alternatif olmadığı ve yeni ürün olduğu için satıcıların bunu kullandığını düşünüyorum.

tarihinde Mustafa Serhat tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Telefon ekranini cihaza tasiyan modeller var. Sony'de bu sekilde bir double din var mesela.internet uzerinden cevrimici multimedya cok zor olur baglanti hizlari nedeniyle. Aracin verilerini takip etmek olabilir ama bu verileri surekli kullanmayacaksak yatirim maliyetini bosuna yukseltmemek gerekir. Tercih sizin ama sonuclarindan memnun kalmama olasiliginiz cok yuksek.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Yo hayir Platinum serisi değildi.Numarali bir seriydi net hatirlayamadım.

malesef bu cihazda sadece platinum serisi iyidir,Gerisi malesef hayal kırıklığı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Telefon ekranini cihaza tasiyan modeller var. Sony'de bu sekilde bir double din var mesela.internet uzerinden cevrimici multimedya cok zor olur baglanti hizlari nedeniyle. Aracin verilerini takip etmek olabilir ama bu verileri surekli kullanmayacaksak yatirim maliyetini bosuna yukseltmemek gerekir. Tercih sizin ama sonuclarindan memnun kalmama olasiliginiz cok yuksek.

Saygilarimla.

Haklısın Evren hocam, kalitesinden emin olsam şuan alacağım ama degilim. Kullanan da yok malesef. Başka marka double din sanırım uymuyor. Şimdilik beklemedeyim ama yazdığım özellikler benim için kullanışlı şeyler.

İlgin için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ferit Erken

Bu cihazın yapacağının iki katını kendi yapımınız tablet uygulamasıyla yarı fiyatına yapabilirsiniz. Youtub da araç içi tablet uygulamalarına örnekler var. 1ad.tablet ve birkaç tane ek donanımla süper ötesi şeyler yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Savaş Kocaacar

Değerli arkadaşlar 1 ay kadar önce baya bi araştırmadan sonra androidli 8" kapasitif dokunmatik ekranlı navirem marka cihazı aldım. daha önceki focus 2 aracımda wince li cihaz kullanmıştım 4 sene kadar. Birçok cihazı inceledim. orjinal sony alma düşüncemde vardı aracım 2014 model trend x. fakat sony kalite ve orjinallik olarak ön plana çıksada malesef sağladığı özellikler açısından hem uğraştırıcı hemde yazılımsal özellikleri kısıtlı ve güncellenebilir olmaması açısından bendeki cazibesini kaybetti. 2015 titanyumdaki cihazı gidip inceledim. cihaz harikaydı fakat ne yazıkki yazılımsal özellikleri gene vasat. cihazın montajını kolaylıkla kendim hallettim. zaten bikaç fiş ve tuş aydınlatması için bir kablo bağladım sadece. bağlantıları yaptıktan sonra ilk startı verdim ve açılışı beklerim. kit-kat 4.4.4 versiyon var üstünde. açılış oldukça hızlıydı. bu cihazı tercih etmemdeki en büyük nedenlerden biriside ana ekranın görsel yapısı çok hoşuma gitmişti. yazılımın ana akranından bahsediyorum. cihazda gömülü wifi var. istenirse 3g bağlanabiliyor. fakat wifi zaten telefon üzerinden bağlanıp kullanılabildiği için yeterli. ekran dokunmatiği çok iyi. gayet hassas ve hızlı (beklemiyordum açıkçası) programların çalışması (navi radyo vs.) gayet hızlı. igo primo 2.0 geldi üstünde. haritalar güncel değildi. fakat güncellemek çok vaktimi almadı. şu an 2015 3. çeyrek haritasını yükledim. ayrıyeten wifi ye bağladım ve gittim google playe. bi radyo programı ve birde canlı tv programı indirdim. ikiside wifi üzerinden harika çalışıyor. burda dinlenebilecek havadan 2 radyo olduğunu düşünürsek benim çok işime yaradı. orjinal usb yi kullanabiliyorum orta konsoldaki. içinden uzatma kablosu çıkıyor bağlıyorsunuz o kadar. gps için ayrı sd için ayrı hafıza kartı girişleri var. usb portu 2 adet. ben sadece birisini kullanıyorum o da yeterli bence. 4 tane daha vavigasyon programı yükledim. sygic, tomtom, navitel vs. hepsinin harita güncellemelerini yaptım harika çalışıyorlar. gayette hızlı. içinden harici hoparlör ve mikrofon çıkıyor internet üzerinden google sesli arama skype vs kullanabiliyorsunuz. bir kamera girişi daha var. onuda kayıt kamerası olarak kullanabiliyorsunuz. ben aracın ön tarafına dışa bağlamayı düşünüyorum. henüz bağlamadım. cihazın araca oturması biraz kötüydü. yani kitap gibi oturmadı işin açığı. kendi çabalarımla10 üzerinden 9 olacak şekilde oturttum. bu konuda kıl bi adam olduğum için benim için önemliydi yamuk yumuk durmaması. lakin servis montaj yaparsa hiç öyle uğraşmıyor taktıkları cihazları gördüm cihaz havada duruyor. ınuda kendim hallettim. internet ğzerinden yolculuk yaparken istediğiniz radyoyu dinleyip istediğiniz programı yükleyebiliyor olmanız büyük özgürlük. önceki wince cihazım bu kadar rahat değildi bu konuda. birde halen 6.0 da duruyor malesef wince. android en azından gncelleniyor sürekli. keşke apple yazılımı olsa bu cihazlarda ama şu an için yok malesef. o yüzden bana göre en rahatı android şu an için. fakat telefonla kıyaslamayınız. android telefonu bende kullanamıyorum mesela. ama bu cihazdaki androidin kullanımı çok rahat ve pratik. İphone ile telefon defteri eşleşiyor sorunsuz. lakin gelen aramalarda isim çıkmıyor arayanın sadece numara çıkıyor. bazılarında izim çıkıyor sebebini henüz çözemedim onu araştırıyorum. bluetoth üzerinden müzik dinleyebiliyorsunuz. androidden yüklediğim bir programlar videolarıda gönderebildim kablosuz olarak. cihazda easy connect diye bir yazılım geliyor fakat onunla görüntü aktarımı ve ekran yansımasını yapamadım ki benim için önemli bi özellik değil. yalnız android birçok paogram var bu işi yapan fakat ekran yansıması özelliği genelde paralı sürümlerde var. ses kalitesi ilk taktığımda çok kulak tırmalayan bir ses geliyordu fakat eko ayarlarını yapınca ses gayet tatmimkar oldu. gayet temiz berrak bir ses. ve internet radyo dinlerken resmen sesin bazı şarkılarda araç içinde döndüğünü hissediyorum. bence beklentimin çok üstünde ses kalitesi. sesi ekrandan hoparlör simgesini elinizle gezdirerek 4 hoparlörden istediklerinize yönlendirebiliyorsunuz. gayet başarılı bir ayar şekli daha önceki cihazımdada vardı fakat bu kadar başarılı değildi. direksiyon kumandası çok başarılı ve sorunsuz çalışıyor. daha önceki cihazımda zaman zaman sorunlar yaşıyordum. örnek ses açmaya basıyordum arada kanal da değişiyordu bunda öyle bir sorun yok. tv anteni gps anteni ve geri görüş kamerası içinde çıkıyor. fakat kamera benim araca uymadı. ben yurtdışından bagaj açma yerine takılan bir kamera daha aldım. belki delinip takılırdı ama ben tercih etmedim. şimdi style paketteki bluetoth düğmeleri olan deri direksiyon simidini aldım. henüz takmadım bakalım takılınca diğer tuşlarda devreye girince düşüncelerimi yazarım burdan. araç kapıları açılınca ekrandan gösteriyor. benim araçta orjinalde park sensörü olmadığı için onları göremiyorum yalnız özelliklerinde araç destekliyorsa bütün özellikleri ekranda gösterir yazıyor. lakin denemedim. şimdilik aklıma gelenler bunlar. kısacası 1300 tl ye geldi bana aldığım ekstra kamerayla birlikte cihaz. pişmanmıyım kesinlikle hayır. bu fiyata beklentimin çok üstünde bir cihaz bana göre. şimdilik aklıma gelenler bunlar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yeni cihazlarda ekran link bağlantısı oluyor. Olacak. yeni jenerasyon o şekilde olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Kocaacar

