İçeriğe Yönlendir

Mondeo 5 - Sallanan Bagaj Kapağı :)

Ahmet Türedi

Recommended Posts

Ahmet Türedi

Bu çubuklar kapağın açılmasında etkili mi?Ben bagaj ile uğraşırken görmüştüm ama ne işe yaradıkları konusunda fikir yürütememiştim açıkcası :)

Yorum bağlantısı
Osman Altıntop

Bu çubuklar kapağın açılmasında etkili mi?Ben bagaj ile uğraşırken görmüştüm ama ne işe yaradıkları konusunda fikir yürütememiştim açıkcası :)

Ahmet bey ne yaptınız?

Bakabildinizmi?

Faydası oldumu dökümanın?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ahmet bey ne yaptınız?

Bakabildinizmi?

Faydası oldumu dökümanın?

Osman bey dökümanları biraz inceledim ama bagajında açıp inceleme fırsatı henüz bulamadım.Biraz alet edevat kullanmak bazı kısımlarda düzeltme yapmak gerekiyor.Aslında bu bir servis düzeltme formu gibi bizim ford servislerinin bunu halletmesi gerekmez mi acaba?
Yorum bağlantısı
Osman Altıntop

Bencede servisin düzeltmesi lazım. Forumun birinde arka lambalar arsındaki uyumsuzluğu fotoğraflamışlar ve servisin garanti kapsamında düzelteceğini söylüyordu. Sizin aracın bagaj kapağı nasıl anlamadım?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bir daha servise gittiğimde göstereceğim bakalım.Şimdilik alıştım çokta önemsemiyorum yani.Açılırken sallanması dışarıdan bakan kişilerde hayret uyandırıyor tek sorun bu :) 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet Türedi

Aracı bagaj kapağından dolayı servise bıraktım.Sonuç olarak bagaj kapağım biraz rahat kapanmaya başladı fakat açılırken oluşan titreme hala devam ediyor.Servis çalışanı bir arkadaş ile başka bir mondeo vardı serviste onunda bagajına baktık oda aynı şekilde titrek halde açılıyor.Demekki bu bagaj bu şekilde açılacak diye kabullendim istemeyerek.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Ahmet Bey, nasıl sallanıyor tam anlayamadım. Benimkinde titreme fark etmedim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Açılırken sağa sola hafif titreyerek açılıyor.Dün yapılan ayar ile sallanma az bişey azaldı ama geçmedi.

Gözle görülür bir salınım yapıyor sizde olmuyor mu?

Ahmet Bey, nasıl sallanıyor tam anlayamadım. Benimkinde titreme fark etmedim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Hayır bende yok.

Serviste başka bir araçta baktık onda da aynı şekilde titriyordu sizin şansınıza mı diyelim yoksa bizim şansızlığımıza mı bilemedim.banada garip geliyor ama çözüm bulamadık başka bir servise tekrar göstereceğim uygun bir zamanda.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Benim gözüme çarpan birşey yok gerçekten, gidip öğlen özellikle kontrol ettim. Eğer belirgin birşey ise görürdüm.

mekanik birşey olduğundan mutlaka bir ayrıntısı vardır, hallolur. Dert bu kadar olsun. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Türedi

Bugün birşey daha öğrendim.Sürekli bagaj kapağının alüminyum mağnezyum alaşımı olduğu ve bu yüzden hafif olduğu söyleniyordu.Hatta hafiflikten dolayı sallandığını bile idda etmişti servis.Ama gel görki bagaj kapağı bildiğin çelik saç :) Yani hafiflik tamamen kapağın kaldırma mekanizması ve tasarımından kaynaklı.Hatta aracın tüm gövdesi çelik saç alüminyum olan her hangi bir kaporta aksamı yok .

Neyse en azından kapağı sallanıp servise gitmek isteyenler kendilerine sunulacak olan bu bahaneye karşı tedbirli olurlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Mustafa Özlü

Benim araçta hafif sallanmaya ilave olarak bir de hafif kapı gıcırtısı sesi geliyor.  :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Benim araçta hafif sallanmaya ilave olarak bir de hafif kapı gıcırtısı sesi geliyor.  :)

Gıcırtı sesi bagaj açılıp kapanırken kapağı tutan kolların döşemeye sürtmesi sonucu oluşuyor.Bagaj kapağında hafifi kasıntı varsa sürtüp gıcırdama yapıyor.Açıkcası bagaj kapağı taşıyıcı kollarının tasarımı değiştirilmesi lazım.Bagajı açmaya çekiniyor insan :)

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bu arabaların bir yerini düzeltirken başka yerini bozuyorlar sanırım. Geçen gün avm'de bir tane Subaru Forester geldi önüme. Lpg kontrolünde adam bagajı içeriden açtı, görevli bakınca da içeriden kapattı, evet bagajı içeriden kapattı adam, hiç inmedi bile. Ben şok tabi, dedim acımayacaksın yakıta alacaksın bir tane aç-kapa, aç-kapa  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bu arabaların bir yerini düzeltirken başka yerini bozuyorlar sanırım. Geçen gün avm'de bir tane Subaru Forester geldi önüme. Lpg kontrolünde adam bagajı içeriden açtı, görevli bakınca da içeriden kapattı, evet bagajı içeriden kapattı adam, hiç inmedi bile. Ben şok tabi, dedim acımayacaksın yakıta alacaksın bir tane aç-kapa, aç-kapa  :biggrin:

Bu dediğinizi 2011 model ve üzeri c-max lerde yapabiliyorsunuz zaten :) Benim eski aracım c-max titanium x paketti ve söylediğiniz gibi içerden açıp kapatıyordum.Subaruya kadar gitmeye gerek yok yani :) 1.6 dizel hemde ekonomik.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bu dediğinizi 2011 model ve üzeri c-max lerde yapabiliyorsunuz zaten :) Benim eski aracım c-max titanium x paketti ve söylediğiniz gibi içerden açıp kapatıyordum.Subaruya kadar gitmeye gerek yok yani :) 1.6 dizel hemde ekonomik.

İyiymiş. C-Max dizel otomatikler eski focus gibi CVT değil dimi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

İyiymiş. C-Max dizel otomatikler eski focus gibi CVT değil dimi.

Dizel otomatik c-max yeni 1.5 dizeller ile çıktı.2011-2016 arasındaki 1.6 dizellerde otomatik yok.Eski nesillerde durum nasıldı bilmem ama 2011 öncesi eski kasalardada otomatik açılan bagaj kapağı bulunmuyordu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...