Mirror link zaten bu cihazda mevcut mehmet bey fakat ben ayarlarını üztünde gelen programdan yapamadım fakat ekstra programlar var aynı işi yapan google play den indirebiliyorsunuz fakat paralı sürümler vardı çokda uğraşmadım açıkcası. pek bana lazım olan bir özellik değil. ayrıca gps antenini takacak yer arıyor bazı arkadaşlar. ben cihazı monte etmeden önce mıknatıslı olduğu için direk cihazın metal gövdesinin üst kısmına yapıştırdım yani mıknatısıyla kendisi yapışıyor zaten. önceki cihazımdada öyle yapmıştım yıllarca kullandım. hiçbir sorun yaşamadım. gayetde hızhı bir şekilde gps sinyalini buluyor. karasal tv antenide geliyor ayrıyeten onuda takmadım ihtiyacım olmadığı için. ayrıca extra mikrofonla hoparlörünüde takmadım. zaten cihazda gömme bir mikrofon mevcut kendi üstünde. rahatlıkla telefon görüşmesi yapılabiliyor. ayrıca ekranın netlii çözünürlüğü ve parlaklığıda gayet tatmin edici. karar verme aşamasında olan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim tmm biraz daha pajalı wince cihazlara göre ama özellikleri ve kullanım özgürlüğü kıyaslanamayacak kadar fazla. ayrıca bikaç video indirdim internetten denemek için bikaçda mp3 usb sürücüye yükledim. taktığım anda şarkıları zaten çalmaya başladı. videoyuda tıkladığımda direk oynattı gayet de netti görüntü. özellikelrinde bütün video formatlarını destekler yazıyor fakat  ben hepsini denemedim. çok ullanılan bikaç tanesini denedim hepsini oynattı. resimleri yarın çekip atarım bi aksilik olmazsa. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İrfan Karagöl

çok güzel güle güle kullanın Eğer sync sesli komut ve acil yardım fonksiyonu ile birlikte çalışırsa bende hemen taktırmayı düşünürüm

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Savaş Kocaacar

İrfan bey bende sync yok araçta fakat sync desteği var cihazın. benim oto park ves ekranda herşeyini gösteriyor. sesli komut desteğide varmış yalnız kendim denemedim.

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan
(düzenlendi)

sanırım bu benim taktırdığım navimex 9912 hd multimedyaya benziyor.görünüm birebir ancak özellikleri nasıl bilmiyorum.benimkinde igo 8 yüklü bundaki farklı görünüyor.

tarihinde Alparslan Özaslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Çok başarılı,güle güle kullan. Multimedya araca deger katıyor keyfi de katlıyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...